|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Muška neplodnost
3.12.2010 16:18:50   
kikina
Evo drage moje bila u Petrovoj i dali su mi da izvadim sve moguce hormone kako hormon plodnosti tako i hormone stitnjace.Nazalost mislila sam da cu to odmah obavit kad ono svagdje se narucuje i ceka tako da tek u drugom mjesecu idem vadit neke hormone.dal mi mozete reci koje bi suprug nalaze mogao izvadit ili morao jer zasada samo ja secem po bolnicama i mene pikajuuser posted image pusa


(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Muška neplodnost
4.12.2010 13:37:03   
malena27 RR
muz treba da uradi spermogram, spermokulturu, briseve uretre i uzv prostate...

_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu kikina)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Muška neplodnost
7.12.2010 16:14:42   
pepika
muz mi je dobio nalaz spermiokulture i pise da je pozitivan i stoji Staphylococcus aureus,mislim da je to baktrija,jel opasno,zna li iko ista o tome?

_____________________________

Covjek snuje ,Bog odredjuje.

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Muška neplodnost
10.12.2010 14:59:29   
Leva
Obavezno napraviti antibiogram i poceti sa odgovarajucim antibioticima. Bilo koja bakterija se iz prostate dosta tesko eliminira i ne treba se igrati s njima jer dovode do hronicnih upala prostate. Uz antibiotik tvoj muz mora obavezno uzimati probiotike a i jedan period nakon toga. Mi vec jaku dugo bijemo bitku sa bestijama i probiotik se pokazao nevjerovatno dobrom investicijom user posted image

_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu pepika)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Muška neplodnost
10.12.2010 21:20:11   
pepika
U ponedjeljak ide urologu pa cemo vidjeti sta ce on reci,a u proslom nalazu je isto imao tu bakteriju i drugi urolog mu je rekao da je to normalno i da nije nista strasno,user posted image ko ce znat.

_____________________________

Covjek snuje ,Bog odredjuje.

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Muška neplodnost
10.12.2010 22:39:44   
kupina
mm je imao aureus,uz odgovarajucu terapiju rijesio je se,al u međuvremenu se pojavila druga bakterija,sad opet pije terapiju,nadamo se da cemo ih se rijesiti jednog dana

(odgovor članu pepika)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Muška neplodnost
17.2.2011 16:43:10   
gerberka
eh drage..da se i ja javim...nakon spontanog u 7 mjesecu prosle godine  ( napominjem od prvog nečuvanja ostala user posted image pa nek mi neko kaze da PCOS uvijek mora da bude problem user posted image ) i mi krenuli sa pretragama user posted image
spermiogram - blaga astenoteratozoospermia ( 17 progr pokrenih, 42 pokretnih, 6 u mjestu i 60 terato ) - Urolog: variccocela 1 na 2 stupanj - danas operisan moj dragi, voljeni mužić - pužić! trebao je sutra, ali je doslo do nekih promjena pa je u utorak receno da je danas na programu.
Operacija trajala 40 minuta i sutra izlazi. ja malo kod mame, da mi vrijeme prođe..da mu nosim supicu! laknulo mi je...u nadi da cemo na ovom putu doci do normospermie..ili makar iskljuciti sve sto smo mogli poduzeti..a varicocela moze praviti probele , mm vec dugo ima probadanja i bol, ali jadnicak nikad mi dosad nije to ni spomenuo.

Profertil smo nabavili preko apoteke. Zamolh zenu da poruci i cekali smo 7 dana..pa eto da znate, da probate ko vec ima u planu narucivati lijek.

u nalazu s- grama pise 1 - 2 leukocita, malena me utjesila, rekla mi je da to nije strasno, ali viskozitet..sta je to..moj dragi ima povecan viskozitet 3? spermokultura? urinokultura..sta nam je sljedece i mora li se i na te nalaze cekati nakon operacije i tri mjeseca ili to samo vazi za spermogram?

izvinite na kobasici od posta, leteci zagrljaj!!!

i hvala



_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu kupina)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Muška neplodnost
17.2.2011 20:23:57   
kupina
gerberka zao mi je zbog tvog spontanog,tvom muzicu brz oporavak zelim,nadam se da ce se i spermici popraviti i da ces uskorouser posted image ......puno srece vam zelim..
a sto se tice spermokulture,to treba uraditi da vidi jel ima nekih bakterija u spermi,ukoliko bude bilo,dobice određenu terapiju,nakon koje treba ponoviti nalaz....
tri mjeseca vazi samo za spermogram,jer toliko otprilike treba spermijima da se oporaveuser posted image

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Muška neplodnost
17.2.2011 20:25:29   
gerberka
kupina hvala ti dušice user posted image

(odgovor članu kupina)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Muška neplodnost
6.4.2011 14:00:16   
Pikova_dama
Cure, ja sam ranije pisala na ovoj temi i postavila pitanje da li je moguce da nije varicocela iako osjetis pod rukom neke zadebljane vene. Da vam samo javim da je MM bio na pregledu kod urologa i nije mu ustanovljena varicocela. On naravno nije rekao doktoru da sumnja u to da mu ne bi dao ideju, ali ga je detaljno pregledao, ukljucujuci UZ testisa i nista mu nije rekao u vezi varicocele, samo da je sve uredno. Sad sam se sjetila da mi je neko rekao da ako sumnjas na varococelu, ona je onda tu. Je li moguce da doktor to nije vidio ili MM fakat nema varicocelu i ja moram prestati da se igram doktora user posted image

_____________________________

Biti majka znači hodati okolo sa srcem izvan tijela...

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Muška neplodnost
6.4.2011 14:13:34   
gerberka
strucan urolog ne može ofulatI varicocelu. prestanite se pipkati..mislMI pipajkte se al ne trazite varicoceLu. ako je Bas uocio trazITe i drugo misljeNje..ja bih taKo..pusauser posted image


_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu Pikova_dama)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Muška neplodnost
6.4.2011 14:15:34   
gerberka
na testisima se napipaju vene a ako je prosirena govorimo o varicoceli. 

_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Muška neplodnost
6.4.2011 14:19:26   
Pikova_dama
E onda je vjerovatno vena, a nije prosirena. Hvala vam... sad cemo se opusteno pipkat user posted image

_____________________________

Biti majka znači hodati okolo sa srcem izvan tijela...

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Muška neplodnost
13.4.2011 19:41:08   
happysmile
pozz za sve!
Ako ima neko da mi odg. pošto sam nova ovdje, da li ima ijedna članica rr ciji muz ima oligoastenozoospermiju ( mm ima od svih mogucih samo 10% jako pokretnih plivaca ) koja je ostala trudna prirodnim putem???Naime urolog nam kazao posto je uzrok oligoasteno variokocela da probamo prirodno kaze dokle god ima i 1% nadat se, a citala sam da op. nekima pomaze a nekima bas i ne ???

(odgovor članu Pikova_dama)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Muška neplodnost
14.4.2011 8:08:22   
malena27 RR
happysmile, mm ima istu dg kao i tvoj + varicocelu, sa 10% brzih progresivno pokretnih spermica... uspjeli smo tek nakon 2. pokusaja VTO da dodjemo do trudnoce... nemojte gubiti puno vremena na cekanju da se trudnoca sama desi, trazite adekvatnu pomoc.... 

_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu happysmile)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Muška neplodnost
14.4.2011 13:04:13   
happysmile
malena hvala na odg. a jos jedno pitanjce je li tvoj muz op. variokocelu i gdje ste radili VTO??
to su 2 pitanja zabrojah se jauser posted image
Znam ja da su jako slabe sanse sto se tice prirodnog puta zatrudnjivanja, ali eto Božija volja i nadanje, ja cekam jos ovu godinu tako smo sebi rekli ako nis se ne desi idemo potpomognutu oplodnju ( ako jos budemo imali zivaca ) a nadati se

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Muška neplodnost
14.4.2011 14:00:42   
gerberka
draga happysmile  mm je imao varicocelu, dg astenoterato..nalaz isto tako los, mi smo se odlucili da sve potencijalne uzroke otklonimo. operisao je varicocelu 31.1. a 8. 4. imamo nalaz normospermije. sve sto te zanima pitaj me. tu sam..zelim ti svu srecu..dosta citaj i konsultuj se, jer sve je individulano.

ljubim


dr

< Poruku je uredio malena27 RR -- 15.4.2011 9:44:18 >


_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu happysmile)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Muška neplodnost
14.4.2011 16:13:23   
happysmile
user posted image user posted image user posted image user posted image uhhh gerberka al ti mene obradovauser posted image prvo da cestitam na nalazu tvog mm, a sada onda gomila pitanja..heheh
gdje ste radili op. kakav je postupak, jel op. bas puno bolna, onda vrijeme oporavljanja, ma sve me interesuje, nadam se da ti ne zvucim ko blesava jesnostavno poslije svih prica i citanja o toj famoznoj op. od soka ne mogu da vjerujem da je nalaz normo...uhhh..
ljubac

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Muška neplodnost
14.4.2011 16:30:52   
gerberka
draga moja, hvala na cestitkama. mm je odmah, uz konsultacije sa vise strana izvadio predoperativne nalaze i otisao da ga stave na program. naravno, nije jednostavno, ali vrijedi. citajuci postove i druge forume nekom je pomogla op , nekom nije ali smo mi bili tog stava da sve distraktore jednostavno sklonimo, pa bili oni ili ne uzrok  znamo da smo taj dio presli.
sama operacija je trajala 40 minuta..uradio ga je dr Leto u zenickoj bolnici, oporavak 7 dana..mislim mirovanje, ali on je 3-ci dan otisao na posao. nista tesko ne dizati i nije se jako protezao.
misljenja su bila podijeljena da ce pomoci ili nece..ali ja volim mm bas zato sto sve zavsri recenicom: "ja cu po svom, a niko nije Bog da bude 100% siguran ". on je prestao pusiti što ja smatram velikim korakom ka ovom dobrom nalazu. pisala sam u par navrata o tome, da se ovdje ne ponavljam..sve sto te zanima pisi mi na pp draga moja. ja cu ti uvijek odgovoriti. nemoj da se vodis stadijom varikokele, jer nekom najblazi stadij uzrokuje neplodnost, a nekon zadnji stadij ne smeta da postane otac..citala sam u knjizi, a imas i na googlu.

eto javi se na pp

ljubarim te i zelim ti puno srece, a ti meni drzi palceve jer cu vjerovatno na hsg i na stimulacije user posted image


_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu happysmile)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Muška neplodnost
14.4.2011 16:34:49   
gerberka
i ne zvucis mi blesava..ja jesam bila potpuno shrvana..jer nismo bili ni slutili..ja sam prirodno zanijela prvim necuvanjem, imala spontani i nacekala se 6 mjeseci da krenemo ponovo..uradimo spermiogram i kao grom iz vedra neba...da ti nekazem da je iza mene borba sa adenomom hipofize ( magnetna mi cista sada ) a dobivala sam samo savjete da bez otvaranja glave nema da ode mikroadenom..ipak Allah dređuje neke stvari i ja vjerujem da cemo sve uspjeti..trudnice ce imati divne, zdrave bebice, a mi trudilice cemo postati trudnice user posted image user posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Muška neplodnost
14.4.2011 16:36:05   
gerberka
i opet zaboravih user posted image user posted image user posted image proguglaj i citaj..po statistikama operacija varicocele pomogne 40 % neplodnim muskarcima..mozda je tvoj muzek u ovom procentu user posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Muška neplodnost
14.4.2011 17:03:25   
happysmile
pihh
nece pp da ide pa moram ovakouser posted image
koliko se lezi u bolnici posle op. znam da je oporavak jako kratak i da to ustvari i nije NEKA op. nego malo reckanje i sta je tvoj mm pio posle op. zahvata proxeed ili???

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Muška neplodnost
14.4.2011 17:04:51   
happysmile
heheh gerberka nije valjda toliki baxuz da ne bude u tih 40%..kekkeekek
ma ja sam sad 100% sigurna da ce biti ok. pogotovo zato sto smo dobili preporuku da op. radi iskljucivo dr.Leto..hehe eto slucanosti

(odgovor članu happysmile)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Muška neplodnost
14.4.2011 17:11:48   
gerberka
pio je profertil..cink, selen, sjemenke sa medom. uzmi badem, orahe, brusnicu, marelicu, suhe smokve, ljesnjak..eto sve sto nađes i sto mozes..nemoj kikiriki..e to na sitno i onda ubaci u kg meda..ujutro kasika i navecer kasika.
e vitamin / 3 x / dan
c vitamin 100mg na dan

pa operacija...rez je oko 7 cm kod pupka s lijeve strane..nije bas da nije neka, ali eto traje relativno kratko 40 minuta...zasto da ne?? uostalom varicoela u kasnijem stadiju pravi probleme muskarcima do te mjere da ne mogu da sjede. a mm je imao ostra probadanja u lijevom testisu, al dusa se nikad pozalio nije dok ja nisam pitala...ili nije imao kad od moga kukanja...jako je stabilan a ja nestabilna user posted image


_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu happysmile)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Muška neplodnost
14.4.2011 17:16:19   
happysmile
a koliko se ceka, kako sam ja tebe razumjela tvoj mm uradio sve predoperativne pretrage i nalaze i predao i cekao da ga pozovu??? eh sad koliko se ceka do op.
UHH izgleda da ja treba da mjenjam nick u nestrpljivauser posted image user posted image
j bih to odmah sutra da moze danas je vec kasnouser posted image user posted image
a sto se tice ostalog ja radila sve pretrage kod mene je sve ok, tako dr. kazu i nisam isla samo jednom nego sam u zadnje 2 god obisla njih neces vjerovati ali 8 i svaki je potvrdio isto sve ok i kao eto bice, bice

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *