|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: MOLBA: Sprej protiv grinja iz inostranstva
20.10.2009 21:40:34   
tea lana
mama Alma ja sam pitala maminu prijateljicu koja je veliki strucnjak i jedna od boljih farmaceuta u BiH a radi u privatnoj apoteci Delfin ona nikada nije cula za taj sprej.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: MOLBA: Sprej protiv grinja iz inostranstva
21.10.2009 9:17:57   
M kao Mama
Draga Tea, ja ne znam stvarno šta da ti kažem, znači taj sprej mi smo lično imali u kući, prije 6 godina, i pomogao nam je, a sada sam ga naručila preko apomedikala, a ta tvoja teta sarađuje sa njima, čak je moja prijateljica kod njih u delfinu radila godinu dana, vjerovatno se i znaju, pa se može kod nje raspitati. A ima i oficijelna strana, koju je triplmama postavila, i hvala joj puno.

znači



http://www.milbiol.de/milbiol/milbiol_index.php

i stvarno me čudi ako je tako veliki stručnjak da nije čula za ovaj sprej.


(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: MOLBA: Sprej protiv grinja iz inostranstva
21.10.2009 9:20:14   
M kao Mama
milbiol®
Mit Pflanzenkraft gegen HausstaubmilbenWirkstoff: Niembaum
user posted image
  • natürlicher Wirkstoff (Niembaumsamenöl)
  • stoppt die Entwicklung der Milben
  • mit Langzeitwirkung
Rund 4,5 Millionen Menschen in Deutschland sind von einer Allergie gegen Hausstaub betroffen. Hauptverursacher sind die sog. Hausstaubmilben, genauer gesagt ihre Ausscheidungen, die mit dem Hausstaub in die Atemluft gelangen. Vor allem im Bett fühlt sich die Hausstaubmilbe wohl. Mehrere Millionen von ihnen können in einer einzigen Matratze leben. Der natürliche Wirkstoff in milbiol, das Niembaumsamenöl, wird in einem speziellen standardisierten Verfahren aus den Samen des Niembaumes gewonnen. Seine Inhaltsstoffe wirken fraßhemmend und greifen hemmend in die Fortpflanzung und Entwicklung der Milben ein. Mit milbiol können sie Ihre Matratzen und andere Bettwaren effektiv gegen Milben behandeln. Vorschriftsmäßig angewendet ist milbiol für Menschen und Säugetiere unbedenklich und besitzt eine langanhaltende Wirkung: milbiol wirkt 8-12 Monate. Während und nach der Anwendung auf ausreichend Raumlüftung achten! Achtung:
Der leicht zwiebelige Geruch ist der Eigengeruch der Niembaum-Samen und verfliegt nach kurzer Zeit. Weitere Informationen unter:
user posted image www.milbiol.de
user posted image Niembaum (Heilpflanzen-Lexikon) Tipps und Infos zur Hausstaub-Allergie finden Sie auch in der Broschüre user posted image 'Allergiegefahr Milben!'.

Ausführliche Informationen zum Thema:
milbiol® Sprühlösunguser posted image user posted image
Wirkstoff: Natürlicher Niembaumsamen-Extrakt 0,9 ml/100 ml
user posted image
in Apotheken erhältlich
user posted image
user posted image Packungsbeilage

PackungsgrößePZNPreis
100 ml Spray247920216,45 Euro*
250 ml Spray247921929,95 Euro*
500 ml Spray247922549,95 Euro*milbiol (Milbenspray): Wirkstoff: Niembaumsamenöl. Anwendungsgebiete: Zur Beseitigung von Hausstaubmilben.

Milbenspray sicher verwenden. Vor Gebrauch stets Kennzeichnung und Produktinformation lesen.


(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: MOLBA: Sprej protiv grinja iz inostranstva
21.10.2009 9:22:01   
M kao Mama
PackungsgrößePZNPreis
100 ml   Spray2479202   16,45 Euro*
250 ml   Spray2479219   29,95 Euro*
500 ml   Spray2479225   49,95 Euro*milbiol (Milbenspray): Wirkstoff: Niembaumsamenöl. Anwendungsgebiete: Zur

Evvo cjene, ja sam naručila ovaj od 500 ml

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: MOLBA: Sprej protiv grinja iz inostranstva
21.10.2009 12:32:09   
dzeni_nl
mama alma bas me ovo zainteresovalo, hvala bogu nemam problema sa tim, ali nikada se ne zna.
Veceras cu muzu reci da pogleda da li to ima ovdje u Holandiji, ako ne bude onda neka nam naruci iz Njemacke, neka se ima u kuci, zlu netrebalo.


_____________________________

Ima nade za bolje sutra...
04.09.2010 rodila se Marisa mamina radost najveca.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: MOLBA: Sprej protiv grinja iz inostranstva
21.10.2009 13:37:47   
suncan_dan
IZVORNA PORUKA: tea lana

Alma orijentacije radi koliko ti vremenski moze biti taj od pola litre,i jel sa njim planiras cistiti sve ili samo Lajline stvari



evo oni pisu koliko treba


1 Matrac (ca. 5 m² ) 100 ml milbiol
1 deka (ca. 4 m²) 80 ml milbiol
1 dnevna deka za dupli krevet (ca. 10 m²) 200 ml milbio
1 kauc, 4 sjedista, sto se jastuci mogu da vade (ca. 12,5 m²) 250 ml milbiol
1 kauc, 2 sjedista, sto se jeastuci mogu pojedino da vade (ca. 10 m²) 200 ml milbiol
1 fotelja, sto se jeastuci mogu pojedino da vade (ca. 4 bis 5 m²) 80-100 ml milbiol

za ciscenje jednog matraca treba milbiola:
prvo ciscenje100 ml milbiol
drugo ciscenje nakon 4 do 6 sedmica 100 ml milbiol
trajna obrada svakih 8 do 12 mjeseci 100 ml milbiol
znaci za jedan matrac je potrebno godisnje:
300 ml milbiol kasnije (svakih 8-12mjeseci)100 ml milbiol


20ml/m²



< Poruku je uredio suncan_dan -- 21.10.2009 13:43:19 >


_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 31
   Milbiol - sprej protiv grinja
21.10.2009 21:39:06   
Daja_sa
Danas sam slucajno u Dm-u naisla na sprej protiv grinja...Cijena je oko 25KM i boca je od 500ml...
Neznam kako se zove...ali procitah da je protiv grinja...
Pa eto zenice moje drage da znateuser posted image

< Poruku je uredio mama alma RR -- 15.10.2010 8:26:06 >


_____________________________

Cunce nase majo...29.09.2008
Jos jedno sunce nas je obasjalo 23.08.2011...

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Milbiol - sprej protiv grinja
6.2.2013 21:51:06   
mamma mumi
Drage moje, da malo podigenem temu. Naime, vec duzi period moj T kaslje, nosic, curi, a u zadnjih mjesec dana svrbez ociju. Sumnjam da nije alergican, ali nismo jos radili alergo testove, jer je malo malo pa prehladjen, evo i sada je pod antibiotikom zbog sarlaha.U stanu imam vlage, cak su mi se pojavile gljivice u svim sobama po coskovima, svake godine to saniramo, ali ove godine su su pravo namnozile, da me panika hvata. Danas mi je u stanu bila prezentacija uredjaja za ciscenje "duga" je prevod , uglavnom ekstra stvar, na moje oci je iz vunenog jastuka, (a koji sam maksuz kupila za T , jer se navodno u njima ne legu grinje), covjek isisao fuj prasine i grinja, ja sam ostala sokirana. Neznam da li je neko imao priliku da vidi ovaj uredjaj, koji je sa Americkog trzista, ekstra stvar, ali mu je cijena mana, preskup. Znam da nije za zdravlje nista puno, ali u ovoj besparici za mene jeste.Sada me interesuje kako se vi borite sa grinjama, kod djece, sebe,prasine, sta uciniti Danas mi je pokazao da moj usisivac koji sam mislila da je skstra nista ne vrijedi, utaba prasinu u cilim, dize prasinu, a sve mi to slazemo u pluca. Da li je sprey o kojem ste pisale efektivan, ima li ga kupiti kod nas, na cemu vam djeca spavaju, ma pravo sam zabrinuta, jer sad sam 100% sigurna da se kod mog T radi o alergiji.

(odgovor članu Daja_sa)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Milbiol - sprej protiv grinja
6.2.2013 22:02:26   
Ben 10
Prvo da ti kazem da vuna skuplja najvise grinje.Mi kada smo otkrili alergiju na grinje ,dr nam je rekao da sve tepihe izbacimo ,a posebno vunene jer vuna skuplja najvise prasinu i grinje.Tako ako je alergican na grinje ,ti alergeni su mu se vjerovatno skupljali u tome jastuku od vune.
Svi ti usisivaci koji kostaju malo bogastvu na prezentacijama su najbolji.
Procitaj nasu temu alergije ,bronhitis alergijski i atopijski dermatitis i na njima ces dosta toga naci koji su alergeni najveci.
Nadam se da nije alergija ,jer treba dosta strpljenja i muke dok se prevazidje.
Mi smo za sada uspjesno svega se rijesili ,ali nikada neznas hoce li se opet pojaviti.Sretno!!!

< Poruku je uredio Ben 10 -- 6.2.2013 22:03:45 >


_____________________________

A 08.02.2000
H 18.02.2008

Nada je tihi glas koji ti šapuće "možda" onda kada ti se čini da ceo svet viče "ne".

Deca su srećna jer u svojim glavama nemaju onaj glas koji im šapuće šta sve može da krene naopako.

(odgovor članu mamma mumi)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Milbiol - sprej protiv grinja
6.2.2013 22:36:43   
mamma mumi
Pa sada sam i ja skontala da vuna ne stiti, a ja kontala ko najzdravija.Iscitat cu temu, ali sam sada sigurna da mi je bebac alergican

(odgovor članu Ben 10)
Neposredna veza do poruke: 35
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *