|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Šta pokloniti roditeljima za Bajram?
15.9.2009 15:36:57   
Tidzi

IZVORNA PORUKA: *Seve*

Ja cu svojim poslati para.I naravno nazvati i cestitati bajram..user posted image



Tako i ja sto se tice mojih! A sta cu svekrvi nemam ideje. Do sada sam uvijek gledala sta nema, sta bi volila, sta joj je potrebno i onda tako i kupovala. Sad nisam bas toliko ni upucena da li joj nesto treba, pa nemam nikakvu ideju, a i puno se toga izmijenja, pa stvarno ideja ponestane. A meni je jos problem, sto bas moram nagoditi da joj se to svidi, jer je malo cudan tip, ne cudan, ali nezadovoljan, pa uvijek kada njoj treba nesto kupiti ja dobijem uzasne glavobolje. Nadam se da cu od vas pokupiti neku ideju!

_____________________________

Adin 12.01.2007
Elma 22.09.2008
Erna 02.08.2010

"Zivot je procitan roman, samo sto se u romanu mozes vratiti na predhodne stranice, a u zivotu nikad na prosle dane!"

(odgovor članu *Seve*)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Šta pokloniti roditeljima za Bajram?
15.9.2009 15:44:53   
Amrino
Ja sam i svojima i njegovim za prosli Bajram kupila po veeeliki album i izradila mnogo Hamzinih slika- uglavnom onih na kojima su oni s njim...i fino zalijepila...sa posvetom. Takodje sam nasla jednu pravo finu sliku i uramila je...uz to jos kila kocke i kafe i to je to. Odusevili su se! user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio Amrino RR -- 15.9.2009 15:48:59 >


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Tidzi)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Šta pokloniti roditeljima za Bajram?
15.9.2009 15:45:25   
Tidzi

IZVORNA PORUKA: *Seve*

Samo mi je zao sto sam daleko,pa ni jedne godine ne bajramujem sa familijom....
A posebno mojom mamom.To me bas rastuzi pred svaki bajram.user posted image



Draga moja, tako isto i ja...user posted image user posted image user posted image U firmi gdje sam radila, nikada nisam mogla dobiti odmor kada sam ja htjela. Prosle godine sam tako bila srecna. Moji su dosli kada sa se porodila, a tada je bio i Bajram, tako da nam je bilo super. A onda sam nagodila sa muzem da odemo u decembru kada je bio Kurban Bajram i stvarno je poseban osjecaj kada je Bajram, a ti u svojoj drzavi i sa svojima najmilijim. Probaj jednom nagoditi da budes dole za Bajram, vjeruj mi, bice ti to jedan od posebnih koji nikad neces zaboraviti.

I da, uglavnom znam da cu svekru kupiti neki dzmper, iako nije zasluzio ni "dz" od toga. Ali, nema veze. Ima Bog, on sve vidi!


_____________________________

Adin 12.01.2007
Elma 22.09.2008
Erna 02.08.2010

"Zivot je procitan roman, samo sto se u romanu mozes vratiti na predhodne stranice, a u zivotu nikad na prosle dane!"

(odgovor članu *Seve*)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Šta pokloniti roditeljima za Bajram?
15.9.2009 15:54:11   
myb@by

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Dragi moj babi,
Kako sam ti se samo uzeljela, kako mi babi fališ, da te jako zagrlim,
da sjednem u tvoje krilo, da mi daš savjet kako ću bez tebe dalje?!
Kako da ovaj Bajram ne dodjem mami uplakana, kako da skrijem
suze od djeteta?
Mama kaže da stegnem srce i budem jaka, nekad mislim da jesam
kada uhvatim sebe da se ponovo smijem i onda opet sjećanja....
i snovi..... i tvoja ruka u mojoj kosi.... tvoj glas, bojim se da ga ne zaboravim
I gledam slike, milujem ti lice, gledam ljude oko sebe i u njima tražim tvoj lik
Volim te najviše na dunjaluku

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

‎"Tri puta vode do mudrosti: razmišljanje - ono je najplemenitije; odgoj - on je najlakši; i iskustvo - ono je najneugodnije."

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Šta pokloniti roditeljima za Bajram?
15.9.2009 16:06:06   
Tidzi
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Adin 12.01.2007
Elma 22.09.2008
Erna 02.08.2010

"Zivot je procitan roman, samo sto se u romanu mozes vratiti na predhodne stranice, a u zivotu nikad na prosle dane!"

(odgovor članu myb@by)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Šta pokloniti roditeljima za Bajram?
15.9.2009 19:17:02   
*Seve*
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Dragi moj babi,
Kako sam ti se samo uzeljela, kako mi babi fališ, da te jako zagrlim,
da sjednem u tvoje krilo, da mi daš savjet kako ću bez tebe dalje?!
Kako da ovaj Bajram ne dodjem mami uplakana, kako da skrijem
suze od djeteta?
Mama kaže da stegnem srce i budem jaka, nekad mislim da jesam
kada uhvatim sebe da se ponovo smijem i onda opet sjećanja....
i snovi..... i tvoja ruka u mojoj kosi.... tvoj glas, bojim se da ga ne zaboravim
I gledam slike, milujem ti lice, gledam ljude oko sebe i u njima tražim tvoj lik
Volim te najviše na dunjaluku

 
Draga moja nemoj da budes tuzna....Takav je zivot....
Imas svoju dijecicu i muza koji te vole...Zivjeti se dalje mora..
Kada bi gledao na proslost,nebi nikad napred isao...

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Šta pokloniti roditeljima za Bajram?
15.9.2009 19:25:58   
*Seve*
IZVORNA PORUKA: Tidzi


IZVORNA PORUKA: *Seve*

Samo mi je zao sto sam daleko,pa ni jedne godine ne bajramujem sa familijom....
A posebno mojom mamom.To me bas rastuzi pred svaki bajram.user posted image



Draga moja, tako isto i ja...user posted image user posted image user posted image U firmi gdje sam radila, nikada nisam mogla dobiti odmor kada sam ja htjela. Prosle godine sam tako bila srecna. Moji su dosli kada sa se porodila, a tada je bio i Bajram, tako da nam je bilo super. A onda sam nagodila sa muzem da odemo u decembru kada je bio Kurban Bajram i stvarno je poseban osjecaj kada je Bajram, a ti u svojoj drzavi i sa svojima najmilijim. Probaj jednom nagoditi da budes dole za Bajram, vjeruj mi, bice ti to jedan od posebnih koji nikad neces zaboraviti.

I da, uglavnom znam da cu svekru kupiti neki dzmper, iako nije zasluzio ni "dz" od toga. Ali, nema veze. Ima Bog, on sve vidi!


 
Tako nam je kako nam je,staces...Ja sam vidijela familiju prije 2 mijeseca,mama mi je dolazila bila 3 mijeseca kad sam se porodila.
Ja sada ne radim,mogla bi kad god trknuti da je blize.Ali nemogu sama se uputiti bebom na tako dalek put.
Ja ovako posaljem pare i za Kurban Bajram za od mene.A mozda se  nekad i potrefim dole za Bajram.

(odgovor članu Tidzi)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Šta pokloniti roditeljima za Bajram?
15.9.2009 19:25:59   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: hanabanana

Ja sam protivnik bilo kakve komercijalizacije Bajrama, i držim se tradicije.
Roditeljima kupujem voće, kafu, šećer, sok, neki keks i neku sitnicu ( šal, marama, čarape i sl )
Djeci ću obavezno obući nešto novo ( ne mora nužno biti sve novo, ali body, štrample majca - uglavnom nešto novo ) jer sam tako naučila u djetinjstvu, i dobit će bajramluk.
I ja obavezno obućem nešto novo za bajram, pa bile to i štrample ili donji veš. Takav je običaj, i tako sam naučila.
Manjoj djeci isto tako dajem ili bajramluk, ili ako su baš maleni nešto novo ili neku igračku ( ako se radi o bebama ).
Sestrama - isto što i roditeljima, uz neku sitnicu.
Muževom bratu - isto tako.
Ostaloj porodici ( dajdze, strine, tetke ) otvorit ću vrata što je za mene i bit bajrama. Ponjet ću nešto bajramluka  ( kafa, sok, šećer, voće )


user posted image user posted image user posted image user posted image u potpunosti se slazem... Bit Bajrama je obilazak porodice i familije, a sad ko ce kome sta kupiti i pokloniti, to je najmanje bitno, bitno je da se tih par dana provede u lijepom druzenju, ucenju Kur´anskih ajeta, sjecanjem na umrle...

(odgovor članu hanabanana)
  Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Šta pokloniti roditeljima za Bajram?
15.9.2009 20:05:36   
bloom
. Kupim sebi nesto novo i djeci, i to je to. Idem svakom da udjem u kucu i svojoj i muzevoj rodbini, roditelji ne zive blizu mene, i svaki put kad idem zelim nesto lijepo da im poklonim, nesto korisno.
Ponestane mi ideja, i zelim neki savjet, ideju.... A da nemam para da im kupim opet bi otisla, jer Bajram je otic, a ne kupit.

< Poruku je uredio Amelaa RR -- 16.9.2009 13:53:41 >

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Šta pokloniti roditeljima za Bajram?
15.9.2009 20:22:01   
Aminad
Za mene kupiti poklon nekome u porodici ili inače za bajram ili bilo koju drugu priliku ili bez prilike nije komercaijalizacija bajrama ili bilo čega drugg. To je samo vid pažnje koji može a i ne mora biti.



< Poruku je uredio Amelaa RR -- 16.9.2009 13:37:33 >


_____________________________

Merjema 02.08.2002.
Imran 11.11.2005.
Burhan 27.11.2007.

(odgovor članu bloom)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Šta pokloniti roditeljima za Bajram?
16.9.2009 10:17:37   
Misica84
Super vam je teme. Ija i mm smo svake godine u dilemi za bajram, jer praktikujemo za ovadva Bjarama da kupujemp poklone. Prosle godine smo se dobro snasli, ali ove.. nikakvih idea. A jos usto doje da se za mjesec prseljavamo i da nismo bas nesta s parama. Tako da sam i kupila samo neke sitnice. Mami desendorans od Betty Barkley, babi kupku od Axe, sestri Bodybutter, sveki pjenu za kadu i svekrvu isto kupku. Uz to ide naravno kafa, secer....
Meni u muzu nisam nista, mozda nesta kupimo, ali neznam jos!

(odgovor članu Aminad)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Šta pokloniti roditeljima za Bajram?
16.9.2009 13:29:56   
bloom
Kupile smo posteljinu u HM-u, ima super stvarcica za kucu, a jos je plus sve na bajramskom snizenju, tako da ako nekom nesto treba moze sebi kupit i iskoristit taj popust.

(odgovor članu Misica84)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Šta pokloniti roditeljima za Bajram?
16.9.2009 13:52:17   
SdZ
IZVORNA PORUKA: *Seve*

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Dragi moj babi,
Kako sam ti se samo uzeljela, kako mi babi fališ, da te jako zagrlim,
da sjednem u tvoje krilo, da mi daš savjet kako ću bez tebe dalje?!
Kako da ovaj Bajram ne dodjem mami uplakana, kako da skrijem
suze od djeteta?
Mama kaže da stegnem srce i budem jaka, nekad mislim da jesam
kada uhvatim sebe da se ponovo smijem i onda opet sjećanja....
i snovi..... i tvoja ruka u mojoj kosi.... tvoj glas, bojim se da ga ne zaboravim
I gledam slike, milujem ti lice, gledam ljude oko sebe i u njima tražim tvoj lik
Volim te najviše na dunjaluku

Draga moja,ista sam...samo ja nisam udana jos zivim pod istim krovom pod kojim je i on zivio dok nas nije napustio i otisao zauvijek....ovo je prvi Bajram bez njega,ne znam kako cu izdrzati...moram biti jaka zbog mame i seke,ali mislim da cu se srusiti...svaki dan napunim oci suzama kad pomislim na njega.....Boze pomozi miuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

<3 28.6. <3
Zivot je dobio svoj smisao...

(odgovor članu *Seve*)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Šta pokloniti roditeljima za Bajram?
16.9.2009 14:05:46   
jednaa
Mi smo prosle godine kupili i jednim i drugim roditeljima onaj set sa Bascarsije, tablja dzezva, 6 fildzana i secernica, bakreno sa sebiljom, ove godine zbog nasih troskova za bebu aBd, bit ce klasika kafa, secer, sok, keks, voce, djeci po 10 KM, a isto nosimo i djedovima i neni

_____________________________

baby boy se rodio 02.01.2010.
ex jedna2u1

(odgovor članu SdZ)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Šta pokloniti roditeljima za Bajram?
16.9.2009 14:10:32   
emma.L
Veeseelaa, znam kako ti je. Prvi Božić bez mame mi je bio gori od godišnjice i prve i svake naredne. Pa kad sam prvi put otišla u Mostar nakon poroda, mislila sam da će mi srce pući. A taj Božić je bio prvi bez moje bake, ali zato je moja Ema bila tu. Jedni odlaze, nažalost, ali drugi dolaze i jednostavno ne želim pred Emom biti tužna.
A sad nazad na temu- odlučila sam otići u Magma Home danas i pokupovati darove. Ima super stvari za kuću, tako da sam skontala spakovati neke korpice sa krpama ili ručnicima i još malo neizostavne kave, pa još lijepo pakiranje i koja mašna. Bit će to ok.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu SdZ)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Šta pokloniti roditeljima za Bajram?
16.9.2009 14:19:50   
salmy
Ma vala znate sta.............mi sve ocekujemo vece troskove ovih dana,mjeseci.........user posted image user posted image user posted image  a nesto se ne sjecam da se za bajram nosilo ista drugo osim (kafe, kocke,rahat lokuma, i bla bla) a mi smo krivi sto zadnjih godina kupujemo parfeme, nakit,i gardarobu............  bacanje para.Covjek kad ima mogucnosti uvijek moze pocastiti svoje drage roditelje nekim lijepim poklonom.A za ovaj bajram su svi jako sretni jer ce postati dede nane, itd.
Vazno je biti na zajednickom rucku,baklavi a sve ostalo.......... ne bitno 

(odgovor članu jednaa)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Šta pokloniti roditeljima za Bajram?
16.9.2009 14:25:33   
emma.L
Ma salmy, slažem se ja s tim, sve postaje prekomercijalno, gube se stvarne vrijednosti, ali ja zaista volim kupiti nešto ljudima. Meni te kave i šećeri kao na sućut da idem, i baš nekako uvijek pokušam još ponešto dodati (jer, naravno, većina žena ovdje ne vjeruje u kesu bez kave user posted image , pa to ne mogu izostaviti).

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Šta pokloniti roditeljima za Bajram?
16.9.2009 14:34:32   
mube
tema vam je bas super,citam je od pocetka ali kao sto vec rece jedna forumasica nesmijem da ista napisem odmah mi suze krenu,meni je ovo prvi bajram u 30 godina da sam bez svojih,zivi su hvala bogu dragom ali sam ja daleko od njih i nemogu im kupiti nista sto me najvise rastuzuje,naravno poslacu novce ali nita nemoze zamijeniti ono okupljanje za bajramskim ruckom sa roditeljim....medjutim netreba puno zaliti veselaaaa je to dobro rekla tesko je onima kojima roditleji nisu zivi i kad sam procitala njen post upucen ocu zastidila sam se jer sam mislila da je samo meni tesko sto nisam s njima....i ja svoga babu volim najvise na svijetuuu

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Šta pokloniti roditeljima za Bajram?
16.9.2009 14:39:27   
salmy
Bas tako ja evo svaki bajram idem na mezar svog ocauser posted image user posted image user posted image user posted image ali ovaj necu moci jednostavno necu se osjecati dobro,jer svaki bajram placem i neka mi Bog oprosti uvijek su mi ti bajrami tuzniuser posted image user posted image user posted image user posted image .A ne bih da placem zbog bebice jer znam da je On ziv bio bi najsretniji  Dedo na svijetu.Ali eto tako nam je propisanouser posted image

(odgovor članu mube)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Šta pokloniti roditeljima za Bajram?
16.9.2009 15:23:58   
tea lana
IZVORNA PORUKA: bloom

Kupile smo posteljinu u HM-u, ima super stvarcica za kucu, a jos je plus sve na bajramskom snizenju, tako da ako nekom nesto treba moze sebi kupit i iskoristit taj popust.

gdje ti je ovaj HM

(odgovor članu bloom)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Šta pokloniti roditeljima za Bajram?
16.9.2009 15:25:51   
bloom
user posted image Tifany

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Šta pokloniti roditeljima za Bajram?
16.9.2009 21:03:23   
juni
Koliko ja znam u nas u Hercegovini nije obicaj kupovati poklone za Bajram, pa sam se iznenadila kad sam procitala da se taj obicaj praktikuje u Bosni.
U nas se za Bajram kupi cvijece, kafa, sok i to starijim osobama a mladjim sipak user posted image Obavezno sestra i ja dobijemo od roditelja bajramluk i to je to.
Nema trke i frke kome sta kupiti, hoce li se to nekom sviditi, nego opusteno se provedu bajramski dani bez razmisljanja jesam li ovom ili onom trebala kupiti poklon.
Nemojte me pogresno razumiti, ali nisam za takav vid paznje!


_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu bloom)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Šta pokloniti roditeljima za Bajram?
17.9.2009 23:11:27   
saška
Vidim da se kupovina poklona za Bajram zahuktava i evo jedan predlog.Roditeljima koji vole čitati kupiti dobru knjigu ili kakav dobar humoristički film pa neka se malo opuste,napisati lijepu posvetu  i sa klincima koji če im nešto nacrtati provesti bajram zajedno ako je moguče.Roditelji ne očekuju neke velike poklone,nego vas.Smijte se sa njima,ispričajte dobar vic koji če pamtiti i prepričavali i vjerujte mi da ćete ih usrečiti.

(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Šta pokloniti roditeljima za Bajram?
18.9.2009 11:22:22   
adissa_
Kod nas nije obicaj kupovati bajramske poklone,jedino se djeci daju bajramluci ili neki bajramski poklon.isto tako se obavezno mora obuci nesto novo,pa se i bajramska odjeca kupuje djeci

ali to da se kupuju pokloni odraslima to mi je novo,

(odgovor članu saška)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Šta pokloniti roditeljima za Bajram?
18.9.2009 12:50:12   
riba78
ja uvijek kupim neku sitnicu ,user posted image uz ono redovno kafu ,kocku itd.
isto kupimo i svekrvi ,
sada smo kupili neke bajramske pakete ,sve lijepo upakovano ,u jednu korpicu ,super izgleda user posted image


_____________________________

To je prokletstvo želje koja se ne gasi, ali se ne ostvaruje."
Meša Selimović

(odgovor članu adissa_)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *