|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Obicaji na Bajram
21.8.2012 13:57:04   
Lady26
Sta su paklame user posted image

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: Obicaji na Bajram
21.8.2012 13:58:17   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Lady26

Sta su paklame user posted image

hljebčići koji imaju ''kapicu''user posted image

sad ću ti fotkati imama jednu i za današnje gosteuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: Obicaji na Bajram
21.8.2012 13:59:02   
mama75

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: mama75


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ja sam neki dan čula jedan običaj, meni neobičan

"snaha treba da porani i da svekru i svekrvi čestita prva (il medju prvima) bajram"


Meni nije neobicno ov. Bajram prvo cestitam svojim roditeljima. Dok su mi svekar i svekrva bili zivi njih bi zvala odmah poslije mojih. I prvo u kucu udjem mojim roditeljima. Ne vidim sto na taj nacin ne postovati i roditelje mm. Mi smo, dok su roditelji mm bili zivi, jedan Bajram isli prvo kod mojih, a jedan kod njegovih (doduse uvijek bi makar svratili do mojih jer su stariji od njegovih, a i svekar i svekrva mi nisu zivjeli u Sa).


meni je neobično da iđe ranim user posted image
ja ujutru ustanem i sa malenom i mm nakon Bajram namaza doručkujem, poslije obično pripremam neki ručak, igram se s djetetom i gledam tv sa mužem
tek poslijepodnevnog spavanja idem u posjete,
a to je negdje iza 19,20 sati


Imate li vi roditelje, jesu li zivi (ti i tm), mozda zato ne idete nikome. Meni je Bajram bas praznik kada se sva familija okuplja, obilazi, a Bajramski rucak sa sirom familijom mi je nezaobilazan.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: Obicaji na Bajram
21.8.2012 13:59:49   
Lady26

IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: Lady26

Sta su paklame user posted image

hljebčići koji imaju ''kapicu''user posted image

sad ću ti fotkati imama jednu i za današnje gosteuser posted image

user posted image user posted image

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: Obicaji na Bajram
21.8.2012 14:01:50   
veeseelaa
Imate li vi roditelje, jesu li zivi (ti i tm), mozda zato ne idete nikome. Meni je Bajram bas praznik kada se sva familija okuplja, obilazi, a Bajramski rucak sa sirom familijom mi je nezaobilazan.


to je tvoj problem, kod nas je večera u pitanju user posted image
jako neumjesno pitanje imatel roditelje živeuser posted image , kad znaš dobro da mi je majka živa jer je stalno spominjem
jesul tvoji umrli il šta, nisam shvatila? mislim ne spominješ ih nikad, vidim spominješ širu familiju
koliko širu? ne kontam
il si one iz uže metnula u širuuser posted image

i moje dijete spava popodne, i onda je super raspoložena za igru s bratovom djecom, ja ne volim da nervozno dijete vodim u goste tek da bi zadovoljila npr tebe user posted image


< Poruku je uredio veeseelaa -- 21.8.2012 14:05:08 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: Obicaji na Bajram
21.8.2012 14:02:03   
mama75

IZVORNA PORUKA: Lady26

Sta su paklame user posted image

Evo trazim sliku na internetu ali nema user posted image To je okrugli hljeb, mislim da se pravi sa mlijekom kao i kifle, i na sredini ima "kapicu" koja je posuta curokotom. Moji obicno kupe paklame kod Mehe, jer idu u dzamiju koja je u blizini, ali ima paklama u svim pekarama pa ako se sjetis pitaj u nekoj da ti pokazu user posted image

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: Obicaji na Bajram
21.8.2012 14:02:45   
Hanady RR
http://imageshack.us/photo/my-images/194/sl730723.jpg/

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: Obicaji na Bajram
21.8.2012 14:03:46   
Lady26

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

http://imageshack.us/photo/my-images/194/sl730723.jpg/

Sad znam sta je ali nisam znala da se tako zovu user posted image
Nadjoh i na googletu user posted image

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: Obicaji na Bajram
21.8.2012 14:05:06   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Lady26


IZVORNA PORUKA: Hanady RR

http://imageshack.us/photo/my-images/194/sl730723.jpg/

Sad znam sta je ali nisam znala da se tako zovu user posted image
Nadjoh i na googletu user posted image


ova je od Poričanina sa čaršije...
mada svugdje je to isto...dok su vruće najbolje su...što reče mama75 ko kifla...al ima posbeni šmek...
mi sa njima bajramovat počnemouser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: Obicaji na Bajram
21.8.2012 14:06:06   
mama75

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Imate li vi roditelje, jesu li zivi (ti i tm), mozda zato ne idete nikome. Meni je Bajram bas praznik kada se sva familija okuplja, obilazi, a Bajramski rucak sa sirom familijom mi je nezaobilazan.


to je tvoj problem, kod nas je večera u pitanju user posted image
jako neumjesno pitanje imatel roditelje živeuser posted image , kad znaš dobro da mi je majka živa jer je stalno spominjem
jesul tvoji umrli il šta, nisam shvatila? mislim ne spominješ ih nikad, vidim spominješ širu familiju
koliko širu? ne kontam
il si one iz uže metnula u širuuser posted image


Ne vidim sta je neumjesno u mom pitanju. Cudno mi da neko ko slavi Bajram bude u kuci citav dan i tek navece ide u posjete. Al hajd. A sto se tice tvojih postova ne citam ih bas cesto pa ne znam koga spominjes. Jedino sam upratila da imas kcerkicu.
Moji roditelji su zivi, ali eto ne spominjem ih na forumu, kao ni ostale clanove porodice, jer uglavnom o nekim opstim stvarima pisem. Roditelji mm na zalost nisu vise zivi.
Sira familija su: dajdze, tetke, amidze... Mi se cak pazimo i sa djecom od mamine tetke, pa su u ovom slucaju i oni sira familija.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: Obicaji na Bajram
21.8.2012 14:08:30   
veeseelaa

vidim koliko ne čitaš, počesto me citirašuser posted image
ja nisam rekla da ne idem u posjete, već da idem nakon popodnevnog spavanja moje kćerkice, tamo iza 19 sati
da se razumijemo ne spava do 19, nego dok se spremimo i bla bla
i šta tebe uopće boli briga kako ja provodim Bajram user posted image user posted image kome idem, dal idem i kako slavim user posted image baš si čudakinja neka  user posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: Obicaji na Bajram
21.8.2012 14:10:12   
veeseelaa
baš me nasmija user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: Obicaji na Bajram
21.8.2012 14:13:48   
mama75

IZVORNA PORUKA: veeseelaa


vidim koliko ne čitaš, počesto me citirašuser posted image
ja nisam rekla da ne idem u posjete, već da idem nakon popodnevnog spavanja moje kćerkice, tamo iza 19 sati
da se razumijemo ne spava do 19, nego dok se spremimo i bla bla
i šta tebe uopće boli briga kako ja provodim Bajram user posted image user posted image kome idem, dal idem i kako slavim user posted image baš si čudakinja neka  user posted image


Daj vesela molim te ne zapocinji konflikt tamo gdje ga nema. Tema je obicaji na Bajram, ti napisala post, ja citirala i komentarisala. Molim te mene zaobidji sa tim svojim nacinom komunikacije, jer mi se ne da raspravljati. Ukoliko imas problem sa citiranjem svojih postova onda ih jednostavno nemoj ni pisati.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: Obicaji na Bajram
21.8.2012 14:15:48   
mama75

IZVORNA PORUKA: veeseelaa


vidim koliko ne čitaš, počesto me citirašuser posted image
ja nisam rekla da ne idem u posjete, već da idem nakon popodnevnog spavanja moje kćerkice, tamo iza 19 sati
da se razumijemo ne spava do 19, nego dok se spremimo i bla bla
i šta tebe uopće boli briga kako ja provodim Bajram user posted image user posted image kome idem, dal idem i kako slavim user posted image baš si čudakinja neka  user posted image


Ni ovi smajlici ne mogu prikriti namjeru vrijedjanja s tvoje strane. Ako pises sta radis onda je to javno, pa svi citamo i sve nas je "briga". A ako svoju privatnost drzis medju svoja 4 zida onda sam cudakinja ako ti je narusavam.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: Obicaji na Bajram
21.8.2012 14:17:25   
Skvo RR
vratite se na temu..imate pp za besmislene rasprave.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: Obicaji na Bajram
21.8.2012 14:19:25   
ljubičica 28
Dok smo živjeli sa svekrvom a jetrva i djever u istoj kući na spratu, jetrva i ja smo naizmjenično pravile bajramski ručak. Jedan bajram kod nje, drugi kod mene i tako ukrug. Mojim roditeljima bismo išli odmah poslije tog okupljanja.
Sad je drugačije. Odmah poslije bajram-namaza idemo kod mojih na bajramski ručak, nekako mi bezveze proći pored njihove kuće pa ići svekrvi kad živimo blizu mojih. Poslije tog okupljanja idemo svekrvi i ostanemo cijelo popodne kod nje. Usput obavimo i neku posjetu prijateljima koji žive u blizini. Navečer odemo do jetrve i djevera ili oni nama dođu tada. Nemamo baš određeno pravilo ko će prije doći, svakako se vidimo tu noć.
Drugi dan bajrama dolaze oni nama, dolazi nam šira rodbina (jučer su npr. dolazili tetka i amidža, amidža i strina, moji roditelji nama na ručak), svi koji dođu mami obiđu i nas. I prijatelji nam uglavnom dolaze taj dan.
Za ramazanski bajram treći dan idemo mm rodbini (polubratu i polusestrama) u Zenici. A za kurbanski idemo mojoj rodbini (dedi, amidžama, tetkama, daidži) u Fojnicu. Navečer nam uglavnom dođe neko od prijatelja ko nije do tada došao.
Komšiluk nekako ubacimo između.
I da, ja ne zovem ni svoje ni muževe. Svakako im dođem taj dan tako da im tada čestitam bajram.

_____________________________

Gospodaru moj,
ne dopusti da me zavara uspjeh, niti poraz baci u očaj. Podsjećaj me stalno da je neuspjeh iskušenje koje prethodi uspjehu...

asthenozoospermia, produženi ciklusi

01.04.2011. mamino proljetno sunce

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: Obicaji na Bajram
21.8.2012 14:57:12   
chuci
mi nakon bajram namaza i kad mm stigne kući i mi se isčestitamo idemo kod mojih na doručak. onda obično idemo mm nani, pa amidži koji je u istoj kući s nanom, pa mm roditeljima i onda drugoj nani (tako nam usput dođe). onda idemo u visoko kod moje nane, i onda obilazimo moje tetke i amidže. vratimo se na ručak kod moje nane, i onda se obično vraćamo u sarajevo. obično nam neko dođe na sijelo, ili dođe mojjima pa i mi odemo tamo (100 m su od nas). drugi dan obiđemo još po sarajevu mm sestru i neke prijatelje, i onda i nama neko dođe. treći dan se obično radi user posted image , neko dođe na sijelo kod nasuser posted image

_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu ljubičica 28)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: Obicaji na Bajram
21.8.2012 15:26:41   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: mama75


IZVORNA PORUKA: veeseelaa


vidim koliko ne čitaš, počesto me citirašuser posted image
ja nisam rekla da ne idem u posjete, već da idem nakon popodnevnog spavanja moje kćerkice, tamo iza 19 sati
da se razumijemo ne spava do 19, nego dok se spremimo i bla bla
i šta tebe uopće boli briga kako ja provodim Bajram user posted image user posted image kome idem, dal idem i kako slavim user posted image baš si čudakinja neka  user posted image


Ni ovi smajlici ne mogu prikriti namjeru vrijedjanja s tvoje strane. Ako pises sta radis onda je to javno, pa svi citamo i sve nas je "briga". A ako svoju privatnost drzis medju svoja 4 zida onda sam cudakinja ako ti je narusavam.


ma nije Bgm, nego mi šega da nekog prozivaš kako i kad kome  u koji vakat ide za Bajram, baš bezveze
eto sad mi reci što je tvoj ručak sa širom familijom ljepši od moje večere sa užom familijom?
eto ne kontam user posted image

kad je srce puno svejedno je, vjeruj mi, nema veze jel okupljanje u 16 sati il 19 sati

< Poruku je uredio veeseelaa -- 21.8.2012 15:27:26 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: Obicaji na Bajram
21.8.2012 15:31:11   
Lady26
Ja ne mogu da zamislim Bajram bez odlaska sabah zorom kod svoje nane user posted image i jutarnje kafe i pite nanine user posted image sa mamom, tetkovima user posted image , daidjom, daidjinicom, bratom, rodjacima....

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: Obicaji na Bajram
21.8.2012 15:32:59   
veeseelaa
ja nemam nanu user posted image
a vjerujem da je kod nane otići baš lijepo , dobre stare nane


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: Obicaji na Bajram
21.8.2012 15:37:00   
Lady26
Nije moja stara, sta pricas user posted image
Ima samo 75 godina user posted image
Eeee ne bih je dala ni zasta....i sad joj sjednem u krilo user posted image
A sto tek voli moju L. ima jos praunucadi ali Lana je, nesto posebno....valjda sto je moja...ne znam....

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: Obicaji na Bajram
21.8.2012 16:27:22   
mamaajna
moj muski dio porodice otisao je na sabah namaz,i zatim su cekali u dzamiji bajram namaz.dosli kuci,dorckovali bogat dorcak,popili kafu,pojeli kolace i krenuli u obilazak tetke i tetka a mama(to jest ja) uzela deku i u hrkanovce na par satiuser posted image

_____________________________

nedim 23.05.1999
iman 20.09.2009

nedim-drugi put u pubertetu uhhh ovaj je tezi
iman-poceli smo da pricamo uhhh puno da pricamo
trudimo se za trece

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: Obicaji na Bajram
21.8.2012 16:29:36   
Mirkica
kako sam se udala Bajram provodim kod svekrve , posle Bjaram namaza dodje mm kuci i onda idemo svekrvi tu je poklona more kao za BOzic doruckuje se pa se ruca i eto tako uziva se :)) Svi zajedno , moji nisu tu nego 1000 km daleko a da su kojim slucaju tu za isti dan bi obisla i jedne i druge , samo nekda na dorucak ovima nekada onima , meni Bajram bez familije nije nesto posebno pa valjda od kako je svijeta i vijeka se Bajram slavi sa rodbinom obilazi se rodbina i slicno , mada postujem ko radi i drugacije svak ima svoje .



_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: Obicaji na Bajram
21.8.2012 16:30:17   
mamaajna

IZVORNA PORUKA: mama75


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Imate li vi roditelje, jesu li zivi (ti i tm), mozda zato ne idete nikome. Meni je Bajram bas praznik kada se sva familija okuplja, obilazi, a Bajramski rucak sa sirom familijom mi je nezaobilazan.


to je tvoj problem, kod nas je večera u pitanju user posted image
jako neumjesno pitanje imatel roditelje živeuser posted image , kad znaš dobro da mi je majka živa jer je stalno spominjem
jesul tvoji umrli il šta, nisam shvatila? mislim ne spominješ ih nikad, vidim spominješ širu familiju
koliko širu? ne kontam
il si one iz uže metnula u širuuser posted image


Ne vidim sta je neumjesno u mom pitanju. Cudno mi da neko ko slavi Bajram bude u kuci citav dan i tek navece ide u posjete. Al hajd. A sto se tice tvojih postova ne citam ih bas cesto pa ne znam koga spominjes. Jedino sam upratila da imas kcerkicu.
Moji roditelji su zivi, ali eto ne spominjem ih na forumu, kao ni ostale clanove porodice, jer uglavnom o nekim opstim stvarima pisem. Roditelji mm na zalost nisu vise zivi.
Sira familija su: dajdze, tetke, amidze... Mi se cak pazimo i sa djecom od mamine tetke, pa su u ovom slucaju i oni sira familija.



pa prvi dan Bajrama se ne bi tebalo nigdje ici,da vrata nisu zakljucana ako ko navrati

_____________________________

nedim 23.05.1999
iman 20.09.2009

nedim-drugi put u pubertetu uhhh ovaj je tezi
iman-poceli smo da pricamo uhhh puno da pricamo
trudimo se za trece

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: Obicaji na Bajram
21.8.2012 16:36:12   
Mirkica
to vazi za kurban Bajram koliko znam a kad bi tako bilo onda bi svako samovao za Bajram

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu mamaajna)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *