|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 12 [13] 14   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trakice za ovulaciju
29.8.2013 13:00:28   
LILLO
moze...meni je dr. mehmedbasic odjasnio ovako..prosjecna zdrava zena ima 8 ovulacija u jednoj godini a ne 12 kako sve misle...ostale su ili "prazne" nema zutog tijela" pa amim tim beskorisne jer ne mogu biti oplođene ili se jednostavno ne pojavi ovulacija..izostanak ovulacije moze biti jednom...i to je sasvim uredu..ako se ponovi izostanak naredni mjesec, onda je hormonalni poremecaj u pitanju i propise se odredena terapija koja potice ovulaciju odnosno stvaranje zutog tijela...medutim u vecini slucajeva desi se da zena pogresno racuna dane ovulacije pa trakicama mjeri u pogresnom periodu i onda one ne pokazu nista...moze biti da ti je ovulacija bila puno ranije nego sto mislis a da uopste nisi primjetila...prati naredni mjesec vjerujem da ces skontati po temperaturi, po sluzi, po boli u predjelu jajnika itd..vjerujem da ce biti rezultata ili najbolje, idi ljekaru na ultrazvuk reci ce ti ako je bilo ovulacije u ovom mjesecu kad je bila odprilike i iz kojeg jajnika..da budes mirna..

ja sad kad sam bila na pregledu za user posted image rekla mi je da sam imala duplu ovulaciju iz lijevog i desnog jajnika u isto vrijeme...cc razlike u jednom danu..zato me pitala da li imam u familiji bliznacki trudnoca..(nemam)..jer tako nastaju bliznacke trudnoce...rekla mi je na osnovu pregleda jajnika kad mi je bila ovulacija i bila je u pravu izmedu 28/29 jula...i gdje me je prvo zabolilo, to je bio desni jajnik koji je oslobodio jajnu stanicu prvi...nije mogla taj dan da vidi da li je iz lijevog oplođena ali mi je rekla da ce se vidjeti za 2 sedmice..nemoj panicariti vidjet ces da je sve ureduuser posted image sretno

_____________________________

Beba je nešto što u sebi možeš nositi devet mjeseci, na svojim rukama tri godine a u srcu do smrti......

22.04.2014..21:41..rodilo se mamino sunce..moj Arijan
27.11.2015..očekujemo seku ili bracu abd

(odgovor članu Dzenana_G)
Neposredna veza do poruke: 301
   RE: Trakice za ovulaciju
23.12.2013 14:19:33   
onalie
bok cure!nova sam i imam pitanje.kupila sam lh testove i dobila sam one s ruzicasto/rozim završetcima.neznam koliko su osjetljivi jer nemam inf.o njima.ciklus mi je 24dana,od 5 sam pocela testirat da bi mi 7dan bila crta skoro identicnako kontrolna al nije debela ko ona vec tanka.8,9,i danas 10 dan uopce nemam testne linije,sada me zanima da li mi je taj 7dan pokazalo da ce nastupit ovulacija 8 i 9. molim vas za odgovor i svaima saljem puse :)

(odgovor članu LILLO)
Neposredna veza do poruke: 302
   RE: Trakice za ovulaciju
23.12.2013 14:41:07   
dandi84

IZVORNA PORUKA: onalie

bok cure!nova sam i imam pitanje.kupila sam lh testove i dobila sam one s ruzicasto/rozim završetcima.neznam koliko su osjetljivi jer nemam inf.o njima.ciklus mi je 24dana,od 5 sam pocela testirat da bi mi 7dan bila crta skoro identicnako kontrolna al nije debela ko ona vec tanka.8,9,i danas 10 dan uopce nemam testne linije,sada me zanima da li mi je taj 7dan pokazalo da ce nastupit ovulacija 8 i 9. molim vas za odgovor i svaima saljem puse :)

Ako ti je testna linija bila iste tamne boje kao i kontrolna onda ti je O nastupila u roku opd 24-36 sati...Dakle dobro si mislilauser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Život nam vraća ono što mi drugima dajemo....

15.07.2012. god -missed ab. (8 ned+4)

28.12.2013. god -ugledali smo user posted image

29.08. 2014. god. - rođen N, mamino žuto pile...

(odgovor članu onalie)
Neposredna veza do poruke: 303
   RE: Trakice za ovulaciju
13.1.2014 8:41:07   
mama2009

IZVORNA PORUKA: dandi84


IZVORNA PORUKA: onalie

bok cure!nova sam i imam pitanje.kupila sam lh testove i dobila sam one s ruzicasto/rozim završetcima.neznam koliko su osjetljivi jer nemam inf.o njima.ciklus mi je 24dana,od 5 sam pocela testirat da bi mi 7dan bila crta skoro identicnako kontrolna al nije debela ko ona vec tanka.8,9,i danas 10 dan uopce nemam testne linije,sada me zanima da li mi je taj 7dan pokazalo da ce nastupit ovulacija 8 i 9. molim vas za odgovor i svaima saljem puse :)

Ako ti je testna linija bila iste tamne boje kao i kontrolna onda ti je O nastupila u roku opd 24-36 sati...Dakle dobro si mislilauser posted image user posted image user posted image user posted image




Samo da se javim, da smo poceli aktivno raditi na drugoj bebi, s obzirom i da s prvom trudnocom je bilo cekanja i stresa odlucila sam sa ovulcijskim trakicama, s obzirom na cijene koje ste pisale ovdje morala sam podijeliti sa vama da sam uspijela naci 40komada za cijenu od 50KM. ako uspijemo ovaj mjesec mogu trakice koje su mi ostale pokloniti nekome

_____________________________

Princeza dosla 05.02.2010

(odgovor članu dandi84)
Neposredna veza do poruke: 304
   RE: Trakice za ovulaciju
13.1.2014 9:01:22   
Amelaa RR
mama2009 cestitke na pocetku radova na novom clanu porodice..ako Bog da, da sto prije ugledas svoj plusic.. Ja sam tih trakica potrosila bruku al uvijek bi mi fulale na spram folikulometrije.. tako da bih ti ja preporucila da odes na folikulometriju to je opet najsigurnija varijanta.

_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu mama2009)
Neposredna veza do poruke: 305
   RE: Trakice za ovulaciju
13.1.2014 9:02:27   
Maja1309
jel mi možete reći gdje mogu kupiti povoljno lh trakice, ja kupumem u dm gdje je jedna 5KM?

(odgovor članu mama2009)
Neposredna veza do poruke: 306
   RE: Trakice za ovulaciju
13.1.2014 9:17:05   
anandi
ja sam narucivala preko neta (stranica njuskalo, linkmlada mama) i to vrlo povoljno. Narucila 40 trakica i dva testa za trudnocu i kostalo je oko 45KM ukljucujuci dostavu do Tuzle. Pogledaj u cekaonici u decembru tamo pred kraj ima tacan link sto je meni jedna zenica porucila

(odgovor članu Maja1309)
Neposredna veza do poruke: 307
   RE: Trakice za ovulaciju
14.1.2014 19:48:59   
mama2009
IZVORNA PORUKA: Maja1309

jel mi možete reći gdje mogu kupiti povoljno lh trakice, ja kupumem u dm gdje je jedna 5KM?



imas PP

ovo su testovi koje sam ja kupila

http://www.innovaconinc.com/downloads/Innovacon_Product_Reference_Guide.pdf

< Poruku je uredio mama2009 -- 14.1.2014 19:50:10 >


_____________________________

Princeza dosla 05.02.2010

(odgovor članu Maja1309)
Neposredna veza do poruke: 308
   RE: Trakice za ovulaciju
14.1.2014 19:52:56   
mama2009

IZVORNA PORUKA: Amelaa RR

mama2009 cestitke na pocetku radova na novom clanu porodice..ako Bog da, da sto prije ugledas svoj plusic.. Ja sam tih trakica potrosila bruku al uvijek bi mi fulale na spram folikulometrije.. tako da bih ti ja preporucila da odes na folikulometriju to je opet najsigurnija varijanta.



hvala Amela ako Bogda svi mi da sto prije ugledamo user posted image iliuser posted image ....isla sam na folikulometriju i provjerila ih, s tim da se na testu javila dan ranije crtica prije mjerenja folikula od 21mm mislim da je tacan, ako Bogda znat cu ubrzo :D

_____________________________

Princeza dosla 05.02.2010

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 309
   RE: Trakice za ovulaciju
29.1.2014 17:55:49   
Andy_Bec23
Juce 14 DC trakica za O u 19:00 pozitivna u roku 3 sekunde, danas 15 DC bol u jajniku u 11 sati , dali je kasno za akciju sada? Jel jajna stanica propala? Sta mislite?

_____________________________

Andjeo broj 1 (8 nedelja)

Anna Lina 12.04.13'-12.04.13' uvjek u nasim srcima

16.12.14' Rodilo se nase sunce, mamin zivot :-))

25.08.17' Rodio se nas mjesec, Bakin život ;-))

(odgovor članu LILLO)
Neposredna veza do poruke: 310
   RE: Trakice za ovulaciju
29.1.2014 18:16:41   
grozđe

IZVORNA PORUKA: Andy_Bec23

Juce 14 DC trakica za O u 19:00 pozitivna u roku 3 sekunde, danas 15 DC bol u jajniku u 11 sati , dali je kasno za akciju sada? Jel jajna stanica propala? Sta mislite?


Andy mila sve je to u Bozijim rukama... mislim da nikada nije kasno i bice kada bude sudjeno...


(odgovor članu Andy_Bec23)
Neposredna veza do poruke: 311
   RE: Trakice za ovulaciju
29.1.2014 18:36:25   
Andy_Bec23

IZVORNA PORUKA: grozđe


IZVORNA PORUKA: Andy_Bec23

Juce 14 DC trakica za O u 19:00 pozitivna u roku 3 sekunde, danas 15 DC bol u jajniku u 11 sati , dali je kasno za akciju sada? Jel jajna stanica propala? Sta mislite?


Andy mila sve je to u Bozijim rukama... mislim da nikada nije kasno i bice kada bude sudjeno...





Imas pravo mila i ja pitam gluposti :-) Ode ja u akciju pa sta bude bit ce , znas i sama zasto sam opterecena :-(


_____________________________

Andjeo broj 1 (8 nedelja)

Anna Lina 12.04.13'-12.04.13' uvjek u nasim srcima

16.12.14' Rodilo se nase sunce, mamin zivot :-))

25.08.17' Rodio se nas mjesec, Bakin život ;-))

(odgovor članu grozđe)
Neposredna veza do poruke: 312
   RE: Trakice za ovulaciju
29.1.2014 19:02:53   
grozđe

IZVORNA PORUKA: Andy_Bec23


IZVORNA PORUKA: grozđe


IZVORNA PORUKA: Andy_Bec23

Juce 14 DC trakica za O u 19:00 pozitivna u roku 3 sekunde, danas 15 DC bol u jajniku u 11 sati , dali je kasno za akciju sada? Jel jajna stanica propala? Sta mislite?


Andy mila sve je to u Bozijim rukama... mislim da nikada nije kasno i bice kada bude sudjeno...





Imas pravo mila i ja pitam gluposti :-) Ode ja u akciju pa sta bude bit ce , znas i sama zasto sam opterecena :-(



user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Andy_Bec23)
Neposredna veza do poruke: 313
   RE: Trakice za ovulaciju
30.1.2014 10:05:08   
mama2009

IZVORNA PORUKA: mama2009


IZVORNA PORUKA: Amelaa RR

mama2009 cestitke na pocetku radova na novom clanu porodice..ako Bog da, da sto prije ugledas svoj plusic.. Ja sam tih trakica potrosila bruku al uvijek bi mi fulale na spram folikulometrije.. tako da bih ti ja preporucila da odes na folikulometriju to je opet najsigurnija varijanta.



hvala Amela ako Bogda svi mi da sto prije ugledamo user posted image iliuser posted image ....isla sam na folikulometriju i provjerila ih, s tim da se na testu javila dan ranije crtica prije mjerenja folikula od 21mm mislim da je tacan, ako Bogda znat cu ubrzo :D


na zalost nista, pored folikulometrije :( idemo dalje sva sreca imam jos trakica


_____________________________

Princeza dosla 05.02.2010

(odgovor članu mama2009)
Neposredna veza do poruke: 314
   RE: Trakice za ovulaciju
31.1.2014 0:57:47   
mina23
Cure i mi radimo na bebi br.2 vec oko 6 ili 7 mjeseci bez uspjeha :(
Mislim da cu sebi nabaviti ovaj Clearblue O.test jer citam da je jedan od pouzdanijih, cekam da mi prodje user posted image
I krecem sa testiranjem user posted image . Sretmo i vama :*

_____________________________

Sunce mamino stiglo 23.01. 2010 nas mali Saim, Volimo ga puuuuno!

(odgovor članu mama2009)
Neposredna veza do poruke: 315
   RE: Trakice za ovulaciju
9.2.2014 1:43:05   
mina23
Kupila sam neke trakice za O, ali danas mi pise da mi je kao ovulacija a trakica pokazuje negativnan rezulatatuser posted image , pise da su 99.9% pouzdane.


_____________________________

Sunce mamino stiglo 23.01. 2010 nas mali Saim, Volimo ga puuuuno!

(odgovor članu mina23)
Neposredna veza do poruke: 316
   RE: Trakice za ovulaciju
9.2.2014 20:58:53   
ljiljo
mina23 ne mora to nista znaciti, ja mislim da su te trakice uvijek tacne, ja sam pocela od 12dc jer sam mislila da mi je tada O, imam cikluse od 26 dana, međutim ispostavilo se da mi je Ovulacija 15-ti na 16 dan ciklusa, sto je i UZ dokazano ja to nisam imala pojma

tako piski svaki dan oko 6 navece jer je tad najveca koncentracija tog LH hormona

sretno user posted image user posted image

_____________________________

20.01.2009 ispunile sve naše želje

02.11.2013 - 8 sedmica - vanmatericna

(odgovor članu mina23)
Neposredna veza do poruke: 317
   RE: Trakice za ovulaciju
12.2.2014 16:47:03   
TiruTiru
Pozdravljam vas, nova sam, prosli mjesec smo poceli raditi na bebi, bez nekog velikog iznenadjenja bez uspjeha obzirom na moje jajnike i disbalans hormona.
...a vezano za trakice, naletih da cure narucuju trakice i sa ebay-a, nekih stranica... imal neka medju nama koja je narucivala, usudimol se jer primjetih ogromna je razlika u cijeni ?
gdje mogu naci info, kod kojeg ginekologa idete, jel neko radi preglede u skerlicevoj... sorry na nerazgovjetnosti, treba mi malo vremena dok se uhodam :)

< Poruku je uredio TiruTiru -- 12.2.2014 17:02:00 >

(odgovor članu ljiljo)
Neposredna veza do poruke: 318
   RE: Trakice za ovulaciju
16.4.2014 22:07:37   
Irilda
Evo jos jedne zeljne bebe :D ako ima neko da jos cita ovaj forum molim za odgovor, da li ste koristile ovugnost trakice, danas sam ih kupila dodje pet trakica samo me interesuje zasto neke djevojke rade dva puta testiranje a neke jednom je li to zavisi od vrste trakica ili cisto radi sopstvene sigurnosti. I da u apotekama su malo skuplje, a u Lukavici su 15KM pakovanje ovo govorim ako iam neko zainteresovan za kupovinu :)

(odgovor članu TiruTiru)
Neposredna veza do poruke: 319
   RE: Trakice za ovulaciju
16.4.2014 22:44:04   
dandi84

IZVORNA PORUKA: Irilda

Evo jos jedne zeljne bebe :D ako ima neko da jos cita ovaj forum molim za odgovor, da li ste koristile ovugnost trakice, danas sam ih kupila dodje pet trakica samo me interesuje zasto neke djevojke rade dva puta testiranje a neke jednom je li to zavisi od vrste trakica ili cisto radi sopstvene sigurnosti. I da u apotekama su malo skuplje, a u Lukavici su 15KM pakovanje ovo govorim ako iam neko zainteresovan za kupovinu :)

Radis jednu dnevno sa poslepodnevnim urinom a nastoj da dva sata prije toga ne pijes tecnost. Ja sam radila od 12dc a ciklusi su mi 28 dana. user posted image

_____________________________

Život nam vraća ono što mi drugima dajemo....

15.07.2012. god -missed ab. (8 ned+4)

28.12.2013. god -ugledali smo user posted image

29.08. 2014. god. - rođen N, mamino žuto pile...

(odgovor članu Irilda)
Neposredna veza do poruke: 320
   RE: Trakice za ovulaciju
17.4.2014 23:29:37   
miks
Trakice su dobra stvar ali ne mogu tvrditi da je ovulacija u toku ili da ce se desiti sto posto...
Pokazuju da je nivo hormona povecan ali ne moze potvrditi da je folikula pukla i bila O...ako pokusavate i ne ostajete
trudni idite na folikuletriju prije i poslije O...

(odgovor članu dandi84)
Neposredna veza do poruke: 321
   RE: Trakice za ovulaciju
21.4.2014 20:42:27   
Irilda
I meni se nazalost cini da nisu pravi pokazatelj, posljendih par trakica mi se pojavi druga crtica ali je konstantno svjetla :/

(odgovor članu miks)
Neposredna veza do poruke: 322
   RE: Trakice za ovulaciju
26.4.2014 22:54:26   
miks
mjeris li temperaturu? ja nikad nisam znala ouno sto se temo mjerenja tice...ima li iko iskustvo...digitalni topl ili?

(odgovor članu Irilda)
Neposredna veza do poruke: 323
   RE: Trakice za ovulaciju
27.4.2014 0:34:55   
dandi84

IZVORNA PORUKA: miks

mjeris li temperaturu? ja nikad nisam znala ouno sto se temo mjerenja tice...ima li iko iskustvo...digitalni topl ili?

Imas temu mjerenje bazalne temperature. Svako jutro ispod jezika u isto vrijeme digitalnim toplomjerom mjeris. Temperaturu biljezis na fertility friend koji ti odredi O.
Prebaci se malo na tu temu korisna je. Preporucujem mjerenje.

_____________________________

Život nam vraća ono što mi drugima dajemo....

15.07.2012. god -missed ab. (8 ned+4)

28.12.2013. god -ugledali smo user posted image

29.08. 2014. god. - rođen N, mamino žuto pile...

(odgovor članu miks)
Neposredna veza do poruke: 324
   RE: Trakice za ovulaciju
27.4.2014 13:17:44   
miks
Hvala...meni je tesko ispod jezika nikako mi ne pokazuje dobro...ici cu na temu....hvala...

IZVORNA PORUKA: dandi84


IZVORNA PORUKA: miks

mjeris li temperaturu? ja nikad nisam znala ouno sto se temo mjerenja tice...ima li iko iskustvo...digitalni topl ili?

Imas temu mjerenje bazalne temperature. Svako jutro ispod jezika u isto vrijeme digitalnim toplomjerom mjeris. Temperaturu biljezis na fertility friend koji ti odredi O.
Prebaci se malo na tu temu korisna je. Preporucujem mjerenje.


(odgovor članu dandi84)
Neposredna veza do poruke: 325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 12 [13] 14   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 12 [13] 14   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *