|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Seksualni odgoj
28.8.2011 10:30:12   
Anoniman
Moja seka je veoma rano dobila prvu mjesecnicu  za razliku od mene ali je nama mama jos prije 10 godine pricala o svemu tome ...Danas je sex na dohvat uha i oka  svima pogotovo djeci , non stop je prisutan,putem medija, reklama,serija, filmova, neta i ne cudi me ako djeca pogresno upotrebljavaju rijeci ako nisu na pravi nacin upoznati sa tim ...Nazalost ovdje u ovoj drzavi tinejdzeri veoma rano stupaju u intimne odnose i rano se o tome uci i u skoli , nije tabu tema kao sto je nekad bilo

(odgovor članu Visnja RR)
  Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Seksualni odgoj
28.8.2011 10:47:09   
koka i po
draga moja zivotinjko za ozbiljan razgovor nikad nije kasno stavise pravo vrijeme zato je bas sada kad djevojcica pokazuje interes.jednom sam ti pricala o tome kakav odnos sam imala sa svojom majkom bas u tim kriznim periodima i zahvaljujem dragom Allahu sto mi je posla bas onakvu kakva jeste jer da nije nje bilo ........
nemoj da te bude sramota pricati o svemu...bolje je da sazna od tebe nego da se na svojim greskama uci.u pocetku ce to biti malo nezgodno a kasnije kad uspostavite prisniji odnos biti ce lakse.i da znas...ono sto sada "izgradis" sa svojom kcerkom trajati ce citav zivot.
jednom ce ti biti zahvalna na svemu i zahvaljivati Bogu sto te je bas njoj poslao takvu...kao sto i ja zahvaljujem sada i zahvaljivat cu dok sam ziva.nema te knjige koja moze bolje nauciti i uputiti dijete na pravi put nego majka.cuvaj i njeguj to sto imas.
dobrodosla u jedan novi period zivota svog djeteta....trnoviti su putevi....ti to dobro znas.
sretno i tebi i njoj.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Bambi09)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Seksualni odgoj
28.8.2011 10:48:52   
Visnja RR
Bambi evo ti link

http://www.vbz.hr/Knjiga-za-svaku-djevojicu_b18637.aspx
pogledaj inace koje se i druge knjige nude...ima zaista svega zanimljivog...
i za djecake...
Ovu i i druge knjige mozes naci u onoj knjizari u Titovoj blizu Imperijala... (ako se sjecas kad smo prosle Titotovom ulicom tvoj curetak je vidjela neke torbe u izlogu pa te nagovaral da udjete al kako smo zurile niste usle ) ...user posted image

< Poruku je uredio Visnja RR -- 28.8.2011 10:51:05 >


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Seksualni odgoj
28.8.2011 10:51:41   
R&T@
Nije tema, ali je povezano...

Zasto se mjesecnica smatra necim o cemu se ne govori?
Zasto joj dajemo "sifrirana" imena?




_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Seksualni odgoj
28.8.2011 10:53:12   
Visnja RR
I ova knjiga je jako zanimljiva
http://www.vbz.hr/Prirunik-o-seksualnom-odgoju_b16471.aspx

< Poruku je uredio Visnja RR -- 28.8.2011 10:54:16 >


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Seksualni odgoj
28.8.2011 10:57:00   
koka i po
zato sto smo zatucani i zaostali i umjesto da razgovaramo sa djecom o svim sferama zivota , da upoznaju zivot i prirodu preko nas mi se crvenimo na samu pomisao o razgovoru o sexu,menstruaciji,kondomima ,nocnim polucijama i sl.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Seksualni odgoj
29.12.2012 16:10:50   
koka i po
da se malo pozabavimo pravim temama.
koliko su vasa djeca/adolescenti otvoreni za razgovor na ovu temu?
smatram da razgovor izmedju osoba istog spola moze biti otvoreniji nego izmedju recimo majke i sina.medjutim ...to sve zavisi od karaktera i licnosti roditelja.ja sam otvorena za sve teme i pitanja ali moj sin osjeca odredjenu dozu stida kada iniciram takav razgovor.
greske koje djeca pocine u ovom periodu zivota nisu njihove greske nego greske roditelja jer ih nisu dovoljno informisali.mozak adolescenta se fizicki razlikuje od mozga odraslog covjeka jer se jos uvijek razvija...sto znaci da ni prosudjivanje nije na nivou odraslog covjeka.
voljela bih kada bi podijelile svoja iskustva i kako rjesavate problem "kineskog zida" na ovu temu,izmedju vas i vase djece.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Seksualni odgoj
30.12.2012 18:33:35   
koka i po
ovdje izgleda niko sa djecom ne prica o ovoj temiuser posted image

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Seksualni odgoj
30.12.2012 18:39:10   
MicoTico
Moji su još mali, tako da te teme još nisu došle na red. S obzirom na to da imam djecu oba pola, mm i ja smo se dogovorili da ću ja , kad dođe vrijem za to, pričati sa curicom, a on sa dječakom. I već se plašim na šta će to da liči. user posted image

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Seksualni odgoj
30.12.2012 18:47:42   
koka i po
otvorenost na prvom mjestu...mene pojedini radi otvorenosti na ovu temu zovu frikusomuser posted image
a ja kazem bolje sprijeciti nego lijeciti..mada ni to nije garant.
ja sam odgajana u onom duhu od prijevaktile.kada sam dobila prvu menstruaciju mislila sam da cu umrijetiuser posted image (doduse bila sam premlada).
sad pokusavam da ispravim neke greske mojih roditelja prema meni...jer mnoge stvari se nebi desile da je covjek bio malo vise upuceniji.mada je tesko razgovarati sa djetetom suprotnog spola.
ne kazem da mm to nece nego sam ja otvorenija i smatram da nikada nije rano...kasno je onda kada se greske ucine.zato me interesuje metoda rusenja "kineskog zida"

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Seksualni odgoj
30.12.2012 18:51:21   
anđelo
I mene zanima na koji način razgovarati s djecom o sexu,promjenama na tijelu kad za to dođe vrijeme.Moj sin je još mali , ovaj drugi nije ni prohodao
ipak već sad razmišljam kako razgovarati o tome a vrijeme će to brzo doć
Kad nije rano započeti takve razgovore?
Ne bih sad da sedmogodišnjaka opterećujem ovim temama, ali smatram da mu trebam nešto objasniti u skladu s njegovim godinama,kada pita.Recimo vidi da se ja i mm cokimo nekad, a on nas uhvati ..pa prokomentraiše..što se vi volite Bože dragi...

kako vrijeme ide naravno da ce njegova pitanja biti direktnija a ja sam po tom pitanju totalno nespremna

< Poruku je uredio anđelo -- 30.12.2012 18:53:10 >


_____________________________

Mamin crnooki lijepi dječak...moj prvi uzdah 2005. . Sva ljubav svjeta je u okicama tvojim,zvijezdo moja. 2012

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Seksualni odgoj
30.12.2012 18:53:17   
MicoTico
Moja mama je prilično otvorena i moderna žena i sa mnom je pričala o svemu. Mene menstruacija nie iznenadila, znala sam skoro sve o njoj, čak sam je željno čekalauser posted image mislieći valjda da ću tada postati ozbiljnija, da ću biti važnija ili šta već. Takođe, tema kontracepcije i zaštite od spolnih bolesti nama nikad nije bila tabu.
Iako mi je često bilo zaista neprijatno kad bi moja mama pokrenula "nezgodnu" temu ( akom tinejdžeru nije), sad sam joj zahvalna na tome.

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Seksualni odgoj
30.12.2012 18:57:56   
Visnja RR
mozda da se taj zid nikad ne napravi...
iako asja jos nema ni 5 godina vec ima skaljivih pitanja na koje dajemo sto preciznije odgovore podobne za njenu dob...

ako se izbjagavaju dati odgovori kad je dijete malo onda se pocinje graditi zid...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu anđelo)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Seksualni odgoj
30.12.2012 18:58:43   
ucitelj
cao, moja mam i 2 sestre nikad sa mnom nisu pricale o menstruaciji niti sam znala sta je to. on se sokirala kad sam dobila sa 11 godina prvu mjesecnicu umjesto ulozaka koristila sam njene stare gace iskidane. tek u 4ili5 rrazredu sam skontala od prijateljica da imaju ulosci. nisam znala ni kako se odrzava higijena tih dana,nije mi niko kaziva ja nisam ni pitala borila sam se sama. ovo je prvi put da sam ikad ikom ovo napisala ili rekla. pa sad vi meni recite da u skolama ne bi trebalo biti zdravstvenog odgoja ali ne u smislu samo sex sex i homici i ostalo sto ljudi pricaju vec nesto normalno i prirodno.
imam sina koji je mali i nije mi svejedno vec sad malo razmisljam sta kad dojde vrime da pricam s njim kako cu i sta cu mu reci, sreca uciteljica sam pa ce se i to ako bog da poredati

_____________________________

Napokon mama!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:)

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Seksualni odgoj
30.12.2012 18:59:29   
koka i po
ja sam prvu menstr.dobila u drugom razredu osnovne skole.i moji su isto tako smatrali da je prerano pricati o ozbiljnim temama.kasnije kako su godine prolazile o ozbiljnim temama se pricalo ali jos uvijek sa etiketom tabu tema.mojoj majci mogu zahvaliti na otvorenom odnosu sa mnom...ali za neke stvari za koje su se desile bilo je prekasno...
zato i kazem da nikada nije prerano...pogotovo kad dijete predje 13-tu godinu....to je po meni nekako prelomni period


_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Seksualni odgoj
30.12.2012 19:01:45   
ucitelj
da slazem se da od 13 moraju znati sve sto ih ceka sve moguce izlucevine u tijelu koje se dogdjaju. mi ni dan danas nikad nismo pricali o tabu temama koje su u stvari normalne teme i nadam se das necu ja tako odgajati svoju djecu

_____________________________

Napokon mama!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:)

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Seksualni odgoj
30.12.2012 19:02:35   
anđelo
ja nisam imala tu sreću otvorenog razgovora.U mojoj porodici je sve bilo tabu.Sa mamom nikad nisam o tome razgovarala,jednostavno nikad nismo ostvarile neki blizakl kontakt.Znam žalosno je ,ali tako je.Zato sada aBd svojim sinovima ću biti kao enciklopedija,odnosno prvo najbolji prijatelj pred kojim nemaju tajni...baš sam otvorena za sve vrste razgovorauser posted image , bez obzira što sam ja mama, a oni sinovi user posted image


jedino da oni ne osjećaju stid, jer je to normalno...eh onda ne treba navaljivati,insistirati već uz pomoć uspostavljenog i izgrađenog povjerenja prevladati i adolescentsko doba...

_____________________________

Mamin crnooki lijepi dječak...moj prvi uzdah 2005. . Sva ljubav svjeta je u okicama tvojim,zvijezdo moja. 2012

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Seksualni odgoj
30.12.2012 19:02:55   
koka i po
ako se izbjagavaju dati odgovori kad je dijete malo onda se pocinje graditi zid...



grijesis draga...
jeli ja rekoh da me zovu frikusom user posted image
dijete u pubertetu samo izgradi taj zid ...ma koliko ti davala ili ne davala odgovore u ranom djetinjstvu....

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Seksualni odgoj
30.12.2012 19:04:55   
MicoTico
Svojoj M. pričam o razlikama između muškarca i žene, o menstruaciji isto tako, o tome kako nastaju i rađaju se bebe. Ne sad detaljno, ali "isfiltrirano" svakako. Mislim da je za njenu dob, za sad, sasvim dovoljno.

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Seksualni odgoj
30.12.2012 19:06:37   
koka i po

IZVORNA PORUKA: MicoTico

Svojoj M. pričam o razlikama između muškarca i žene, o menstruaciji isto tako, o tome kako nastaju i rađaju se bebe. Ne sad detaljno, ali "isfiltrirano" svakako. Mislim da je za njenu dob, za sad, sasvim dovoljno.



identicno.


_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Seksualni odgoj
30.12.2012 19:08:19   
Visnja RR
IZVORNA PORUKA: koka i po

ako se izbjagavaju dati odgovori kad je dijete malo onda se pocinje graditi zid...



grijesis draga...
jeli ja rekoh da me zovu frikusom user posted image
dijete u pubertetu samo izgradi taj zid ...ma koliko ti davala ili ne davala odgovore u ranom djetinjstvu....



nisam mislila na tebe... a nisu sva djeca u pubertetu izgradila zid...
primjer su mi oni koje dobro poznajem a imaju djecu s kojim se nikad nije stvorio zid... jer nikad nije postojao tabu...i nikad nije gilo nesto ce mama a nesto ce tata... i otac i majka im ucestvuju ravnopravno u svakom razgovoru... a opet znam i one gdje je mama na sebe preuzela odgovornost tih razgvoora iako ima i sina i kcerku i sve za 5... djeca nikad nisu izgradila zid s majkom ali u njihovom slucaju jesu sa ocem...jer on nije ucestvovao u prici koju su zeljeli cuti



< Poruku je uredio Visnja RR -- 30.12.2012 19:09:19 >


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Seksualni odgoj
30.12.2012 19:09:31   
anđelo
Mico , s obzirom na to da imamo obje sedmogodišnjake.Kako i na koji način ti objasniš M o razlikama između dječaka i djevojčica , menstruaciji itd ? Moj dječak zna da postoje razlike , menstruacija ,to mu nisam objašnjavala ,nekad će doći vrijeme i za to kad bude stariji,

a da li je rano za objasniti recimo erekciju i sl?

_____________________________

Mamin crnooki lijepi dječak...moj prvi uzdah 2005. . Sva ljubav svjeta je u okicama tvojim,zvijezdo moja. 2012

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 47
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *