|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vaginalne gljivične infekcije
12.6.2012 14:55:44   
henna ze
to baš zahtijeva promjenu svih navika..
izbaciti slatko..hljeb..što više lgg-a probiotika..ispiranje sodom bikarbonom...
dosta uvinog čaja..

ja sam to nekad davno imala...dok je dr.vreto rahmetli radio..i tad uz sve to mi je preporučio intimnu njegu..pro hygia..jedino je bilo kupiti u apotekama..
sad koristim iz oriflame-a i pravo mi godi...ne sjećam se kad sam imala neki problem..

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu Ninushka)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Vaginalne gljivične infekcije
12.6.2012 14:56:20   
djoisa
pa mozes smanjiti unos ugljikohidrata na minimum..
kada shvatis koliko stete sebi nanosis lakse se odreci nepotrebnih stvari, a posebno ugljikohidrata, skroba, secera od njih nista dobro u organizam ne usnosis, svakim zalogajem samo stetu pravis..

(odgovor članu Ninushka)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Vaginalne gljivične infekcije
12.6.2012 15:04:52   
animagical
meni nesto nije jasno...vec na nekoliko mjesta citam o uvinom caju kpji se dovodi u vezu s vaginalnim infekcijama, kandidijazom... koliko ja znam,a mislim da znam, uva pomaze jedino kod upala mokracnih puteva, a kod gljivica ne... kod gljivica pomaze jogurt, kefir, bez slatkisa, pamucni ves koji dozvoljava kozi da dise, jer gljivice vole vlazno, potpareno... takodjer ne preporucje se nositi tange ni slican ves, vec obicne pamucne gace

(odgovor članu djoisa)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Vaginalne gljivične infekcije
12.6.2012 15:12:19   
Ninushka
Ispada nekako da je candida u mnogo čemu povezana sa celijakijom i zapravo ono što je lijek za celijakiju je lijek i protiv candide. Nedavno sam počela više čitati o celijakiji, saznala sam i da je to bolest koja se i pomoću testove jako teško otkkriva i sad na ovim linkovima koje nam je djoisa proslijedila otkrih da postoji veza između ove dvije bolesti. Ne mora postojati ali i može....

Ovo je mjenjanje životnog stila, svega.....

Šta ću onda s ovom vrećom brašnauser posted image

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Vaginalne gljivične infekcije
12.6.2012 15:14:39   
henna ze
daj je meni...moji termiti i ja jedemo sve i ne biramo..nemamo ni candidu..ja se kutarisala ešlice..samo proslijedi

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu Ninushka)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Vaginalne gljivične infekcije
12.6.2012 15:23:28   
Ninushka
user posted image user posted image user posted image

Ne znam, Henna, mm bi radije jeo hljeb čini mi se i bolovao od kojekakvih bolesti koje se povezuju s ugljikohidratima. Teško bi se on odrekao hljeba, evo i ja već satima sjedim i buljim u tekstove koje govore o ACD o LCHF i samo mi je muka.....

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Vaginalne gljivične infekcije
12.6.2012 15:26:57   
djoisa
mene su tekstovi o LCHF odusevili user posted image  

(odgovor članu Ninushka)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Vaginalne gljivične infekcije
12.6.2012 15:34:53   
Ninushka
Oni zaista jesu za sjesti i razmisliti, kakva si ti sa LCHF načinom prehrane?

(odgovor članu djoisa)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Vaginalne gljivične infekcije
12.6.2012 15:43:05   
djoisa
ja sam to tek otkrila i odusevila se..

odmah istog momenta sam izbacila secer iz upotrebe, tako lako..tamo je sve dobro objasnjeno i konacno mi je postalo jasno sta je ustvari ispravno...moja ishrana je daleko od zaista zdrave, ali ja se okrecem tome, i muz je uz mene..sve sam radila pogresno, malo mesa, nemasno, zitarice i mislila da tako treba, sreca pa nisam jela grickalice, sokove isl. gluposti ali jesam slatko..ali vidim po sebi da to nije dobro problemi sa zeludacem, kandidom, "alergija", muz ima cest pad imuniteta i sl. kad sjednes i razmislis pa sto nam to treba? zasto da dijete trujem? dal trebam ostatk zivota da pijem gastal? jos sam daleko ali to mi je cilj..

(odgovor članu Ninushka)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Vaginalne gljivične infekcije
13.6.2012 12:58:57   
djoisa
Danas u 17:25 sati na prvom programu HTV-a u emisiji 'Hrvatska uživo' Anita Šupe govori o LCHF / Paleo prehrani.
Emisiju možete pogledati i online ovdje: http://htv1.hrt.hr/


(odgovor članu djoisa)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Vaginalne gljivične infekcije
13.6.2012 14:18:44   
djoisa
Najčešći uzročnik gljivične infekcije je kandidaCandida albicans (90 – 95%), gljivica koja se i prirodno u manjem broju nalazi u naborima našeg crijeva. Pod različitim utjecajima, a prije svega kod liječenja antibioticima, kod oslabljene reakcije imunološkog sustava ili uporabe imunosupresivnih lijekova, oralnih kontraceptiva, hormonske nadomjestne terapije ili antiandrogena, kod dijabetesa melitusa kao i u trudnoći, dolazi do njihovog neprirodnog razmnožavanja. Posljedica ovog je smanjena propustljivost sluznice crijevnog trakta, a time je onemogućena apsorpcija mnogih štetnih tvari i alergena iz hrane, koje bi inače bile u potpunosti eliminirane kod očuvane funkcije sluznice crijeva.
Holistička medicina ukazuje kako je neophodno izliječiti sveukupnu gljivičnu bolest, a ne samo lokalnu infekciju, te simptome kandidijaze svrstava u pet kategorija:
  • Opći simptomi: umor i nedostatak snage, depresija, glavobolje, bolovi u mišićima i zglobovima, gubitak pamćenja,otežano učenje, hiperaktivnost u djece, izrazita osjetljivost prema kemikalijama, ponavljane mokraćne infekcije, osjećaj ošamućenosti.
  • Probavni simptomi: plinovi, nadutost, učestali zatvor i proljevi, probavne smetnje, grčevi u crijevima,povećanje tjelesne težine
  • Respiratorni simptomi: kronični iscjedak iz nosne šupljine koji se cijedi po stražnjem dijelu ždrijela, čest kašalj, grlobolja, prehlada, astma, alergije.
  • Kožni simptomi: ekcem, peckanje, osip, akne, upale noktiju, infekcije drugim vrstama gljivica.
  • Hormonalne smetnje: neredovita mjesečnica, menstrualni grčevi, predmenstrualni sindrom, promjene raspoloženja, poremećaj rada žlijezda s unutrašnjim lučenjem, hipotireoza, hipoglikemija.

(odgovor članu djoisa)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Vaginalne gljivične infekcije
13.6.2012 16:45:25   
Ninushka
Hvala djoisa!

(odgovor članu djoisa)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Vaginalne gljivične infekcije
10.7.2012 19:40:21   
bubly
treba mi pomoć user posted image imam 20 godina i užasam iscjedak,svrbež crvenilo.
I čak sam uočila na vaginalnim usnama neke potkožne bubuljice,nisam nikad bila kod ginekologa nit sam imala spolni odnos,ako mi možete pomoći kako da mi bar malo bude lakše,probala sam canesten al nije pomoglo user posted image .
unaprijed hvala..

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Vaginalne gljivične infekcije
11.7.2012 8:34:48   
mamabb

IZVORNA PORUKA: bubly

treba mi pomoć user posted image imam 20 godina i užasam iscjedak,svrbež crvenilo.
I čak sam uočila na vaginalnim usnama neke potkožne bubuljice,nisam nikad bila kod ginekologa nit sam imala spolni odnos,ako mi možete pomoći kako da mi bar malo bude lakše,probala sam canesten al nije pomoglo user posted image .
unaprijed hvala..


Doktoru, to ti je moj savjet.


_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu bubly)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Vaginalne gljivične infekcije
11.7.2012 8:45:59   
Pingvina
IZVORNA PORUKA: bubly

treba mi pomoć user posted image imam 20 godina i užasam iscjedak,svrbež crvenilo.
I čak sam uočila na vaginalnim usnama neke potkožne bubuljice,nisam nikad bila kod ginekologa nit sam imala spolni odnos,ako mi možete pomoći kako da mi bar malo bude lakše,probala sam canesten al nije pomoglo user posted image .
unaprijed hvala..

Kako ti mamabb rece-obavezno posjeti ljekara.
Ostalo sto bi moglo biti bitno je da li si dijabeticar??Da li si u posljednje vrijeme cesce uzimala antibiotike ili imala jaku urinarnu infekciju.
Dok ne posjetis ljekara-mozes probati s hladnim oblogama od kadulje.Smirice malo svrab i crvenilo-ali nece rijesiti konacni problem!!
Sretno!!

_____________________________

Ovo sunce ne grije kao prije...Ni ova kisa ne pada kao nekada...Nikad me nije boljelo kao tada...I mozda nece prestati vise nikada...
05.03.2012.:(((
Moje drugo proljece, moja utjeha...mislila sam nikad vise....11.3.2014. :)))

(odgovor članu bubly)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Vaginalne gljivične infekcije
12.7.2012 19:06:40   
bubly
nisam dijabetičar niti sam imala ikad ozbiljnih problema sa zdravljem tako da rijetko koristim antibiotike..
stavljala sam češnjak 2 dana i iscjedak mi je slabiji,probala sam i s kaduljom svraba više nemam jedino je crvenilo još tu.
a što se tiče potkožnih bubuljica našla sam na ineternetu neki članak izgledaju baš ovako http://www.fordycespots.com/fordyce-spots-vagina dali još netko ima nešto sličnouser posted image tu piše da nije opasno niti je potrebno liječiti,da se stim rodiš,a o razvoju ovisi od žene do žene.... user posted image

(odgovor članu Pingvina)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Vaginalne gljivične infekcije
10.9.2012 22:24:23   
minkara
drage moje lijep vam pozdrav,i ja imam problem sa nekom infek na stidnoj usni mi se pojavila oteklina velicine ljesnjaka na dodir djeluje kao mjehur neznam o cemu se radi,nikada do sada nisam imala problema sa infekcijama bilo koje vrste u braku sam vec osam godina i majka dva djecaka ...hvala na odgovoru

_____________________________

moj sin moj život

(odgovor članu bubly)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Vaginalne gljivične infekcije
11.9.2012 7:39:55   
leona81
mozda je bartolinijeva zlijezda, pogledaj na netu kako izgleda pa javi da li je to pa cu ti reci sta da radis

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu minkara)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Vaginalne gljivične infekcije
11.9.2012 8:16:39   
Mya_81 RR

IZVORNA PORUKA: djoisa

bolest ukazuje na poremeceni imunitet, to nikako nije dobro, treba raditi na poboljsanju imuniteta i na promjeni prvensveno prehrambenih navika, sve bolesti i poremecaji pocinju od lose hrane, poremecene probave i sl.

ima li neko da je probao homeopatiju, za ove probleme?

http://istineilaziohrani.blogspot.com/2010/11/gljivica-candida-posast-modernog-doba.html

http://www.alt_ernativa-za-vas.com/index.php/clanak/article/candida-test/


Hvala za linkove, super su!
Već neko vrijeme razmišljam da mjesec dva izbacim sve ovo što treba, ali kako ću bez kafe user posted image Doduše, pijem je bez šećera pa onda možda može proći...


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu djoisa)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Vaginalne gljivične infekcije
11.9.2012 8:20:47   
djoisa
mozes ostaviti soljicu-dvije kafe dnevno naravno bez secera...

i jako je tesko svega se pridrzavati..

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Vaginalne gljivične infekcije
11.9.2012 8:24:34   
Mya_81 RR
Znam, sad sam pročitala sve user posted image baš je potrebna velika disciplina! Uglavnom, ja sam čitala o tome da se treba izbaciti sve bijelo, a mogu se uvesti integralne žitarice. Ovdje su to pobili, pa sad trebam istražiti malo detaljnije. Ali svakako ćemo probati, pa koliko izdržimo...

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu djoisa)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Vaginalne gljivične infekcije
11.9.2012 8:27:04   
djoisa
sve zitarice se izbacuju, grahorice, mljeko i mljecni prozvodi, moze samo domaci kefir, slatkisi naravno cak i voce, i povrce koje raste u zemlji kao krompir, mrkve i sl.

ima super tekstova na blogu jako su motivirajuci bar meni..kad sve procitas neke stavri ti se upste ne jedu pa je lakse user posted image

< Poruku je uredio djoisa -- 11.9.2012 8:29:03 >

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Vaginalne gljivične infekcije
11.9.2012 10:52:37   
minkara
mislim da nije u pitanju zlijezda jer se radi o mjehujicu velicine ljesnjaka mislim da je neka inf ,prije godinu dana sam se porodila carskim rezom naglasavam da do sada nikada nisam bila izlozena infek te vrste ,mm je zdrav 100%

_____________________________

moj sin moj život

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Vaginalne gljivične infekcije
11.9.2012 15:43:51   
felix
jel neko čuo. il koristio vaginalete -vagitorije sa uljem ,i australijskim cajevima
neke nove danas mi da , u apoteci ( na biljnoj bazi) nikad dosad ove nisam koristila vecinom sam one sa kantarionovim uljem!



_____________________________

Zlonamjernog prijatelja treba se bojati više nego divlje zvijeri; zvijer će vam možda raniti tijelo, ali zao prijatelj će vam raniti duh.

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Vaginalne gljivične infekcije
11.9.2012 15:49:14   
Cenzura83
Ja sam čula, jesul to od cydonia-e vaginalete, ima na njihovoj stranici. Ja sam koristila sa aloe verom i još nečim ne znam jel to?Ili su to druge, ima ih par vrsta.

(odgovor članu felix)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *