|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kad prestanu da nose pelene
14.12.2009 12:28:38   
hanabanana
Skvo, u svakom Robotu imaš gačice AlmeRas. user posted image

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Kad prestanu da nose pelene
14.12.2009 12:29:48   
Skvo RR
Pa kod mene je poprilicno situacija "cista"! Tuta je odprilike svaka 2h, i cijelu noc je suha, ujutro cim se probudi na tutu i 1/2l popiskiuser posted image user posted image user posted image ...Kazem desi se nekada da je mokra pelena (vrlo rijetko), pa me zanima da krenem sa gacolinama. Vidjet cemo, kako ce ici sa gacicama.....user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Kad prestanu da nose pelene
14.12.2009 12:31:47   
M kao Mama


Joj, Erna carice moja, e, čuj 20 para gaća, stravno si mi popravila dan, draga moja, ne znam, mislim da je za početak 10 kompleta sasvim dovoljno, jer pamuk se pranjem skuplja, a i djeca brzo rastu. Ja Lajli imam mislim 8 potkošulja, neke sam kupila u Hiperu ovo što ti Lana govori, pamuk 100 % super su, gačice sam kupovala u Merkatoru, dva paketa po 6 komada one sa mimi mausom i one su super, nekoliko kompleta sam joj uzela u Extremo intimo, i oni su super, neke gačole u Vitezu, jer su mi onako fensi, hahaha.

Helem, ja isto Lajlu brišem vlaznim kada piški, a kada kkkk. pranje.

Joj, neku noć sam joj zaboravila staviti noćnu pelenu (još joj nisam skinula, i neću dok zima ne prođe), zove me Lajla, kaže mama ja ti mokra, dok sam se ja rashavizala skontam zaboravila joj penenu staviti.

Bodiće koristimo samo po noći, zbog spavanja, jer se istrpava.

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Kad prestanu da nose pelene
14.12.2009 12:34:01   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: mama alma



Joj, Erna carice moja, e, čuj 20 para gaća, stravno si mi popravila dan,


Heheheheh, sta cu, zato i pitam.....user posted image user posted image user posted image
Ovaj, skontala sam da bez konsultacija sa vama nista ne kupujem....user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Kad prestanu da nose pelene
14.12.2009 12:35:15   
DM
Ma skvo,kod mene je duuuuuuuuugo ustajao suh nakon noćnog spavanja, a upiški se budan,i iz tog razloga nismo skidali pelenu(mada smo upotrebljavali tutu) i onda dok nismo skinuli pelenu skroz on se nije navikao da ne piški osim u tutu(naravno upiške se koji put)ali sve je to ništa zarad onog što postignemouser posted image user posted image user posted image
P.S.A i mi koristimo alma ras i user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Kad prestanu da nose pelene
14.12.2009 12:37:15   
hanabanana

IZVORNA PORUKA: skvo

Pa kod mene je poprilicno situacija "cista"! Tuta je odprilike svaka 2h, i cijelu noc je suha, ujutro cim se probudi na tutu i 1/2l


O, pa ona može na odvikavanje. AKo se dijete budi 15 dana uzastopno suho - znak je da je zrelo za skidanje pelena.
Mi smo tri svjetlosne godine daleko od toga.
Starija je jako brzo skinula pelenu, a mladjoj tuta trenutno služi da je nosi na glavi kao šešir.
Ali tješim se da niko nije krenuo u školu sa pelenama, pa neće ni moja. user posted image

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Kad prestanu da nose pelene
14.12.2009 12:39:48   
DM
A za pranje nakon nužde,moj S.sam piški i naučili smo ga da obriše ćuser posted image papirom(i to sam radi-pokvasi papir,obriše se, pa onda suhim, pa onda peruca rukice sapunom,po pola sata, a mi ga peremo kad kaki i posušimo)-blizu šolje nam tuš tako da nismo mješalicu ni ugrađivali,a kad odu kod moje mame ona ih odmah u kadu i tuširanjeuser posted image user posted image user posted image
Sorry nea dugačkom postu


_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Kad prestanu da nose pelene
14.12.2009 12:55:27   
mamina princeza
svaka cast skvo jos jednom ... poslala sam ti privatnu porku da ne davim sad ovdje.
Bas ili je Uma poranila ili ova moja kasni po tom pitanju il je jednostavn o individualno. Mi smo jako jako daleko od toga, piskimo i kakimo u pelenu. Kaku ponekad i uhvatimo al pisu samo ujutro. Cini mi se da stalno piski , pelena mokra a i u tutu se bar malo popiski kad joj ponudim. Istina, pije jako jako puno tecnosti razne tako da i to ima veze.

Valjda kad bude proljece i ljeto i mi pitamo za gacice:)


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Kad prestanu da nose pelene
14.12.2009 12:59:53   
Amrino
user posted image user posted image user posted image cuj nosa je na glavi...kraljica
Ovaj moj je takodje jos daleko jer se jos uvijek budi mokar...ali ja ga stavljam na solju (kod nas tuta nije zanimljiva....samo je uzme kada ga hocu staviti na solju a gleda mu se nesto na tv- u pa je ponese u dnevnu user posted image ) svaki put kad ga presvlacim i obavezno nesto odradi.
Ponekad ako skontam da hoce kakiti (obicno kaze "boli pupo") stavim ga odmah na solju pa se bas fino rastereti user posted image .
S gacicama probala taj jedan put i odustala do daljnjeg a inace sam misljenja da treba odmah skinuti skroz naskroz pelenu i dnevnu i nocnu.


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Kad prestanu da nose pelene
14.12.2009 13:02:14   
hanabanana
Ja sam starijoj skinula u isto vrijeme i noćnu i dnevnu.
Nakon toga je samo jednom imala " ekscesnu " situaciju, i više nikada.


(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Kad prestanu da nose pelene
14.12.2009 13:05:34   
Skvo RR
Ma ja mislim da je to individualno.....Ja je nisam specijalno ni forsirala (mrzim bilo kakvo forsiranjeuser posted image ), nego jednostavno od 12 mjeseca se budi uglavnom suha, i tako, malo pomalo....dodjosmo do gacica....
Evo Uma je tek nedavno prohodala, a ima djece, pa haman trce u 10 mjesecu.

Samo polako, svako dijete je slucaj za sebe!!!


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Kad prestanu da nose pelene
14.12.2009 13:05:36   
boogy woogy
Moj nece ni da cuje da odradjuje veliku nuzdu u tutu ili solju. Prije godinu dana je sve super islo ali sada imamo pravu fazu "tuta bunta"!!
Ali jest mu furka da uleti u WC za mnom i da piski u tutu u drustvuuser posted image user posted image Vidjet cemo do kad ce ovo. Malo nam je nezgodno sto ide u vrtic pa tamo ga niko nece ganjati sa tutom. Njima je lakse nabiti pelenu. Ima ljeto, ima raspust pa cemo valjda za pola godine.

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Kad prestanu da nose pelene
14.12.2009 17:04:41   
sarayka
Moja curica je od ljetos bez pelene ali se i sad desi da se upiški naveče kada pije popodne vodu malo više.... to me bas iznervira jer mi je zao da je ne prehladi ali neću da joj stavljam pelenu navecer opet da ne zbunjujem djete.... ja je podignem na tutu oko 23h kad ja podjem spavati ali joj se ipak omakne..
ps: veš smo kupovali u almi ras, zari, pijaci...bitno je da su pamuk i ne treba puno jer se otkuhavanjem kad tad skupe!


_____________________________

Ljube vas Lamija i mama :)

"Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi
ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena." - Helen Keller

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Kad prestanu da nose pelene
15.12.2009 14:15:01   
mišur
Skvo, svaka vam čast! Uma je prava vrijednica po pitanju tute!user posted image user posted image
Mi smo tako daleko od tog poduhvata, ali, kao što reče Hanabanana, nijedno dijetuser posted image nije u školu krenulo sa pelenama, pa neće ni ovaj mojuser posted image
Ljetos smo ga stavljali redovno na tutu, i ponekad bi nešto odradio, ali to je bilo slučajno, jer bi sjedio po pola sata..
Sad ga i ne stavljam, jer je hladno da toliko dugo sjedi na tuti..
On zna sam reći kad je kakio i obavezno mi pokaže, ali vidim da još ne zna to zadržati...
Ujutro pelena bude prepuna, tako da nam taj pokazatelj kaže da još nije vrijeme...
i ja bih voljela da nekako u isto vrijeme skinemo i dnevnu i noćnu pelenu...

(odgovor članu sarayka)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Kad prestanu da nose pelene
15.12.2009 14:40:23   
hanabanana

IZVORNA PORUKA: sarayka

.... ja je podignem na tutu oko 23h kad ja podjem spavati ali joj se ipak omakne..



Ja nikada nisam budila Hanu da ide na wc.


(odgovor članu sarayka)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Kad prestanu da nose pelene
15.12.2009 14:48:20   
tea lana
IZVORNA PORUKA: hanabanana


IZVORNA PORUKA: sarayka

.... ja je podignem na tutu oko 23h kad ja podjem spavati ali joj se ipak omakne..



Ja nikada nisam budila Hanu da ide na wc.




Kod mene Lana se i ne probudi,ja joj samo kazem pisiki a ona ko robot izvrsi a oci i ne otvori.user posted image

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Kad prestanu da nose pelene
15.12.2009 14:50:12   
hanabanana
Ali zašto je uopšte dižeš??

Ja sam pelene skinula kada sam skontala da se dijete mjesecima budi suho.
I to je bilo to.
Od tada se samo jednom upiškila u gaće ( nekih 10-tak dana nakon skidanja pelena, još se ja zezala sa mužem: gledaj ovo, mjesecima se budi suha, skinemo joj pelenu i sve zapiša), i više nikada.


< Poruku je uredio hanabanana -- 15.12.2009 14:51:36 >

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Kad prestanu da nose pelene
15.12.2009 14:51:04   
Blue rose RR
Ja kikicu obično pred svoje spavanje ispiškim još jednom, i više ne ustajemo. S obzirom da liježemo u 20,00 ili 20,30 najkasnije, tako da mislim da joj je dugo da cijelu noć trpi.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Kad prestanu da nose pelene
15.12.2009 15:01:11   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: Blue rose RR

Ja kikicu obično pred svoje spavanje ispiškim još jednom, i više ne ustajemo. S obzirom da liježemo u 20,00 ili 20,30 najkasnije, tako da mislim da joj je dugo da cijelu noć trpi.


Pa i kod mene Hana tako ide na spavanje, u periodu kada je skinula pelenu čak je išla na spavanje ranije, ali ja nikada nisam pomislila da je trebam dizati da piša.
Ali ja joj nisam niti skinula pelenu dok nisam uvidjela da se sama budi suha.
Znači: pelena je ujutro bila suha pa sigurno par mjeseci i onda sam odlučila da skinemo pelene - i to noćnu i dnevnu istovremeno.

< Poruku je uredio hanabanana -- 15.12.2009 15:03:07 >

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Kad prestanu da nose pelene
15.12.2009 15:05:37   
Blue rose RR
Ne znam možda je do mene, jer ja ne volim da trpim mnogo urin u sebi (bojim se baja i bajica) , a pogotovo po noći, tako da sam to prenijela i na nju. Kako reče tea lana, i ja svoju ne budim, nego je samo podignem i kada je stavim na šolju, ona se baš ono pravo popiški. user posted image

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Kad prestanu da nose pelene
15.12.2009 15:08:28   
hanabanana
Ne znam šta da kažem.
Meni to sve malo nelogično. A čini mi se da i stvara naviku.
Znam da sam na NG gledala eksperiment ali se ovaj ticao pijenja vode u snu.
Kažu da je sve to stvar navike.

Možda ja nisam išla tom tvojoj i logikom tee_lane jer ja nisam ni išla na skidanje pelena dok dijete nije počelo da se budi suho. Ovako kao kod skvo. Tek kada sam upratila da se budi suha, skinuli smo pelene.
Pa kako joj ni do tada nisam skidala pelenu kad ja krenem spavati a da bi nju ispiškila, nisam je ni počela buditi da piški kad sam joj pelene skinula. To mi bilo logično.


< Poruku je uredio hanabanana -- 15.12.2009 15:10:25 >

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Kad prestanu da nose pelene
15.12.2009 15:08:40   
Nedi
Imam jedno pitanje...moj dječak ima skoro 2 godine ali još se nije dogodilo da ujutru pelena bude suha, znači li to da ga trebam buditi oko 2-3 ujutru da piški?

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Kad prestanu da nose pelene
15.12.2009 15:13:02   
hanabanana
Jel ti nedi zahebajes ili ozbiljno pitaš? user posted image

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Kad prestanu da nose pelene
15.12.2009 15:17:49   
D_K
Eh kad se sjetim kako je moja curica sa nekih 20 mjeseci skroz skinula pelenu. Ona se od 9 mjeseca (ili tako nesto - ne sjecam se vise) nije ukakila u pelenu i samo je bilo pitanje vremena kada cemo je skroz ukinuti. Jedna od prvih rijeci koje je izgovorila je bila tuta. To je bilo sa starijom.
A mala je druga prica - tek je odnedavno pristala da sjedne na tutu a ima vec 21 mjesec. Obicno je to kada seka koristi svoju tutu a ona i ako sjedne ko fol se napinje i smije se - zna da se zeza. E juce se upiskila na tutu i to je bio napredak, svima smo u porodici javili. Ja zamalo na fejsu nisam objavila :).
Pokusavamo da je stavljamo sto cesce, kad god da znak da bi nesto uradila pa vidjecemo - mozda me iznenadi :))

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Kad prestanu da nose pelene
15.12.2009 15:18:00   
Nedi
Ma ozbiljno piški ko veliki, svako jutro pelana puna. A ako odspava od 22-07 u komadu zna i poruciriti vanka

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *