|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 5 [6]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: dede i nane/bake kvare djecu!?
11.3.2013 10:54:20   
lepetetka
ja uživam u odnosu svojih roditelja i svoje djece, i istovremeno žalim što nemaju i drugu nanu i dedu ...
moja E se često sjeti dede i nane, pa ide kroz kuću i govori papa dedo, papa dedo.. ili zove nenu.. a dedo i nana kada to čuju cvjetaju..

_____________________________

mamin dječak, 11.01.2008.
mamina princeza 09.07.2011.

(odgovor članu lepetetka)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: dede i nane/bake kvare djecu!?
11.3.2013 10:55:13   
bebana27
mi smo daleko od nene i dede idemo jednom godisnje kod njih i kad odemo moj Ibrahim se opusti jer mu oni sve dopuste jer prvo unuce a i svekrva kad dodje kod nas ona toliko voli ibrahima da jednostavno mu dopusti da joj po glavi skace a meni to ne pase jer ce se to meni sutra obiti o glavu

_____________________________

20.09.2009 sam postala najsretnija osoba na svijetu jer sam u zagrljaj dobila svoga sina....Vole te mama i tata
06.09.2010 god.dobili smo prvi zubic sedam dana kasnije i drugi zubic
13.09.2011 rodio se drugi sin Adem

(odgovor članu lepetetka)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: dede i nane/bake kvare djecu!?
11.3.2013 11:01:42   
saninica
ja nazalost imam taj problem sa svojim roditeljima jer oni uvijek urade ono sto zabranis djetetu....i džaba hiljade razgovora, jednostavno je uvijek tako. a pravdaju se time pa zasto postoje djedovi i nene

(odgovor članu bebana27)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: dede i nane/bake kvare djecu!?
11.3.2013 11:02:23   
saninica
toliko puta smo razgovarali ali to kod njih ne pije vode

(odgovor članu bebana27)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: dede i nane/bake kvare djecu!?
11.3.2013 11:05:26   
emi7908
Ja sam zadovoljna odnosom mojih roditelja prema E. poštuju moja pravila, znači ono što sam zabranila toga se drže. Jest da nekad popuste ali uglavnom sve fercera kako treba.
Jedino mi je žao što roditelji mm nisu živi, vjerujem da bi i sa njima bilo isto. user posted image

Meni je jedino problem što E. pokušava manipulisati mojom mamom ali opet ona na kraju njemu objasni da nemože kako on hoće a sa mojim tatom i ne pokušava. Tata strog i kod njega ne prolazi ništa user posted image

(odgovor članu saninica)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: dede i nane/bake kvare djecu!?
11.3.2013 11:06:55   
draguljče
Kvare! user posted image

_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, pa kad ću onda živjeti?!

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

(odgovor članu emi7908)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: dede i nane/bake kvare djecu!?
11.3.2013 11:08:59   
saninica
slazem se

(odgovor članu draguljče)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: dede i nane/bake kvare djecu!?
8.4.2013 22:15:33   
Derya
Kvare itekako! user posted image

(odgovor članu saninica)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: dede i nane/bake kvare djecu!?
7.5.2013 20:08:01   
Aid2203
drage mame pomozite,moj A ima mjesec i 13dana svekriva i muz su ga naucili na ruke,imala sam tezak porod tako da sam se digla tek 21 dan nakon poroda vec je bilo kasno bebac se je naucio samo na nosanje i spavanje na grudima,nevjerovatno da tako mala beba zna razliku ruku i kad je u kreveticu!!Sad mu je 4dan poslije sunecenja pa ga nesmijem pustit da place al kazu da je jedini nacin da se odvikne ruku da otplace par dana pa molim vas za misljeneuser posted image

(odgovor članu Derya)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: dede i nane/bake kvare djecu!?
7.5.2013 22:05:28   
vila_7
Po meni - ne kvare. Moji su roditelji OK i ne vole razmazenu djecu,a i MM-ovi . S obje strane se "drze" onog kako mi odgajamo djecu, s tim da naravno da ima malo i popustanja s njihove strane , ali moja E. tacno zna da je to prihvatljivo kod bake a kod nas nije. Primjer-kod jedne bake uvijek smije dirati i igrati se sa slikama pored Tv-a, a zna da kod nas u kuci i kod druge bake to ne smije-niti pokusava (banalan primjer). Ali najbitnije mi je da se oko vaznih stvari zapravo svi slazemo.


_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Aid2203)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: dede i nane/bake kvare djecu!?
7.5.2013 22:11:27   
vila_7
Aid za tvoj problem nemam pametan savjet jer ja svoju djecu nikad nisam pustala da "otplacu" . Stavi se u njihovu poziciju i da tebi nesto treba (bliskost,toplina,drustvo) i neko ti kaze ne moze i pusta te da "otplaces".
Ja sam svoje nosala kad god su htjele, pocesto su znale i odspavati po sat na meni, ali zato su uvijek bile zadovoljne,jako rijetko plakale , po cijelu noc spavaju i dan danas (jedna skoro 3 god. druga-5 mj.) .


_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: dede i nane/bake kvare djecu!?
7.5.2013 22:25:17   
hanabanana

IZVORNA PORUKA: Aid2203

drage mame pomozite,moj A ima mjesec i 13dana svekriva i muz su ga naucili na ruke,imala sam tezak porod tako da sam se digla tek 21 dan nakon poroda vec je bilo kasno bebac se je naucio samo na nosanje i spavanje na grudima,nevjerovatno da tako mala beba zna razliku ruku i kad je u kreveticu!!Sad mu je 4dan poslije sunecenja pa ga nesmijem pustit da place al kazu da je jedini nacin da se odvikne ruku da otplace par dana pa molim vas za misljeneuser posted image




Ja sam svoju djecu nosala. I da mogu vratiti vrijeme nosala bi ih jos vise. Tako brzo prodje period kad ih mozes nosati, kao treptaj oka. Vjeruj.

(odgovor članu Aid2203)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: dede i nane/bake kvare djecu!?
7.5.2013 22:58:20   
škorpija
aid2203 izvini ali to je po meni zastarjelo razmšljanje, tako mala beba se ne može "naučiti na ruke", svaka beba traži toplinu i blizinu ljudi naročito majke i šta fali da je držiš i nosaš, meni je bebi prvih mjeseci danju spavao kao žabica na grudima, a ja gledam tv dok on spava, i tako mi je sad žao što nije i noću spavao sam mnom već sam se pridržavala nekih glupih pravila i savjeta iskusnih majki. nosaj ga i drži, to svekako pšrebrzo prođe

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: dede i nane/bake kvare djecu!?
8.5.2013 9:20:55   
veeseelaa
Ja sam svoju djecu nosala. I da mogu vratiti vrijeme nosala bi ih jos vise. Tako brzo prodje period kad ih mozes nosati, kao treptaj oka. Vjeruj.


slažem se, vrijeme baš leti al priznajmo dok traje to nosanje nije nam lako user posted image i jedva čekamo da prodje, a kad prodje žalimo za istim user posted image

< Poruku je uredio veeseelaa -- 8.5.2013 9:21:23 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: dede i nane/bake kvare dijecu!?
12.6.2013 14:00:54   
bebana27
mi smo sad dosli u goste kod dede i nene i ja ne smijem da zagalamim na djecu a ni su bas se opustili

_____________________________

20.09.2009 sam postala najsretnija osoba na svijetu jer sam u zagrljaj dobila svoga sina....Vole te mama i tata
06.09.2010 god.dobili smo prvi zubic sedam dana kasnije i drugi zubic
13.09.2011 rodio se drugi sin Adem

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: dede i nane/bake kvare djecu!?
12.6.2013 14:35:54   
tobleronica1
Ma,oni i jesu tu da ih malo razmaze

Uspomena na mog djeda mi je kuća od deka sa pravom drvenom konstrukcijom, u njegovom dvorištu.
Živjeli smo daleko od njega.Posjećivali smo ga par puta godišnje po nekoliko dana
Znate kada bi mi moji starci napravili kuću od drvenih greda i deka ?
Nikada user posted image


Taj njegov gest pamtim i dan-danas, a nije s nama više od 20 godina.


Ne dajte da se direktno suprostavljaju vašoj odluci pred djecom.
Zna se ko je roditelj

Ali,malo zažmirite ,neka uživaju zajedno


(odgovor članu bebana27)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: dede i nane/bake kvare djecu!?
12.6.2013 14:45:50   
Blue rose RR
IZVORNA PORUKA: tobleronica1

Ne dajte da se direktno suprostavljaju vašoj odluci pred djecom.
Zna se ko je roditelj

Ali,malo zažmirite ,neka uživaju zajedno



Ovo mi se razmišljanje sviđa.
Upravo - postaviti granicu "petljanja" i problem riješen.


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu tobleronica1)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: dede i nane/bake kvare djecu!?
12.6.2013 14:45:51   
aida.
Mi smo rekli i mojim roditeljima i roditeljima mm da ako mi nesto nedamo djetetu da ne daju ni oni i toga se drze.. tako da je sve prilicno ok user posted image

_____________________________

14.03.2010. :-) Erol

(odgovor članu tobleronica1)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: dede i nane/bake kvare djecu!?
12.6.2013 14:50:56   
EEDITH
naravno da ne kvare ako imate čvrst stav što se tiče odgojai ako se možete dogovoriti sa nanama i dedama,
nećemo valjda zabraniti da uživaju sa unučadima

_____________________________

U životu ti je najvažnije biti živ,sve ostalo je lahko .........

(odgovor članu aida.)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: dede i nane/bake kvare djecu!?
12.6.2013 14:51:49   
snijeg
IZVORNA PORUKA: tobleronica1

Ma,oni i jesu tu da ih malo razmaze

Uspomena na mog djeda mi je kuća od deka sa pravom drvenom konstrukcijom, u njegovom dvorištu.
Živjeli smo daleko od njega.Posjećivali smo ga par puta godišnje po nekoliko dana
Znate kada bi mi moji starci napravili kuću od drvenih greda i deka ?
Nikada user posted image


Taj njegov gest pamtim i dan-danas, a nije s nama više od 20 godina.


Ne dajte da se direktno suprostavljaju vašoj odluci pred djecom.
Zna se ko je roditelj

Ali,malo zažmirite ,neka uživaju zajedno




Onoliko koliku pomoć oko brige o djetetu tražiš i namećeš, tolike zahtjeve možeš postavljati, sve drugo je bezobrazluk user posted image

_____________________________

"Počinje na svijetu da biva previše bučno i fabrično, premalo ima duhovnog spokojstva."

Dostojevski

(odgovor članu tobleronica1)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: dede i nane/bake kvare djecu!?
12.6.2013 14:57:05   
bebacha
Kvare ako se dopusti
mislim zna se sta se smije a sta ne i to i oni postuje,odnosno slazu se s nama
a neke detalje,sitne i one bezazlene presutim il se pravim da nevidim
u biti drugacije je kad su kod kuce a drugacije kad su koji nena i djedova i meni to nesmeta.dopustila sam jer je tako bilo i kad sam ja bila mala
zna se da nene i djedovi vise popustaju
moja djeca to vjesto koriste i uzivaju obostrano
kod kuce je druga prica

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu snijeg)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: dede i nane/bake kvare djecu!?
12.6.2013 15:10:28   
mala_sa

IZVORNA PORUKA: Blue rose RR

IZVORNA PORUKA: tobleronica1

Ne dajte da se direktno suprostavljaju vašoj odluci pred djecom.
Zna se ko je roditelj

Ali,malo zažmirite ,neka uživaju zajedno



Ovo mi se razmišljanje sviđa.
Upravo - postaviti granicu "petljanja" i problem riješen.



user posted image user posted image

Moj A uziva kod deda i nana; a Boga mi i ja (dok oni oko njega ja svoj mozak odmaram user posted image )

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 147
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 4 5 [6]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 5 [6]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *