|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Običaji na Bajram
23.9.2009 16:33:44   
dzeni_nl
Dok se nisam udala, prvi dan Bajrama isla sam sa roditeljima kod moje nane na rucak tj, oceve mame. A poslije se obilazila ostala familija i tek drugi dan nama su dolazile babine sestre.

A sad kako sam se udala ovo mi je prvi bajram sa mojim muzem, pita on sveki hoce li ona praviti rucak prvi dan bajrama, kaze ona pravila bi ja rucak da nije nedjelja, ali ja hocu da hodam po gradu, jer ona to radi svake nedjelje. I onda kaze MM dobro onda cemo mi praviti rucak pa ti dodji kod nas i tako je i bilo.

A kod nje smo tek otisli u ponedjeljak navecer i to nas ona pozvala da dodjemo, jer cijeli dan nije bila kod kuce.

Moji su daleko pa kod njih ne mogu da idem, a i oba djevera su daleko tako da cemo njima ici tek za dvije sedmice.


_____________________________

Ima nade za bolje sutra...
04.09.2010 rodila se Marisa mamina radost najveca.

(odgovor članu brzamala)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Običaji na Bajram
23.9.2009 16:35:16   
marinela
IZVORNA PORUKA: hanabanana

Brzamala....to si mogla sve na pp reći.
Koga briga tko tebe nervira?!



Zasto onda ona nama ne salje pp kad zeli vrijedjati vec ovako okolo ali javno????Nisu mi nimalo lijepi njezini postovi,mislim da se dosta ljudi moze naci u tome...

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Običaji na Bajram
23.9.2009 16:35:55   
Misica84
Dzeni, kako je tebi bilo u Bosni sa sveki/tetkom. Nista neprica. Znam nije mjesto za to ovde, ali mi na um pade.

(odgovor članu dzeni_nl)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Običaji na Bajram
23.9.2009 17:03:42   
jednaa
Kod nas je bio obicaj da idemo kod tatinih roditelje, kad tata dodje s Bajram namaza, na dorucak, a onda kod maminih, onda se tta i mama vrati kod tatinih jer tada dolaze sve tetke...onda je moja pametna seka skontala, da nije ok da mi ne dobijemo od tetaka Bajram banku a tata i mama rodjacima i rodicama daju, pa smo onda obrnuli, tata je poslije dzamije isao kod djeda i majke na kafu, a onda bi svi mi isli kod maminih na dorucak a kod tatinih poslije user posted image  user posted image  user posted image

Sada mi, mm i ja, idemo dan prije kod njegovih, oni ujutro idu u dzamiju kad dodju kafa dorucak i oko 12 idemo kod mojih na rucak... to smo i na konaku a onda sutradan idemo mojim djedovima i neni...

Mi napravimo mini turneju po BiH user posted image ...


_____________________________

baby boy se rodio 02.01.2010.
ex jedna2u1

(odgovor članu Hocu bebu)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Običaji na Bajram
23.9.2009 17:18:09   
triplemama

IZVORNA PORUKA: mila81

IZVORNA PORUKA: triplemama

Jutros je na Hayatu govorila neka Sarajevska profesorica (hanuma) kako poslije 30-ak godina prvi put izlazi iz kuće za Bajram (napisala neku knjigu o kulturi i običjima u BiH) Da je uvijek prva dva dana Bajrama kod kuće i da joj dođu muški članovi porodice. TJ. da žene prva dva dana dočekuju u kući a muškarci poslije Bajram namaza idu kući na doručak pa obilaze familiju.
To znači da joj ni snaha ni kćerka ni ženska unučad ne dođu prva dva dana Bajrama (i sada se ona hvali kako je tradiciju prenijela na svoju djecu)

Kod nas je tako da MM dolazi kući poslije Bajram namaza, doručkujemo, spremimo se i onda idemo kod njegovih roditelja a poslije mojima. Ostale dane Bajrama obiđemo famliju. Ne bih mogla zamisliti da svojoj mami ne dođem za Bajram. Inače sam iz TZ

Kako je to kod vas, baš me interesuje i iz kojega ste dijela BiH


mozda je tebi to cudno jer prvi put cujes ja sam iz Sandzaka i kod nas je taj obicaj od uvjek od kako je svijeta i vjeka to i jeste ranije tako al vremjenom su ljudi sami manjali obicaje...



Ja sam udata na tuzlanski kraj, i mogu reci da su im specificni obicaji, ali ni jednom se ovdje nisam izjasnila da su vaki ili naki, svako neka iznese kako to kod njih, a ne sto ovako ili onakouser posted image
Najgore kad ljudi misle da su samo oni u pravu i da je njihovo najbolje, a svako neka pogleda u svoje, za tudje ionako nece biti pitani...



Ja nisam mislila da sam samo ja u pravu nego me baš interesovalo kako je to u ovoj našoj divnoj državi pa i u Sandžaku

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Običaji na Bajram
23.9.2009 17:21:33   
mamine oci
ma draga nesekiraj se razna mjesta,razni obicaji ni dvije kuce nemaju isti obicaj bitno je da se razumjemo i da smo zdravo nek je Mubarek Bajram svima i neka ga slave onako kako su navikli...

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Običaji na Bajram
23.9.2009 17:22:28   
triplemama
Osim toga vjerovatno ću i ja kada budem starija ostati kod kuće i dočekivati svoju djecu aBd a do sada smo se okupljali kod najstarijih u porodici.

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Običaji na Bajram
23.9.2009 17:54:16   
reallove
pozdrav svima..nova sam na forumu i malo sam pregledala teme pa mi se ova  posebno svidjela..zivim u jordanu od prije 2 god.i moram reci da je bajram naljepsi u bosni..ovdje su obicaji drugaciji uglavnom je to obilazak najblizih,ali nema onih posebnih velikih priprema i radosti kao  u bosniuser posted image

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Običaji na Bajram
23.9.2009 17:59:24   
mamine oci
reallove dobro dosla na forumuser posted image

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Običaji na Bajram
23.9.2009 18:06:01   
reallove
hvala punouser posted image

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Običaji na Bajram
23.9.2009 18:32:08   
leli§

IZVORNA PORUKA: Hanady

E najljepše je kad imte kome varta otvoriti na Bajram a i kada vama ima ko doći.


eh ovo kad procitah samo sto mi suze na oci ne krenuse... na pocetku teme sam opisala kako je nas bajram prosao...

nije mi jasno kako tema od obicaja za Bajram dodjosmo do sahranjivanja...kad oci zatvorimo ne znamo gdje ce nas spustiti u mezar da nam tjelo pociva. mozemo misliti tu cemo a nikad se ne zna kad ce nas smrt i gdje zadesiti...ne kazu dzabe "smrt je bliza nego "jaka" (kragna) za vratom"...zato je apsurdno raspravljati o tome gdje cemo biti sahranjeni.

a to da se zivi blizu muzevih ili sa muzevim... meni nema nikakve veze... ja svoj dom stvaram tamo gdje me zivot odvede sa svojim suprugom. mi smo nasa porodica, mi cemo se boriti za zivot a gdje i blizu koga to nam je bas malo vazno... mada bi bilo lijepo da smo blizu nekoga svog, ali nece mi se zivot vrtiti oko lokacije mojih ili njegovih roditelja.

ja svoju majku i oca volim neizmjerno, tako i moj suprug svoje. i ja sam toga svjesna. brak je kompromis a ne samo "ja" "ja""ja" pa "ja". ili samo "moji" i "moji" i niko drugi. kako bih volila otvoriti vrata svojoj majci na bajram i pojesti njen omiljeni grasak isto bih tako volila otvoriti vrata zeni koja je mog supruga rodila, dojila, i odgojila i pojesti njenu sirnicu. ne bih ih volila preskociti ni slucajno, a kome cemo prvo. to mi i nije bas toliko bitno. bitno mi je da se uklopim i u raspored moje majke koja ima i svoje roditelje koji su stariji od nje a i moj otac ima majku, ali i da se uklopim i u plan svoje svekrve koja ima svoju majku staru i svekrvove roditelje u drugom gradu.

ja mislim da obicaje u danasnjem vremenu mi sami stvaramo... a mozemo ih stvarati samo u slozi i dogovoru sa nasim najmilijima

_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Običaji na Bajram
23.9.2009 18:55:12   
Ilhana RR
nekaze se bezveze 100 ljudi 100 cudi tako je i za obicaje... nekad je svako selo imalo svoj obicaj a sad bi svi da furamo po istim obicajima i ako iko "odudara" od nekog obicaja onda odma je neko glup ili nesto... smirite se zene drage....

kako nam je bilo lijepo za vrijeme ramazana, niko se nije prepirao ni sa kim... bas bilo extra na forumu....

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Običaji na Bajram
23.9.2009 18:59:34   
mube
drage moje dame ,budite zahvalne da imate otici ikome na bajram,uopste nije bitno kome cete prvo,meni je prvi bajram daleko od mojih a i od muzevih,najsretnija bi bila da su makar oni ovdje(svekar i svekrva),bilo bi mi ko da sam otisla svojoj mami,smrcc

< Poruku je uredio Amelaa RR -- 3.4.2010 12:43:44 >

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Običaji na Bajram
23.9.2009 19:01:33   
Ilhana RR
IZVORNA PORUKA: mube

drage moje dame ,budite zahvalne da imate otici ikome na bajram,uopste nije bitno kome cete prvo,meni je prvi bajram daleko od mojih a i od muzevih,najsretnija bi bila da su makar oni ovdje(svekar i svekrva),bilo bi mi ko da sam otisla svojoj mami,smrcc


Slazem se u potpunosti sa tobom!

< Poruku je uredio Amelaa RR -- 3.4.2010 12:44:01 >


_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu mube)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Običaji na Bajram
24.9.2009 14:24:32   
M kao Mama
Lelis, svaka ti čast. 

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Običaji na Bajram
24.9.2009 14:32:27   
ljubičica 28


Dok smo živjeli bliže svekrvi, njoj smo išli prvoj...sad živimo bliže mojim roditeljima i idemo prvo njima...

Uopće mi nije važno kome ćemo prvo otići, važno mi je da ih obiđemo i da ih vidimo za Bajram. user posted image

< Poruku je uredio Amelaa RR -- 3.4.2010 12:50:02 >


_____________________________

Gospodaru moj,
ne dopusti da me zavara uspjeh, niti poraz baci u očaj. Podsjećaj me stalno da je neuspjeh iskušenje koje prethodi uspjehu...

asthenozoospermia, produženi ciklusi

01.04.2011. mamino proljetno sunce

(odgovor članu leli§)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Običaji na Bajram
24.9.2009 14:35:24   
mamine oci

IZVORNA PORUKA: leli§




nije mi jasno kako tema od obicaja za Bajram dodjosmo do sahranjivanja...kad oci zatvorimo ne znamo gdje ce nas spustiti u mezar da nam tjelo pociva. mozemo misliti tu cemo a nikad se ne zna kad ce nas smrt i gdje zadesiti...ne kazu dzabe "smrt je bliza nego "jaka" (kragna) za vratom"...zato je apsurdno raspravljati o tome gdje cemo biti sahranjeni.

a to da se zivi blizu muzevih ili sa muzevim... meni nema nikakve veze... ja svoj dom stvaram tamo gdje me zivot odvede sa svojim suprugom. mi smo nasa porodica, mi cemo se boriti za zivot a gdje i blizu koga to nam je bas malo vazno... mada bi bilo lijepo da smo blizu nekoga svog, ali nece mi se zivot vrtiti oko lokacije mojih ili njegovih roditelja.

ja svoju majku i oca volim neizmjerno, tako i moj suprug svoje. i ja sam toga svjesna. brak je kompromis a ne samo "ja" "ja""ja" pa "ja". ili samo "moji" i "moji" i niko drugi. kako bih volila otvoriti vrata svojoj majci na bajram i pojesti njen omiljeni grasak isto bih tako volila otvoriti vrata zeni koja je mog supruga rodila, dojila, i odgojila i pojesti njenu sirnicu. ne bih ih volila preskociti ni slucajno, a kome cemo prvo. to mi i nije bas toliko bitno. bitno mi je da se uklopim i u raspored moje majke koja ima i svoje roditelje koji su stariji od nje a i moj otac ima majku, ali i da se uklopim i u plan svoje svekrve koja ima svoju majku staru i svekrvove roditelje u drugom gradu.

ja mislim da obicaje u danasnjem vremenu mi sami stvaramo... a mozemo ih stvarati samo u slozi i dogovoru sa nasim najmilijima

user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu leli§)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Običaji na Bajram
11.10.2009 2:27:37   
veeseelaa
sad ću vam "eći kakvi su običaji kod moje svek"ve i svek"a: - ja i mm samo dužni p"vo njima doći za Baj"am; - donijeti im adekvatne poklone + kafa, ko puši ciga"e; - ni pošto ne ostati na "učak je" "p"avimo" gužvu; - pola se muževljeve familije p"išlepa uz jedan baj"amluk za malenu; - oni dolaze kod nas na "učak, poželjno je više v"sta kolača, sokova,    punjene   pap"ike, sogan dolma, pita "aznih, salata "aznih, miješano meso, neka pomasna supa; - kad se isp"azne haman svi tanji"i svek"va i sveka" p"okomenta"išu da nije bilo loše, nauči vele i ti snaho da kuhaš po nešto; - koga kod oni spomenu da će iči kod njih poželjno je da ja pošaljem 500 g"ama kafe, 1 kg kocke, sok u tet"epku (ne može gazi"ani) i bombonje"u; - oni nama donesu jednu bombonje"u a ja po njima pošaljem 5-''; (mislim omje" nije ok) - za stolom mo"aju imati mjesto ko ca" Salasije bi" vaktile, po mogućnosti da s d"ugi gosti otpilike njih 5  sjedne na dvosjed je" sveka" sjedi na fotelji a svek"va sama na t"osjedu; - daljniski od tv-a se još na v"atima p"edaje svek"vu u amanet je" on najbolje zna koja je emisija najbolja za sve nas, pa da je pogledamo; - poželjno je nešto od h"ane zapokovat da odnesu kući za kasnije; - obavezno se de"njaju dok ulaze, dok sjede i kad odlaze, tako da nikad nisam sigu"na da li su s"etni ili ljuti al svakako im se ne p"ibližavam p"eblizu; - d"ugi gosti su mi p"epadnuti svo v"ijeme i stalno hoće da idu a ja ih v"aćam je" se nadam da će oni ipak spustiti ton; - ako malena slučajno zaspe dok oni sjede na"uže me kako je ja na silu uspavljujem i onda je d"maju da se p"obudi ( I dalje se de"u na mene i goste bez obzi"a što malena spava i što gosti već zovu nekog da im slije st"avu); - dok sjede pa" puta kažu da je mala ista mm, da sam se ja udebljala, da sam sko"o ko sveki (koja ima bez zeze 100 kg) i da bi obje zajedno t"ebale na dijetu; - kad k"enu obično kažu MENI šta bi t"ebala uložiti u njihovu kuću je" će to sve jednog dana da ostane MENI; - da zabo"avila sam napisati da se iščuđuju što sam umo"na i onda ide jedna p"iča kako su to oni nekad''''''''''; - na v"atima kad k"enu zajedno s gostima kako bi bili sigu"ni da su i oni otišli p"ode"u se na mene i mm i odu malo sam ka"iki"ala al tu je to negdje I tako svaki Baj"am, sve već znam unap"ijed, samo što sve manje i manje imam gostiju sa st"ane je" su još pod dojmom p"ošlog Baj"ama  

< Poruku je uredio Amelaa RR -- 3.4.2010 12:51:33 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Običaji na Bajram
22.11.2009 10:34:06   
veeseelaa
imal kakvih novih/starih običaja?
Sad je Kurban Bajram pišite

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Ella_H)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Običaji na Bajram
22.11.2009 11:02:24   
tajcika
dolazi Bajram i covjek se veseli al meni ce ovaj nesto biti posebno tezak,jer po prvi put u svom zivotu nemam koga ispratiti ujutro u đamiju i docekati po povratku sa Bajram namaza,prvi put u svom zivotu necu biti organizovana oko klanja kurbana,a s obzirom da lezim pitanje je da li cu mocu otici bilo gdje...user posted image user posted image user posted image
razlog je sto sam prije udaje uvijek pratila sa mamom i sestrom babu i brata u đamiju i onda ih docekivali sa kafom,baklavom,paprenicima...pa su se onda klali kurbani i sve ono sto slijedi....kad sam se udala sve isto samo sam sada pratila mm i onda poslije svega smo obilazili rodbinu...eh razlog tuge je babo je preselio na Ahiret,a ove godine mm i brat su otisli na hadz (nisam tizna sto su otisli nego eto onako...),al Boze dragi ti nam ukabuli nase dove koje su hajr po nas i Bajramu se radujemo jer on nam je najveci gost...
ne zamjerite na duzini posta....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Običaji na Bajram
5.3.2010 22:45:00   
Husic10


A za Bajram idem prvo kod MOJE mame, jer nemam svekra ni svekrve, a i da imam kao sto veeseelaa kaze ako me nisu me zeljni i ne zovu me...onda bi OPET ISLA KOD MAME , logika!

< Poruku je uredio Amelaa RR -- 3.4.2010 12:52:31 >


_____________________________

"Kad trazis mahane upotrebi ogledalo, a ne dvogled" ♥

“Gdje je stida, tu je i poštenja.” ♥

(odgovor članu adissa_)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Običaji na Bajram
31.3.2010 17:48:59   
Ilhana RR
Molim lijepo sve forumasice na temi da se drze teme Obicaji za Bajram!

LP


< Poruku je uredio Ilhana RR -- 31.3.2010 17:49:17 >


_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Običaji na Bajram
8.9.2010 12:13:28   
anidla
kad sam se udala, naravno prihvatila sam i postujem obicaje porodice mm, jer kod njih vec evo 6-tu godinu idemo na Bajram..

uvijek idemo dan ranije (bas kao i danas), nocimo...ujutro mm, djever i svekar idu u dzamiju a ja osajem u kuci sa svekrvom i kafenisemo...

onda mm i ja idemo sami na jednu kaficu (tad mu dam poklon), u 13:00 je veliki Bajramski rucak kod svekrve gdje je sva bliza porodica (bude nas oko 20-tak).

poslije rucka mm i ja obilazimo njegove tetke (ima ih pofino) user posted image

ovo je prvi Bajram kad cemo Nou ostaviti kod nane i dede do nedjelje a mi se vracamo vec sutra navece...

drugi dan Bajrama obilazimo moju rodbinu u Sarajevu...

u svemu ovome najvise mi fali moj tata i da popijem s njim bajramsku kaficu....tjesi me sto je pored njega moja mama i brat....


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Običaji na Bajram
8.9.2010 13:13:48   
salmy
IZVORNA PORUKA: anidla

kad sam se udala, naravno prihvatila sam i postujem obicaje porodice mm, jer kod njih vec evo 6-tu godinu idemo na Bajram..

uvijek idemo dan ranije (bas kao i danas), nocimo...ujutro mm, djever i svekar idu u dzamiju a ja osajem u kuci sa svekrvom i kafenisemo...

onda mm i ja idemo sami na jednu kaficu (tad mu dam poklon), u 13:00 je veliki Bajramski rucak kod svekrve gdje je sva bliza porodica (bude nas oko 20-tak).

poslije rucka mm i ja obilazimo njegove tetke (ima ih pofino) user posted image

ovo je prvi Bajram kad cemo Nou ostaviti kod nane i dede do nedjelje a mi se vracamo vec sutra navece...

drugi dan Bajrama obilazimo moju rodbinu u Sarajevu...

u svemu ovome najvise mi fali moj tata i da popijem s njim bajramsku kaficu....tjesi me sto je pored njega moja mama i brat....

ah zeno sto me rasplakauser posted image user posted image user posted image user posted image pocelo me fatati:(

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Običaji na Bajram
8.9.2010 13:33:41   
emma.L
Nemojte biti tužne user posted image . Iako praznici znaju tako malo biti sjetni, ipak je praznik = veselje, darivanje, zajedništvo!
Ja volim Bajram, ali brate meni je jako teško ustati ujutro još na taj neradni dan. A onda pomislim, bolje ustati na čestitanje, nego na posao user posted image .
Ja ne slavim Bajram kao vjernik, ali slavim zbog MM-a i njegovih roditelja. Upravo mu jučer govorim kako mi je žao što mi Ramazan prođe da niti jedan iftar mi nismo napravili (ovo je prvi put otkako smo skupa i baš mi je žao, ali je nekako bilo problematično razdoblje). I govorim sinoć Emi: "Ne brini, dušo. Dogodine ćemo ti i ja praviti iftare za sve user posted image ". Ema više slavi Božić i Uskrs jer ja slavim kod nas doma, dok MM i nije neki praktični vjernik a i više smo orijentirani na starije za Bajram. Mi ćemo ujutro ustati i ispratiti tatu na namaz, a onda se nas dvije spremamo i čekamo da dođe po nas i da idemo kod nane i dede. Njima samo čestitamo s vrata, i produžimo kod pranane na doručak, pa na kavu kod MM-e tetke, pa na ručak kod moje svekrve gdje se rodbina okuplja. Oni nisu od protokola, sve je spontano i opušteno, ali mi smo uveli taj neki red. Prije sam išla odmah ujutro kod svekrve i pila kavu s njima dok se MM i svekar ne vrate, ali sad mi je lakše ne buditi curu rano. Uglavnom, meni je taj svečani osjećaj baš lijep i zaista volim ovo vrijeme.
Želim nam svima lijep Bajram.


_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *