|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: koliko vremena provodite s djecom oko pis...
24.9.2010 16:22:33   
D_K
tacno tako - u nekim skolama se nisu pridrzavali ni pravila da cas za prvi razred treba da traje 30 min. nego je trejao 45 min. - po inerciji.. bas cu pitati da li je sada 30 minuta..

_____________________________

Onaj pogled :))))

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: koliko vremena provodite s djecom oko pis...
24.9.2010 17:03:02   
mamine oci

IZVORNA PORUKA: koka i po

Ja imam tu srecu da NIKADA nisam morala pisati zadacu sa svojim sinom.
Jednostavno to nije bilo potrbno jer je uvijek sve rjesavao sam a ja bih samo prekontrolisala(PAMET MAJKINAuser posted image )

ovako ti je i samnom samo provjera sve sam hvala Bogu samo da tako i ostane i za sad sve petice

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: koliko vremena provodite s djecom oko pis...
24.9.2010 19:36:13   
voljena
Evo ovako drage moje
Moj dječak je jako inteligentan (ne zato što je moj user posted image nego zato što sam i ja pedagog po struci pa primjećujem), ali zadaće koje oni dobivaju u školi su strahoba... Jučer su npr. imali za zadaću probleme u matematici...Z djecu koja imaju tek 7 ili malo manje ili malo više od 7 godina to je mnog, a zadaće je i količinski puno...
Naravno da zadaće ne radim ja ali sjedim pored njega i kontroliram jer koncentracija popušta brzo i ond ako ima mnogo za brisati ili popravljati to može unijeti dodatnu nervozu... i opet ponavljam zadaća je količinski mnogo
A što se tiče našeg doba dok smo mi bili đaci to je druga priča...
Ni moji roditelji s nama nisu radili a ispali smo dobri ( i ja i moj brat) oboje smo završili fxove na vrijeme i što se tiče škole uvijek smo bili među najboljim. Naravnbo ispali smo i dobri ljudi user posted image
Ljubim vas sve...
i još jedna napomena ova naša djeca su čini se experiment jer moja kolegica sa svojom curicom radi zadaće također ali ih ima duplo manje....možda je i do škole i do učitelja user posted image

_____________________________

Ja imam sebi dva dječaka!!! Nek su mi živi i zdravi!!!

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: koliko vremena provodite s djecom oko pis...
24.9.2010 22:58:33   
dinaa
Moj sin je treci razred,iako je pocetak skolske godine zadacu ima svaki dan,i neka ima!Mislim da mu ne nedostaje vremena ni za igru ni za odmor,ja njega po povratku iz skole obavezno pustim vani da malo "odmori"mozak i kad se vrati na red dolazi zadaca.Ne radim s njim,ne sjedim pored njega ali slobodno me moze zovnuti ako mu nesto nije jasno da mu objasnim i pomognem.Kako dijete naucite od prvog razreda tako ce biti i kasnije,ja sam recimo rekla svom djetetu da necu s njim pisati zadacu i razmisljati umjesto njega jer nisam ja taj dan sjedila u klupi i slusala kako uciteljica objasnjava.Obavezno mu prekontrolisem to sto je uradio i to je to.Znam za slucaj gdje je djevojcica cetvrti razred a majka ili otac joj citaju lektiru jer ona je umorna pa da joj pomognu,mislim stvarno ne znam sta na to reci.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu voljena)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: koliko vremena provodite s djecom oko pis...
5.10.2010 22:57:29   
hatepsut
moj sin je 3. razred i uzasno ga mrzi da radi domaci :) ma koliko se ja trudila objasnjavajuci da je domaci pola ocjene...cesto izostavi domaci,ali je na casu super,pazi,vrijedan,aktivan...domaci je redovan ako svaki dan pregledam sve sveske i knjige,vrlo rijetko se sam sjeti ,a osim domaceg jako puno i vjezbamo gradivo je vise nego tesko...uz to znaju imati po 6 casova...mislim 3. razred 8 godina...gdje ovo sve vodi...ko ce znat...

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: koliko vremena provodite s djecom oko pis...
6.10.2010 9:44:48   
mamin cvjetić
Moja curica je četvrti razred i svu zadaću radi sama e jedino ako ima nešto nejasno onda sam ja tu da razjasnim.Program im jeste težak ali ja nevidim da to moje dijete nemože da savlada.Već dosad iz svakog predmeta ima po jednu ili čak i više ocjena mada pored školskih aktivnosti učenja i zadača ima i dodatne aktivnosti.U svemu ovome mene najviše nervira školska torba koja je zaiste preteška pa nam sebrate ova dječica iskriviše.

_____________________________

Nevidljivom niti najčvršće smo povezani

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: koliko vremena provodite s djecom oko pis...
6.10.2010 11:02:01   
henna ze
moja curica je isto treći razred..u prvo i drugom razredu sam sjedila sa njom i objašnjavala joj pratila kako radi i šta..sada je već velika sve samostalno radi..samo ako zapne onda me zove..lektiru ima "Idi pa vidi" ali ju je pročitala za dva dana..voli jako da čita..moju okolinu sama isto uči..pa zatvori se u sobu i uči kao velika jer su stvarno prave lekcije za naučiti...malo previše al hajd...ide to njoj dobro..duša moja pametna...ostane vremena i za igru..a vikendom ide u mekteb..za sad je super sve stižemo..

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu mamin cvjetić)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: koliko vremena provodite s djecom oko pis...
6.10.2010 11:10:00   
dinaa
E isto ovako i kod nas,i moje dijete je trci razred,i da gradivo je zaista obimno cini mi se iz moje okoline najvise,ali moze on to,mene posebno raduje sto je on skolu zaista shvatio ozbiljno i sve obaveze oko iste prihvata i zna da on to mora uraditi.I on trenutno cita lektiru i nije mu mrsko,matematiku takodje obozava i vidi se iz provjera koje je do sada radio da je siguran u svoje znanje,to je i uciteljica potvrdila.Stvarno mi je drago sto je samostalan.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: koliko vremena provodite s djecom oko pis...
14.3.2011 12:03:28   
dzanka
Trudim se da ne provodim mnogo vremena,kada treba objasnim,vise volim da on to sve sam,ali nadgledam kada zapne pomognem.Za sada ta nam tehnika fino ide,nekad mi se sazali na njih kako imaju obilno gradivo,strasno.

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: koliko vremena provodite s djecom oko pis...
26.2.2016 12:22:53   
Blue rose RR
Od prvog razreda smo uveli pravilo da se zadaća radi u tandemu samo onda kada joj treba naša pomoć, jer nešto ne razumije.
Evo i dan danas imamo takvo pravilo, pomažemo tamo gdje zaškripi.
Mislim da roditelji čine medvjeđu uslugu djeci ako pretjerano su na "usluzi" kod zadaće, jer dijete se na taj način uči da ne mora sve sam uraditi, već da će uvijek imati pomoć.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu dzanka)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: koliko vremena provodite s djecom oko pis...
26.2.2016 12:30:53   
M kao Mama
Ako kažem ni malo slagat ću, ali zaista vrlo malo.

Prvi razred je išla u produženii to je para vrijedilo. Naučena da se zadaraća radi samostalno, da se pita samo u nuždi. I tako je i sa nama. Baš sam na temi devetogodišnje školovanje fin ostvrt dala na pisanje zadaća.

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: koliko vremena provodite s djecom oko pis...
26.2.2016 13:28:29   
loptica7
Moja je tek 1. razred, pa i nemaju neku veliku zadacu. Ucim je da sama procita zadatak i da vidi sta treba napraviti. Ako nije dobro razumijela cita ponovno. Uglavnom nastojim da sama stekne naviku pisanja zadace, a ja cu uskociti ako treba.

_____________________________

"Nitko se ne može vratiti u prošlost i stvoriti novi početak. Ali svatko može početi danas i stvoriti drugačiji završetak."

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: koliko vremena provodite s djecom oko pis...
26.2.2016 13:38:35   
megi
I moja je 1. razred ali ne moze procitati zadatak kad tek uce slova
Pa joj ja procitam sta se od njih trazi ona radi ja prekontrolisem na kraju


_____________________________

mrvica nas obradovala 26.juna 2009.
seka stigla 13.aprila 2012.

(odgovor članu loptica7)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: koliko vremena provodite s djecom oko pis...
26.2.2016 13:54:40   
bananica

IZVORNA PORUKA: Blue rose RR

Od prvog razreda smo uveli pravilo da se zadaća radi u tandemu samo onda kada joj treba naša pomoć, jer nešto ne razumije.
Evo i dan danas imamo takvo pravilo, pomažemo tamo gdje zaškripi.
Mislim da roditelji čine medvjeđu uslugu djeci ako pretjerano su na "usluzi" kod zadaće, jer dijete se na taj način uči da ne mora sve sam uraditi, već da će uvijek imati pomoć.




ovako je i kod nas....uglavnom ona sama radi zadacu, ja je recimo uvijek ispitam pjesmicu, zatim pred neki test ponavljamo zajedno, engleski takodjer radim sa njom , znam i bojiti jer je gospodjici to mrsko user posted image , e da, lektire radimo zajedno

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: koliko vremena provodite s djecom oko pis...
26.2.2016 13:54:43   
loptica7
Nasi uce polako citati. Imaju neke rijeci kod svakog slova koje uce i to citaju s uciteljicom i onda kod kuce im je za zadacu da citaju.
Ovo i je problem, jer kako cujem djeca tek sad uce slova i polako čitaju, a u 2. Razredu moraju znati tecno citati.user posted image

_____________________________

"Nitko se ne može vratiti u prošlost i stvoriti novi početak. Ali svatko može početi danas i stvoriti drugačiji završetak."

(odgovor članu megi)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: koliko vremena provodite s djecom oko pis...
26.2.2016 14:00:32   
Blue rose RR

IZVORNA PORUKA: loptica7

Nasi uce polako citati. Imaju neke rijeci kod svakog slova koje uce i to citaju s uciteljicom i onda kod kuce im je za zadacu da citaju.
Ovo i je problem, jer kako cujem djeca tek sad uce slova i polako čitaju, a u 2. Razredu moraju znati tecno citati.user posted image


Ono "moraju", ali i ne moraju. :(

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu loptica7)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: koliko vremena provodite s djecom oko pis...
26.2.2016 14:48:16   
Visnja RR
Asja ne ide u produzeni boravak pa zadacu radi kuci.
Od 1. razreda smo naučili da nakon dolaska kuci ima pola sata odmora , rucak pa onda zadaca.... U 1. su zadace bile krace a u 2. često previše obimne.... u prosjeku traje oko 90 minuta....mada se zna desiti da je pise 3 sata.... plus ako treba i učiti....

e zna se nekada desiti da odstupimo od navike ako se desi nesto vanredno...tipa da odemo nakon skole negdje da prosetamo pa na ruckic ili ode s drugaricama da se poigraju... ali to su rijetki slucajevi i pazimo da su onda kada ima manje obaveza...npr u petak .....

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: koliko vremena provodite s djecom oko pis...
27.2.2016 18:19:48   
Edita1989
Mi po sat vremena svaki dan...Ameen sve zavrsava u skoli i rijetko kad da imaju zadacu,ali predjemo gradivo sto su odradili svaki dan,a nekad bude i nesto sto nije stigao zavrsiti u skoli...

_____________________________

11.08.2009. - Ameen

23.02.2014. - Dima

"Biti majka puno radno vrijeme jedan je od najbolje placenih poslova,uzevsi u obzir da je placa- cista ljubav."

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: koliko vremena provodite s djecom oko pis...
27.2.2016 18:33:05   
Angelica
Zavisi od količine zadaće, kad je radni list brzo ali kad je pisanje otegne se to, na svakom slovu se sjeti da mi nesto ispriča smiješno

_____________________________

Ljudi postaju nalik na kokoši, slabo vide i rano liježu. A jutrom žure na kopanje zbijeni u gomile duhana. Džepova usukanih od znoja dlanova zalaze svuda i u sve guraju nos.

(odgovor članu Edita1989)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: koliko vremena provodite s djecom oko pis...
27.2.2016 18:39:07   
Medić*
Zadacu rade u školi. Ono što ne završe rade kuci.
Uglavnom sam radi. Ozbiljno je skolu shvatiouser posted image
Vidjet cemo dalje šta će bitiuser posted image
Malo su mu teke neuredne jer je brz a i ljevak jeuser posted image
Kaze mi uciteljica on prvi odradi na casu nešto zadato onda dok čeka okrene teku i na zadnjem listu piše po slobodnom izboruuser posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Angelica)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: koliko vremena provodite s djecom oko pis...
28.2.2016 13:20:18   
Lulu_08
Luna radi samostalno od pocetka gdje zapne tu uskocimo i to je to. Ponekad u produzenom zavrsi, nekada u skoli pa bude manje kod kuce ali u prosijeku svaki dan ima vec nekog posla oko zadace, radova ili ucenja. Malo postane problematicno kada ima produzene treninge, jer trenira svaki dan po 2 sata a kada je produzeni 3 do 4 pa onda bude jako malo vremena izmedju rucka i dolaska kuci da uradi zadacu, tim danima joj ja pomognem da bi stigla, eto za sada se nekako snalazimo.

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: koliko vremena provodite s djecom oko pis...
29.2.2016 11:12:50   
irenaSA

IZVORNA PORUKA: Medić*

Zadacu rade u školi. Ono što ne završe rade kuci.
Uglavnom sam radi. Ozbiljno je skolu shvatiouser posted image
Vidjet cemo dalje šta će bitiuser posted image
Malo su mu teke neuredne jer je brz a i ljevak jeuser posted image
Kaze mi uciteljica on prvi odradi na casu nešto zadato onda dok čeka okrene teku i na zadnjem listu piše po slobodnom izboruuser posted image


Moj druguser posted image user posted image

_____________________________

Sarah, mamina i tatina princeza stigla je na ovaj svijet 16.02.2010. godine
Dani, mamin i tatin princ stigao je na ovaj svijet 19.09.2014 .godine
Iza tuge vedrije je nebo...iza tuge čistija je duša...

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: koliko vremena provodite s djecom oko pis...
29.2.2016 11:35:08   
Medić*
user posted image user posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu irenaSA)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: koliko vremena provodite s djecom oko pis...
29.2.2016 11:58:37   
EEDITH
Momci sami rade zadaću,mi pomognemo ako treba šta objasniti i to je to
nadam se da ćemo i sa E imati tu sreću da bude samostalna user posted image

mislim da roditelji previše rade za djecu ..........

_____________________________

U životu ti je najvažnije biti živ,sve ostalo je lahko .........

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: koliko vremena provodite s djecom oko pis...
29.2.2016 12:14:34   
koka i po

IZVORNA PORUKA: EEDITH

Momci sami rade zadaću,mi pomognemo ako treba šta objasniti i to je to
nadam se da ćemo i sa E imati tu sreću da bude samostalna user posted image

mislim da roditelji previše rade za djecu ..........




s jednim se moras napatiti user posted image ...p.s. pozeljena siuser posted image



samo kontrolisem.
u pocetku je bilo drugacije a sada ovako.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu EEDITH)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *