|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Mucanje ili nesto drugo...
6.6.2013 16:43:58   
smajli80

IZVORNA PORUKA: eldinky

smajli sretno,user posted image nadam se da će brzo proći i da nije stalno,
ona sada ima 5 godina?



Hvalauser posted image ,jeste ima 5god.

Vodila sam je na pregled.

Doktoričin zaključak nakon kraćeg a poslije i cjelog razgovora i posmatranja mimike lica je sledeći:
vrlo,vrlo inteligentna,egocentrična,vođa koji želi da dominuje,nezadovoljavaju je površni odgovori već zahtjeva kompleksno objašnjenje svog pitanja,brzac.Njegovano djete i nema problem u porodičnim odnosima tj trauma.Oduševila se sa njom.
user posted image
Jedini njen problem je mlađi brat koji ugrožava njen status i to kod nje izaziva veliki stres zbog kojeg nastaju problemi sa govorom.
Ništa strašno možda čak i ne zahtjeva govorne vježbe kod nje u ordinaciji.
Dala nam je par vježbica koje moramo da odrađujemo kući tj da je usporavam i savjet kako da uspostavi bolji odnos prema bratu.

Ona odlazi na odmor do početka nove školske godine i tad da se javimo na pregled da se vidi ima li napretka i ima li potrebe da ide na vježbe.

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu EEDITH)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Mucanje ili nesto drugo...
6.6.2013 17:27:30   
EEDITH
super da nije ništa stalno,
ja hoću samo da budem glavnauser posted image ,
a navići će se i na brata user posted image

_____________________________

U životu ti je najvažnije biti živ,sve ostalo je lahko .........

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Mucanje ili nesto drugo...
7.6.2013 9:42:15   
smajli80
HB nije ništa strašno user posted image .

Danas kupujemo SVE BAJKE SVJETA i čitamo svaku veče.Nadam se da će sve biti ok.Puno sam mirnijauser posted image

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu EEDITH)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Mucanje ili nesto drugo...
7.6.2013 17:16:20   
canim
smajli gdje ste isli logopedu ? jeli uopste ima u Sarajevu privatno da radi logoped ?

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Mucanje ili nesto drugo...
7.6.2013 17:22:27   
smajli80
Ne,neživim u Sarajevu.

Surfajući po netu naišla sam na jednu stranicu možda ti može pomoći ali to ipak bolje znaju forumašice is Sa.

http://www.logopedica.ba/?page_id=7

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Mucanje ili nesto drugo...
7.6.2013 17:33:20   
canim
ok, hvala

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Mucanje ili nesto drugo...
10.3.2014 13:46:43   
bubaa
Moj sin ima 4 godine, i prije mjesec dana je počeo prvo da zapinje na riječima, a sada već muca.
Zabrinuta sam. Zakazala sam vec termin kod logopedice Irme Nuhic.
Molim vas za vaša iskustva.

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Mucanje ili nesto drugo...
10.3.2014 14:02:30   
canim
Mi smo bili kod logopedice Irme na pregledu i zaista je divna, mi nismo imali problema sa mucanjem a ni nekih tezih problema tako da nemam iskustva tog tipa ljecenja, mi smo isli samo radi savjetovanja kako poboljsati govor, ali djeluje mi bas strucno i neko ko zna svoj posao, tako da je preporucujem.

(odgovor članu bubaa)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Mucanje ili nesto drugo...
10.3.2014 14:09:27   
tinchita
Nama se desilo nesto slicno kada je V.imao 3 godine.Pricekali smo neko vrijeme,cca mjesec dana.Smanjili crtice na mimimum,puno citali,crtali,bojali,slagali puzzle i sl.Bila je pretpostavka da je to zapravo fizilosko mucanje,koje nastaje male glavice ne mogu stici ispricati sve sto im je na umu,prosto receno.I to je bilo zapravo to.Nakon sto je prestao mucati V je poceo jasno izgovarati slovo r.Nedavno opet isto,a sada su krenuli afrikati.

_____________________________

V 31.12.2009.
A 19.9.2013.

(odgovor članu bubaa)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Mucanje ili nesto drugo...
10.3.2014 14:26:21   
anitaa
prije godinu sam otvorila temu nazadovanje u govoru. srećom djevojčica (2 i po) je jako napredovala, naročito od 2. rođendana, međutim drastična je razlika kod kuće, među rodbinom i prijateljima (ne zaustavlja se) i među nepoznatim osobama (razumijem i stid i što ipak kasni u govoru za svojim vršnjacima, i što i sad ima riječi koje ni ja ni mm od prve ne razumijemo)..da ne duljim, nabasah na termin "s/elektivni mutizam" i što više čitam sve više sam uznemirena, je li se neko susreo s tim?  

(odgovor članu tinchita)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Mucanje ili nesto drugo...
10.3.2014 19:45:02   
Alma_27
ovaj post se pojavi bas kad samja trazila temu user posted image

moj mladji (2g i 4mj) je poceo zamuckivati prije nekoliko dana iako se do sada lijepo izrazavao za svoju dob. muca samo na prvoj rijeci i nekad i ne moze da nastavi recenicu. npr., nonononononononononosi auti ili ja ja ja ja ja ja ja ja ja cu upaliti svjetlo. ostatak recenice fino sastavi pa makar bila i slozena.
ne znam ni sta bi mogao biti uzrok. sve se nadam da ce proci samo od sebe user posted image

(odgovor članu anitaa)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Mucanje ili nesto drugo...
10.3.2014 20:06:30   
veeseelaa
ja ne znam o čemu se kod nas radi al Ajšu uhvatim jako često da priča tipa:

ja hoću... hoću, hoću, hoću... jabuku

ponavlja jednu riječ više puta, jaranica mi kaže da su tako i njena djeca radila i da su sad ok

masu puta joj kažem prvo smisli šta hoćeš da kažeš pa reci a ne tako mutavo da pričaš

mislite li da bi trebale ići dr-u?

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Mucanje ili nesto drugo...
21.12.2015 17:31:07   
EmNe
Drage mame,procitah cijelu temu sjedim placem i bol me razdire.Imam djecaka u aprilu puni 8 godina,dvojezican je i muca od cetvrte godine,jednom sedmicno posjecujemo logopeda napretka bas nekog velikog ne vidim.Pohadja drugi razred i jos uvijek nije razvio svijest o mucanju prica mnogo i ne predstavlja mu to toliki problem.Trenutno ima najgoru fazu ikad bori se za vazduh pravi grimase bas dugo mu treba da izgovori rijec.Neznam kako da mu pomognem raspadam se a krijem da on ne primijeti.Da li nekl ima slicno iskustvo ili nekoga bliznjeg kolike su sanse da on to prevazidje do puberteta user posted image

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Mucanje ili nesto drugo...
21.12.2015 19:04:09   
koka i po
nemoj da places user posted image
prihvati ga takvog kakav jeste i nemoj da primjeti da ga sazaljevas.
polako....pa sta i ako ne prestane mucati user posted image ...nije ni prvi ni posljednj.
znam da je tebi kao majci jako tesko ali ima toliko drugih gorih stvari .
pruzi mu podrsku i uzivaj u njemu takav kakav jeste....a ja sam sigurna da ce se vremenom stanje poboljsati.
sretno user posted image ...i nemoj biti tuzna user posted image

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu EmNe)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Mucanje ili nesto drugo...
21.12.2015 19:14:40   
EmNe
Koko hvala na podrsci user posted image [ trudim se zaista da on ne primijeti koliko me boli to sto ga gledam kako se muci i hvata vazduh,njemu to ne predstavlja prepreku da komunicira bas se lagano nosi s tim,juce mi samo kaze da mu smeta ta knedla u grlu i da rijec nece da izadje.pruzamo mu maksimalnu paznju i ljubav i ja se iz sveg srca nadam poboljsanju.Tesko je zaista tesko kad ga ispratim u skolu i zamisljam kako odgovara i prica s drugovima user posted image

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Mucanje ili nesto drugo...
21.12.2015 19:17:51   
koka i po
njemu je najbitnije da je prihvacen u drustvu i da ga isto ne gleda drugacije radi njegove mane.

a svi imamo neke mane jel user posted image ,nismo savrseni.

a biti ce njemu bolje...samo nemoj tako tragicno da shvatas njegovo stanje...nek je on tebi zdrav i ziv

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu EmNe)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Mucanje ili nesto drugo...
22.12.2015 10:41:53   
irenaSA

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ja ne znam o čemu se kod nas radi al Ajšu uhvatim jako često da priča tipa:

ja hoću... hoću, hoću, hoću... jabuku

ponavlja jednu riječ više puta, jaranica mi kaže da su tako i njena djeca radila i da su sad ok

masu puta joj kažem prvo smisli šta hoćeš da kažeš pa reci a ne tako mutavo da pričaš

mislite li da bi trebale ići dr-u?


I S tako često radi..i ozbiljno sam razmišljala da je odvedem...isto kao da ne može da se sjeti riječi...pa ponavlja jednu...

_____________________________

Sarah, mamina i tatina princeza stigla je na ovaj svijet 16.02.2010. godine
Dani, mamin i tatin princ stigao je na ovaj svijet 19.09.2014 .godine
Iza tuge vedrije je nebo...iza tuge čistija je duša...

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Mucanje ili nesto drugo...
23.12.2015 14:26:46   
veeseelaa

IZVORNA PORUKA: irenaSA


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ja ne znam o čemu se kod nas radi al Ajšu uhvatim jako često da priča tipa:

ja hoću... hoću, hoću, hoću... jabuku

ponavlja jednu riječ više puta, jaranica mi kaže da su tako i njena djeca radila i da su sad ok

masu puta joj kažem prvo smisli šta hoćeš da kažeš pa reci a ne tako mutavo da pričaš

mislite li da bi trebale ići dr-u?


I S tako često radi..i ozbiljno sam razmišljala da je odvedem...isto kao da ne može da se sjeti riječi...pa ponavlja jednu...


i šta ćemo sad nas dviej
kod Ajše se nekada ovo i dalje dešava

mm i mama ne primejćuju, al ja sam kao radar sve snimim user posted image



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu irenaSA)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Mucanje ili nesto drugo...
8.3.2018 11:35:04   
aidana

IZVORNA PORUKA: Alma_27

ovaj post se pojavi bas kad samja trazila temu user posted image

moj mladji (2g i 4mj) je poceo zamuckivati prije nekoliko dana iako se do sada lijepo izrazavao za svoju dob. muca samo na prvoj rijeci i nekad i ne moze da nastavi recenicu. npr., nonononononononononosi auti ili ja ja ja ja ja ja ja ja ja cu upaliti svjetlo. ostatak recenice fino sastavi pa makar bila i slozena.
ne znam ni sta bi mogao biti uzrok. sve se nadam da ce proci samo od sebe user posted image


Alma sta je bilo s deckom, je li prestao mucati? Imamo slican uzrast i situaciju.

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Mucanje ili nesto drugo...
6.5.2020 15:31:15   
Kanan
Pozdrav svima. Nova sam članica, pogubljena u svakom smislu. Naime, treba mi vaše mišljenje, iskustva ili bilo šta što će me umiriti. Imam sina od 4 godine i 5 mjeseci. Rođen na carski rez, uredan razvoj. Inače je dijete koje se voli igrati, ima rođaka vršnjaka s kojim je odrastao, jako su vezani i vole se zajednički družiti i sve dijeliti, tako da ponekad s drugom djecom i ne igraju se na isti način, ali na kraju se ipak svi opuste u igri, dosta je pedantan i strašljiv (i ja sam ista), pametko je, voli priče, živi u svom svijetu, ima razvijenu maštu, upija ko sunđer u ovom periodu i sve j to jako zanimljivo, čak ima i imaginarne prijatelje. Ne bih bila ni zabrinuta, niti bih uopće primijetila da moj muž neki dan nije me upitao jesi li primijetila da K ponavlja što mu kažemo, tipa ja mu kažem: K to je jako dobro, bravo momče, vidim u sebi ponovi isto što sam rekla, kao da ponavlja da to upamti ili shvati (ja sam to tako shvatila), ili ja mu kažem K ne voli uštipke jeli tako? odgovor: ponovi nekoliko puta istu riječ....volim volim volim. U sebi ponovi ponekad ono što mu kažemo ili pri odgovoru kaže par puta istu riječ / odgovor. Vazda nešto priča u sebi...Možda vam zvuči glupost, unaprijed se izvinjavam ako vas opterečujem, ali nekako odmah postanem zabrinuta, počnem čitati neke internetske članke (užasna greška), naletim na opsesivno kompulsivni poremećaj, tourretov sindrom, na nakve eholalije itd. A inače sam previše vezana za njega, pa se možda usredotočavam previše na svaki njegov mig. Jeli to neka faza u razvoju govora, u razvoju njegovih intelektualnih sposobnosti i sl.? Ima li razloga za brigu? pozz svima i hvala unaprijed

(odgovor članu aidana)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Mucanje ili nesto drugo...
6.5.2020 21:37:42   
Visnja RR
Draga Kanan,
jedino sto ti mogu reci jeste da odvedeš dijete na pregled i tako ćeš biti sigurna.
Dovoljno će biti i da ga odvedeš pedijatru, on će kada vidi dijete sigurno moći procijeniti da li treba neku stručnu pomoć ili je sve ok.

Razgovarala sam s drugaricom koja je psiholog o tome što si nam napisala i ovo je njen savjet da dijete odvedeš pedijatru.
Te stvari je teško odrediti samo na osnovu toga što si napisala i kako ona kaže:
"Pitanje je i u kojoj mjeri je strasljiv i pedantan, kakva je ta vezanost za njega o kojoj mama govori i njeni strahovi, porodicna dinamika, tako da svasta moze biti i na psiholoskom planu, ne samo razvojnom...."
A ne mora i ništa biti...

Da bi ti bila mirna idite do pedijatra i objasnite sve..
Sretno! I javi nam user posted image
user posted image

< Poruku je uredio Visnja RR -- 6.5.2020 21:38:33 >


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Kanan)
Neposredna veza do poruke: 96
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *