|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Romska djeca
4.11.2009 23:21:24   
dana3
Ozenio kralj ciganku.
dobila je zlatne dvore,najljepse haljne ,poslugu,sv esto je zamisliti mogla imala je!
Dosla jedan dan da zamoli kralja za jos samo jednu uslugu.
-Sta zelis,samo naredi!-rece joj kralj,
-Zelim jednu sobu u koju samo ja mogu uci,treba mi!
Kralj je to odmah uradio za nju.prolazili su dani a ona j sve vise i vise boravila u toj sobi.Kralja to zabrinulo pa se odlucio da je prati i vidi sta tamo radi.
Kad je jednom tako ostala duze,kralj naredi da se provale vrata.U sobi je zatekao svoju zenu u dronjcima i isla je od coska do coska sobe i prosila.
Kralj s naljuti i istjera je i rece:
-Ti bolje nisi ni zasluzila,idi i budi to sto si naucila!




E ovu sam pricu davno,davno cula i ne jednom se  slicna situacija ponovila.Ovo samo da dopunim Maryam Aminin post.
zalosno ali istinito.Niko nikom pomoci ne moze ako nece da pomogne sam sebi.

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Romska djeca
4.11.2009 23:25:32   
Nadja08
e sada mene, fakat, zanima kakve veze ima vjera sa davanjem novca nekome ko ga zatraži na ulici.

kakve veze ima odgoj sa davanjem novca nekome ko ga ima manje od mene?

kakav zdrav razum u svemu ovome?

zdrav razum zabranjuje da se da novac onome ko prosi, ali zdrav razum nas ne vodi ka nekom aktivnijem ucescu u oblikovanju ovoga drustva na način koji bi bio bolji za sve nas, i to je kao u redu. najlakse je reci kako su ovakvi ili onakvi. cinjenice pokazuju da su manje obrazovani, manje odgojeni, manje zainteresovani za rad i zaradu, ne školuju se, slabije se brinu o djeci... ovo isto kažu konzervativni bijelci u americi za crnce koji su "donedavno" bili njihvi robovi. i sada se mi, kao odjednom, čudimo tome što je neko, ko nikad tradicionalno nije bio u istim okolnostima kao mi, drugačiji, ili manje osviješten, od nas.

uvijek je lako reći da je država trebala uraditi ovo ili ono. mi smo država i mi činimo društvo koje se svakodnevno diskriminatorno ponaša prema ljudima za koje ocijenimo da su manje vrijedni od nas. mi, bosanci, prednjačimo u tome. mi se sami, na kraju krajeva, sa vrlo malo poštovanja obraćamo jedni drugima u svim sferama života, a zamislimo tek kako je sa njima.

lako je zatvoriti svoja vrata i ne pitati se iza njih nikada kako je nekome koji nema nikakva vrata niti je ikada imao priliku osjetiti trenutak kada ulaziš u toplu kuću u kojoj ti se neko nasmije i lijepo te pozdravi. ne može mi niko reći da je to sve vlastiti izbor.

šta reći, drage moje vjernice i ostali moralisti teoretičari, svaka nam čast! daleko ćemo dogurati.  

(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Romska djeca
5.11.2009 0:57:19   
Hannan
Nisam iscitala sve postove, ali me na temu Roma i naljuti, i rastuzi i ne znam ni sama.
Nemam srca kad mi dodju pred vrata da ih vratim (osim jedne babetine koja je dosla sa zlatnim zubom da prosi, i kad sma joj ponudila krompira, graha i sl. napala me). Posebno mi je zao kad vidim tu jadnu djecicu, uvijek ima u zalihama nesto slatkis, voce ali pare rijetko, rijetko.
Mi smo skoro bili na djecim igralistu na Banji, i dolaze dva djecaka, Ahmo i Nu(R)ija,nemaju vise od 5god, Nurija ni manje ni vise nosi Tuzlansko pivo od pola litra, otvara pred nama i pije, spusti ga na tlo ode skace po onim igrackama, pa malo pije , pa nastavi dok jadan nije poceo da tetura. Dan dva poslije sma ga vidjela pored nekih semafora da prosi.
Ja sma na ovo ostala bez teksta, jednostavno niti sam mu mogla to oteti i baciti, niti gledati, ni ne znam nesto trece. Cak sam ih i slikala.


_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu Nadja08)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Romska djeca
5.11.2009 9:13:07   
Nedi
Pisala sam na jednoj temi ranije kako sam stajala na semaforu a oni odmah poletili da mi maznu torbu sa suvozačevog sjedišta. Da li mi ga je žao? Nije. Hiljadu puta sam im dala hranu, voće, napravim im sendviče, i kasnije još moram čistiti haustor jer samo bace sendvič sa suhim mesom.
Sad drugo, ne znam da li znate da npr u Zavidovićima imaju registrovana 4 udruženja Roma, i da ih ima toliko da nisu manjina. Kakva crna manjina, natalitet im u porastu.
Novac ne dajem nikad prosijacima bilo oni romi ili ne, pomažem na hiljadu načina (hrana, knjige, odjeća...) ljudima koji će nešto od toga napraviti. Neću u detalje da ne ispadne da se hvalim.
Izuzev rijetkih izuzetaka, koji su vrijedni i snalaze se i iskoriste pomoć, romi su sami krivi za svoju situaciju. Što se neko mora brinuti za njih? Država dužna obezbijediti im stan, kuću, posao? Ko je meni obezbijedio? I ja bih voljela da mi je neko poklonio stan, platio školovanje, još po mogućnosti da mi daje koji stoju da me pogura svaki mjesec.
Djece mi žao i sažalim se i vratim se kući uzmem odjeću svog djeteta i obučem ga jer stoji napola gol u januaru, i poslije pola sata moja robica u smeću.
Zaista ne vidim kako im bilo ko može pomoći ako oni pravo sami sebi ne pomognu?


_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu Hannan)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Romska djeca
5.11.2009 20:49:59   
MajolinaTZ
user posted image user posted image user posted image Slazem se 100% i potpisujem !!! 

_____________________________

Konacno smo ga uzeli u narucje 24.4.2010

(odgovor članu Nadja08)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Romska djeca
6.11.2009 15:03:42   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Nadja08

e sada mene, fakat, zanima kakve veze ima vjera sa davanjem novca nekome ko ga zatraži na ulici.

kakve veze ima odgoj sa davanjem novca nekome ko ga ima manje od mene?

kakav zdrav razum u svemu ovome?

zdrav razum zabranjuje da se da novac onome ko prosi, ali zdrav razum nas ne vodi ka nekom aktivnijem ucescu u oblikovanju ovoga drustva na način koji bi bio bolji za sve nas, i to je kao u redu. najlakse je reci kako su ovakvi ili onakvi. cinjenice pokazuju da su manje obrazovani, manje odgojeni, manje zainteresovani za rad i zaradu, ne školuju se, slabije se brinu o djeci... ovo isto kažu konzervativni bijelci u americi za crnce koji su "donedavno" bili njihvi robovi. i sada se mi, kao odjednom, čudimo tome što je neko, ko nikad tradicionalno nije bio u istim okolnostima kao mi, drugačiji, ili manje osviješten, od nas.

uvijek je lako reći da je država trebala uraditi ovo ili ono. mi smo država i mi činimo društvo koje se svakodnevno diskriminatorno ponaša prema ljudima za koje ocijenimo da su manje vrijedni od nas. mi, bosanci, prednjačimo u tome. mi se sami, na kraju krajeva, sa vrlo malo poštovanja obraćamo jedni drugima u svim sferama života, a zamislimo tek kako je sa njima.

lako je zatvoriti svoja vrata i ne pitati se iza njih nikada kako je nekome koji nema nikakva vrata niti je ikada imao priliku osjetiti trenutak kada ulaziš u toplu kuću u kojoj ti se neko nasmije i lijepo te pozdravi. ne može mi niko reći da je to sve vlastiti izbor.

šta reći, drage moje vjernice i ostali moralisti teoretičari, svaka nam čast! daleko ćemo dogurati.  


Jaranice svaka castuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Nadja08)
  Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Romska djeca
6.11.2009 15:12:50   
Blue rose RR
IZVORNA PORUKA: Nadja08

... uvijek je lako reći da je država trebala uraditi ovo ili ono. mi smo država i mi činimo društvo koje se svakodnevno diskriminatorno ponaša prema ljudima za koje ocijenimo da su manje vrijedni od nas. mi, bosanci, prednjačimo u tome. mi se sami, na kraju krajeva, sa vrlo malo poštovanja obraćamo jedni drugima u svim sferama života, a zamislimo tek kako je sa njima.

... ne može mi niko reći da je to sve vlastiti izbor.



Osvrtnut ću se samo na ovaj dio Vašeg teksta, i reći: naravno da imamo izbora, ali  lakše je kriviti nekoga drugog, negoli samog sebe. Da li zbog pogrešnog izbora, ili zbog indiferentnosti, ostavljam Vama da odlučite.

Svi MI građani Bosne i Hercegovine imamo pravo, obavezu i dužnost, svake dvije godine da se "izborimo", i kao (da ne kažem ko) već haman 15 godina očito da griješimo u izboru.
Prema tome, nije u državi, u nama je, i u pogrešnom shvatanju života, društva, države, nacije, sve u svemu u pripadnosti nekome ili nečemu.


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Nadja08)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Romska djeca
6.11.2009 15:32:40   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: Nadja08

e sada mene, fakat, zanima kakve veze ima vjera sa davanjem novca nekome ko ga zatraži na ulici.


Trebao sam platiti otkupninu pa sam došao kod Božijeg Poslanika, a.s.v.s., zatražiti pomoć a on mi reče:

„Ostani ovdje dok nam ne dođe kakva sadaka pa ću narediti da se tebi dadne!"
Zatim je rekao:
„O Kabisa, zaista nije dozvoljeno iskati, osim u tri slučaja:
- kad neko mora platiti otkupninu ili krvarinu dozvojleno mu je iskati koliko da prikupi za otplatu te obaveze,
- kad čovjek pretrpi štetu u svojem imetku, dopušteno mu je iskati koliko da prikupi osnovna sredstva za život i
- kad čovjeka pogodi neimaština tolko da trojica razumnih ljudi iz njegova naroda reknu: - Tog i tog je stvarno pritisla neimaština! Njemu je dopušteno iskati koliko da prikupi osnovna sredstva za život.
Svako drugo iskanje, o Kabisa, propala je rabota od koje čovjek nezakonito jede."



IZVORNA PORUKA: Nadja08

kakve veze ima odgoj sa davanjem novca nekome ko ga ima manje od mene?


Ovdje se ne govori o davanju novca nekome, nego o prosjaćenju romske djece. Meni moj odgoj ne dozvoljava da podržavam iskorištavanje te djece na takav monstruozan način.
Kada hoćete nekom dati novac, onda date sadaku i vitre.

IZVORNA PORUKA: Nadja08

kakav zdrav razum u svemu ovome?


Zdrav razum mi govori da ne želim biti sudionik iskorištavanja te jadne djece, ne želim da i dalje učestvujem u njihovoj golgoti, ne želim da svojim novcem hranim njihove tlačitelje, ali ću djeci uvijek dati da jedu, dati igračku, čokoladu, kiflu. BIlo šta, što imam u autu. ALi novac ne dam, jer od mog novca ta djeca nikakva hajra vidjeti neće.


< Poruku je uredio hanabanana -- 6.11.2009 15:35:56 >

(odgovor članu Nadja08)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Romska djeca
6.11.2009 15:35:29   
Blue rose RR
 HB user posted image

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Romska djeca
6.11.2009 15:36:23   
teta berta
user posted image user posted image user posted image user posted image
Dok god im mi budemo davali novac oni ce ih i dalje iskoristavati... A dati hranu mlijeko, odjecu to uvijek...


_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Romska djeca
6.11.2009 15:38:29   
mamina princeza
upravo ovako user posted image user posted image user posted image user posted image ako je neko gladan uzet ce bilo sta i pojesti a ne baciti negdje usput sto cesto se desava.

Taj novac koji bi im ja dala potrosili bi u ko zna koje svrhe , a hranu mogu samo pojest ili dati nekom drugom ko je zaista gladan. Mada cesto zavrsi u nekom cosku.

Svake sdmice doalzi mi na vrata jedna Romkinja s djecom  i trazi hranu. Svaki pput bar nesto dam i nije mi uopste mrska. Da trazi samo novac vjerovtano ne bih nista dobila od mene

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Romska djeca
6.11.2009 15:41:07   
Nedi
Ma ja se potrudim pravo im napravim sendviče, nekad izvadim i naš ručak, dam i posudu i escajg, salvetu, voće, slatko i u 99,9%slučajeva moram čistiti ispred ulaznih vrata zgrade. Onda kažem neću više, ali džaba čim vidim dijete ja opet isto

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Romska djeca
6.11.2009 19:04:47   
manuela RR
IZVORNA PORUKA: hanabanana

Ja im nikada ne dajem novac. Takvo što mi ne dopušta ni vjera ni odgoj, ni zdrav razum.
ALi djeci uvijek dam da jedu ili piju.



Da se nadovežem većina romske djece koja prose kažu da su gladna i MM i ja uvijek se ponudimo da im kupimo da jedu šta god žele i vjerovali ili ne većina ih to ODBIJE,hoće novac.


_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Romska djeca
6.11.2009 22:23:16   
Anoniman
jbg jedni prose svjesno, a drugi kradu namjerno, sad sta je od toga bolje podrzati vidi se iz prilozenog.....Nisam jednom naletila na neroma koji prosi u Sarajevu, zasto su jedni drukciji od drugih.....
Licno ne mogu proci a da ne dam nekome ko trazi marku ili dvije, svjesna sam da ti romcici rade za druge, par puta sam kupila porciju cevapa ili nesta za pojesti.....Ali ni u kom slucaju ne razdvajam rome od nas bijelih ili bilo koju drugu rasu....

(odgovor članu manuela RR)
  Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Romska djeca
7.11.2009 9:06:33   
Nadja08
 
"...Trebao sam platiti otkupninu pa sam došao kod Božijeg Poslanika, a.s.v.s., zatražiti pomoć a on mi reče:

„Ostani ovdje dok nam ne dođe kakva sadaka pa ću narediti da se tebi dadne!"
Zatim je rekao:
„O Kabisa, zaista nije dozvoljeno iskati, osim u tri slučaja:
- kad neko mora platiti otkupninu ili krvarinu dozvojleno mu je iskati koliko da prikupi za otplatu te obaveze,
- kad čovjek pretrpi štetu u svojem imetku, dopušteno mu je iskati koliko da prikupi osnovna sredstva za život i
- kad čovjeka pogodi neimaština tolko da trojica razumnih ljudi iz njegova naroda reknu: - Tog i tog je stvarno pritisla neimaština! Njemu je dopušteno iskati koliko da prikupi osnovna sredstva za život.
Svako drugo iskanje, o Kabisa, propala je rabota od koje čovjek nezakonito jede."...
"



draga hanabanana, krasna uputa koja, kad bi se poštivala, zajedno sa drugima, bi vodila izgradnji približno idealnog društva.

živimo u vremenu u kojem živimo i koje je sve više nego pravedno. zato meni moj zdrav razum nalaže da racionalno sebi objasnim svoje postupke, ako već ne mogu ući u uzrok samog problema.

tako, ako tom malom biću, koje je kažnjeno samim svojim rođenjem, dam malo novca kako bih spriječila da bude još dodatno fizički osakaćeno od strane svojih gazda, kako bi mu donijelo više novca, ja ću mu dati tu malu marku s vremena na vrijeme i pritom je halaliti. ne mogu tako olako ograničiti svoje postupke pozivom na vjeru i odgoj, je te vrijednosti nisu fiksne, već ostavljaju veliki komad prostora za slobodno odlučivanje.

hadisi su, između ostalih, krasna uputa, pa tako i uvom slučaju. istovremeno, bog nam je dao razum i obavezu da ga koristimo, a ne da se slijepo držimo nekih pravila koja se ne mogu poštivati uvijek i svugdje. sva ona su prilagodljiva i kao takva su ljudima i data. 

zaključak: kad nadležni organi budu revnosno krivično gonili gazde te jadne dječice, stavljala ih iza rešetaka na dugi niz godina, kad budu svi imali krov nad glavom, kad budu svi znali čitati i pisati i kad budu svi oni poznavali pravila o kojima govoriš ili govorimo, tada ću i ja reći - meni moja vjera, moj odgoj i moj zdrav razum ne dozvoljava da ti dam išta jer ti mene koristiš! ovako, i dalje i zadugo, samo ta djeca ispaštaju. a mi mirno spavamo jer nemamo razloga ni potrebu da bilo šta radimo po tom pitanju.


(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Romska djeca
21.1.2010 22:10:53   
maja78 RR
danas sam citavo popodne potresena i placem

vracala sam se sa posla i svratila da nesto kupim, na putu prema toj radnji vidim malog roma cca3-4 godine place i procitam mu na usnama da doziva mamu, to je tako zalosno bilo, muz i ja ne znamo sta cemo da li da stanemo, svi trube iza i mi produzimo, kupimo tu u blizini materijal i idemo istim putem nazad prema kuci, gledam to isto mjesto kad nema malisana ali naletimo na njega nekih 300 metara nize i dalje ide uz ulicu i gleda u aute i vice mama i place, e tu sam se rasplakala. Razmisljala sam sta mozemo uraditi, svi kazu da ga policija nebi uzela jer ga je vjerovato tu i ostavila majka da prosi i da ce doci po njega.
uh tako mi je to nesto tesko palo, jedva sam odolila porivu da ga povedem kuci :)
Nisu kriva djeca sto od starta nemaju buducost i osudjena su na takav zivot.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu Nadja08)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Romska djeca
21.1.2010 22:15:24   
new mama
IZVORNA PORUKA: maja78

danas sam citavo popodne potresena i placem

vracala sam se sa posla i svratila da nesto kupim, na putu prema toj radnji vidim malog roma cca3-4 godine place i procitam mu na usnama da doziva mamu, to je tako zalosno bilo, muz i ja ne znamo sta cemo da li da stanemo, svi trube iza i mi produzimo, kupimo tu u blizini materijal i idemo istim putem nazad prema kuci, gledam to isto mjesto kad nema malisana ali naletimo na njega nekih 300 metara nize i dalje ide uz ulicu i gleda u aute i vice mama i place, e tu sam se rasplakala. Razmisljala sam sta mozemo uraditi, svi kazu da ga policija nebi uzela jer ga je vjerovato tu i ostavila majka da prosi i da ce doci po njega.
uh tako mi je to nesto tesko palo, jedva sam odolila porivu da ga povedem kuci :)
Nisu kriva djeca sto od starta nemaju buducost i osudjena su na takav zivot.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Majo i mene potresu takve sitacije,nezna covjek kako bi reagovao,kad vidis da ih nose u narucju i prose na minusu,srce me zaboli,jadna djeca nisu ona krivauser posted image


_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Romska djeca
21.1.2010 22:22:37   
noaa
Svaka cast svakome al kad mi je ljetos Romce pljunulo na kolica s bebom jer mu nisam dala marku nego nesto feninga sto sam imala ne suosjecam s njima i nedam im dinara viseuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

NOA 16.03.09 mamina krofnica(je curica)

(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Romska djeca
21.1.2010 22:25:18   
new mama
Noaa e to je bas previseuser posted image ,meni su jednom na semaforu popljuvali staklo,ja se zakljucala,ma nemozes ih otjerati,reko,ako sad otvore vrata gotovo mi jeuser posted image ,ali to su oni veci 10-11 god.Meni je iskreno zao onih malih bebicauser posted image

_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu noaa)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Romska djeca
21.1.2010 22:35:33   
Mya_81 RR
IZVORNA PORUKA: maja78
Nisu kriva djeca sto od starta nemaju buducost i osudjena su na takav zivot.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



A vjerovatno će i oni biti takvi prema svojoj djeci...to je začarani krug...

Noaa, stvarno užas...joj, baš znaju biti bezobrazni da je to strahota... user posted image

Ja sam u djetinjstvu doživjela jedan stvarno grozan dogadjaj s njima....pisala sam o tome na nekoj temi...a iako o tome baš često i ne razmišljam, imam neku averziju prema njima...


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Romska djeca
21.1.2010 22:36:30   
acudesa
IZVORNA PORUKA: maja78

danas sam citavo popodne potresena i placem

vracala sam se sa posla i svratila da nesto kupim, na putu prema toj radnji vidim malog roma cca3-4 godine place i procitam mu na usnama da doziva mamu, to je tako zalosno bilo, muz i ja ne znamo sta cemo da li da stanemo, svi trube iza i mi produzimo, kupimo tu u blizini materijal i idemo istim putem nazad prema kuci, gledam to isto mjesto kad nema malisana ali naletimo na njega nekih 300 metara nize i dalje ide uz ulicu i gleda u aute i vice mama i place, e tu sam se rasplakala. Razmisljala sam sta mozemo uraditi, svi kazu da ga policija nebi uzela jer ga je vjerovato tu i ostavila majka da prosi i da ce doci po njega.
uh tako mi je to nesto tesko palo, jedva sam odolila porivu da ga povedem kuci :)
Nisu kriva djeca sto od starta nemaju buducost i osudjena su na takav zivot.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


user posted image user posted image user posted image
rasplakala si me
Sram ih i stid bilouser posted image user posted image user posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Romska djeca
21.1.2010 23:55:38   
škorpija
kad god pođem u šetnju sa svojim bebijem, moram proći preko one velike raskrsnice, tranzit-aziza šaćirbegović i tu je uvijek jedn žena, ne znam je li romkinja, znate je sigurno iz tramvaja, prossi sa djetetom malo većim od moga, napolju hladno moj bebi u skafanderu, a njen gologlav, u nekoj tankoj robici, ma duša me boli svaki puta kad ga vidimuser posted image user posted image user posted image , al znam da ona mora tako da ga obuče da bi se ljudi smilovali i dali im novac, ali džaba svaki put mi je teško i mrzim prolaziti tom ulicom

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Romska djeca
21.1.2010 23:57:10   
acudesa
Znam, joj baš mi je žao dječice...roditelji jedni user posted image user posted image user posted image user posted image
imate li srca?

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Romska djeca
22.1.2010 14:37:56   
hanabanana

IZVORNA PORUKA: škorpija

kad god pođem u šetnju sa svojim bebijem, moram proći preko one velike raskrsnice, tranzit-aziza šaćirbegović i tu je uvijek jedn žena, ne znam je li romkinja, znate je sigurno iz tramvaja, prossi sa djetetom malo većim od moga, napolju hladno moj bebi u skafanderu, a njen gologlav, u nekoj tankoj robici,


Ja nisam mogla izdržati i sinoć sam upalila 4 žmigavca izašla i rekla joj: zar te nije sramota???
Rekla sam joj da će sada sa mnom stojati gdje stoji a da sam zvala policiju.
Pobjegla je.
A ja sam baš ljuta.

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 49
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *