|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kad prestanu da nose pelene
13.1.2011 16:33:35   
sporty mamaa
IZVORNA PORUKA: Adana

Da, forumasica sa RR pravi/sije te pelene/zastitne gacice.
A ima ih cini mi se i u TL.
Carsavi nepromocivi/museme - mislim da ih ima na pijacana, mozda u bagateli i mozda u Amko Hipermarketu na Mojmilu.

Vinetu, nije kasno da se dijete od 2 godine odvikava od pelena. Negdje sam citala da je sasvim prihvatljivo i normalno da dijete koristi pelenu do 3. godine... A optimalno vrijeme za odvikavanje, kada dijete moze kontrolisati i svjesno je svojih fizioloskih potreba je sa 18 mjeseci.
Moja pisuljica je imala 22 mjeseca kada smo poceli sa odvikavanjem.
Sa 24 mjeseca i 6 dana smo zvanicno bili bez pelena. :)


I kod nas nesto ovako... Samo i sad joj se zna omaknuti, ja to samo ignoriram, presvucem i kazem kako nije lijepo... Jednostavno joj nekad mrsko trazit, hladno u wc - uuser posted image user posted image

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Kad prestanu da nose pelene
13.1.2011 16:33:54   
Medić*
Adana, Vinetu hvala na odgovoru,

mislili smo cekati da malo otopli pa krecemo u akciju ali mozda bi mogli vec i krenuti vakat je vala, svakako nije u stanu hladno.

Bas cemo sutra traziti te nepromocive gacice i carsave aBg i polako krecemo s odvikavanjem da se do ljeta ne bi kuhali u pampersu sada smo veliki user posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Kad prestanu da nose pelene
13.1.2011 16:41:19   
Visnja RR
medic slatki samo treba paziti da se od tih musema djete ne potpari dok pajki...najbolje kupiti one koje su presvucene platnom ... one na kojim smo presvlačile bebe ako imas to...pa onda preko čaršaf...

moja smizla nece ni da čuje za tutu... juče joj kupimo i crvenu al džaba... sjedila 3 minute jedva i kaze "gooootovo" ja dođem a u tuti nista user posted image ...


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Kad prestanu da nose pelene
13.1.2011 16:43:42   
Skvo RR
Ja Umi stavljam pelenu na spavanju. Pelenu za spavanje donese "pticica".user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Kad prestanu da nose pelene
13.1.2011 16:48:11   
Medić*
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

medic slatki samo treba paziti da se od tih musema djete ne potpari dok pajki...najbolje kupiti one koje su presvucene platnom ... one na kojim smo presvlačile bebe ako imas to...pa onda preko čaršaf...

moja smizla nece ni da čuje za tutu... juče joj kupimo i crvenu al džaba... sjedila 3 minute jedva i kaze "gooootovo" ja dođem a u tuti nista user posted image ...



Hvala Visnja, imamo tu za presvlacenje, u pocetku cemo krenuti sa odvikavanjem od dnevne pa vidjecemo user posted image  vidim da pokazuje interes za tutu ili se mozda folira da bude go, uglavnom ispunicu mu tu zelju vec od sutra user posted image

a smizla slatka hoce kada ona odluci, 3 minute po 3 i nesto ce se naci u tuti user posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Kad prestanu da nose pelene
13.1.2011 17:54:43   
mišur
Mi smo sa odvikavanjem počeli kad je Luka imao 25 mjeseci, tačnije kad se Ana rodila, pa je mm bio kod kuće i mogli smo to zajedničkim snagama user posted image
odmah je skontao kako da piški, tako da smo brzo skinuli pelenu, osim za spavanje.
Još uvijek je nosi kad spava preko dana i naveče, ali ne znam ni kako da je skinemo jer bude prepuna, posebno u toku noći.
probala sam i da ga ostavim bez pelene, ali već poslije 2 sata je sav mokar koliko se upiški.
Čekam da mm bude imao par slobodnih dana pa da ga počenmo dizati po noći da piški, jer ne mogu sama zbog druge bebe.
Mi imamo drugi veći problem, a to je kakenje. Još kaki samo u pelenu, tutu neće nikako, ni na šolju, a već dva puta smo imali faze kad je odbijao da kaki, pa je trpio i po 7 dana. Jedva smo to regulisali...
Za sada smo pustili tako, pa se nadam da će se i to vremenom regulisati.
Sad u martu kreće u vrtić, i nadam se da ćemo konačno baciti pelene, kad vidi kako to druga djeca rade.

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Kad prestanu da nose pelene
13.1.2011 22:19:10   
Vinetu
IZVORNA PORUKA: Romali

Dinkice, ja sam vidjela na fb da babysaurus ( nasa forumasica ) prodaje te nepromocive gacice.
Evo dok ti se vinetu javi, pogledaj ovo.


Da, upravo su to te gaćice.  Nađi je na FB i ona će ti sve objasniti.
Nama ih je ova fina teta poklonila i zahvani smo joj na tome.  Ja samo perem pamučne gaćice jer sve ostalo ostane suho, zahvaljujući ovim nepromočivim gaćicama.

BTW, kod nas danas sve po starom... niti jednom nije trazila da piski ili kaki... ali, sutra je novi dan... idemo dalje : ))

< Poruku je uredio Vinetu -- 13.1.2011 22:21:36 >

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Kad prestanu da nose pelene
13.1.2011 22:21:55   
Adana
Ja imam onu veliku musemu, kao carsaf je, ima na 4 coska gumu da se moze staviti na madrac da se ne pomjera. Sa donje strane je gumirano, a sa gornje pamuk/frotir nisma sigurna.
Ali imam i komad gumiranog platna, kao malo tanji najlon kojeg znam staviti ispod carsafa, pa kako carsaf ima gumu na sebi sve fino drzi na mjestu.
Asja od nedavno ide na solju. :) Svima lakse i prakticnije. :) I da, i njoj se zna "omaci" pa se upiski u igri jer se zaigra pa na vrijeme ne trazi da ide na WC. ;o) Ali kao sto rekose, kazem samo da to ne valja i da ne treba to tako.

A Visnja, pa 3 po 3 minute i bice nesto, samo da pocne obavljati sta treba u tutu. :) Jeli joj zanimljiva solja? Kada ona bude spremna sama ce traziti da skine pelenu i da piski u tutu/solju. ;o)

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Kad prestanu da nose pelene
13.1.2011 23:11:20   
Medić*
Adana a gdje si kupovala tu musemu koja se moze pricvrstiti za madrac a bas fino da je s jedne strane guma a sa druge pamuk

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Kad prestanu da nose pelene
14.1.2011 0:24:00   
Adana
Vjeruj mi ne sjecam se sada... user posted image
Mozda na pijaci na Otoci, a mozda u Amku na Mojmilu...
Probaj i u bagateli ili nekoj prodavnici posteljine. Mislim da ima kupiti i carsafa koju su plastificirani/gumirani sa jedne strane...

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Kad prestanu da nose pelene
14.1.2011 8:52:58   
w.pooh
Moram se malo pohvaliti: od sinoć zvanično i bez noćne pelene, sve prošlo ok, nije se upiškio, pelene ćaooooooooo user posted image user posted image

_____________________________

13.08.2008.
Lﻻ ﻉ√٥oυ F٥гﻉ√ﻉR

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Kad prestanu da nose pelene
14.1.2011 9:31:07   
mamina princeza
super :)
mi smo malo iza drugog rodjendan skiuli dnevnu. Prije toga sam pokusavala da piski n atutu i solju al da nosi pelenu i nije bilo pomaka.Dok nisam skinula pelene i puustila je da se upiski milion puta i u kuci i napolju nije pomoglo. al za 10 dana bio j eveliki napredak.
I sada se desi da se malo upiski .... jednostavno ne stigfne da kaze..... vrlo cesto pisne samo kap pa tek tad zavice al mislim da je sve to ok i d ace proci - trevba nam puno gacica:)

Sto se nocne tice ona u sutini ne piski nocu al se recimo dv atri puta upiski i to bas i posto je zima i strah me ja joj jos stavljam pelenu. Pokusacemo i mi sa ovim zastitnim gacicama pa na ljeto i bez njih pa vidjecemo.

Uglavnom moj savjet kao sto sam milion puta pisala do sada je skinuti pelenu i jednostavno hvatati kad treba piskiti .... otprilike svako pola sata pa sat. Ja i sada cesto nudim pitam hoces li ona kaze hocu/necu.... jer nekad jednostavno zaboravi i onda se desi taj mali pis user posted image u gacice.

SAd moram naci negdje te museme za veci djeciji krevt jer nam 31. januara dolazi veliki krevet za nju i moram ga dobro zastiti ako joj mislim skidati nocnu .


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu w.pooh)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Kad prestanu da nose pelene
14.1.2011 9:48:27   
ziki
Ja sam već pisala da je najbolje obje skinut. Ja nemirka budim po noći da piški. Sinoć se sam probudio, nije se rasanio al znam šta hoće i sve super. Mi još uvijek prolazimo kroz recividnu fazu i moralo je opet ko na odvikavanju da se nudi svako malo. Nije se pravo piškio već samo malo da pokvasi gaćice. Pretpostavljam da je reakcija na trudnoću i bebu jer u obdništu nije bilo ni jedne nezgode. Hvala Bogu normalizivalo se zadnjih dana
Sretno bebama i veš mašini a mamama puno strpljenja


_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Kad prestanu da nose pelene
14.1.2011 10:13:46   
Crvena
IZVORNA PORUKA: mamina princeza

Sto se nocne tice ona u sutini ne piski nocu al se recimo dv atri puta upiski i to bas i posto je zima i strah me ja joj jos stavljam pelenu. Pokusacemo i mi sa ovim zastitnim gacicama pa na ljeto i bez njih pa vidjecemo.

Uglavnom moj savjet kao sto sam milion puta pisala do sada je skinuti pelenu i jednostavno hvatati kad treba piskiti .... otprilike svako pola sata pa sat. Ja i sada cesto nudim pitam hoces li ona kaze hocu/necu.... jer nekad jednostavno zaboravi i onda se desi taj mali pis user posted image u gacice.




Potpisujem  user posted image

_____________________________

Volite svoju djecu i kad su kriva, jer će ih život kažnjavati i kad nisu.

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Kad prestanu da nose pelene
14.1.2011 13:21:07   
Adana
I ja sam tako Asju budila da piski uvece kada smo tek skinuli pelenu. Pogotovo jer je bio ljetni period i pila je vodu i pred spavanje i tokom spavanja.
I redovno bih je "ispiskila" prije nego legne.

Sada je vec takva situacija da sama trazi da ide na WC. :) Zna se i uvece probuditi i traziti tutu.
Sada je jako rijetko nudim tokom dana, jer uglavnom ona to sama. Mada kao i kod Mamine Princeze zna se desiti da se zaigra i ne stigne na vrijeme reci da joj se piski. :)

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu Crvena)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Kad prestanu da nose pelene
25.5.2018 14:52:32   
jocajaca
Uh pa ovdje se baš dugo nije pisalo.
Ovako:
Moj Teo ima 23 mjeseca, već od septembra kaki na tutu bez ikakvih problema, kaže da mu se kaki, sjedne i obavi. već nekoliko mjeseci se budi suv i tako ja prije mjesec dana skinem pelenu ALI on nikako da uhafiza kada da traži tutu, pošto ima tačan raspored kada piški mi to hvatamo i tada ga stavljamo na tutu ali ako ga ne stavimo on piški i samo nas obavijesti o tome da on trenutno piški user posted image . Jedino uveče kada ga tuširam i kada je go u kadi kae da mu se piški i sačeka da mu donesem tutu, stoji i piški ko pravi user posted image . Sad ne znam da li da mu još vratim pelenu ili da nastavim ovako pa se nadam da će jednom skontati.

_____________________________

12.03.2005. <3
20.11.2013. <3
21.06.2016. <3

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 91
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *