|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Sedmični (tjedni) jelovnik
19.12.2012 10:47:54   
I love youu
Ja svu nabavku obavljam u Interexu nekako sam navikla tamo. I sta pise na tom pakovanju?Sigurno je to u onim friziderima? Koliko uzmes,pola kg?

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: Sedmični (tjedni) jelovnik
19.12.2012 18:51:17   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: I love youu

Ja svu nabavku obavljam u Interexu nekako sam navikla tamo. I sta pise na tom pakovanju?Sigurno je to u onim friziderima? Koliko uzmes,pola kg?


evo ovo pakovanje...500 gr
http://www.vindija.hr/Images/orginal-1127/vindon-mljeveno.jpg

vjerovatno je moguće da i Interex u frižiderima ima istu ponudu....
no sigurno je ima DP maraketi, meraktor i konzum...kao i sama vindija

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu I love youu)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: Sedmični (tjedni) jelovnik
19.12.2012 18:54:59   
zagy
Ja mljevenu puretinu u merkatoru uzimam, a imaš vindiju i na socijalnom kod Mone na glavnoj cesti. I pravila sam ove pureće kolačiće i baš su ukusni i brzi za naparvitiuser posted image

_____________________________

21.04.2009. - mamina princeza
21.01.2013.- mamin princ

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: Sedmični (tjedni) jelovnik
19.12.2012 18:57:13   
I love youu
E hvala vam puno na odg, cim nabavim to meso odma ih pravim, njam njam jedva cekammmmuser posted image user posted image

(odgovor članu zagy)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: Sedmični (tjedni) jelovnik
7.1.2013 9:19:09   
ziki
Nova Godina, nova hefta i novi jelovnik(vrlo sličan ostalimuser posted image )
ponedeljak: povrtna supa, šnicle pohovane i riža
utorak: supa od koljenice, ćufte i pita s tikvicama
srijeda: bakalar za koji tražim recept i carsko povrće u vrhnju
četvrtak: sarma u kiselom kupusu
petak: pileća supa, zapečeni bataci i krompir
salate su nešto od zimnice a deserte smišljam mislim da će bit ledene kocke i keks po receptu od skvo

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu I love youu)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: Sedmični (tjedni) jelovnik
7.1.2013 9:24:38   
Hanady RR
user posted image

kod mene:

ponedeljak : špagete bolonjeze ( soso skuhan čeka, šoagete dodoam ) jogurt domaći....
utorak: bamja na telećoj koljnici
srijeda: grašak sa junetinom
četvrtak : juneće snicle u paradjz sosou i riža sa povrećm iz voka
petak: pile sa krompirima iz rerne...

salate razne, hljeb integralni domaći 2 puta u toku semdice pečem..
štrudle drenjak i bestilj...
i kolači...ostalo ''naše čokoladno čudo bez pečenja'' i u planu je medeno srce opet u toku semdice....

dosta toga pripremljeno i zaleđeno
a imama kešketa i pačeta zaleđenoga
i imama supu od piletine zaleđenu u čašicama pa smao dodajem u danima kad je hoćemouser posted image
za danas ima jednauser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: Sedmični (tjedni) jelovnik
7.1.2013 9:25:58   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: ziki

Nova Godina, nova hefta i novi jelovnik(vrlo sličan ostalimuser posted image )
ponedeljak: povrtna supa, šnicle pohovane i riža
utorak: supa od koljenice, ćufte i pita s tikvicama
srijeda: bakalar za koji tražim recept i carsko povrće u vrhnju
četvrtak: sarma u kiselom kupusu
petak: pileća supa, zapečeni bataci i krompir
salate su nešto od zimnice a deserte smišljam mislim da će bit ledene kocke i keks po receptu od skvo

bakalar
http://www.coolinarika.com/recept/bakalar-s-krumpirom-iz-pecnice/
probano i sa bakalarom i sa oslićem bez glava i filetima oslića...vino slobdono zamjeni vodom

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: Sedmični (tjedni) jelovnik
7.1.2013 9:34:49   
ziki
Hvala Hanadyuser posted image , ovo bi se zbog dužine pečenja moglo napravit prije posla

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: Sedmični (tjedni) jelovnik
7.1.2013 9:36:45   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: ziki

Hvala Hanadyuser posted image , ovo bi se zbog dužine pečenja moglo napravit prije posla


prije napraviš do skidanja folije...dođeš doma skineš foliju nastaviš peći...ma ko dušauser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: Sedmični (tjedni) jelovnik
7.1.2013 9:40:34   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

user posted image

kod mene:

ponedeljak : špagete bolonjeze ( soso skuhan čeka, šoagete dodoam ) jogurt domaći....
utorak: bamja na telećoj koljnici
srijeda: grašak sa junetinom
četvrtak : juneće snicle u paradjz sosou i riža sa povrećm iz voka
petak: pile sa krompirima iz rerne...

salate razne, hljeb integralni domaći 2 puta u toku semdice pečem..
štrudle drenjak i bestilj...
i kolači...ostalo ''naše čokoladno čudo bez pečenja'' i u planu je medeno srce opet u toku semdice....

dosta toga pripremljeno i zaleđeno
a imama kešketa i pačeta zaleđenoga
i imama supu od piletine zaleđenu u čašicama pa smao dodajem u danima kad je hoćemouser posted image
za danas ima jednauser posted image

kada ovo pravis...? Meni kada radim samo dolazi u obzir kasika varijanta.user posted image ..nesto sto mogu noc ranije skuhati....

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: Sedmični (tjedni) jelovnik
7.1.2013 9:44:37   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Skvo RR

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

user posted image

kod mene:

ponedeljak : špagete bolonjeze ( soso skuhan čeka, šoagete dodoam ) jogurt domaći....
utorak: bamja na telećoj koljnici
srijeda: grašak sa junetinom
četvrtak : juneće snicle u paradjz sosou i riža sa povrećm iz voka
petak: pile sa krompirima iz rerne...

salate razne, hljeb integralni domaći 2 puta u toku semdice pečem..
štrudle drenjak i bestilj...
i kolači...ostalo ''naše čokoladno čudo bez pečenja'' i u planu je medeno srce opet u toku semdice....

dosta toga pripremljeno i zaleđeno
a imama kešketa i pačeta zaleđenoga
i imama supu od piletine zaleđenu u čašicama pa smao dodajem u danima kad je hoćemouser posted image
za danas ima jednauser posted image

kada ovo pravis...? Meni kada radim samo dolazi u obzir kasika varijanta.user posted image ..nesto sto mogu noc ranije skuhati....


iskuham pile u pretisu navečer...
ujutro prije posla izrežem krompire i ostavim u taperwerki punoj vode...
sa vrata uključim rernu ubacim krompire pomašćene i začinjene i pile odozgo odmag...zalijem vodom do iskuhavanja i na 250- 30 minuta i još 15 na 200...pile u sredini svega namažem malo puterom da fino korica porumeni...

ovo planiram u danima kada muž popodne odlazi kasnije na privatni biznisuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: Sedmični (tjedni) jelovnik
7.1.2013 9:47:23   
Skvo RR
a ovo je meni kasno....jer moji rucaju oko jedan..mislim na pilice..a mi oko pola 6.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: Sedmični (tjedni) jelovnik
7.1.2013 10:03:25   
Daliyah92
IZVORNA PORUKA: ziki

Nova Godina, nova hefta i novi jelovnik(vrlo sličan ostalimuser posted image )
ponedeljak: povrtna supa, šnicle pohovane i riža
utorak: supa od koljenice, ćufte i pita s tikvicama
srijeda: bakalar za koji tražim recept i carsko povrće u vrhnju
četvrtak: sarma u kiselom kupusu
petak: pileća supa, zapečeni bataci i krompir
salate su nešto od zimnice a deserte smišljam mislim da će bit ledene kocke i keks po receptu od skvo


A subotom i nedjeljom se ne jede? user posted image  Ili su ove salate i deserti za vikend user posted image   (salim se malo user posted image  )

_____________________________

"Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima: da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi."

A 16.6.2012. :)
D 14.5.2016. :)

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: Sedmični (tjedni) jelovnik
7.1.2013 11:00:32   
chuci
ja sam probala ovo sa sedmičnim jelovnikom pa ono od ponedjeljka ostalo i za utorak, u srijedu idemo tradicionalno kod moje mame na ručak. ona nam spakovala za četvrtak. u petak mi se nije kuhalo i pao mi cijeli sedmični u vodu pa sam odustala dok i djeca ne počnu jesti sve to i mi jer ja i mm ne pojedemo toliko. plus deserte ne pravim ako nije neka prilika jer za razliku od hrane njih pojedemo user posted image

< Poruku je uredio chuci -- 7.1.2013 11:01:33 >


_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu Daliyah92)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: Sedmični (tjedni) jelovnik
7.1.2013 11:11:33   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: chuci

ja sam probala ovo sa sedmičnim jelovnikom pa ono od ponedjeljka ostalo i za utorak, u srijedu idemo tradicionalno kod moje mame na ručak. ona nam spakovala za četvrtak. u petak mi se nije kuhalo i pao mi cijeli sedmični u vodu pa sam odustala dok i djeca ne počnu jesti sve to i mi jer ja i mm ne pojedemo toliko. plus deserte ne pravim ako nije neka prilika jer za razliku od hrane njih pojedemo user posted image

user posted image

eee nemam tradicija sem da se ''neplanirano meni uliva neko oko 17 sati''user posted image

a desert je nagrada...a ja svaki dan nađem razlog da nagradimuser posted image
npr..farah strašno voli grašaka sada....čeka je nagradauser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: Sedmični (tjedni) jelovnik
7.1.2013 12:15:41   
ziki

IZVORNA PORUKA: Dalia92

IZVORNA PORUKA: ziki

Nova Godina, nova hefta i novi jelovnik(vrlo sličan ostalimuser posted image )
ponedeljak: povrtna supa, šnicle pohovane i riža
utorak: supa od koljenice, ćufte i pita s tikvicama
srijeda: bakalar za koji tražim recept i carsko povrće u vrhnju
četvrtak: sarma u kiselom kupusu
petak: pileća supa, zapečeni bataci i krompir
salate su nešto od zimnice a deserte smišljam mislim da će bit ledene kocke i keks po receptu od skvo


A subotom i nedjeljom se ne jede? user posted image  Ili su ove salate i deserti za vikend user posted image   (salim se malo user posted image  )

subotom i nedeljom se ne radi pa se ili neđe ode ili pravimo po trenutnom raspoloženju.user posted image


_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Daliyah92)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: Sedmični (tjedni) jelovnik
7.1.2013 12:25:16   
djoisa
hanady je kraljica kuhinje..
kako pravis ovo ''naše čokoladno čudo bez pečenja''

ovo da ujutro pripremim nesto za poslije posla nema sanse, ja gledam samo da obucena izadjem iz kuce..onaj moj mali priljepak se zaljepi za mene i ja se jedva spremim..mozda kad bude veci..

ja kuham dan za dan, ne spremam nista unaprijed, prilično dobro odredim porcije tako da se nista ne ostaje..ako se organizujem oko sedmicnog jelovnika to mi je velika olaksica, ako ne..e onda imam problem cijelu sedmicu i smisljam u hodu..ne idem nikome na rucak, osim vikednom..


(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: Sedmični (tjedni) jelovnik
7.1.2013 12:40:52   
Hanady RR
djoosa...

petit keks umočim u mlijeko ( ili ness al češće u mlijeko)
poslažem u tepsiju onu oblik pravougaonika...popunim sve rupice istim...


pola litra mlijeka porkuham...
u zdjeli pomješam 5-6 kašika mlijeka i 2 pudinga il vanilija il čokolada, šećera oko 150 gr...ukuham klasični puding tako...
skinem sa vatre i u vruće stavim 200 gr čokolad, mješam da se istopi..
sačekam d amalo hladne dodoam 150 do 200 gr putera umešam mikserom....

stresem na koru do perit keksa...odozgo ponovim slaganje petita...
izmutim il vrhnje za šlag sa vanilija šećerom , il šlag kremu sa vanilija šećerom...stavim gore, naribam čokolade odozgo i ohladim :)

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu djoisa)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: Sedmični (tjedni) jelovnik
14.1.2013 10:10:57   
ziki
evo mog jelovnika za ovu heftu
Ponedeljak: pileća supa, šnicle i riža. Desert ostalo mačmeloa od juče
Utorak: povrtna supa, zapečene makarone sa 4 vrste sira i pelte sa šljivama i smokvama.
Srijeda: Povrtna supa, piletina sa povrćem u vrhnju. Pelte će preteć (valjda)
Četvrtak: Škarpina i krompir zapečen. Desert kokos štangle/torta kako ko napravi tj iseče
Petak: Pileća supa, gulaš i krompir pire. Desert šta pretekneuser posted image
Salate su zimnice po želji(mada ih slabo ko želi al mora)

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: Sedmični (tjedni) jelovnik
14.1.2013 14:22:02   
SailorMoon
Hanady kako pravis ti grasak sa junetinom. Budeli to kao corba ili drugacije. Ja grasak vecinom ili pravim samo kao corbicu ili kao prilog uz neku sniclu sa pire krompirom.

_____________________________

06.11.2010 mamina i babina dusa se rodila. Volimo te najvise na svjetu.

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: Sedmični (tjedni) jelovnik
21.1.2013 8:44:42   
ziki
Jes da se slabo ko javlja na ovoj temi al ja ću da pišemuser posted image
Ponedeljak: povrtna supa, gulaš i riža kao prilog.Desert pelte
Utorak: Supa sa gljivama(iz kesice) pohovani oslić i krompir pire, kokos torta
Srijeda: Pileća supa, piletina sa susamom i povrće sa vrnjem. Desert kokos torta od juče
Četvrtak: Povrtna supa, šarene makarone sa mljevenim mesom u paradajz sosu. Desert nešto iz poklona ako nestane torteuser posted image
Petak: krompir čorba sa junetinom. Oblanda nešto de nešto(nikao da zapamtim naziv)

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu SailorMoon)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: Sedmični (tjedni) jelovnik
21.1.2013 8:57:54   
bebacha
dulche de lecheuser posted image


_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: Sedmični (tjedni) jelovnik
21.1.2013 9:22:17   
mamina princeza
posto pocinejm da radim pocinjem da planiram sedmicni jelovnik ... ove sedmice cu pokusati da se pridrzim da s enaviknem iako sam jos kuci .

Ponedeljak: paradjz supa, punjene paprike i tikvice sa pire krompirom i pecenim kropirom, dezeret nesto rjetko imamo u zadnje vrijeme mozda samo puding na brzinu napravim

Utorak krompir corba , nesto u lisnatom tjestu slicno kao pahuljicina pita , neka salata ili ruska ili sa tunejvinom i majonezom, snicle i gril povrce, desert neki kolac nisam sigurna mozda ledene kocke ...( ovo nam je neka varijanta kasnog rucka/vecrre jer imamo jednu goscu poslijepodne)

Srijeda: pileca supa , gulas i restovani krompir , desert kolac ako ga ostane od utorka

cetvrtak: janjetina s kropirima i jos nekim povrcem u rerni , desert brzi kolac od rogaca

petak: supa od gljiva, musaka , desert kolac od dan ranije ako ostane ....


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: Sedmični (tjedni) jelovnik
4.3.2013 13:34:21   
ziki
Da malo podignem temu, evo mog sedmičnog jelovnika:
Ponedeljak: krem supa od gljiva, mesne okruglice i djeci riža nama makarone
Utorak: pileća supa, pureći kolačići i pire krompir
Srijeda: Sarma u kiselom kupusu
Četvrtak: škarpina i zapečeno povrće
Petak: Grašak s junetinom
Domaći hljeb iz pekača svaki dan, slate malo zelena malo ostaci zimnice a deserta nema jer sam na dijetiuser posted image


_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: Sedmični (tjedni) jelovnik
4.3.2013 13:35:59   
ziki
.

< Poruku je uredio ziki -- 4.3.2013 13:44:17 >


_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *