|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Zivjeti daleko ili blizu svojih i muzevih...
3.11.2009 9:58:38   
Amrino
Sve zavisi od toga kakav ti zivot hoces...Kakve ste vas dvoje osobe...i ima oko toga mnogo dumanja i razmisljanja ali pazi- moras doooobro razmisliti o par stvari.
Prva- vas dvoje ste studirali vani, navikli na zivot u gradu, navikli na stamostalnost...i sad se vama teoretski mogu ciniti neke stvari privlacnima ali jedno je misliti o zivotu na selu a drugo je zivjeti na selu. Vas dvoje vise niste iste osobe kakve ste bile- a i tvoji i njegovi roditelji ce vas uvijek dozivljavati na jedan jedini nacin.
Teorija je jedno a praksa nesto sasvim drugo. Dizanje kredita i kupovina stana i taj strasni krediti nije nesto taaaako strasno. Tako uglavnom rade svi mladi ljudi- odakle god da su. Ali kad ga otplatite imat cete svoj stan i mozete ga prodat ako vam bude cejf pa kupit kucu gdje god hocete.
Ne znam-- meni se cini da mladi ljudi sa malim djetetom (naviknuti na ovaj zivot) mogu mnoooogo da se razocaraju po povratku u manju sredinu.
Mozda ne bi bilo lose kada bi na neki nacin "probali" pa ako mozete da odete kod njegovih recimo na mjesec pa da vidite kako to fercera. Jer jedno je otici negdje na par dana a sasvim druga stvar zivjeti negdje.
Dalje...sto se mene tice ja nikada ali bas nikada ne bih pristala na varijantu "zajednice" a koliko god ti mislila da su to odvojena domacinstva- nije tako. Ja zivim u zgradi 4 sprata iznad svekra i svekrve pa znam sta pricam. Nikada neces imati svoj rahatluk i svoj mir i to ce uvijek (koliko god ti para izvalila) biti "njihova" kuca. (druga stvar- u kakvim god da si sada odnosima s njima to ce se derasticno promijeniti ako pocnete zivjeti pod istim krovom- a nemas gdje pobjeci).
Znaci i kada bih se vratila- kupila bih nesto daleko i od svojih i od njegovih roditelja.
Meni bi u svemu ovome najveci problem bilo dijete- jer ti sebi mozes birati drustvo po nekim kriterijima na koje si navikla ali dijete je druga prica. Ono ce tu ici u skolu i bice uskracemo za x stvari koje bi ovdje, u gradu, maksimalno iskoristilo.
Moji zive u Zenici i vidjamo se taman dovoljno. Ili svaki vikend ili svaki drugi...odemo mi ponekad na par dana...Jer ja mislim da cesce i ne treba.
Ozbiljno razmisljam o selidbi pa da mi i ovi ovdje budu na finoj distanci jer iako su posebni stanovi nekako ljudi kontaju da ti mogu uletit u kucu kad god njima padne na pamet.
Moj Hamza je vec naucio na to da ide u posjetu u Ze...i odmah se veseli...i vec ga zamisljam na raspustima kod njih....da ima i tamo svoje drustvo...ali da se uvijek moze vratiti "na bolje".
Ja znam da se ja nikada ne bih mogla vratiti u Zenicu ne zbog toga sto mi je mala, sto je ne volim (volim je vise od Sarajeva 1000 puta) nego cisto iz razloga sto sam ja svoj zivot odrasle osobe zapocela ovdje i ovdje se navikla.
A u buducnosti....(nikad ne znas sta te ceka) uvijek vam moze izletiti prilika pa da kupite kakvu jeftinu zemlju negdje, pa vikendica...a dijete (i vi s niim) cete uvijek imati gdje i kod koga otici.
Sretno ti sta god da odlucis


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Zivjeti daleko ili blizu svojih i muzevih...
3.11.2009 10:01:27   
nevenkagaragic
IZVORNA PORUKA: ena23

Ja i mm u zadnje vrjeme cesto pricamo o ovome, i sada citajuci svakorazne (moja najdraza nova rjec) probleme mislila sam da bi ste mi mogle dati savjet i kod ovog mog. Skratit cu sto vise mogu, obecavam!

Ovako: MM i ja trenutno zivimo u Sarajevu pod kirijom. Ovdje nemamo nikog svog, on je iz Lukavca a ja iz Gracanice ( U stvari tu mi zive roditelji ali nisam odatle). U zadnje vrjeme mi je jako tesko, vidim koliko su i moji i njegovi zeljni nas a pogotovo svog unuka (mi smo oboje studirali u inostranstvu pa su nas fakticki ostali zeljni od nase 18 godine). Sad se dvoumimo gdje da se nastanimo. Pod kirijom nam dotuzilo, voljeli bi da krenemo sada sa nekim svojim projektom. Znaci imamo sada dvije opcije:
1. U Sarajevu dici kredit i kupiti stan- s tim da bi taj kredit otplacivali sljedecih 20 godina i ostali bi i dalje zeljni i mi roditelja i oni nas i svaki slobodni trenutak bi opet provodili trcecei "kuci" nasima
2. Opremiti drugi sprat u kuci njegovih roditelja- bili bi im blizu, pogotovo ja svojima (uzasno sam vezana za njih, svaki put akd se rastajemo place mi se), ne bi morali dizati kredit za to i ipak je tamo dosta vise ljudi, ne bi bili ovak osami kao ovdje...

Znaci finansijski i emotivno mi se isplati "vratiti" se...

Medjutim... vratili bi se u seosku sredinu, svi oko nas bi imali dosta vise prilika da se mjesaju u nase zivote (a mi to nismo navikli), na selu naravno nema ni blizu mogucnosti za djete kao u Sarajevu (kao npr skole za sport, kursevi neki itd itd)

Eto, razloga za i protiv je mnogo, sta bi vi uradile da ste na mom mjestu? Mi jos ne znamo nista...



Draga ena23, ne javljam se cesto jer bih vecini forumasa mogla biti mama, ali citam vas.
Bitna cinjenica je da zelite uci u vlastiti projekat, znaci da vec niste vezani poslovno za Sarajevo.
Lukavac je PREDIVAN! Kad to kazem, verujte mi jer sam dosla upravo u taj gradic 1975.godine (udajom) pravo iz Osijeka. Da nisam 1986.godine dobila gotovo duplo veci stan u Tuzli gde sam radila, nikada ne bih otisla iz Lukavca!

Tuzla sa skolama i fakultetima je blizu, a Lukavac ima sve. Ne bih vam preporucila kredit u ovim teskim i nesigurnim vremenima.
Ja sam pre kupila stan u Tuzli svom sinu, ali sam stedela. BOJIM se kredita. Bojim se dugova...
Dobro razmislite, a posebno je vazno sto cete imati podrsku svojih i njegovih roditelja. Ne bojte se mesanja (bilo cijeg) u vas zivot, ako to NE dozvolite sami!

Srecno vam bilo.


_____________________________

Pravda za Denisa

http://nevenkagaragic.blogger.ba/

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Zivjeti daleko ili blizu svojih i muzevih...
3.11.2009 10:03:03   
ena23
Svaka cast amrino, bas si se potrudila da napises odgovor na pitanje! user posted image Navela si tacno sve ono o cemu ja razmisljam i sve oko cega se dvoumim... joj fakat treba sagledati sa svih strana... ne moze covjek biti pametan...

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Zivjeti daleko ili blizu svojih i muzevih...
3.11.2009 10:17:54   
Misica84

IZVORNA PORUKA: Amrino RR

Sve zavisi od toga kakav ti zivot hoces...Kakve ste vas dvoje osobe...i ima oko toga mnogo dumanja i razmisljanja ali pazi- moras doooobro razmisliti o par stvari.
Prva- vas dvoje ste studirali vani, navikli na zivot u gradu, navikli na stamostalnost...i sad se vama teoretski mogu ciniti neke stvari privlacnima ali jedno je misliti o zivotu na selu a drugo je zivjeti na selu. Vas dvoje vise niste iste osobe kakve ste bile- a i tvoji i njegovi roditelji ce vas uvijek dozivljavati na jedan jedini nacin.
Teorija je jedno a praksa nesto sasvim drugo. Dizanje kredita i kupovina stana i taj strasni krediti nije nesto taaaako strasno. Tako uglavnom rade svi mladi ljudi- odakle god da su. Ali kad ga otplatite imat cete svoj stan i mozete ga prodat ako vam bude cejf pa kupit kucu gdje god hocete.
Ne znam-- meni se cini da mladi ljudi sa malim djetetom (naviknuti na ovaj zivot) mogu mnoooogo da se razocaraju po povratku u manju sredinu.
Mozda ne bi bilo lose kada bi na neki nacin "probali" pa ako mozete da odete kod njegovih recimo na mjesec pa da vidite kako to fercera. Jer jedno je otici negdje na par dana a sasvim druga stvar zivjeti negdje.
Dalje...sto se mene tice ja nikada ali bas nikada ne bih pristala na varijantu "zajednice" a koliko god ti mislila da su to odvojena domacinstva- nije tako. Ja zivim u zgradi 4 sprata iznad svekra i svekrve pa znam sta pricam. Nikada neces imati svoj rahatluk i svoj mir i to ce uvijek (koliko god ti para izvalila) biti "njihova" kuca. (druga stvar- u kakvim god da si sada odnosima s njima to ce se derasticno promijeniti ako pocnete zivjeti pod istim krovom- a nemas gdje pobjeci).
Znaci i kada bih se vratila- kupila bih nesto daleko i od svojih i od njegovih roditelja.
Meni bi u svemu ovome najveci problem bilo dijete- jer ti sebi mozes birati drustvo po nekim kriterijima na koje si navikla ali dijete je druga prica. Ono ce tu ici u skolu i bice uskracemo za x stvari koje bi ovdje, u gradu, maksimalno iskoristilo.
Moji zive u Zenici i vidjamo se taman dovoljno. Ili svaki vikend ili svaki drugi...odemo mi ponekad na par dana...Jer ja mislim da cesce i ne treba.
Ozbiljno razmisljam o selidbi pa da mi i ovi ovdje budu na finoj distanci jer iako su posebni stanovi nekako ljudi kontaju da ti mogu uletit u kucu kad god njima padne na pamet.
Moj Hamza je vec naucio na to da ide u posjetu u Ze...i odmah se veseli...i vec ga zamisljam na raspustima kod njih....da ima i tamo svoje drustvo...ali da se uvijek moze vratiti "na bolje".
Ja znam da se ja nikada ne bih mogla vratiti u Zenicu ne zbog toga sto mi je mala, sto je ne volim (volim je vise od Sarajeva 1000 puta) nego cisto iz razloga sto sam ja svoj zivot odrasle osobe zapocela ovdje i ovdje se navikla.
A u buducnosti....(nikad ne znas sta te ceka) uvijek vam moze izletiti prilika pa da kupite kakvu jeftinu zemlju negdje, pa vikendica...a dijete (i vi s niim) cete uvijek imati gdje i kod koga otici.
Sretno ti sta god da odlucis



Absolutno potpisujem!
Vi ste skolovani, navikli na samostalni zivot i imate opsiran vid na svjet. A njegovi su sa sela. Da nevrjedjam nikoga, ali to su dva svejeta. Znam o cemu pricam. Moji svekar i svekrva su sa sela, nesmiju se puno mjesati, ali kada ti pocne neku seljacku demagogiju, pa da poludis.
Ja imam srecu, ja posle toga opet odem svojoj kuci, a ti nemozes. I to ce uvjek biti njena kuca. Takve su to zene.
A mogu ti reci, ja i mm radimo, posle posla mi se nigdje nemili ici - pa cak ni mojima. Vidjamo se vikendom. I tako i ti mozes. Dali isla vikendom jednom preko ulice ili se vozila 2 sata autom da ih vidis, isto ti dodje. A draga moja, Kredit nije takva katastrofa. Kada si mogla pored svega para usdetiti da opremis stan, znaci mozes i odplacivati kreditne rate.
A sto se tice nesugrni vremena, u svakom slucaju ti je onda jos bolje u SA kada pomislis na buducnost svoga djeteta.

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Zivjeti daleko ili blizu svojih i muzevih...
3.11.2009 10:26:39   
jabuka28
Pozz...
samo gledaj da zivis blizu svoje majke...nikada ti svekrva nece biti kao majka...mati se nece ni mjesati ali iz iskustva vecine drugi zena svekrve se i mjesaju i ljubomorne su i prigovorice ti na jednu i drugu....

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Zivjeti daleko ili blizu svojih i muzevih...
3.11.2009 10:33:35   
*Seve*
Ja bi izabrala opciju da sam blize roditelja.
Recimo sta fali Lukavcu lijep je gradic...
Ima lijepih zgrada one nove gradnje tamo iza dzamije,kupite jedan stancic
i tako ste blizu i njegovi i tvojih....

(odgovor članu jabuka28)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Zivjeti daleko ili blizu svojih i muzevih...
3.11.2009 10:39:37   
LUNA4
sve u svemu bilo bi ti puno lakse da živite bliže roditeljima....pricam iz osobnog iskustva..meni moja svekrva puno pomaže ćak i više nago mama ali ona ne radi a mama da pa i nema toliko vremena...ali svaki dan mi skuha rucak jel bi bili gladni da nje nema jel ja nestignem obzirom da mi je mala konstantno na rukama...
ali najbolje bi bilo da si ipak kupite stanic zasebno i da budete sami za sebe...ja sam bila u slicnoj sitvaciji samo sto nisam htjela bit niti sa svekrvom pod istim krovom(probala i nije išlo) a niti sa mamom.....jednostavno smo u blizini kupili svoj stan i sad smo sami za sebe a imamo pomoc sa obje strane...


_____________________________

mama i tata imaju dva Anđela kraj sebe i najsetniji su na svijetu!!!!
LUNA 18.6.2004.
ANTEA 2.9.2009.
nase najvece bogatsvo su nase dvije prekrasne princeze!!!

(odgovor članu *Seve*)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Zivjeti daleko ili blizu svojih i muzevih...
3.11.2009 10:48:13   
D_K
Draga moja,
procitala sam tvoje postove i zelim da ti ukratko prenesem svoje iskustvo:
muz i ja smo zaposleni, zivimo u zajednici sa njegovim roditeljima - imamo svoj sprat u zajednickoj kuci, moji su nekih 10 minuta voznje daleko i zaista sam sretna zbog svega toga.. Mi zivimo blizu Ilidze, ne moze se reci da je selo ali nije ni grad :). Imamo svoj mir, za djecu je super jer mogu izaci u svoju bastu, igrati se. Po citavo ljeto one su napolju.
A zajednica, nemoj da se bojis, nekad bude i malo nezadovoljstva ali vjeruj da ces biti rahatnija - npr. dok si na poslu uopste ne moras brinuti je li jelo, je li utopljeno, place li itd.. A jos kad su tvoji blizu - ma to je super. Ja znam nekad subotom ujutro otici na prvu kaficu kod mame :)
Na osnovu svog iskustva ja bih ti preporucila da pristanes.. Mozda se prijatno iznenadis kako ce sve da funkcionise..
Srdacan pozdrav :)

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Zivjeti daleko ili blizu svojih i muzevih...
3.11.2009 11:01:26   
hanabanana
Meni Lukavac nije daleko, pa to ti je manje od dva sata vožnje.
Vi ćete vjerovatno u Puračić da se vratite, ili tu negdje?!

Ja sam u sličnoj situaciji, i kod mame idem onda kada poželim popiti s njom kafu. Nekada izadjem s posla ranije i zapucam za Doboj, popijem kafu i vratim se. Od kada je autoput pružen do Kaknja, treba mi malo jače od sat i pol do Doboja.
Mi nismo imali dileme oko toga dal se vratiti ili ne, jer nama je život suzio alternative.
Najbitnije je svakako to da smo ovdje oboje zaposleni i da imamo poslove koji nam omogućavaju normalan život. Imamo stan koji smo kupili na kredit, dvoje djece i prijatelje.
Starija kći je ovo ljeto prvi put sama ostala kod moje mama, i uživale su.
Život u manjoj sredini ima svoje prednosti, ali iste prednosti ima i Sarajevo.
Rekla si da ste ti i muž studirali vani, ja ne znam koliko se vi možete uklopiti u ponovo u okolinu i život male sredine?! Nemoj zanemariti da ste vi davno otišli ( rekla si da ste otišli sa 18 godina ), vjerujem da su tvoja sjećanja na život prije punoljetstva pomalo i idealizirana.

S druge strane, radi zdravlja svog dijeteta, ako bi već imala izbora, ja bih prije izabrala Gračanicu.

Sretno u svakom slučaju.


(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Zivjeti daleko ili blizu svojih i muzevih...
3.11.2009 11:34:02   
delly
ja sam za da se zivi odvojeno pa i da budem u kreditima do zuba ima se svoj mir, zajednica ma da su od zlata nevalja uvijek ce biti nesto kome nece stimati i tu bukne svada... bolje svak sebi....ja bi i pod kiriju a ne s nikime pa ni svojima,volim ja ipak svoj mir, ni moji svekar i svekrva nisu losi ali nebi nikad da zivimo skupauser posted image

_____________________________

25.07 -dosla je nasa princezica


(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Zivjeti daleko ili blizu svojih i muzevih...
3.11.2009 13:45:43   
Blue rose RR
IZVORNA PORUKA: ena23

...A sto se tice posla... hmm... ja mislim da se potrudimo da bi i nasli poso. Mislim, oboje imamo fakultet i dosta poznanika tamo, pa bi se vjerovatno moglo dosta toga "uganjati", ali naravno kada malo popusti ova recesija.
...


Pokušala sam da uhvatim konce koliko mi je to uspjelo ne znam, ali koliko vidim relacija je ili prema Devetaku, ili prema Modracu, čisto sumnjam da je Šićki. Helem nejse, mislim da zanmaruješ najvažniju stvar, a to je gore citirano : je li ti stvarno misliš da se može lahko posao naći u sredini kao što je Lukavac i njegova okolina?
Živjela sam dole jedno vrijeme tokom rata, odličan narod, prelijepa sredina, dobra zemlja (mislim na rodnost), ali ti nećeš od toga živjeti.
Cijela moja rodbina sa mamine strane je na relaciji Tuzla-Miričina, vjeruj (a mislim da i ti to bolje znaš, ali slabo sebi priznaješ), ljudi teško žive, posla vrlo malo, a sretni su oni koja ga imaju (prvenstveno oni koji su na državnim jaslama).

Ganjati posao, na današnjem vaktu zahtijeva mnogo truda (čitaj novca, poklona i usluga NN licima), i da li ga ti imaš dovoljno da bi ga bacala za posao koji vjerovanto neće biti dovoljno plaćen.

Bingo, Konzum, Rudnik Šikulje, privatne prodavnice, elektrana u Tuzli - nalaziš li se gdje u ovim mjestima za zaposlenje?
Vjerujem da ima još mjesta gdje bi se moglo raditi, ali na tebi je da se prvo DOBRO raspitaš gdje i kako, pa tek onda da odlučiš sa mužem.

A što se tiče obrazovanja djeteta - tu će ti trebati mnogo više razmišljanja - samo nemoj da se odlučuješ na osnovu naših zapažanja, jer ona su definitivno subjektivna.
Nađi ljude koji su došli iz većih gradova u manje, i njihova iskustva, a isto tako traži ljude upravo u svojoj sredini, koji su otišli trbuhom za kruhom,ne u Sarajevo i Zenicu - već u Sloveniju, Hrvatsku, Afganistan .
Ja ih znam, vrlo su nesretni, mnogo umorni, i fizički i psihički, ali kažu: samo neka se zdravo.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Zivjeti daleko ili blizu svojih i muzevih...
3.11.2009 13:51:29   
Nedi
Ako možeš birati,ako imate jednako dobar posao i u Tuzli, moj prijedlog je stan ili kuća u Tuzli a nipošto sprat kod mm-ovih roditelja.
Sta ces ti ostaviti svom djetetu kad se bude trebao ženiti/udati? Kuću 1/10 od koje neće imati ništa? Ili, ne daj Bože, nesto se dogodi tvom mm, mislis da za koju godinu nećeš biti na ulici? Da će svekar i svekrva gledati "tuđu kost" u svojoj kući? Izletiti ćeš naglavačke bez obzira što je tvoj novac uložen u radove... 

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Zivjeti daleko ili blizu svojih i muzevih...
3.11.2009 13:53:31   
bebacha
Lukavac i Gracanica su lijepi gradovi,Gracanica mozda malo bolji izbor izbor zbog manje zagadenosti.Mislim i da se posao moze naci,nemojte da sad ispadne od ovog svada al se nimalo ne slazem s MaryamAminom.Po tebi dode da je zovoz puno bolji u vecim gradovima,zasto?i onda dode da se umanjim sredinama nemoze naci dobar posao.ne slazem se.treba uzeti u obzir i kakav je standard u manjim gradovima.mislim da niste svjesni kolko je jeftijnije zivit u manjim gradovima.I na kraju uvjek sam za opciju biti blizu roditelja.Nebi mogla zivjet odvojena od roditeljila dragi ljudi(mislim na vecu udaljenost)

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Zivjeti daleko ili blizu svojih i muzevih...
3.11.2009 14:02:04   
Blue rose RR
Naravno bebacha da svako ima pravo na svoje mišljenje, i ja sam svoje formirala (ponavljam) na osnovu ljudi koji su mi bliski, a  njih nije mali broj.
A što se tiče standarda - ovisi šta ko podrazumijea pod istim.

I šta god da se kaže ostaje samo na eni da odluči gdje i kako - i već ako ćemo mak na konac - posjetit ćemo opet one silne teme na  RR-u, oko snaha i svekrva, oko zajednice i slično. user posted image
Nisam rekla da dole nevalja živjeti, ali žena ima mogučnost izbora, nije ona od jučer otišla od kuće, neka sebi postavi pitanja - šta njoj predstavlja DOM?!
Tamo gdje su njihovi roditelji, ili tamo gdje ona savije sa svojim mužem i djetetom svoj kutak - ali samo svoj.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Zivjeti daleko ili blizu svojih i muzevih...
3.11.2009 14:26:17   
Anoniman
Mislim da su cure rekle sve sto se imalo reci i za i protiv odlaska tj. ostanka ovdje, ali evo ti i moje iskustvo, mm i ja smo u Sarajevu od 18. godine tj. od pocetka studija, roditelji su nam u razlicim gradovima pardon kantonimauser posted image i posjecujemo ih vikendima, najcesce je to tura dan kod jednih dan kod drugih, kad njima dosadi manja sredina dodju do nas i to je to, vjeruj mi da ne mogu ni zamisliti da zivim u zajednici (to je bar moje misljenje), a sad da li ces ti biti u SA ili nekom drugom gradu to je tvoja odluka, ali odvojeno u svakom slucaju, mislim da se razumijemo SA kao glavni grad nije ni blizu kvaliteti zivljenja ostalih nam glavnih gradova u blizoj okolini, niti kako je nekad bilo, nazalostuser posted image

(odgovor članu Blue rose RR)
  Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Zivjeti daleko ili blizu svojih i muzevih...
3.11.2009 14:30:58   
dafri
Meni je manja sredina bolja za život,i naravno može se naći dobar posao ,manje kandidata za jedno mjesto,naravno i poznanstvo,ljudi su bliži,prisniji,život je jeftiniji,a ako imaš para ideš na sva događanja koja te zanimaju pa bila ona u Sarajevu ili negdje drugouser posted image  

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Zivjeti daleko ili blizu svojih i muzevih...
3.11.2009 14:32:14   
bebacha
Da se razumijemo ja ni u kom slucaju nisam za zajednicu.Al mogu oni formirat svoj dom i odvojenu al da su ipak blizu i jedni i drugi.to je moje misljenje.ja sam takva.mi zivimo odvojeno,iako nismo u sjajnoj finansijskoj situacij ipak placamo kiriju da bi imali svoj mir al ipak nebi mogla zivjet daleko od svoji.jednostavno uvjek oko sebe moram imat ljude koje volim odnosno da su mi uvjek blizu kad god pozelim da ih vidim.

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Zivjeti daleko ili blizu svojih i muzevih...
3.11.2009 14:59:31   
bebano
IZVORNA PORUKA: Lulu_

blizu roditelja svakako...user posted image user posted image user posted image
uvijek sam za opciju blizu roditelja


Potpisujem!!
I ja sam uvijek za opciju blizu roditelja. Jako sam vezana za njih (na zalost sada mi je ostala samo mama user posted image ), a vidim da si i ti za svoje. I koliko vidim iz tvog pisma, stalno spominjes da ti fali ta bliskost sa njima, da ste ovdje sami. Naravno da cete odluku donjeti vas dvoje, ovo je samo moje misljenje. Ne shvatam ljude koji ne zele biti blizu roditelja. Pa ja se sada samo postavim u tu situaciju, kako bih se ja sutra osjecala da moje djete jedva ceka "da mi vidi ledja". I mozda covjek tek kada izgubi jednog roditelja shvati koliko nam zapravo oni znace u zivotu. Da nebi bilo nekih losih vibracija, ja ponavljam da je ovo samo moje misljenje. A vama dvoma sretno sta god vi odlucili.

_____________________________

Luka - Mamina sreća
27.05.2008

Sunce moje malo :-))


(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Zivjeti daleko ili blizu svojih i muzevih...
3.11.2009 15:01:17   
Amrino
Slazem se da treba biti "blizu" svojih...ali meni je, da se razumijemo, i dva sata voznje- blizu.
Pa sve je do organizacije ali mozete se s njima, ako to zelite, vidjati svaki vikend...


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Zivjeti daleko ili blizu svojih i muzevih...
3.11.2009 15:02:22   
hanabanana
Ja mislim da je za kvalitetan odnos sa roditeljima, fizička blizina najmanje bitna.


(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Zivjeti daleko ili blizu svojih i muzevih...
3.11.2009 15:06:40   
ena23
Hehehe, tipicno RR: punoooo razlicitih misljenja.user posted image user posted image
Koliko vidim, svi se slazu da je zajednica jadnica user posted image


_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Zivjeti daleko ili blizu svojih i muzevih...
3.11.2009 15:08:49   
hanabanana
Vidi, ja sam skoro vratila iz Istanbula. Grad od 12 miliona ljudi.
Zamisli kako bi njima bilo smiješno ovo pitanje daljine???
Oni dok dodju s kraja na kraj grada mi možemo cijelu BIH uzduž i poprijeko obići.
Pa cijela BiH može stati u jednu mjesnu zajednica Istanbula ili New Yorka.


(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Zivjeti daleko ili blizu svojih i muzevih...
3.11.2009 15:09:54   
nikita
Necu govoriti jesam li za ili protiv al prenijet cu ti svoje iskustvo...
MM je kucu napravio na katu svoje obiteljske kuce, znaci mi smo gore a mm roditeli dole. Zivljenje u takvoj vrsti zajednice ima i mana i prednosti.
Mana - skoro je isto kao  i zivljenje skupa s njima : uvijek sve znaju, nista im ne moze promaknut , ni ko ti dolazi ni gdje ides jer sve vide i da sve ne zele da vide, uvijek ti dođu bez najave...a to ponekad zaista ide na zivce
Prednost- mnogo ti mogu pomoci , evo ja sam bila na strogom lezanju i svekar i svekrva su mi mnogo pomagali kao i muz ali on nije uvijek tu jer mora se radit...kasnije kad dođe dijete moci ce ga i pricuvati mada sam ja zato da se dijete da u vrtic (ako je financijski moguce) radi socijalizacije, npr. moj maleni aBd pa dođe i naraste nece imati djece s kojima se moze igrati a mislim da je igra s vrsnjacima jako bitna za djecu...
Sve se to moze lijepo ako im se da do znanja da nema mijesanja u zivot  a to se moze lako srediti ako su njegovi roditelji normalni.
Ja sam u braku godinu dana i kad bih mogla ponovo birati opet izabrala isto ovako ali zato sto smo se svi skupa slozili, sto su me prihvatili i sto se ne mjesaju u odluke u koje se ne trebaju mjesat ...meni je 23 god, svekru 70, svekrvi 63,a muzu 31...to jesu sve razlicite generacije ali hB svi se postujemo ...

P.S. Kava u dvoristu na suncu je prekrasna a dijete ti oko trckara i ne moras letat za njim i brinut se hoce li na cestu...

< Poruku je uredio nikita -- 3.11.2009 15:14:07 >


_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Zivjeti daleko ili blizu svojih i muzevih...
3.11.2009 15:13:41   
nikita
Zaboravih ti reci za susjede , mnogo ce ih zanimati gdje si , sta si, i uvijek ces biti pod necijim budnim okom...bar je tako meni ali s obzirom da ja nemam nista s njima osim Dobar dan, Kako ste.. to mene ne brine...

_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Zivjeti daleko ili blizu svojih i muzevih...
3.11.2009 15:15:15   
Nedi
Nikita tako je i kod nas krenulo...sve ljepota i milina prve dvije godine a poslije kad su maske pale...svekar i svekrva...da ne idem off topic

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

ne(pozvani) gosti
marny

što više volite, da se najavi ili ne?

ne volim nenajavljene goste (92%)

ne treba se najavljivati (8%)


Broj svih glasova: 115

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *