|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: MRŠANJE I DOJENJE
13.10.2011 12:43:41   
Lejla Ka
IZVORNA PORUKA: balasgirl

odlučim se na promjenu režima ishrane


Ovo je ključno. Ne jesti manje nego jesti drugačije.

Kloniti se praznih kalorija - šećer, industrijski sokovi, industrijski slatkiši ... To vam ništa ne pomaže u proizvodnji mlijeka, samo vam stvara masne naslage. Istina najčešće se takva hrana "traži" dojiljama, ali ako sve to možete svesti na minimum i kontrolisati onda se možete počastiti tu i tamo.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu balasgirl)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: MRŠANJE I DOJENJE
13.10.2011 12:50:48   
balasgirl
Ja sam jela sve ono što ne valja i od čega nisam imala ama baš nikakve koristi: slatkiše, sokove, grickalice, a da ne pričam o tzv. "jazucima". Ručak, ostane nešto, jazuk da se baci, i ja potamanim, ko neki kontejner user posted image user posted image . Eh kad sam to sve izbacila, kile su se istopile. Sad sam baš zadovoljna linijom, dobro možda još kila dvije (ko žensko, nikad dosta user posted image ), al u biti se ništa nije promijenilo u pogledu dojenja. Mlijeka ima hB, bebać fino ručka, a mama zadovoljna. I sexy hHhhaahahaha

_____________________________

... pronašli su Ameri šifru za to: take it easy, lutko lijepa...


<3 Ali Khan <3

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: MRŠANJE I DOJENJE
13.10.2011 12:58:40   
Adana
Prelistavala sam neki dan stari časopis 'Moja beba' i naišla na dijetu koja je između ostalog dobra i za dojilje. :)

Zove se SANOMA DIJETA.

Osnovna ishrana je na bazi povrća, voća, integralnih žitarica, jezgrastih plodova i sjemenki, maslinovog ulja, nemasnog mesa i ribe.
Do vitke linije se stiže kroz tri faze.

1. FAZA:
 
Dijeta započinje desetodnevnim 'čišćenjem' organizma.
Tokom ovog perioda se oslobađa loših navika, tj. konzumiranja svih vrsta kalorične i 'prazne' hrane koja ugrožava zdravlje i vitku liniju. Takve namirnice se NE SMIJU konzumirati ni u najmanjim količinama.
A namirnice koje se nalaze na navedenom spisku se smiju konzumirati u onim količinama koje će utoliti glad.
Tokom ove faze se gubi oko 5kg.

Dozvoljene namirnice:
 
Povrće:
paprika, brokoli, prokelj, kupus, karfiol, celer, patlidžan, krastavac, keleraba, prasa, zelena salata, gljive, špinat, paradajz, tikvice, crni luk, rotkvice i mladi grašak.

Proteini i mliječni proizvodi:
mahunarke, junetina, jaja, sve vrste ribe, divljač, jagnjetina, svinjetina, piletina, ćuretina, teletina, školjke, proizvodi od soje, obrano mlijeko (dvije šolje dnevno) i mladi sir (100g). Jogurt NIJE dozvoljen u ovoj fazi dijete.

Žitarice:
pšenica (kuhana), integralna riža, hljeb od cijelog zrna pšenice, zob i proso.

Napitci:
zeleni čaj, negazirana voda (najmanje 6 čaša dnevno) i crna kafa (ne više od dvije šoljice dnevno, bez šećera).

Masnoće i jezgrasto voće:
bademi (11 komada dnevno), kikiriki (14 komada dnevno), orasi (5 komada dnevno).

Začini:
sve vrste začinskog bilja, kari, čili, paprika, bijeli luk, biber, muskatni oraščić, hren, cimet, đumbir, limunov sok, senf, vinsko sirće i vanila.


2. FAZA:
 
Ova faza dijete traje sve dok se ne postigne željena težina i izgled. Njena suština nije u odricanju od jela, već u pravilnoj kombinaciji namirnica u tačno određenoj razmjeri.
Npr.
Doručak - 25% žitarica i 75% proteina
Ručak i večera - 25% mliječni proizvodi/proteini, 25% žitarice, 25% voće i 25% povrće.
U praksi se pokazalo da je druga faza dijete mnogo lakša za sprovođenje od prve. Njeno trajanje zavisi od toga koliko kilograma treba 'skinuti'.
Dr Koni Gaterson navodi da su njene pacijentkinje postizale željene rezultate u roku od 3 nedjelje. Sabrano sa 10 dana trajanja prve faze, željene rezultate možete očekivati nakon mjesec dana.
U prvoj fazi nije dozvoljeno konzumiranje voća jer voćni šećer ometa proces čišćenja organizma.

U ovoj fazi se još može jesti i slijedeće:

Povrće:
povrće sa spiska iz prve faze plus artičoke, kuhana cvekla, mrkva, bundeva, paštrnak i juta paprika.
Voće (dvije procije dnevno): jabuka, kajsija, borovnica, kupina, višnja, grožđe, grepfrut, dinja, šljiva, kivi, limun, narandža, papaja, ananas, kruška, dunja, jagoda, mandarina, lubenica i malina.

Proteini i mliječni proizvodi:
sve namirnice iz prve faze plus jogurt sa malim procentom masnoća (1 šolja dnevno) i tvrdi sir (jedna tanka kriška).

Žitarice:
sve žitarice sa spiska iz prve faze plus kokice pečene na 'suho' i tjestenina od integralnog brašna.

Napitci:
svi sa spiska iz prve faze plus jedna čaša crnog ili bijelog vina dnevno (1.5 dl).

Masnoće:
maslinovo i suncokretovo ulje.

Jezgrovito voće:
isto kao u prvoj fazi.

Začini:
isto kao u prvoj fazi.

3. FAZA:
 
Treća faza započinje danom kada se postigne željena težina.
Ukoliko se budete i dalje držali ovog principa ishrane održaćete vitku liniju zauvijek. :)


_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu balasgirl)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: MRŠANJE I DOJENJE
26.11.2011 8:20:30   
Alma_27
nisam ni smrsala niti se udebljala ali sam se ugodno iznenadila kad sam skontala da jednu haljinu ne mogu zakopcati zbog vecih grudi user posted image

doduse, to samo kad mlijeko nadodje user posted image

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: MRŠANJE I DOJENJE
15.12.2011 8:37:24   
emma.L
IZVORNA PORUKA: emma.L

Ja sam uz dojenje i normalnu ishranu za 7 mjeseci izgubila 8 kg viška koji su mi ostali nakon poroda i vratila se na svoju težinu.
S mlijekom nisam imala probleme tih 7 mjeseci, ono je odlučilo presušiti iako sam pokušala pojačati ishranu kako bih ga zadržala što duže.
Ginekolozi kažu da se uz normalnu ishranu i dojenje može uspješno smršati. A šećer baš i nije presudan u svemu tome, iako ga organizam traži, to sam se uvjerila i sama user posted image . Kuma mi je ginekolog i cijelu trudnoću mi je bila glas savjesti, pa tako znam.
Isto tako razumijem i potrebu za hranom, i samo jer sam imala sreću uspjela sam istopiti kilograme. A svima bih preporučila- jedite i uživajte. Malo discipline poslije i opet će to biti ok user posted image , samo dojite.
Eh, da, iz moga iskustva- sok od ananasa je produžio dojenje dokle je već moglo, a odličan je za topljenje masti i mršavljenje- onaj bez šećera.


O kako sam pametna bila prvi put kad je sve lako letjelo s mene user posted image . Doduše, stojim iza ovoga da je normalna ishrana bitna bez puno slatkiša i kad bih se ovaj put mogla tako disciplinirati, bilo bi super. Ali avaj user posted image . Za mršanje je jako bitan i san, a to nemam više u dovoljnoj mjeri. Naime, sa Emom sam išla u krevet kad je smirim i odmarala sam malo. A sada kad završim s mlađim djetetom, ovo starije (i puno zahtjevnije) me izmori toliko da samo ljuljnem u fotelju u 10 uvečer. A onda se maleno budi na neka 2 sata gledanja i nespavanja i to nam je vrijeme za njega, bez sestre i ljubomore, a mene nigdje ... i u to doba sinoć sam pojela 2/3 milka čokolade, 3 šnite trapista, šaku gumenih bombona i tanjur pure sa mladim sirom user posted image . Napominjem, to je sve iza 10 sati i nakon normalne večere. I pobjegla sam u krevet u pola 12 jer bih nastavila tamaniti. Dakle, imam novi savjet za mame koje dolje i mogu se organizirati - spavajte user posted image .
Ovaj put imam 4 kg više nego prije trudnoće, i uz 4 kg viška koje sam imala kad sam ostala trudna zaista mi smetaju na mojih 164 cm. Dojimo stalno bez ikakve dohrane, ali slabo nam uspijeva mamu vratiti u liniju.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: MRŠANJE I DOJENJE
15.12.2011 12:53:07   
animagical
skloni slatkise i npr jedi jabuke kad nemas druga posla...ili smuckaj vocni jogurt, frape...i meni se trazi slatko ali ja gledam da kolac ili keks pojedem ujutru uz kafu, a ne navece...polako djeluje, doduse uz orbitrek

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: MRŠANJE I DOJENJE
15.12.2011 15:57:48   
Lejla Ka
IZVORNA PORUKA: emma.L

IZVORNA PORUKA: emma.L

Ja sam uz dojenje i normalnu ishranu za 7 mjeseci izgubila 8 kg viška koji su mi ostali nakon poroda i vratila se na svoju težinu.
S mlijekom nisam imala probleme tih 7 mjeseci, ono je odlučilo presušiti iako sam pokušala pojačati ishranu kako bih ga zadržala što duže.
Ginekolozi kažu da se uz normalnu ishranu i dojenje može uspješno smršati. A šećer baš i nije presudan u svemu tome, iako ga organizam traži, to sam se uvjerila i sama user posted image . Kuma mi je ginekolog i cijelu trudnoću mi je bila glas savjesti, pa tako znam.
Isto tako razumijem i potrebu za hranom, i samo jer sam imala sreću uspjela sam istopiti kilograme. A svima bih preporučila- jedite i uživajte. Malo discipline poslije i opet će to biti ok user posted image , samo dojite.
Eh, da, iz moga iskustva- sok od ananasa je produžio dojenje dokle je već moglo, a odličan je za topljenje masti i mršavljenje- onaj bez šećera.


O kako sam pametna bila prvi put kad je sve lako letjelo s mene user posted image . Doduše, stojim iza ovoga da je normalna ishrana bitna bez puno slatkiša i kad bih se ovaj put mogla tako disciplinirati, bilo bi super. Ali avaj user posted image . Za mršanje je jako bitan i san, a to nemam više u dovoljnoj mjeri. Naime, sa Emom sam išla u krevet kad je smirim i odmarala sam malo. A sada kad završim s mlađim djetetom, ovo starije (i puno zahtjevnije) me izmori toliko da samo ljuljnem u fotelju u 10 uvečer. A onda se maleno budi na neka 2 sata gledanja i nespavanja i to nam je vrijeme za njega, bez sestre i ljubomore, a mene nigdje ... i u to doba sinoć sam pojela 2/3 milka čokolade, 3 šnite trapista, šaku gumenih bombona i tanjur pure sa mladim sirom user posted image . Napominjem, to je sve iza 10 sati i nakon normalne večere. I pobjegla sam u krevet u pola 12 jer bih nastavila tamaniti. Dakle, imam novi savjet za mame koje dolje i mogu se organizirati - spavajte user posted image .
Ovaj put imam 4 kg više nego prije trudnoće, i uz 4 kg viška koje sam imala kad sam ostala trudna zaista mi smetaju na mojih 164 cm. Dojimo stalno bez ikakve dohrane, ali slabo nam uspijeva mamu vratiti u liniju.


Moram ti ovo reči, ali stižu nas i godine user posted image


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: MRŠANJE I DOJENJE
29.1.2012 0:32:22   
lily87
e drage moje ,vecina vas se bori s viskom kilograma,a ja molim Boga da se bar malo udebljam:)dojim bebu vec 16 mjeseci a svaki dan sam sve mrsavijauser posted image ,ne jedem nesto puno ,mozda bih trebala poceti uzimati sta za apetit,jer apetit mi je skroz slab,jel koja od vas uzimala sta ?

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: MRŠANJE I DOJENJE
25.11.2016 19:03:53   
Daliyah92
Ima li neka da doji a mrsala bi? user posted image
Pokusavam vec duze vrijeme da smrsam ali nista.
Ako malo smanjim obroke ne vidim nikakav pomak, a ako malo vise smanjim primijetim da bebi fali mlijeka...

Sigurno bi mi bilo lakse kad bi bilo jos mamica pa da zajedno pokusamo user posted image
Motivisemo se i tako to user posted image

Ima li neko?? user posted image




_____________________________

"Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima: da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi."

A 16.6.2012. :)
D 14.5.2016. :)

(odgovor članu lily87)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: MRŠANJE I DOJENJE
27.11.2016 16:05:35   
ziel
i ja imam dobrog viska al nemam motivaciju. user posted image
bebi 12 mj.jos doji

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu Daliyah92)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: MRŠANJE I DOJENJE
2.12.2016 13:07:10   
Daliyah92

IZVORNA PORUKA: ziel

i ja imam dobrog viska al nemam motivaciju. user posted image
bebi 12 mj.jos doji


I meni fali motivacije user posted image
Nikako da krenem ozbiljno. Jos sad hladno pa niti pijem vodu, niti se nesto krecem, pa onda samo jedem.
Sreca pa se makar ne debljam user posted image

_____________________________

"Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima: da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi."

A 16.6.2012. :)
D 14.5.2016. :)

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: MRŠANJE I DOJENJE
5.12.2016 12:46:44   
ziel

IZVORNA PORUKA: Daliyah92


IZVORNA PORUKA: ziel

i ja imam dobrog viska al nemam motivaciju. user posted image
bebi 12 mj.jos doji


I meni fali motivacije user posted image
Nikako da krenem ozbiljno. Jos sad hladno pa niti pijem vodu, niti se nesto krecem, pa onda samo jedem.
Sreca pa se makar ne debljam user posted image

nisam se ni ja debljala do neki dan. e sad zadnji period pocela sam dobijati kg, vec 3 u plusu user posted image

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu Daliyah92)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: MRŠANJE I DOJENJE
28.11.2017 15:14:37   
dandi84
Ima li neka dojilja da bi smrsala i ima ideju kako? Meni je ostao visak od 10 kg. Malenog dojim al i jedem. Jedem 5 obroka,pijem kompote,sokove,cajeve,vodu. Sve sam veca i veca. Cim sam gladna odmah osjetim da mi mlijeko ne nadolazi. Nemam nista da bih mogla obuci. Ko bure sam. Mame helpppp :)

_____________________________

Život nam vraća ono što mi drugima dajemo....

15.07.2012. god -missed ab. (8 ned+4)

28.12.2013. god -ugledali smo user posted image

29.08. 2014. god. - rođen N, mamino žuto pile...

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: MRŠANJE I DOJENJE
4.12.2017 11:40:42   
manuela RR
Kod mene uvijek najbolje funkcionise onaj sistem ništa poslije 18 😂.
Al trenutno sam na off jer idu praznici a i kuća mi puna slatkiša tako da ne pridržavam se baš. ..Tješim se sto god da pojedem ipak dojim pa gore bi mi bilo da to pojedem a ne dojim user posted image

_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu dandi84)
Neposredna veza do poruke: 64
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *