|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dijasporo, sreco? Tugo?
1.10.2009 15:59:40   
norah
Ja necu da komentiram prethodne postove. Samo hocu da kazem da bih odmah otisla iz Bosne samo da nam se pruzi prilika i kada bi moj muz htio jer mi je muka od ove zemlje u kojoj ne mogu da nadjem posao, u kojoj ne mogu da ostvarim nikakva prava normalnim putem i u kojoj, sto je najzalosnije, ne vidim buducnost za svoje dijete. Kako vrijeme ide, cini mi se da postaje sve gore i gore. Da sam cura, otisla bih odavde sigurno. A ovako, i drugi se pitaju.
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: Dijasporo, sreco? Tugo?
1.10.2009 15:59:43   
mube
enna ti si moj favorituser posted image user posted image user posted image samo krades mi ideje i planove,hehe,sala malauser posted image

(odgovor članu enna)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: Dijasporo, sreco? Tugo?
1.10.2009 16:02:57   
reallove
"SVI SMO MI HERCEGOVCI I BOSANCI"svi mi volimo svoju bosnu,hajde sada mir,mir

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu mube)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: Dijasporo, sreco? Tugo?
1.10.2009 16:03:26   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: enna

Drage moje i ja sam vam vani evo 9 godina i Italiju NE DOZIVLJAVAM SVOJOM DRZAVOM MOJA DRZAVA JE SAMO JEDNA A TO JE BOSNA I HERCEGOVINA!!!
U Italiji ima dosta stvari koje mi se svidaju npr.zdravstvo (skolstvo ne posto su nasa djeca i skolovanija i pametnija od njihove) radimo stedimo da sebi ostvarimo neke nase ciljeve jos dok smo mladi i ZIVIM ZA DAN KADA CU SE VRATITI U SVOJU BOSNU!!!!
Sada ce neko reci zasto se nevratis pa radim i ostvarujem svoj cilj za povratak,jer ja zelim da moje djete izade u svoju avliju sa komsijom da se igra a ne da ga mama vozi autom do parka udaljenog 10 km da bi se tu poigralo ili da izade pred kucu samnom ili da je bus vozi u skolu.Ja nisam navikla na to tj.potrudit cu se da moje dijete ima za moj pojam koliko toliko normalno djetinjstvo bez stresa i zurbe,da raste kako smo rastli ja i mm.
U Bosni mi se ne svida trenutno uredenje drzave,korumpiranost i jos neke stvari ali nadam se da ce se i to jednog dana rijesiti,ali u svakom slucaju rijesilo se ili ne ipak cu se vratiti u Bosnu,pa i dole zive ljudi a ne zivotinje!!!!
Moji korijeni moji roditelji su dole i mene vvuce zelja da zivim dole i da osjetim i miris Bajrama i miris Ramazana i miris bosanske kafe,a ne da se moram najaviti mami sedmicu dana prije da cu doci na kafu grrrr!!!!Kao sto je neko rekao papir ne cini covjeka ni svabom,ni amerikancem,ni englezom,ni talijanom....


Necu ti reci sto se ne vratis, ali mi smjesno kad neko kaze vratitt ce se za neko odredjeno vrijeme, svidja  mu se Holandija, Italija ili Njemacka zbog toga i toga, a ja cu se vratiti Bosni kad neko drugi rijesi problem korupcije zdravstva, skolovanja, okoline itd jer ja nemam vremena za to cekam da to neko drugi za mene uradi ipak ja se osjecam Bosankom mada nemam potrebe da ulozim svoj trud da se ta drzava dovede u red....

(odgovor članu enna)
  Neposredna veza do poruke: 129
   RE: Dijasporo, sreco? Tugo?
1.10.2009 16:03:35   
elkina_mala
ja samo mogu reci jos da brate drage: vi koje mislite da je vasa sadasnja drzava centar svijeta i najbolja,nemoras se hvalit,dovoljno je to sto ti znas..
drugi koji misle da su svi stranci isti,ufurani i neznam ni ja sto,ako ti toliko
smeta ,pasos u ruke pa se idi furaj do neba i ti nitko ti nebrani:!!!
treca stvar;ma zene Bozje sta koga briga za sve to,eto ko ako si ti ili ona;peti, deseti u Danskoj,Svedskoj?Francuskoj ili neznam kojoj drugoj zemlji,nece vam nitko hljeba odavde zatrazit...

< Poruku je uredio MaryamAmina RR -- 3.10.2009 22:42:03 >


_____________________________

25.08.2010
Selina, pile moje malo

Tako ti je to, prijatelju znaj
danas ili sutra svemu dodje kraj
nema vise nade srce da je nadje
sve su moje druze, potonule ladje...
01.04+++29.04---- :(
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: Dijasporo, sreco? Tugo?
1.10.2009 16:05:44   
dana3
Ja sam BOSANKA u dijaspori,acudesa de im reci da ja ne spadam u one prikopcane dijasporce aaaaaaaaaajjjjj de im reci user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: Dijasporo, sreco? Tugo?
1.10.2009 16:06:33   
suncan_dan
IZVORNA PORUKA: reallove

"SVI SMO MI HERCEGOVCI I BOSANCI"svi mi volimo svoju bosnu,hajde sada mir,mir


.... niko nije kriv, osim politicari...


_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: Dijasporo, sreco? Tugo?
1.10.2009 16:08:39   
indy_26
.... Niko ja vjerujem ne mrzi Bosnu nego je ima u dusi i srcu i normalno da bi svi bili sretni da zive u svojoj drzavi  i da pricaju svoj jezik itd. E sada situacija je takva kakva jeste sto kazes politicari da Bog da pocrkali oni su napravili tyo sto jesu tako da mladi ljudi ne vide nikakvu buducnost dole i jedva ceuser posted image kaju da idu gdje im je bolje. Pa ljudi zar je tu nesto lose i nemojte da krivite one koji  su otisli u inostranstvo nego krivite vladu i vlast u Bosni. Svako bi se od nas rado vratio da ima sigurnu egzistenciju tamo.Dzeni_nl poslacu ti pp sada. I jos nesto ne slazem se s tobom da je Holandija prljava ja jos nisam primjetila da je prljava bar je ovdje gdje sam ja cisto i to bas precisto a ne znam mozda ti zivis u nekoj drugoj provinciji.

< Poruku je uredio MaryamAmina RR -- 3.10.2009 22:44:20 >


_____________________________

indy_26
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: Dijasporo, sreco? Tugo?
1.10.2009 16:09:23   
acudesa
IZVORNA PORUKA: dana3

Ja sam BOSANKA u dijaspori,acudesa de im reci da ja ne spadam u one prikopcane dijasporce aaaaaaaaaajjjjj de im reci user posted image user posted image user posted image user posted image

ljudi, dana3 ne spada u prikoprcane dijasporce-šta god da to značilouser posted image user posted image user posted image
ljubi keki danu svoju

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: Dijasporo, sreco? Tugo?
1.10.2009 16:09:54   
teta berta
Zene sve vam je to zbog Tomy majoneze... Kazu da je nigdje u dijaspori nemauser posted image

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu indy_26)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: Dijasporo, sreco? Tugo?
1.10.2009 16:10:28   
enna
MarinaDK ja svoj trud ulazem koliko sam u mogucnosti glasam iako ne zivim dole jer moj glas mozda ce donijeti nesto bolje ljudima prvenstveno mislim na svoju familiju koji zive u BiH.Pokusavam talijanima pokazati da smo mi zivjeli i prije njih i da znamo sta je struja,sporet ili usisivac itd. pokusavam u suradnji sa jednom tur. zajednicom organizovati ekskurzije u lijepu nasu BiH jer zaista ima dosta toga da se vidi!!!Ja ipak smatram Bih svojom drzavom ma kakva ona bila ovdje sam privremeno i to znamo i ja i mm i nasa kcerkica mada je mala.

_____________________________

23.04.2008-stigla mamina sreca poslije 9 godina!!!!

(odgovor članu elkina_mala)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: Dijasporo, sreco? Tugo?
1.10.2009 16:13:58   
Anoniman
Ne vidim da se iko svadja samo malo pepirke ko je veci bosanac, onaj dole u Bih ili ovaj ovdje u "Dijaspori" i citam ove postove i valjam se od smijeha...Fakat mi smijesno kad neko kaze a taj neko ima tudji pasos i primio je strano drzavljanstvo a ipak kaze ja sam sto sam bio, pa koji klinac si trazio tudje drzavljanstvo???Nidze veze, nemoralnost ili sta vec
Ako ako kazes da ti je dobro u drugoj drzavi napadaju te kao nebosanca ovo ono, sto se ne izjasnis kao bosanac, ako se izjasnis kao bosanac kazu pa daj pa ti si u finskoj, user posted image user posted image user posted image a dole kad dodjes kazu ti nisi ti bosanac vec dijasporac ili on sa strane, sve si samo samo bosanac nisi...

P.S da kazm nema dk drzavljanstvo, ni bosansko ne znam da imam, kad sam trazila rodni list, nedase mi da se izjasnim kao bosanka, kazu to ne postoji...Imam jos uvije onaj lijepi nas prijeratni rodni list, ostalo me ne zanima...

< Poruku je uredio MarinaDK -- 1.10.2009 16:23:33 >

(odgovor članu suncan_dan)
  Neposredna veza do poruke: 137
   RE: Dijasporo, sreco? Tugo?
1.10.2009 16:14:03   
acudesa
IZVORNA PORUKA: teta berta

Zene sve vam je to zbog Tomy majoneze... Kazu da je nigdje u dijaspori nemauser posted image

bem mu misha-šalji hitno kontejner  majoneze vani, a oni nama neka pošalju stoka opremeuser posted image user posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: Dijasporo, sreco? Tugo?
1.10.2009 16:14:09   
zvecka
Ah bas se ja iznenadi ovoj debati,,,nije bas pozitivna,,,,user posted image

Ja sam do juce zivjela u Bosni,,,bila sretna i i dalje sam sretna jer mi je bosna u srcu,,a tek bosanci,,famelija koja je u bosni,,,,
do juce sam bila ta koja je sve ljude koji zive van Bosanske granice nazivala strancima a danas sam i sama ta,,i bogami mi ne smeta sto me nazivaju ovako ili onako,,,ja se i dalje osjecam lijepo i ovdje gdje sam sada a u bosni jos ljepse jer su moji naj miliji U Bosni i Hercegovini.

Svaka drzava na svoj nacin je specificna,,u nekoj dobro,,u nekoj nije ali covjek se na sve prilagodi i zivi ma gdje da je,,,gleda da radi,,da ima porodicu,,dom i sve osnovno sto je potrebno za zivot,,,
Neko voli imati dobro auto,,neko dobar mobitel,,neko markiranu garderobu,,neko dobru i sredenu kucu,,znaci svi se razlikujemo ma gdje god bili,,,,

npr,,moj otac je cojek koji je citav zivot radio i volio od svega toga dobro se najesti,,ja sam na njega srecom,,,ne zamaram se nicim u zivotu osim sta cu jesti,,,user posted image

_____________________________

Lejla 18-09-2006
Emana 29-01-2010
Moja dva pileta dosadna:)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: Dijasporo, sreco? Tugo?
1.10.2009 16:20:15   
dana3
Da stavim pecat na neko toboze ignorisanje NAS stranaca u nekom od navedenh drzava-Danske,Svedske,njemacke ,holandije,italije,hondurasa,i sta ti ja znam koje jos!
Varaju se sve nase clanice foruma-da ih ne nabrajam "nikovano"user posted image ,da MI mozemo nekad da se nazovemo dankinjom ,svedkinjom,njemicom-NIKAD.
Zena zivi u svedskoj od svoje 5 godine zivota.Sad su joj 58 goina i radi kao uciteljica.makednoka je porijeklom,njen muz isto,njen adjeca,njena unucad-pricaju makednoski u kuci:
Upoznati ste svi problemima otpustanja mase radnika(samo u mom gradu oko 50 000),i njen sin ne moze da tako lako nadje posao a razlog je naravno ime.njega niko ne smatra svedom iako je rodjen ovde kao i njegovo dijete,njega niko ne smatar svedom iako prica svedski bolje od i od sveda jer ga je mati ucila i ispravljala jer je uciteljica a to radimo i mi ucitelji nasoj djeci isto u bosni,zato drage moje ,ako mislite da se mozete zvati po nekoj ukalemljenoj drzavi-to zaboravite.Vas niko ne vrijedja,jer se boje zakona-a na svakom cosku kad im se pruzi prilika koriste to!
Zato,spustite loptu,zahvalimo Bogu sto smo ipak vani,u drzavama koje imaju red i zakon a to je jedino sto Bosna nema.Ono sto ove zemlje nemaju je sve drugo!
Opet ponavljam-JA sam BOSANKA u dijaspori!Ja ne mogu stvoriti bolje u Bosni-to prepustam narodu koje je dole!
Spustite loptu da rasprava ne ode u pogresnu stranu!Ovde se ne radi o vjerskoj pripadnosti jer sveda boli cosak koje si vjere-TI SI STRANAC
KAd sam u Bosni-ko god misli da mu je lakse da me zove dijasporcem ,neka izvoli:Dole sam na svom terenu pa kad opsujem sigurno i zna sta mislim.user posted image

< Poruku je uredio dana3 -- 1.10.2009 16:23:12 >


_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: Dijasporo, sreco? Tugo?
1.10.2009 16:21:06   
reallove
ti si uvijek dobrodoslauser posted image


_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: Dijasporo, sreco? Tugo?
1.10.2009 16:24:09   
acudesa
IZVORNA PORUKA: reallove

ti si uvijek dobrodoslauser posted image


hvala-eto meuser posted image
dano3, svaka čast na realnosti i na načinu iznošenja mišljenja bez uvrede ikome
ugledati se na tebeuser posted image user posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: Dijasporo, sreco? Tugo?
1.10.2009 16:26:00   
marinela
Ja nikada nisam vidjela nikog da je se vratio,vidim toliko svi vole Bosnu....ufff...kao sto netko kaze u predhodnom postu,kad se ovo rijesi kad se ono rijesi,pa ljudi njece se nikada rijesiti,dolje samo moze biti gore bolje daj Boze.......Uvjek svi govore,vratiti cu se kad ustedim,vratit cu se kad djeca napune 18...i td i nikad se vratit.Evo moj mm kaze vratit ce se dok djeca ne krenu u skolu aha reko hoces hoces al u duduuser posted image

Prosli puta kad smo bili dol pa mu djed bio bolestan,vodio ga u Zenicu u bolnicu,dosao kuci nema sta ne ebe po spisku,i pitam ga ja hoces li se vratit?????
Ne moze ljudi sta vamje,kao da ja nebi voljela da sma dolje sa svojim asvaki dan,al lako je nama dole uzivati kad dodjemo na godisnji sa punim dzepovima al ajde zivi i nadji posao,to sam sto puta svom muzu rekla...jer znam,zivjela sam citav svoj zivot dolje,i sa iskrenoscu bolje mi je ovdje,n sikiram se kad idem doktoru kako cu sta cu,dali mu trebam turit 50km u dzep a nemam ih...dajte ljudi skulirajte se.....Ja volim nase obicaje,nasa nenajavljena sjela,druzzenje,al volim vala i kad mi se najave a nek kad mi svaki minut druga baba ulazi u kucu bez kucanja,kao sto je slucaj kod moje mame....Dajte ljudi skulirajte se...

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: Dijasporo, sreco? Tugo?
1.10.2009 16:26:45   
dzeni_nl
IZVORNA PORUKA: indy_26

IZVORNA PORUKA: teta berta

Zene sve vam je to zbog Tomy majoneze... Kazu da je nigdje u dijaspori nemauser posted image


Ko kaze da nema ja nju samo kupujem i skoro svu nasu hranu i jufke nase i od brajlovica meso i argetu i poli itd.


U ovome se slazem sa tobom, i ja ovdje kupujem sve nase proizvode i nije tacno da nema nasih proizvoda.

A izvinjavam se sto sam rekla u ime cijele Holandije da je prljava zemlja, evo sad se ispravljam, znaci Rotterdam grad u kojem zivim je jako prljav, sto se tice ostalih stvari u ovom gradu sve mi se svidja jedino je izuzetak to sto su ulice u njemu jako prljave i pune smeca.


_____________________________

Ima nade za bolje sutra...
04.09.2010 rodila se Marisa mamina radost najveca.
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: Dijasporo, sreco? Tugo?
1.10.2009 16:27:17   
acudesa
ako mogu samo nešto reći, ispravite me ako griješim
dijaspora je socijalno-politički izraz za ljude koji ne žive u svojoj državi i bla bla bla....
ne doživljavam ga kao pogrdan izraz, varam li se?

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: Dijasporo, sreco? Tugo?
1.10.2009 16:28:42   
zvecka
Ne varas se!!!!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Lejla 18-09-2006
Emana 29-01-2010
Moja dva pileta dosadna:)

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: Dijasporo, sreco? Tugo?
1.10.2009 16:29:19   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: acudesa

ako mogu samo nešto reći, ispravite me ako griješim
dijaspora je socijalno-politički izraz za ljude koji ne žive u svojoj državi i bla bla bla....
ne doživljavam ga kao pogrdan izraz, varam li se?


naravno da nije pogrdan

(odgovor članu acudesa)
  Neposredna veza do poruke: 147
   RE: Dijasporo, sreco? Tugo?
1.10.2009 16:30:50   
marinela
Evo koliko cu reci o Svedskoj sto je iznijela jedna forumasica da razlikuju hrvate,muslimane i srbe......Ja sam bila u Svedskoj kao izbjeglica,tamo su moji svi ujaci(ima ih 6)i tetke i baba i djed bili imali papire...kad je zaratilo ja i mama i seka otisle tamo i ja krenula u skolu i pita mene uciteljica:"Sta si ti"? rekoh:"Ja sam hrvatica"Kaze ona meni kako to hrvatica ako zivis u Bosni ti si Bosanka....Oni uopce neznaju za nacionalnost,ja joj nisma uspjela ojasniti...Eto toliko o nacinalizmu...

(odgovor članu marinela)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: Dijasporo, sreco? Tugo?
1.10.2009 16:30:51   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: marinela

Ja nikada nisam vidjela nikog da je se vratio,vidim toliko svi vole Bosnu....ufff...


user posted image user posted image user posted image  I Lesi se vratio kuci a ovi nasi wanna be povratnici nikako da se nakane

(odgovor članu marinela)
  Neposredna veza do poruke: 149
   RE: Dijasporo, sreco? Tugo?
1.10.2009 16:30:59   
zvecka
ja sam te mislila ispravitiuser posted image user posted image user posted image al reko necu da se konom zamjeram,,,volem ja tebeuser posted image

nije holandija prljava,,,bar ja dosad nisam stekla taj dojam,,,,

Ja skrecem sa teme,,,user posted image user posted image nije holandija naziv teme,,,oprostite zenske!user posted image

_____________________________

Lejla 18-09-2006
Emana 29-01-2010
Moja dva pileta dosadna:)

(odgovor članu dzeni_nl)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *