|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Običaji na Bajram
21.9.2009 22:47:50   
M kao Mama
Malo ću Off topic, ali moram neku noć sam gledala ponovo onu emisiju vrijeme je za bebe, ona jedna jadna ženica iz nekog sela kod Zavidovića , čini mi se. Pa, ona je ljud progledala kako se udala, otvoreno priča kako se udala jer joj majka nije dala da ide u školu, htjela je njena mati da se ona bavi poljoprivredom, nije joj dala da izlazi sa momcima, samo je jednom otišla u grad u kafić. Nemam roječi, a da joj vidite materešine, izgleda bolje od nje i mlađe, ona jadna izravljena ko da joj je 30 i kusur godina i još priča, dobra mi je poslušna, niakda nije htjela da izlazi, kaže ne voli da izlazi, a škola isto ne voli????.
A, ne znam, ja ako volim svog supruga, volim i njegove ako su imalo ljudi, mislim ovo generlano razmišljam na glas, ne znam ja živm sa svekrvom, svekar mi je poginuo u ratu i ne znam da nije ovakva situacij, mislim da nikada ne bih pravila pitanje da li ćemo prvo kod njegovih ili kod mojih.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Običaji na Bajram
21.9.2009 22:49:54   
veeseelaa
nisam skontala poentu napisane pričeuser posted image  ne postavljam ni ja pitanje gdje ćemo, mm postavlja pitanje a ja odgovaramuser posted image user posted image user posted image   šalim se, naravno
Ma nije bitno kod god ćeš sjesti, al zadržavaš se i baš ono zabajramuješ tamo gdje ti je ugodnije i gdje se ljepše i poželjnije osjećaš

< Poruku je uredio veeseelaa -- 21.9.2009 22:51:50 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Običaji na Bajram
21.9.2009 22:51:01   
Ilhana RR
I ja sam iz Sandzaka, moj babo kaze da je to bilo tako mada moj deda rahmetli nije prakitovo to jer je zeljeo da njegova hanuma uvijek ide sa njim, takodjer nakon nekog vremena nije niko ni u selu to radio... Ja mislim da je to bio obicaj da bih neko bio tu za Bajram da doceka, da nebi nasli praznu kucu kad obilaze...

Ove godine je malo drukcije bilo nego inace al mislim da ce to i nastaviti ovako... nakon bajram namaza moj muz je dosao kuci, docekale ga ja Lamija i webcam na vratima (njegovim roditeljima upaljena naravno)... kad je mm pojeo baklavu, popio sok otisli smo kod mojih gdje je bio dorucak i rucak... tamo smo bili ja i moja porodica, brat i njegova, daidza i dinca i moji roditelji naravno.

Prije rucka smo podijelili poklone, djeca su naravno dobili bajram banku...

Nakon toga su brat i njegova porodica otisli kod snahini roditelja koji zive 100 km od nas... Daidza je otisao kod svog sina i snahe i unuceta (snaha mu nepodrzava "nase obicaje" tako da ni neslavi bas nesto bajram), ja i moji smo ostali kod njih i sjedili docekivali narod. Jednom prilikom smo ja i mama i Lamija obisle jednu stariju zenu i nanu kao sto radimo od 95.e godine...

Obicaji se po malo mjenjau ali vecina ostaju odprilike isti...

Da, do prije par godina smo gledali uzivo prenos iz dzamije u Malmeu ali od kako imamo Hayat i BHT1 gledamo iz Sarajeva, ja najvise volim kad vazi Ceric tako da gledam BHT1 jer je iz Begove Dzamije, dok se kupam za bajram slusam Radio Kalman =)

Drugi dan bajrama provodimo inace kod mog brata ali posto je moj daidza ovde ipak po starosti idemo kod njega pa onda kod buraza, kod mene je rucak tek cetvrti dan...

Nazalost posto nezivim u drzavi gdje se slavi bajram imamo slobodno samo ako nam odobre a meni ove godine nisu odobrili sva tri nego sam bila slucajno po rasporedu slobodna prvi dan bajrama...

eto u kratko kod nas kako je to...



_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Običaji na Bajram
21.9.2009 22:52:00   
M kao Mama
Poenta priče je da nisu baš sve majke majke, s sve svkerve vještice

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Običaji na Bajram
21.9.2009 22:56:11   
veeseelaa
šta je ovo svi porijeklom iz Sandžaka user posted image  dosta mi je više vas Sandžaklija user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Običaji na Bajram
21.9.2009 22:56:29   
Lulu_

IZVORNA PORUKA: triplemama

@pingpong da izričito je rekla da joj niko ženski ne dolazi

@Lulu_ je li to tvoj muž nema roditelje user posted image

ima ali nazalost 1500km dalekouser posted image

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Običaji na Bajram
21.9.2009 22:57:18   
tea lana
IZVORNA PORUKA: mama alma

Poenta priče je da nisu baš sve majke majke, s sve svkerve vještice


to jeste
moja Alma ali isto tako ne mozes ti nikada vise pripadati muzevim roditeljima nego svojim

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Običaji na Bajram
21.9.2009 23:00:27   
Lady26
Ne znam za obicaje ali otkako ja znam za sebe, moj tata i oba moja tetka (sa mamine strane) su klanjali Bajram namaz u dzamiji na Bistriku gdje zive moji dedo i nana (mamini roditelji), a ja sam sa bratom i mamom cekala Bajram u kuci kod nane dok oni ne dodju iz dzamije tu malo posjedimo i onda idemo tatinim roditeljima na rucak...Udala sam se za momka druge vjere (sto znaci da obilazimo samo moju familiju za Bajram) ali ne mijenjam tu naviku iz djetinjstva, samo sto njega ne budim da ide sa mnom odmah ujutro nego on dodje malo kasnije po mene i idemo tatinoj mami na rucak...Roditelji su mi razvedeni ( tata zivi i radi u Srbiji) pa tako da mama ide kuci a brat, muz i ja idemo tatinoj mami...Samo da napomenem da je ovo iz razloga sto tatina familija nije nesto specijalno pobozna, niti ko ide u dzamiju i to...pa zbog toga idemo prvo maminim na Bistrik....


< Poruku je uredio Lady26 -- 21.9.2009 23:01:30 >


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Običaji na Bajram
21.9.2009 23:00:41   
adissa_
Niko ne moze zamjeniti roditelje ali mislim da se misli cisto tradicionalno kada kaze da pripadamo muzevoj porodici,,obicaj je da se ide prvo njegovim roditeljima pa onda svojim.Ti udajom ulazis u njihovu "kucu",ili porodicu,,mora postojati neki red,inace bi se svadjali cijim roditeljm treba ici prvo

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Običaji na Bajram
21.9.2009 23:00:52   
Lulu_

IZVORNA PORUKA: mama alma

A, zaboravih napisati da Bajram nikada nisam proslavlja u kafanama, to mi je u najmanju ruku, odvratno, cijeli Bajram ispostim i porvedem u ibadetu i izvine na izrazu i sve to da skršim za jednu noć, na žalost, neka se niko ne naljuti, ali ovo pucanje, pijančenje i ostalo, nosi odlike slavlja Bajrama,

slazem se sa tobom ali ne mora svako slavlje bajrama u nekom restoranu biti hajmo reci opijanje i zjakanje.ima finih objekata koji postuju bajramsko slavlje i velicinu

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Običaji na Bajram
21.9.2009 23:01:28   
M kao Mama
Ma, da nas ne bi moderatori opominjali, ova rečenica me podsjetila na tu emisiju, ništa drugo, nisu baš svi roditelji sjajni, bajni i krasni,

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Običaji na Bajram
21.9.2009 23:01:41   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: mama alma

Poenta priče je da nisu baš sve majke majke, s sve svkerve vještice


a to, gluho bilo, user posted image user posted image user posted image moja garant nije vještica al nas nešto na Bajramski ručak ne zove, kod njih to izgleda nije običaj da okupi svoju djecu i snahe nego djeverove i jetrve itd
Šta da sad ja radim? kako da se nametnem?

Pokušala ja sam da se namtnem
pokušala ja sam da pitu pojedem
al nam sveki ne da
neće da se druži
drugom moja sveki meso za Bajram pržiiiiiuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Običaji na Bajram
21.9.2009 23:02:40   
M kao Mama
Ma, vala Lulu ne znam, meni restoran nikao ne ide uz Bajram, pa makar se i šerbe pilo,

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Običaji na Bajram
21.9.2009 23:04:10   
M kao Mama
Moja vesela hvala Bogu da ti imaš svoju mamu i da ti je muž na praom kolosjeku, a ona neka prži i daje i pite suče, more bit da joj za koju godinu dođe iz gu... do glave da su djeca najpreča, pa onda svi ostali, hahahahah

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Običaji na Bajram
21.9.2009 23:05:46   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: adissa_

Niko ne moze zamjeniti roditelje ali mislim da se misli cisto tradicionalno kada kaze da pripadamo muzevoj porodici,,obicaj je da se ide prvo njegovim roditeljima pa onda svojim.Ti udajom ulazis u njihovu "kucu",ili porodicu,,mora postojati neki red,inace bi se svadjali cijim roditeljm treba ici prvo


zbog ovakvog tvog stava ja ću pobijediti na anketi pa ti sad vidiuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu adissa_)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Običaji na Bajram
21.9.2009 23:06:37   
Lulu_

IZVORNA PORUKA: adissa_

Niko ne moze zamjeniti roditelje ali mislim da se misli cisto tradicionalno kada kaze da pripadamo muzevoj porodici,,obicaj je da se ide prvo njegovim roditeljima pa onda svojim.Ti udajom ulazis u njihovu "kucu",ili porodicu,,mora postojati neki red,inace bi se svadjali cijim roditeljm treba ici prvo

ne znam vala odakle ti ta tradicijauser posted image
meni nije poznatauser posted image
ja udajom nigdje ne ulazim nego pravim vlastitu kucu i vlastitu volju skupa sa svojim muzem i dogovorm.
ovo kad cujem naraste mi kosa svugdje po tijelo za 5 centi i dobijem osipuser posted image

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu adissa_)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Običaji na Bajram
21.9.2009 23:06:40   
adissa_
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: mama alma

Poenta priče je da nisu baš sve majke majke, s sve svkerve vještice


a to, gluho bilo, user posted image user posted image user posted image moja garant nije vještica al nas nešto na Bajramski ručak ne zove, kod njih to izgleda nije običaj da okupi svoju djecu i snahe nego djeverove i jetrve itd
Šta da sad ja radim? kako da se nametnem?

Pokušala ja sam da se namtnem
pokušala ja sam da pitu pojedem
al nam sveki ne da
neće da se druži
drugom moja sveki meso za Bajram pržiiiiiuser posted image user posted image user posted image



e svasta,ne zove vlastitog sina na bajramski rucak?

hajd razumjela bih da ne zove  kcerku jer i ona mozda mora s muzem kod njegovih,ali nezvati sina..to je vec jako cudnouser posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Običaji na Bajram
21.9.2009 23:07:08   
mama_debeljuca
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

šta je ovo svi porijeklom iz Sandžaka user posted image  dosta mi je više vas Sandžaklija user posted image user posted image user posted image

svud nas ima user posted image user posted image user posted image user posted image
Malo nas je ali smo dobro raspoređeni user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio mama_debeljuca -- 21.9.2009 23:08:46 >


_____________________________

:-)

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Običaji na Bajram
21.9.2009 23:08:29   
Lulu_

IZVORNA PORUKA: adissa_

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: mama alma

Poenta priče je da nisu baš sve majke majke, s sve svkerve vještice


a to, gluho bilo, user posted image user posted image user posted image moja garant nije vještica al nas nešto na Bajramski ručak ne zove, kod njih to izgleda nije običaj da okupi svoju djecu i snahe nego djeverove i jetrve itd
Šta da sad ja radim? kako da se nametnem?

Pokušala ja sam da se namtnem
pokušala ja sam da pitu pojedem
al nam sveki ne da
neće da se druži
drugom moja sveki meso za Bajram pržiiiiiuser posted image user posted image user posted image



e svasta,ne zove vlastitog sina na bajramski rucak?

hajd razumjela bih da ne zove  kcerku jer i ona mozda mora s muzem kod njegovih,ali nezvati sina..to je vec jako cudnouser posted image

imal neko serpu hladne vode da me zalije da se osvjestim.haman da sam pukla ili sam zaistza procitala da se doticna nebi cudila da zena ne zove kcerku

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu adissa_)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Običaji na Bajram
21.9.2009 23:09:19   
veeseelaa
malo nas je al smo raspoređeniuser posted image ko igrači Čelzija na terenuuser posted image

< Poruku je uredio veeseelaa -- 21.9.2009 23:12:04 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu mama_debeljuca)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Običaji na Bajram
21.9.2009 23:10:42   
Lulu_

IZVORNA PORUKA: mama alma

Ma, vala Lulu ne znam, meni restoran nikao ne ide uz Bajram, pa makar se i šerbe pilo,

m dobro svi mi to na svoj nacin zavrsimo.bitno u svemu tome je da ne uskratis posjetu onima kojima zaista NE SMIJES
majkama, MAMAMA,tatama,amidzama i t d. a kako ces okoncati slavlje je stvar ukusa

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Običaji na Bajram
21.9.2009 23:11:03   
adissa_
IZVORNA PORUKA: Lulu_


IZVORNA PORUKA: adissa_

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: mama alma

Poenta priče je da nisu baš sve majke majke, s sve svkerve vještice


a to, gluho bilo, user posted image user posted image user posted image moja garant nije vještica al nas nešto na Bajramski ručak ne zove, kod njih to izgleda nije običaj da okupi svoju djecu i snahe nego djeverove i jetrve itd
Šta da sad ja radim? kako da se nametnem?

Pokušala ja sam da se namtnem
pokušala ja sam da pitu pojedem
al nam sveki ne da
neće da se druži
drugom moja sveki meso za Bajram pržiiiiiuser posted image user posted image user posted image



e svasta,ne zove vlastitog sina na bajramski rucak?

hajd razumjela bih da ne zove  kcerku jer i ona mozda mora s muzem kod njegovih,ali nezvati sina..to je vec jako cudnouser posted image

imal neko serpu hladne vode da me zalije da se osvjestim.haman da sam pukla ili sam zaistza procitala da se doticna nebi cudila da zena ne zove kcerku



a joj ljudi,,kazem razumjela bih jer znam kakve tradicije vladaju,ne samo Bosnom vec sirom svijetauser posted image  sta je tu cudno?

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Običaji na Bajram
21.9.2009 23:13:50   
veeseelaa
adissa izgubićeš budeš li i dalje bila takvauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu adissa_)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Običaji na Bajram
21.9.2009 23:15:08   
mama_debeljuca

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

malo nas je al smo raspoređeniuser posted image ko igrači Čelzija na terenuuser posted image

user posted image

_____________________________

:-)

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Običaji na Bajram
21.9.2009 23:16:03   
Lulu_
cudno je to sto pricas cijelo vrijeme da se mi zene udajemo pa pripadamo u neciju kucu a sad kao kazes da je to bosanska tradicija kao u tom smilsu nisi ti to tako mislila.
cudno je da u 2009 godini nekjoo misli da se udaje u neciju kucu i familiju.ako se razvedes sta ce biti onda.onda ce ti tvoja familija bit ponovo dovoljno dobra.

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu adissa_)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *