|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trakice za ovulaciju
14.3.2011 13:04:19   
Banana
ovulacija nastupa 24-36 sati nakon pozitivnog lh testa, nakon toga se preporučuje seks svaki dan, dalje sama računaj user posted image

_____________________________

Ja Hadi, Ja Mudžibu...

3 IUI -

user posted image došlo samo

i drugo user posted image došlo samo

(odgovor članu Anica1)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: Trakice za ovulaciju
14.3.2011 13:38:46   
Anica1
Hvala ti Banana puno!! Mi cemo u akciju (pored jutros)  i veceras, i sutra pa sta bude user posted image

(odgovor članu Banana)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: Trakice za ovulaciju
17.3.2011 15:45:57   
izzy
Cure moze li mi netko dati savjet...
Već 4. dan mi je lh trakica izuzetno tamna, šta bi to moglo značit?

22. dan mi je ciklusa, a obično traju do 33...

_____________________________

[img]http://lmtf.lilypie.com/qbDtp1.png[/img]

(odgovor članu Banana)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: Trakice za ovulaciju
1.10.2011 9:38:54   
vila_7
evo i ja krecem za dan-dva sa trakicama pa me zanima:
1. koliko dugo ostaviti trakicu u urinu
2. koliko su uopce ove trakice korisne ako svejedno imamo odnose svaka 2 dana tokom citavog cikllusa?

I da potvrdim - znaci kad je iste boje kao kontrolna ili jaca - ovulacija stuoa za 12-36 sati i u tom periodubi trebali biti aktivni?


_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu izzy)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: Trakice za ovulaciju
1.10.2011 14:41:34   
Lulu_08

IZVORNA PORUKA: helena_7

evo i ja krecem za dan-dva sa trakicama pa me zanima:
1. koliko dugo ostaviti trakicu u urinu

Isto kao i kod testa za tudnocu - cca 10 sek.

2. koliko su uopce ove trakice korisne ako svejedno imamo odnose svaka 2 dana tokom citavog cikllusa?

Korisne su kao potvrda ovulacije hehe.

I da potvrdim - znaci kad je iste boje kao kontrolna ili jaca - ovulacija stuoa za 12-36 sati i u tom periodubi trebali biti aktivni?

Upravo!


Eto draga odgovori su tu hehehee....

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: Trakice za ovulaciju
3.10.2011 7:29:17   
vila_7
ej zanima me jos i npr.jucer druge ni na vidiku - e sad ako ih radim svaki dan hoce li se prvo slabija pojaviti pa sve tamnija i tamnija sto se blizi ovulacija ,ili ce odmah odjednom tamna?

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: Trakice za ovulaciju
3.10.2011 7:34:50   
vjestica
sve zavisi kad se desi peak tj najveća količina lh
zato se preporučuje testiranje 2 put dnevno, jer ako se testiraš jendom , možeš fuliti peak
kako razina lh raste, tako je trakica tamnija, kad je peak, najtamnija je (tamnija od kontrolne), pa onda svijetli


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: Trakice za ovulaciju
3.10.2011 7:39:58   
vila_7
ma skontala sam ja to,nego sam mislila npr.da dva dana pred O bude svijetla,pa sljedeci tamnija malo, i onda na O bas tamna. A ne bojim se da cu promasiti jer ionako svaki drugi dan smo aktivni a trakice sam uzela kao sto Djana kaze cisto da vidim otprilike kad je O,a bile jeftine pa mi ih zao bilo propustiti! user posted image

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: Trakice za ovulaciju
8.10.2011 12:14:15   
nermina_
ako kome trebaju lh trakice moze mi se javiti na pp. detalje imate i na malim oglasima.
pozzzz

_____________________________

Kan 28.11.2009 god.
Amani 14.07.2012.god

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: Trakice za ovulaciju
9.11.2011 10:34:33   
Andy_Bec23
E imam pitanje ako netko zna moje Lh trakice su bila od 11 Dc do 18 Dc pozitivne tj u smislu da mi je 11 Dc bilo tamnije pa onda sve svjetlije i svjetlije a ni 11 Dc nisu bile tamnije od kontrolne . Mene zanima dali je moguce to ?
Moze li jedan Lh test pokazat i trudnocu ako su npr uvjek pozitivne ali svjetle crte jer nemoguce je da 7 dana postoji ta crta ili se varam?
user posted image

(odgovor članu nermina_)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: Trakice za ovulaciju
9.11.2011 10:43:57   
pauza
lh trakica za ovulaciju je pozitivna samo i iskljucivo samo ako je testna crtica tamnija od kontrolne (nije kao kod testa trudnoce, bitno je da postoji pa kakva god bila)..... tako da, sudeci po tvom postu, u tih 7 dana kad si se testirala ovulacije nije bilo..... sto nije nista cudno, jer je to cesta pojava da bude prije ili kasnije ili da je cak uopste ne bude.... probaj kombinovati trakice i temperaturu ...... sretnouser posted image

(odgovor članu Andy_Bec23)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: Trakice za ovulaciju
9.11.2011 10:52:08   
Andy_Bec23
Hvala ti puno na odgovoru ... Ja pratim temperaturu vec 2 ciklusa i tem . je pala 1.11 na 36,3 i bila tako do 4 .11 i onda je porasla na 36,8 i ostala tako do danas i danas je 36,3 :-( Pa sta sad da mislim?

(odgovor članu pauza)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: Trakice za ovulaciju
9.11.2011 10:56:16   
vjestica
andy imaš temu bazalna temperatura, pa malo pročitaj, inače temperatura skoči nakon ovulacije
nadam se da nisi radila lh trakice sa jutarnjim urinom
najbolje je bvrijeme oko 11 prije podne i 6 poslije podne i da bi uhvatila peak tj najveći porast lh preporuka je da se testiraš 2 puta dnevno, jer ga vrelo lako možeš fuliti


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Andy_Bec23)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: Trakice za ovulaciju
9.11.2011 10:58:32   
Andy_Bec23
Odlicno ako je temperatura kocila nakon O jer smo ju onda pokrili :-) 31.10 i 4.11 smo akcijali pa se onda mogu nadat :-)

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: Trakice za ovulaciju
9.11.2011 11:00:16   
pauza
temp. poraste dan nakon ovulacije (mislim trebalo bi) i tako ostane do dan pred menstruaciju ili cak do same menstruacije , naravno ako u medjuvremenu nisi zatrudnila).... eh, ako ostane povisena, a meca kasni veliki su izgledi za trudnocu.... ono sto je bitno je da kad temp. poraste to je znak da se ovulacija vec desila (vjerovatno dan prije)..... ja sam imala srecu pa je meni bas sve ovako skolski bilo.... lh trakica mi potamnila u cetvrtak (uvijek se mjeri poslije podne ili navece, ne rano ujutru), subotu ujutru temperatura porasla i ostala povisena:-) tako da je pretpostavljam ovulacija bila u petak:-)
nadam se da sam ti bar malo pomogla:-)

(odgovor članu Andy_Bec23)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: Trakice za ovulaciju
9.11.2011 11:04:12   
Andy_Bec23
Puno si mi pomogla samo meni je jako cudno sto mi trakice jos uvjek pokazuju tu drugu crtu i sto mi je temperatura danas opet pala na 36,3user posted image user posted image

(odgovor članu pauza)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: Trakice za ovulaciju
9.11.2011 11:05:35   
vjestica
andy malo smo ot, trebali bi na temu bazalna temperatura, ali koji ti je dpo?
svakako nastavi mjeriti bazalnu, pa ćeš vidjeti kako će biti dalje
a jel ti i sad pokazuje lh trakica drugu crticu?
jeli li radila uzv i neke pretrage?


< Poruku je uredio vjestica -- 9.11.2011 11:07:17 >


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Andy_Bec23)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: Trakice za ovulaciju
9.11.2011 11:08:21   
Andy_Bec23
ajd mi daj link od bazalne ne mogu nac:-)

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: Trakice za ovulaciju
9.11.2011 11:11:27   
vjestica
http://www.ringeraja.ba/forum/Bazalna_temperatura/m_5942/tm.htm
jel ti i sad pokazuje lh trakica drugu crticu?
jesi li radila uzv i neke pretrage?


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Andy_Bec23)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: Trakice za ovulaciju
9.11.2011 11:14:54   
Andy_Bec23
Pokazuje mi drugu crtu od 2.11 do juce danas cu opet napravit oko 15 ili 16 sati pa cu vidjet. I ps. sve sam radila popodne trakice .
Nisam radila nikakve pretrage :-)

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: Trakice za ovulaciju
9.11.2011 11:40:56   
pauza
pokazuje drugu crtu jer tog hormona uvijek ima (bar ja mislim), poenta je da on bude povisen, tj. da mu je jaka koncentracija u mokraci, a za to je dokaz tamna crta, tj. obavezno tamnija od kontrolne......
nije rijetko da se zenama ovulacija desi npr 9. dc, mozda je 11. vec bilo kasno ili npr kao sto je meni 18. dc..... zato bi se trebao pratiti cijeli mjesec i zapisujes:-)

(odgovor članu Andy_Bec23)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: Trakice za ovulaciju
9.11.2011 12:02:41   
vjestica
iza ovulacije ne bi trebala biti tamna druga crtica, to onda može ukazivati na pcos

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu pauza)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: Trakice za ovulaciju
9.11.2011 12:08:58   
pauza
ne, ne, nisam ni mislila iza ovulacije, nego dan pred ovulaciju testna crta bude tamnija od kontrolne...a kasnije je ima ali svijetlija..... vjestice, ako si pisala meni :-)

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: Trakice za ovulaciju
9.11.2011 18:28:53   
Andy_Bec23
Vjestice ja nikada nisam imala problema sa Pcos hvala dragom Bogu... Tako da nevjerujem da je to to :-)

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: Trakice za ovulaciju
28.11.2011 12:32:22   
Andy_Bec23
Trebam pomoc :-) evo moje Lh rakice i sad me zanima sta kazete jel bila O ili tek treba doc .

http://www.slikomat.com/slika/5077898.htm


Temperatura mi je bila 6DC 36,4 a 7 DC 36,8 bila j povisena do danas a danas je 36,6 i 10DC

(odgovor članu Andy_Bec23)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *