|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: MRŠANJE I DOJENJE
18.1.2010 11:32:04   
aazra
Nemojte se time opterecivati...ja sam se prilicno udebljala nakon poroda iako u samoj trudnoci nisam osim stomaka dobila puno kilograma. nakon poroda me bas "krenulo" povecao mi se apetit, upravo zbog dojenja.
medjutim malo sam "sletila" nakon sto sam pocela dobivati menzis - i to deset mjeseci od poroda sam prvi put dobilauser posted image

Znaci - dok ne dobivate menzis nista od mrsanjauser posted image

_____________________________








(odgovor članu delly)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: MRŠANJE I DOJENJE
18.1.2010 12:04:22   
Atarka
Nedavno sam pitala jednu svoju prijateljicu, koja je rodila i dojila dvoje djece i izgleda fenomenalno, kako se tako brzo vratila u formu. Neki od njenih savjeta su slijedeci:
-3 obroka dnevno i 2 uzine
-puuno voca i povrca
-low fat mlijeko i dosta vode
-umjereno vjezbanje
Sto se samih obroka tice, posebno rucka, tu kaze podijeli tanjur na pola i na jednu stranu ide obavezno povrce, a na drugu polovicu pola meso-pola ugljikohidrati, npr.tjestenina, riza ili kruh.
Trudim se rukovoditi s ovim bar kad je rucak u pitanju i primjetila sam da mi se stomo smanjiouser posted image

_____________________________

30.09.2009

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: MRŠANJE I DOJENJE
18.1.2010 12:13:01   
delly
to meni kao djeta zvuci i nesvida mi se to djeljenje tanjurauser posted image ja kd sam gladna jedem ,onda mala sisa i ja opet nakon 30 min gladna ako nejedem vrti mi se u glavi i izgubim svjest .
ja sam dobila mensez ima 2 mj .pa se nadam a i neopterecujem. zadovoljna sam sa stomakom jer mi je manji nego prije trudnoce user posted image ima jos tu za skinuti ali kako netreniram i nisam na djeti ja sam zadovoljna. trenirati nesmijem zbog leda nazalost samo vjezbam vjezbe koje mi fizioterapeut daje user posted image

_____________________________

25.07 -dosla je nasa princezica


(odgovor članu Atarka)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: MRŠANJE I DOJENJE
18.1.2010 12:19:25   
marinčii
ja sam u trudnoći dobila svega 8 ipo kg,kako sam imala mučnine i povraćala sve do 6 mjeseca trudnoće,otišla rodit sa 66,5kg a vratila se iz bolnice sa 56 kg i evo sad 6 mjeseci posle poroda imam 55kg,3 manje nego sam imala kad sam zatrudnilauser posted image user posted image jedem kako sam i jela uvik ne pazim sad jedem i slatko kojeg inače nisam bila ljubitelj,al valjda posle dojenja padne šećer pa baš organizam traži,ja se nekad po noči probudim gladna i jedem al eto kile samo idu dole

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu delly)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: MRŠANJE I DOJENJE
18.1.2010 12:30:56   
Atarka
IZVORNA PORUKA: delilah

to meni kao djeta zvuci i nesvida mi se to djeljenje tanjurauser posted image


I meni se tako cinilo i ne pridrzavam se strogo. Princip je zdrava hrana, i akcenat je da se uz rucak unosi povrce. Ja otkako to radim, bolje se osjecam.

_____________________________

30.09.2009

(odgovor članu delly)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: MRŠANJE I DOJENJE
18.1.2010 12:35:24   
delly
ma da znas da cu te poslusati i tako raditi pa cemo vidjeti , a sta ako budem opet gladna pa moram jesti ,mislim da se netice mog djeteta nebi ja jela ali moram nezelim izgubiti mlijeko . jedes li ti kolaca??? ja nemogu bez slatkog otkako dojim user posted image

_____________________________

25.07 -dosla je nasa princezica


(odgovor članu Atarka)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: MRŠANJE I DOJENJE
18.1.2010 14:36:04   
Atarka
Naravno da jedem, i kolace i nutelu...njamm, ali ne pretjerujem. A kad sam gladna, dabome da jedem. Samo nastojim da pazim pri kombiniranju hrane.

_____________________________

30.09.2009

(odgovor članu delly)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: MRŠANJE I DOJENJE
7.3.2010 0:21:47   
Anoniman
hahahahaha... taman hocu malo da se jadam kad mi moja divna curica pridje i pokazujuci na stomak kaze: mama jel ovo imas opet jednu bebu pa ti raste stomak??? joooojjjjj djete drago, nemoj me jos i ti... user posted image user posted image user posted image user posted image

helem, kako sam procitala vase postove, nista od mrsanja dok dojim... ali kontam da li postoji nesto makar samo stomak da skinem, jer mi je kao sto jedna rece kao u 6-om mjesecu trudnoce... cak me i mama pitala da nisam opet zakacila, reko draga mama pa kad bih prije jako djetetu 2 mjeseca... mirna sam sto se toga tice, jer jos se nismo zaholcali kako znamo a i koristimo zastitu...

kad sam zanijela Nane imala sam 57 kg, na porod sam otisla sa 86 kg... mjesec dana poslije poroda sam imala 77 kg, da bi neki dan vaga pokazala 78 kg... nadam se da necu ici previse navise sa kg... al nije mi jasno da dobijam kg, kad vrlo malo jedem kako bih trebala jesti... pijem puno tecnosti, a jedem 2 puta dnevno... kontam jedino mozda zato sto se ne krecem previse, ipak sve mi se svodi na dojenje ili u sjedecem ili lezecem polozaju, kucanske poslove rijetko radim jer mm ne radi pa je on preuzeo taj dio na sebe, moje je samo oko djeteta...

ma nadam se da ce kg sletiti kad prestanem dojiti, a sto rece Visnja, dok dojim necu da se opterecujem s tim...

(odgovor članu Atarka)
  Neposredna veza do poruke: 33
   RE: MRŠANJE I DOJENJE
7.3.2010 0:53:55   
teacher75

IZVORNA PORUKA: aazra

Nemojte se time opterecivati...ja sam se prilicno udebljala nakon poroda iako u samoj trudnoci nisam osim stomaka dobila puno kilograma. nakon poroda me bas "krenulo" povecao mi se apetit, upravo zbog dojenja.
medjutim malo sam "sletila" nakon sto sam pocela dobivati menzis - i to deset mjeseci od poroda sam prvi put dobilauser posted image

Znaci - dok ne dobivate menzis nista od mrsanjauser posted image

od kako sam rodila za ovih 5 mjeseci dobila 5 kg. apetit mi se povecao a nenormalno mi se jedu cokolade i sve sto deblja, isto droga!!!! tako da znate da se od dojenja moze i udebljati pa budite sretni da niste te srece! sve ode u stomak, a dobila sam menzes vec nakon 2 mjeseca od poroda tako da ni to nista ne pomazeuser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: MRŠANJE I DOJENJE
8.3.2010 20:58:20   
leona81
ja sam nakon poroda skoro sve kile izgubila i stomak mi se vratio brzo ali sam se otkad dojim toliko apetiti povecao, jede mi se slatko strasno, a i kako pijem vitamine mislim da imam jedno 10 kg viska sad....uzas

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: MRŠANJE I DOJENJE
8.3.2010 21:14:18   
muby
IZVORNA PORUKA: leona81

ja sam nakon poroda skoro sve kile izgubila i stomak mi se vratio brzo ali sam se otkad dojim toliko apetiti povecao, jede mi se slatko strasno, a i kako pijem vitamine mislim da imam jedno 10 kg viska sad....uzas


ista stvar
nakon poroda sam za tri dana vratila svoju tezinu, a kako nisam dobila strije stomak se skroz poravnao
ali vremenom zbog dojenja imam apetit i zelju za slatkim pa sam dobila par kila
i kad se najedem vidi se stomacic


_____________________________

HARIS, 9.8.2009.

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: MRŠANJE I DOJENJE
8.3.2010 21:44:08   
leona81
ja sam dobila nekoliko strija nakon poroda...

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu muby)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: MRŠANJE I DOJENJE
8.3.2010 21:53:32   
muby
ja sam se i nakon poroda jedno vrijeme mazala onom babylove kremom protiv strija kao i u trudnoci tako da ih stvarno nisam dobila
mada mi ni stomak nije bio puno veliki iako sam rodila 10 dana nakon termina


_____________________________

HARIS, 9.8.2009.

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: MRŠANJE I DOJENJE
8.3.2010 21:59:12   
leona81
i ja sam se nastavila mazati ali sam dobila nekoliko nakon poroda, a u trudnoci nijednu nisam imala...jos se mazem

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu muby)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: MRŠANJE I DOJENJE
12.3.2010 20:40:30   
Husic10
Ja sam dojila moju bebacu godinu dana i smrsala svaku kilu sto sam dobila u trudnoci, cak i malo vise...pa sad neznam kako to ide i da li je "dojenje" uzrok toga

_____________________________

"Kad trazis mahane upotrebi ogledalo, a ne dvogled" ♥

“Gdje je stida, tu je i poštenja.” ♥

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: MRŠANJE I DOJENJE
13.3.2010 0:16:32   
Lejla Ka
Dojenje definitivno brže troši kalorije. Ja sam jedva skinula par kila poslije poroda kčerke, kad nisam dojila, i odmah vratila i više kad sam se vratila na posao (poslije godinu dana) i počela "doručkovati" sa kolegama. Morala sam na strogu restriktivnu dijetu da pokrenem proces gubljenja kilograma i vratim barem nešto od linije prije trudnoće.
Ovaj put su kile krenule same dole, ali ja se tim nisam opterečavala, kad su mi se pili sokovi (neko prvo vrijeme nakon poroda voda mi je bila jednostavno preslaba) ja sam ih pila, kad mi se jelo slatko ja sam ga jela, večerala u 12-1h. Obroci su mi se uduplali količinom, mislim da sam u jednom obroku jela više od muža. Da sam tako jela bez dojenja sigurno bih nabila 100-ju u dva tri mjeseca. No ja sam se stabilizovala na 67 i tako cijelo vrijeme. U zadnje vrijeme kako smo dojenje smanjili na minimum smanjujem količinu koju jedem jer kako je dojenje smanjilo moja dohrana uzrokuje porast težine.
Sa dojenjem je princip kao i bez njega, ako unosiš više nego što trošiš viškovi se pohranjuju, samo što se uz dojenje može i treba više jesti nego obično jer to organizam traži.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Husic10)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: MRŠANJE I DOJENJE
13.3.2010 0:23:04   
Anoniman
ja sam poslije rodjenja kcerke, koju nisam dojila, smrsala cini mi se u roku od 3 mjeseca... odmah sam upala u staru garderobu... ali sad, ma nema sanse da sleti i gram... mada, meni licno ne smetaju ovi kg, zato sto sam cijelog zivota bila mrsava pa sad malo nadosla... nego samo da mi je skinuti ovaj "slauf" oko struka... imam jedan sto mi strasno smeta i cak ga osjecam kad hodam, pa me bas nervira... a sto se tice nogu i ruku pa i samog stomaka, nisu losi i neka ostanu ovakvi... samo taj slauf da mi je probiti... heheheh
a inace sam visoka 173 i obicno sam vagala izmedju 50 i 55 kg... a sada vagam preko 78 kg... user posted image user posted image

(odgovor članu Lejla Ka)
  Neposredna veza do poruke: 42
   RE: MRŠANJE I DOJENJE
13.3.2010 0:49:22   
Lejla Ka
Eh, da šlaufovi user posted image
Definitivno je do čvrstine mišića više nego do sala. Meni se ovaj put stomak tako opustio da je to prosto bilo tužno. Tačno sam po opipu osječala da su mišići totalno mlitavi. I lijepo sebi zadam lagane trbušnjake u jutro i na večer po 5 minuta. Nisam mogla da vjerujem kojom brzinom sam ostvarila poboljšanje. Da sam nastavila do sad bi mogla i pupak pokazivat, no ljenost ...user posted image


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: MRŠANJE I DOJENJE
25.8.2010 19:07:44   
bebbe RR
Lejla Ka, tebe doživljavam kao experta za sve što se tiče dojenja, pa mi, molim te, reci da li misliš da teorija da neke žene zbog dojenja teže mršaju uopće i u kojoj varijanti drži?!
Naime, pročitala sam da određene vrste ogranizama zadržavaju masnoću i tekućinu da bi proizvodili mlijeko, što jako otežava proces  mršanja. Kako se ja sa 4 kg borim već mjesecima, a nikako, ali baš nikako da ih se riješim, zanima me da li bi ovo mogao biti razlog?


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: MRŠANJE I DOJENJE
26.8.2010 11:24:37   
Lejla Ka
Iskreno, naslušala sam se svega. Od toga da se dojenjem brže gube kilogrami, do toga da se od dojenja deblja. Za gubljenje kilograma važna je prehrana i fizička aktivnost, i naravno metabolizam u organizmu, koji je za svakoga specifičan.
Dojenje najčešće, kod zdravih žena, nepušačica, pojačava apetit, jer traži veći unos kalorija za proizvodnju mlijeka. Umjetnost je tu unijeti zdrave kalorije, i u onoj neophodnoj mjeri, a ne više, koje će se taložiti. Moje je iskustvo da sam se uz dojenje vrlo brzo spustila do određene težine (+7kg od moje idealne) i tu zakočila. Kad smo smanjili dojenje, a ja zadržala količine hrane koje sam konzumirala, kile su krenule gore, pa sam uvidjela da moram značajno smanjiti količine hrane.
Princip je da ti dok dojiš treba više kalorija, a višak kalorija se taloži, manjak će trošiti postojeće rezerve.
Međutim, tokom dojenja se ne preporučuju dijete zbog toga što se prilikom naglog gubitka kilograma iz masnoća oslobađaju toksini koji prelaze u mlijeko.
Nisam shvatila da li ti je "ostalo" 4 kg koje bi ti skinula do neke tvoje željene težine?
Ako je tako, ja bih ti zapravo savjetovala da ih "prihvatiš" za sada dok ne prestanete dojiti.
Savjetovala bih ti, ako već nisi, i neki lagani program vježbica koje bi redovno mogla u nekom periodu odraditi u svom domu.
Pitaj dalje ako te još nešto interesuje. Nisam ti ja baš neki stručnjak za mršavljenje, i ja imam svog viška, i upravo se spremam da krenem u finalni obračun dok prođe Ramazan, s obzirom da smo dojenačko razdoblje završili, no mogu se posavjetovat sa nekim osobama koje znaju više.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: MRŠANJE I DOJENJE
26.8.2010 14:44:09   
vjestica
ja sam dojenjem za mjesec dana vratila se na svoju predtrudničku kilažu
u bolnici prvih 7 dana zbog terapije koju sam primala nisam smjela dojiti bebu
čim sam je počela dojiti, u roku od 4 dana stomak mi je spao (nije ravan nikad ni bio, pa to ne očekujem ni sada)
nisam gladnija nego prije, samo više žednim od dojenja
mislim da je meni pomoglo što se ne naljevam vještačkim sokovima punim šećera i kalorija, kao većina dojilja, nego pijem najviše vodu, čaj i ponekad popijem neki sok
naravno u početku sam samo jela domaće supice i sve iz supice i mislim da mi je i to puno pomoglo da u rekordnom roku vratim svoju kilažu


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: MRŠANJE I DOJENJE
26.8.2010 21:48:57   
bebbe RR
Hvala ti. u biti, nisam ni na kakvoj dijeti. Trudim se da zdravo jedem, a svaki dan odradim 45 minuta aerobne vježbe. Da, 4 kg do moje idealne kilaže.  

_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: MRŠANJE I DOJENJE
27.8.2010 10:43:11   
Lejla Ka
Moje ti je neko lično iskustvo da ćeš se za tih 4kg, vjerovatno, u nekom trenutku morati malo više potruditi da ih skineš, jer su oni vjerovatno uslovljeni i nekim drugim stvarima nakon trudnoće, ne samo masnim naslagama. Ali ako imaš samo 4 kg viška, to je stvarno super, tako da mislim da mi bilo najbolje da pričekaš do prestanka dojenja da ih konačno eliminišeš.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: MRŠANJE I DOJENJE
7.10.2011 12:28:43   
branka12
user posted image evo teme za mene
ja sam se jos udeljala od porodauser posted image skoro kao pred porod
puno mi se trazi slatko ( a nisam neki ljubitelj bila prije) i definitivno ga izbacujem
pa ko user posted image nije da mi smeta,,,al da ne bude kasno...kad mi pocne smetati user posted image

_____________________________

"Pre nego što krenete da tražite sreću, proverite – možda ste već srećni. Sreća je mala, obična i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide"

moja sreca je stigla 21.07.2011 00:10h :)))

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: MRŠANJE I DOJENJE
13.10.2011 12:37:34   
balasgirl
Kao i većina vas i ja sam se poslije poroda udebljala (3 kg ). Jednostavno sam tamanila slatko ko luda, pila litrima tekućine dnevno. Poslije poroda izašla iz bolnice sa 70, ubrzo se udebljala na 73. Sama sebi sam bila užaaaas. Nikad nisam imala višak kg, naprotiv. Dojenje smo uspostavili odmah, i tako su krenule muke s kilažom. Ne znam, baš sam se osjećala depresivnom zbog svog izgleda, stomak mi se vidio, mogla sam obući neke od prijašnjih stvari, ali to je onda na meni izgledalo user posted image bolje da ne opisujem. Prvu mjesečnicu poslije poroda sam dobila kad je bebi bilo 7,8 mjeseci. Vidim da je vrag odnio šalu i da kile neće same dole odlučim se na promjenu režima ishrane. Dijetu nisam uvodila, ali sam izmislila neku svoju dijetu (doručak musli, ručak normalan, večera neka voćkica, i naravno slatko svedeno na minimum (skoro pa nikako) i sokovi izbačeni skroz). I tako sam za neka dva mjeseca smršala 10 kg, sad sam na 63, sve mi može od predtrudničkih stvari, super se osjećam, stomak ravan, bedra i bokovi viiiidno manji. A DOJIM I DALJE. 

_____________________________

... pronašli su Ameri šifru za to: take it easy, lutko lijepa...


<3 Ali Khan <3

(odgovor članu branka12)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *