|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Histerosalpingografija/HSG
27.10.2010 20:38:34   
napolitanka
banana čuvam nam fige...vjeruj da ne znam kako se hcg radi kod nas u zenici u kantonalnoj bolnici,uplašila sam se, pa ga pola stvari ne upitah, rekao mi je samo da će on polako ubrizgavati tečnost i gledati na ekranu, da li će se tečnost prikazati, ako se ne prikaže to znači da su da su neprohodni, i kao ako bude u tom slučaju bolno, kao tad se reaguje sredstvima za bolove,ako ga pravilno skontah, meni ovo što napisah liči na ultrazvučni,valjdauser posted image user posted image kakav ćeš ti raditi...ja dobila xyclav 625 2 puta po jednu, i ne reče mi da ne jedem i ne pijemuser posted image user posted image ali ja za svaki slučaj neću....

< Poruku je uredio malena27 RR -- 2.11.2010 9:23:26 >

(odgovor članu Banana)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Histerosalpingografija/HSG
27.10.2010 20:51:53   
napolitanka
sad pogledah nalaz: piše HSSG,znaš li neko da li je to isto što i hsg, ili postoji razlika???

< Poruku je uredio malena27 RR -- 2.11.2010 9:23:41 >

(odgovor članu napolitanka)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Histerosalpingografija/HSG
27.10.2010 21:09:54   
Banana
koliko znam, hssg je zapravo onaj preko ultrazvuka a hsg je preko rengena. navodno je bolji rtg snimak ali sad skoro svi rade ovaj uz, valjda zbog zračenja. ja ću radit kod  balića ultrazvučni.

< Poruku je uredio malena27 RR -- 2.11.2010 9:23:56 >


_____________________________

Ja Hadi, Ja Mudžibu...

3 IUI -

user posted image došlo samo

i drugo user posted image došlo samo

(odgovor članu napolitanka)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Histerosalpingografija/HSG
27.10.2010 21:16:31   
napolitanka
banana sretno, evo sam i ja malo guglalauser posted image user posted image čak u jednom dijelu piše da je ovaj ultrazvučni "potpuno bezbolan" i da se radi bez anestezijeuser posted image user posted image user posted image vidjećemo kakvi će nam biti utisci....

< Poruku je uredio malena27 RR -- 2.11.2010 9:24:27 >

(odgovor članu Banana)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Histerosalpingografija ili HSG
27.10.2010 21:19:11   
Banana
hvala, i tebi pa da se zajedno radujemo user posted image

_____________________________

Ja Hadi, Ja Mudžibu...

3 IUI -

user posted image došlo samo

i drugo user posted image došlo samo

(odgovor članu napolitanka)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Histerosalpingografija/HSG
27.10.2010 22:16:47   
balasgirl
ma dajte žene, kakvo bolovanje, ma nije to toliko strašno kao što zamišljate. Pa kako mislite roditi!!!

< Poruku je uredio malena27 RR -- 2.11.2010 9:21:49 >


_____________________________

... pronašli su Ameri šifru za to: take it easy, lutko lijepa...


<3 Ali Khan <3

(odgovor članu Banana)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Histerosalpingografija/HSG
28.10.2010 7:45:47   
napolitanka
de nam ti reciuser posted image i prvo pročitaj malo bolje moj post pa onda piši tako savjetodavne komentare....ja ću hssg raditi tokom radnog dana i moram uzeti bolovanje za taj dan, a ne znam kako sve to izgleda, zato sam pitalauser posted image user posted image

< Poruku je uredio malena27 RR -- 2.11.2010 9:24:42 >

(odgovor članu balasgirl)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Histerosalpingografija/HSG
28.10.2010 8:00:38   
Leva
Napolitanka ako bas nadrljas na hsg kao sto sam ja trebace ti tablete protiv bolova, solja caja i da se dobro naspavas. Pokusaj ugoditi da ga uradis u petak jer ti se moze desiti da imas grceve i da si napuhana ali samo ako ti daju duplu dozu kontrastne tekucine.

< Poruku je uredio malena27 RR -- 2.11.2010 9:21:27 >


_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu napolitanka)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Histerosalpingografija/HSG
28.10.2010 8:22:38   
orange 00
Evo cure mene da vam dam podrskuuser posted image

Nemojte se nista brinuti, ja sam radila bez anestezije na UZ, bolilo je jace samo onda kada je dr. pridrzavala grlic nekom stipaljicom da prodje kateter( to traje oko 10sec), nakon toga nista, samo osjetis hladan rastvor kako ti se siri stomakom, sve u svemu je trajalo nekih 4-5 min, bar kod mene. Nakon toga taj dan sam imala nekakve blage grceve, ko neki jako blagi menstruacijski bolovi, nisam morala piti nikakve analgetike, samo antibiotike, sutradan me nista nije bolilo i mogla sam raditi sve normalno. Ne znam za odnose, pitaj dr. kad smijes u akciju nakon HSSGa.

Eto, nadam se da sam bar malo pomoglauser posted image

< Poruku je uredio malena27 RR -- 2.11.2010 9:21:00 >

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Histerosalpingografija/HSG
28.10.2010 8:35:54   
malena27 RR
napolitanka sretno!
gore si napisala histero pa onda HSG user posted image vidi se da te trema puca! ne bi smjela imati nikako odnose od prestanka user posted image do samog HSG-a... tako su bar meni preoprucili dr.i user posted image

molim da se uzdrzite od suvisnih komentara user posted image i bez tenzija molim user posted image

< Poruku je uredio malena27 RR -- 2.11.2010 9:20:52 >


_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu orange 00)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Histerosalpingografija/HSG
28.10.2010 17:41:26   
napolitanka
cure user posted image user posted image user posted image hvala na savjetima....malenauser posted image user posted image neću više galamiti obećavam,malo sam nervoznauser posted image user posted image i tek sinoć skontah da su histeroskopija,hcg i hssg različiti pojmovi, meni to bilo sve istouser posted image user posted image user posted image ,ali eto znanja na ovu temu nikad dosta...uputnica je tu,pa šta dragi bog da, morat ću ipak u ponedjeljak,jer sad još imam malo traljavog od ciklusa, a mora sve da bude suho,pa eto nadam se da će se i ovo do ponedjeljka povući..još jedan put hvala vam punouser posted image user posted image

< Poruku je uredio malena27 RR -- 2.11.2010 9:20:37 >

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Histerosalpingografija ili HSG
28.10.2010 18:18:51   
Banana
napolitanka, meni je doktorica rekla da je najbolje da se radi 8.-10. dana ciklusa, a meni će biti 9. dc user posted image

_____________________________

Ja Hadi, Ja Mudžibu...

3 IUI -

user posted image došlo samo

i drugo user posted image došlo samo

(odgovor članu napolitanka)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Histerosalpingografija/HSG
28.10.2010 18:48:35   
napolitanka
a meni  će u ponedjeljak biti 11-sti d.c., nadam se da nije puno kasno,jučer na pregledu doktor mi reče da nemam duglasove tečnosti,nema cista, sve je suho, eto samo još tog malo iscjedka od ciklusa...i rekao mi je da ću poslije zahvata ostati još da ležim taj dan u bolnici par sati...i jedan folikulić se fino razvija, pa se nadamo da ćemo poslije hssg moći posvetiti pažnju ciljanom odnosu na svježe propuhane jajovodeuser posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio malena27 RR -- 2.11.2010 9:20:31 >

(odgovor članu Banana)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Histerosalpingografija/HSG
28.10.2010 18:52:47   
lamama
Ja sam r4adila HSG i nije ništa strašno, ali sve je naravno individualno, nekoga nikako ne boli, a nekoga grozno itd, ali moj ti je savjet sa se ne prepadaš i odeš što opuštenija, lakše sve bude, ja sam odmah poslije ultrazvučnog HSG-a pila kafu u baštici i uživalauser posted image sretno!

< Poruku je uredio malena27 RR -- 2.11.2010 9:20:20 >


_____________________________

dijagnoza sekundarni sterilitet, dvije vanmaterične, jedna trudnoća-plod se nije razvijao, odstranjen jajovod, drugi prohodan
1. IVF Mb -0
2. IVF Mb -0

(odgovor članu napolitanka)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Histerosalpingografija/HSG
28.10.2010 18:59:46   
napolitanka
lamama hvalauser posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio malena27 RR -- 2.11.2010 9:20:09 >

(odgovor članu lamama)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Histerosalpingografija/HSG
28.10.2010 20:08:12   
ena0002
Cure sretno user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio malena27 RR -- 2.11.2010 9:20:04 >


_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu napolitanka)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Histerosalpingografija/HSG
1.11.2010 13:43:25   
napolitanka
drage moje cure, evo stigoh iz bolnice....desni jajovod prohodan, lijevi totalno začepljen, što me i ne sekira, jer na lijevom nikad nemam folikula, samo na desnom...o bolovima bolje da ne pričam, mislim da me je čitava bolnica zapamtilauser posted image samo su mi dali apaurin da popijem, ništa za bolove, ni prije ni poslije...ispovraćala sam dušu od bolova, toliko mi je bilo loše da su me vodom oblijevali,ženama iz sobe skidam kapu, pored svojih muka su mi čuvale glavu, i polijevaleuser posted image user posted image jedna ode i na laparoskopiju...hvala dragom bogu živa glava, ali znam sigurno da me ovaj zahvat više neće vidjetiuser posted image user posted image user posted image ne zamjerite što ovako tragično pišem, možda sam kukavica, i možda mi je prag boli i suviše nizak, ali protiv toga nemogu ništa, voli vas sve napolitanka

< Poruku je uredio malena27 RR -- 2.11.2010 9:19:53 >

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Histerosalpingografija/HSG
1.11.2010 15:19:24   
branka12
ja ne znam ni da li trebam to raditi a vec se bojim user posted image user posted image user posted image
treba svaka zena da vice da ljekari skontaju da lokalna anestezija ne kosta milione a da zenama znaci puno
nek si ti to prezivila pa nek misli ko sta hoce user posted image user posted image user posted image


ja malo ko padobranac user posted image ali nece niko valjda zamjeritiuser posted image

< Poruku je uredio malena27 RR -- 2.11.2010 9:19:46 >

(odgovor članu napolitanka)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Histerosalpingografija/HSG
1.11.2010 16:10:44   
napolitanka
ne boj seuser posted image nisam htjela nikog prepadati, već samo skrenuti pažnju na to, da je bez analgetika ovo bila luda misija,pogotovo zbog začepljenog jajovoda, da sam znala, lijepi privatnik 300 km i anestezija,ovo oduzimanje nije bilo vrijedno para, ali već sam puno bolje, sutra ću i zaboraviti, a znam da mi je barem jedan jajovod dobar, to me sada držiuser posted image user posted image

< Poruku je uredio malena27 RR -- 2.11.2010 9:19:40 >

(odgovor članu branka12)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Histerosalpingografija/HSG
1.11.2010 16:27:43   
Banana
uh napolitanka draga, žao mi je zbog lijevog jaovoda ali ako već kažeš da je lijen, i nije neka šteta. ja sam izgleda bolje prošla što se tiče bolova. ni meni nisu ništa dali a ni ja nisam htjela popit prije intervencije jer sam shvatila da imam tremu od ishoda a ne mogućih bolova. doktorica i sestre su bile jako fine i pažljive, čak su u jednom trenutku spominjale pauzu kako bi meni bilo lakše ali ja nisam htjela (nadam se da se ovo zaista i desilo a ne samo da sam halucinirala user posted image ). bolilo je kao najjača i najgora menstruacija, ona vrelina, suhoća usta... identično ali mi nije bilo muka i nisam povratila, što znači da me menstruacije zna bit bolnija user posted image kad mi je dr. pisala recept za antibiotike rekla je analgetik po potrebi. ostavili su me da malo odležim na stolu, mm je ušao kod mene i sjetim se da imam voltaren u džepu (ostalo od zadnje menstruacije) i popijem. sve mi je bilo lakše i lakše ali evo i dalje me boli, osjećam se kao raščepljena šljiva user posted image da li bih to opet uradila? ako treba i 100 puta (samo ne u jednom danu user posted image )

i da ne zaboravim, oba jajovoda su prohodna user posted image

< Poruku je uredio malena27 RR -- 2.11.2010 9:19:34 >


_____________________________

Ja Hadi, Ja Mudžibu...

3 IUI -

user posted image došlo samo

i drugo user posted image došlo samo

(odgovor članu branka12)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Histerosalpingografija/HSG
1.11.2010 16:33:53   
napolitanka
user posted image user posted image svaka čast banana, ti si prava hrabrica, i drago mi je da su ti oba jajovoda prohodnauser posted image user posted image user posted image vjerovatno sam ja šmizla, ili je do tog začepljenog jajovoda, ali eto gotovo je, kao što rekoh već sam pozitivnija,čim je prestala bol smješkala sam se sestrama i doktoruuser posted image user posted image velika pusauser posted image user posted image i još jedan put svaka čast na izdržljivostiuser posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio malena27 RR -- 2.11.2010 9:19:28 >

(odgovor članu Banana)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Histerosalpingografija/HSG
1.11.2010 16:44:25   
Banana
ma vjerujem da je tebi bilo baš teško zbog tog lijevog ali su i mene bolovi skoro svakog mjeseca istrenirali user posted image ma čim prestane ona jaka bol sve mi se razvedri pa mi se čini da bih mogla poletit user posted image a ono i dalje bolucka user posted image neka nama našeg vodovodauser posted image , znam puno žena što su zatrudnile ganjajući folikul samo na jednoj strani user posted image odmaraj mila što više možeš, valjalo je ovo preživjet i dočekat nalaz, iako se nekim posreći pa mogu odmah poslije na kafic. nećete vjerovati, cijelo vrijeme mi je naumpadala lamama i kažem ja mm da mi je žao ali od kafe u gradu ništa, kaže on da će se nekako izdržat i bez nje user posted image pusa i tebi pa se ako bog da čujemo uz radosne vijesti user posted image

< Poruku je uredio malena27 RR -- 2.11.2010 9:19:18 >


_____________________________

Ja Hadi, Ja Mudžibu...

3 IUI -

user posted image došlo samo

i drugo user posted image došlo samo

(odgovor članu napolitanka)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Histerosalpingografija/HSG
1.11.2010 16:51:22   
vjestica
napolitanka nisi ti šmiza, nego boli kad je začepljen jajovod
alo prošlo je, sad odmaraj, bitno je da je drugi ok
banana drago mi je da je sve ok user posted image

< Poruku je uredio malena27 RR -- 2.11.2010 9:18:12 >


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Banana)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Histerosalpingografija/HSG
1.11.2010 16:51:35   
napolitanka
user posted image user posted image user posted image hvala draga bananice,vjeruj da je i meni lamama pala napamet,i ja stvarno popih kafuuser posted image user posted image , doduše nakon 3 sata ležanja u sobi, i u bolničkom kafiću, ali nešto bi mi bilo da je ne popih,pogotovo što me je ona bol popustila,morala sam nazdravitiuser posted image user posted image i tebi sretno, i da se uskoro ako bog da čujemo na nekoj veselijoj temiuser posted image

< Poruku je uredio malena27 RR -- 2.11.2010 9:18:52 >

(odgovor članu Banana)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Histerosalpingografija/HSG
1.11.2010 16:53:41   
napolitanka
vještice hvala puno user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio malena27 RR -- 2.11.2010 9:22:39 >

(odgovor članu napolitanka)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *