|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: desert za malisane
18.8.2009 15:08:27   
Ilhana RR
imate na www.knjiga.ba dobri kuhara, ja cesto odatle narucivam knjige i bas su mi se svidile a nisu toliko ni skupe ;)

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: desert za malisane
18.8.2009 15:11:12   
acudesa
Kako praviš šnenokle?-niiiiiiikkaada mi ne uspiju
za des. ja pravim griz, pa ga vrućeg stavim preko ugnječene banane, ili keksa i dodam meda (do 1 godine nisam davala radi meda i pšenice) a već drugu godinu to jako jako voli


_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: desert za malisane
18.8.2009 15:15:35   
Lulu_
stavim pola litre mljeka da se ugrije u velikog serpi.posecerim .
odvojim bjlance i zumance.
bjelance dobro dobro istucemuser posted image
i onda kasikom uzimam bjelance i stavljam u skoro kipuce mljeko pa zatim vadim i slazem u jednu veliku staklenu posudu.
kad zavrsim sa bjelancem onda ulijem u mljeko zumance i kuham nekih 33-4 minute.ostavim da se ohladi pa prelijem bjelance(koje je cekalo u frizideruuser posted image )sa tim...govoto njam njam

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: desert za malisane
18.8.2009 15:33:33   
acudesa
hvala, danas opet probam, pa vidjet ćemo
vjerovatno negdje kiksam
one se same okrenu?, koliko ih kuhaš u mlijeku?

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: desert za malisane
18.8.2009 15:48:08   
Lulu_
ma kratko minut mozda

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: desert za malisane
18.8.2009 16:44:02   
bebbe RR
Zanimljivi su vam recepti! Hvala za ideje! Moja beba je premala za klasični desert, ali ima popodnevnu užinu kada joj dajem punomasni obični ili kremasti jogurt i u njega dodam dvije kafene kašičice pekmeza od šljiva koji pravim sama, bez šećera i drugih konzervansa. To jako, jako voli... 

_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: desert za malisane
18.8.2009 19:04:35   
Adana
IZVORNA PORUKA: Suzana

sa slatkim od borovnica



Suzana, da li ga ti pravis, i ako da, kako?

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: desert za malisane
18.8.2009 23:35:28   
stella
Ja na zalost nemam bas vremena da pravim deserte i u glavnom su joj migi i mote(pingvi i monte,luda je za njima) izmedju obroka ili poslije jela.Kada imam vremena napravim kompot pa voce iz kompota kombinujem sa necim.Ili nesto drugo domace ali uglavnom je kupovnouser posted image

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: desert za malisane
19.8.2009 0:09:19   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: Lulu_

stavim pola litre mljeka da se ugrije u velikog serpi.posecerim .
odvojim bjlance i zumance.
bjelance dobro dobro istucemuser posted image
i onda kasikom uzimam bjelance i stavljam u skoro kipuce mljeko pa zatim vadim i slazem u jednu veliku staklenu posudu.
kad zavrsim sa bjelancem onda ulijem u mljeko zumance i kuham nekih 33-4 minute.ostavim da se ohladi pa prelijem bjelance(koje je cekalo u frizideruuser posted image )sa tim...govoto njam njam


i samo da znaš po prvi put u životu napravih šnenokle ponukana tvojim receptom...nestigoh ni porbat mm i hanadi obstiše zdjelu.  user posted image user posted image user posted image user posted image  dok ja suđe saprah šnenokli ni na mapi . Sutra moram opet uh....a ti si me namuslateila na njih pa sad sve ih sanjam a gdje ću ovo doba šnenokle pravit a kamoli jest.

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: desert za malisane
19.8.2009 0:43:04   
Lulu_

IZVORNA PORUKA: Hanady

IZVORNA PORUKA: Lulu_

stavim pola litre mljeka da se ugrije u velikog serpi.posecerim .
odvojim bjlance i zumance.
bjelance dobro dobro istucemuser posted image
i onda kasikom uzimam bjelance i stavljam u skoro kipuce mljeko pa zatim vadim i slazem u jednu veliku staklenu posudu.
kad zavrsim sa bjelancem onda ulijem u mljeko zumance i kuham nekih 33-4 minute.ostavim da se ohladi pa prelijem bjelance(koje je cekalo u frizideruuser posted image )sa tim...govoto njam njam


i samo da znaš po prvi put u životu napravih šnenokle ponukana tvojim receptom...nestigoh ni porbat mm i hanadi obstiše zdjelu.  user posted image user posted image user posted image user posted image  dok ja suđe saprah šnenokli ni na mapi . Sutra moram opet uh....a ti si me namuslateila na njih pa sad sve ih sanjam a gdje ću ovo doba šnenokle pravit a kamoli jest.

hahaha...sta ima veze...joj i ja ih volim strasnoooooo
da sam na tvom mjestu ja bi napravila i sve samauser posted image pojela...

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: desert za malisane
19.8.2009 0:45:55   
Hanady RR
hahahaha...em sam uplakana em sam raščupana em sjedim za kompijutrom u ovo doba..čuvam malu da joj temperatura neskoči...još da mi mm izađe is spavće i ugleda me sa zdjelom šnenokli...tačno bi me proglasio ludom.user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: desert za malisane
19.8.2009 1:26:03   
acudesa
IZVORNA PORUKA: Lulu_

stavim pola litre mljeka da se ugrije u velikog serpi.posecerim .
odvojim bjlance i zumance.
bjelance dobro dobro istucemuser posted image
i onda kasikom uzimam bjelance i stavljam u skoro kipuce mljeko pa zatim vadim i slazem u jednu veliku staklenu posudu.
kad zavrsim sa bjelancem onda ulijem u mljeko zumance i kuham nekih 33-4 minute.ostavim da se ohladi pa prelijem bjelance(koje je cekalo u frizideruuser posted image )sa tim...govoto njam njam

šnenokle uspjele, mahnuli smo ih za čas, a mm još sve to kreativno posuo kakaomuser posted image , super su-hvala ti punoo

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: desert za malisane
19.8.2009 10:21:27   
Lulu_
e pravim ih i ja danas....user posted image

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: desert za malisane
19.8.2009 11:30:47   
Anoniman
ma i meni se našmiga na ovo sve, a tema desert za mališane.
Mi nemamo baš desert poslije ručka, već hapamo u međuvremenu poneki keksić, voćku sa jogurtom, a ove raznorazne mućkalice nam budu i večernji i jutarnji obrok.

(odgovor članu Lulu_)
  Neposredna veza do poruke: 39
   RE: desert za malisane
19.8.2009 13:24:13   
Ilhana RR
Haj sad sve recepte napiste u kuhar koji se nalazi pod linkom http://www.ringeraja.ba/recepti.asp

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: desert za malisane
19.8.2009 13:26:47   
Amrino
IZVORNA PORUKA: Lulu_

stavim pola litre mljeka da se ugrije u velikog serpi.posecerim .
odvojim bjlance i zumance.
bjelance dobro dobro istucemuser posted image
i onda kasikom uzimam bjelance i stavljam u skoro kipuce mljeko pa zatim vadim i slazem u jednu veliku staklenu posudu.
kad zavrsim sa bjelancem onda ulijem u mljeko zumance i kuham nekih 33-4 minute.ostavim da se ohladi pa prelijem bjelance(koje je cekalo u frizideruuser posted image )sa tim...govoto njam njam


Posto sam ja duduk- molim detaljnije objasnjenje...user posted image
- koliko jaja?
- kako ih istucem, mikserom ili...?
- u gotovo kipuce ili u kipuce mlijeko? tj jel se kuhaju ili...?
- drze se u frizideru cijelo vrijeme?


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: desert za malisane
19.8.2009 13:28:50   
Suzana
IZVORNA PORUKA: Adana

IZVORNA PORUKA: Suzana

sa slatkim od borovnica



Suzana, da li ga ti pravis, i ako da, kako?


Adana sorry, nisam ranije vidjela tvoje pitanje.
Hehe "da li sama pravim" nasmija me. user posted image
Nažalost ne pravim, nisam baš vrijednica kao naša Shee, mama mi pravi svake godine. Mislim da ide klasični recept, očistiš i opereš borovnice, naspeš šećera, odstoji malo, a onda kuhaš, miješaš, kuhaš, miješaš.... user posted image


A kako mi se sada jedu ove šne nokle... Možda budem vrijedna pa i ja napravim.
user posted image


_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: desert za malisane
19.8.2009 14:11:32   
Lulu_

IZVORNA PORUKA: Amrino RR

IZVORNA PORUKA: Lulu_

stavim pola litre mljeka da se ugrije u velikog serpi.posecerim .
odvojim bjlance i zumance.
bjelance dobro dobro istucemuser posted image
i onda kasikom uzimam bjelance i stavljam u skoro kipuce mljeko pa zatim vadim i slazem u jednu veliku staklenu posudu.
kad zavrsim sa bjelancem onda ulijem u mljeko zumance i kuham nekih 33-4 minute.ostavim da se ohladi pa prelijem bjelance(koje je cekalo u frizideruuser posted image )sa tim...govoto njam njam


Posto sam ja duduk- molim detaljnije objasnjenje...user posted image
- koliko jaja?
- kako ih istucem, mikserom ili...?
- u gotovo kipuce ili u kipuce mlijeko? tj jel se kuhaju ili...?
- drze se u frizideru cijelo vrijeme?


duduk moj dragi...evo ja stavila 5 jaja,pa de tako i ti...
istuces(al bas ih namlatis)mikserom dok ih ne mognes bas na kasiku stavit i da su cvrste...
u skoro kipuce mljeko(ne smije kipit,ali treba bit vrelo)
drzim ih u frizideru dok se ne ohladi ova krema od zumanaca pa ih prelijem i vratim u frizider...
imal jos sta draga moja...hajd da ti ja ove svoje fedexom posaljem...user posted image

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: desert za malisane
19.8.2009 14:18:17   
chuci
može li još malo objašnjenja za šnenokle.

-koliko šećera ide, i jel se taj šećer stavlja odmah u mlijeko, pa u tako slatko mlijeko idu bjelanca?

-nije mi jasna ova krema od žumanaca. jel se ubace umućena žumanca i onda to miješa sa mlijekom pa ispadne krema, ili se i žumanca kuhaju nekako pa vade ili nešto?


kod mene niko u familiji ne pravi ovo a meni zvuči ukusno, pa bi pravila.
hvala puno user posted image user posted image user posted image


_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: desert za malisane
19.8.2009 14:20:21   
remzy
IZVORNA PORUKA: chuci

može li još malo objašnjenja za šnenokle.

-koliko šećera ide, i jel se taj šećer stavlja odmah u mlijeko, pa u tako slatko mlijeko idu bjelanca?

-nije mi jasna ova krema od žumanaca. jel se ubace umućena žumanca i onda to miješa sa mlijekom pa ispadne krema, ili se i žumanca kuhaju nekako pa vade ili nešto?


kod mene niko u familiji ne pravi ovo a meni zvuči ukusno, pa bi pravila.
hvala puno user posted image user posted image user posted image






i mene ovo sve interesuje!!!!

lulu javi se  pa da odmah napravim desert!!!!!


_____________________________

Lamija 07.08.2002god
Fatih 07.02.2006god
Ambera 12.08.2008god

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: desert za malisane
19.8.2009 14:23:32   
Lulu_

IZVORNA PORUKA: remzy

IZVORNA PORUKA: chuci

može li još malo objašnjenja za šnenokle.

-koliko šećera ide, i jel se taj šećer stavlja odmah u mlijeko, pa u tako slatko mlijeko idu bjelanca?

-nije mi jasna ova krema od žumanaca. jel se ubace umućena žumanca i onda to miješa sa mlijekom pa ispadne krema, ili se i žumanca kuhaju nekako pa vade ili nešto?


kod mene niko u familiji ne pravi ovo a meni zvuči ukusno, pa bi pravila.
hvala puno user posted image user posted image user posted image


objasnjene sljedi veceras...jer mi sad svekar dolazi pa deveram oko rucka...necu zaboravit obecavam...



i mene ovo sve interesuje!!!!

lulu javi se  pa da odmah napravim desert!!!!!




_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu remzy)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: desert za malisane
19.8.2009 14:31:38   
bebano
IZVORNA PORUKA: Lulu_


IZVORNA PORUKA: remzy

IZVORNA PORUKA: chuci

može li još malo objašnjenja za šnenokle.

-koliko šećera ide, i jel se taj šećer stavlja odmah u mlijeko, pa u tako slatko mlijeko idu bjelanca?

-nije mi jasna ova krema od žumanaca. jel se ubace umućena žumanca i onda to miješa sa mlijekom pa ispadne krema, ili se i žumanca kuhaju nekako pa vade ili nešto?


kod mene niko u familiji ne pravi ovo a meni zvuči ukusno, pa bi pravila.
hvala puno user posted image user posted image user posted image


objasnjene sljedi veceras...jer mi sad svekar dolazi pa deveram oko rucka...necu zaboravit obecavam...



i mene ovo sve interesuje!!!!

lulu javi se  pa da odmah napravim desert!!!!!





Šnenokle obozavam user posted image  , ali je moja mama veci expert u pravljenju nego ja. Dok se Lulu ne javi, reci cu ono sto znam tj kako ja pravim.
Secer se stavi odmah u mlijeko i to se skupa kuha, pa kada provrije u to se stavlja bjelance ono kasicicom kao sto je Lulu rekla. E sada koliko secera nemam pojma jer ja to sve od oka. A krema od zumanaca, ja umutim zumance posebno i to dodam na kraju u šnenokle. I to je taaaaako ukusno, mljac mljac. Jos kada je hladno, uh
user posted image

< Poruku je uredio bebano -- 19.8.2009 14:32:04 >


_____________________________

Luka - Mamina sreća
27.05.2008

Sunce moje malo :-))


(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: desert za malisane
19.8.2009 14:32:48   
acudesa
IZVORNA PORUKA: Lulu_

e pravim ih i ja danas....user posted image

a, šta ćemo sa vagomuser posted image
ja jutros da se izvagam i kako krenuše decimale gore-ja skontah da držim torbu u ruci, te je ja panično bacim dok nije zablinkala konačna cifra-mm se pravo ismijao
sve na stranu, ali šnenokleuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: desert za malisane
19.8.2009 18:49:38   
Lulu_
eto rece neko prije mene...dakle umutim zumance (mozete secer stavit u mljeko ili u zumance stavr ukusa...ja ih stavim u mljeko nekad a nekad u zumance ...
dakle kad zavrsite sa snenoklama onda to umuceno zumance stavite u mljeko i kuhate jos neke 3-4 minute ...ohladite i pospete po snenoklama.
ja stavim u zumance jos i vanilinog secera.

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: desert za malisane
19.8.2009 18:57:12   
Amela V.
Vidim pricate o snenoklama, ma da vam napisem moj recept:
Stavim da prokuha 1l mlijeka sam 4 kasike secera i vanilin secerom. Uzmem 6 jaja i razdvojim zumanca od bjelanaca. U bjelanca stavim 3 kasike secera u umutim u cvrst snijeg. Kasikom to vadim i kuhan u mlijeku s obe strane. Kuhne loptice stavim u zdjelu pa prelijem smjesom od zumanaca koju pravim ovako: 6 zumanaca umutim sa 6 kasika secera i jednom kasikom brasna, pa umucenu smjesu ulijem u mlijeko i mijesajuci kuham jedno 2-3 minute na laganoj vatri. Pa onda time prelijem snenokle i ostavim da se ohladi, pa poslije stavim u frizider jer su super hladne.

Ja sne nokle ne dajem svojoj bebici, jer jos uvijek nismo probali jaja, ali zato MM i ja zdjlu dokrajcimo zacas user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ajlica Sunchica 04.12.2008.

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *