|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: proljev :/
30.12.2011 16:20:51   
bananica
IZVORNA PORUKA: dadada

IZVORNA PORUKA: bananica

orasoluser posted image  
sta ti je touser posted image



orosal - glukozno-elektrolitni rastvor

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: proljev :/
30.12.2011 16:21:16   
Anoniman
ja sam noi kupovala onu humanu s bananom al ako ti on nece AD onda ono mlijeko Lagano jutro,onaj hippors noa nije htjela primirisati pa je na kraju sirup enterofyril rijesio stvaruser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 52
   RE: proljev :/
30.12.2011 16:22:19   
bananica
a najbolje od najboljeg coca colauser posted image i banana

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: proljev :/
30.12.2011 16:24:41   
Anoniman
pije AD...tenkju vam

(odgovor članu bananica)
  Neposredna veza do poruke: 54
   RE: proljev :/
30.12.2011 16:28:47   
Mirkica
IZVORNA PORUKA: Apotekarka

Linex baby prah koji se moze dati i u caju

ovo je i Ishaku doktor dao kad smo bili u BIH


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: proljev :/
30.12.2011 16:30:21   
Mirkica
IZVORNA PORUKA: bananica

uzmi prolife pa joj pocni davati
kuhanu rizu nek jede, stapice, bananu, i naravno nezaobilaznu kolu, stvarno pomaze



je li to vi se  zezate ili ozbiljno kola pomaze protiv proljeva ??


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: proljev :/
30.12.2011 16:30:33   
Anoniman
rehidromix ili orosal (imaš sa ukusom malineza djecu)
IZVORNA PORUKA: vjestica

rehidromix ili orosal (imaš sa ukusom malineza djecu)
čaj od šipurka kažu da pomaže (i mi imamo isiti problrem, ali moja cura čim vidi obojenu vodu neće ni da proba) i pečene jabuke (moja ni to neće)

jesi joj probala linex staviti u obicnu vodu...nije to ni tako lose...uprincipu u obicnoj (neprokuhaloj) imas sve sto joj treba...mislim...elektrolite&co

(odgovor članu vjestica)
  Neposredna veza do poruke: 57
   RE: proljev :/
30.12.2011 16:31:20   
Mirkica
IZVORNA PORUKA: vjestica

rehidromix ili orosal (imaš sa ukusom malineza djecu)
čaj od šipurka kažu da pomaže (i mi imamo isiti problrem, ali moja cura čim vidi obojenu vodu neće ni da proba) i pečene jabuke (moja ni to neće)


da i voda od kuhane rize tako je bar meni doktor rekao mlijecne proizvode ni pod razno .


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: proljev :/
30.12.2011 16:33:35   
vjestica
linex joj razmutim u običnoj vodi i to popije bez problema
ali čaj od šipurka, koji zatvara neće
što se tiče nadoknade tenosti, sad intenzivnije doji pa se ne sekiram
i pedijatrica mi je rekla pošto doji, da to malo forsiram pa će dobiti šta treba u mlijeku


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: proljev :/
30.12.2011 16:34:36   
Anoniman
dadada znam da si ti protiv sirupa itd..ovaj uzmi cisto da imas u kuci,poznavajuci andrejeviceve prehrambene navike koje su iste kao i Noineuser posted image user posted image user posted image on jedini moze zaustaviti nedaj Boze ''katastrofu''

(odgovor članu Mirkica)
  Neposredna veza do poruke: 60
   RE: proljev :/
30.12.2011 16:40:17   
DM
Ja ću evo prekopirati svoj post sa neke teme o prolivu

Važno je da joj daješ tečnosti da ne dehidrira,a linex obavezno i rehidromix(ima sada sa okusom maline pa ga lakše piju),a od hrane evo ponavljam i sebe ,a i druge:dvopek                      kuhana riža(iskuhana do sluzi-možeš je kombinovati sa mrkvom-poboljša joj okus, zbog djece, a i mrkva je dobra za proliv)
pečeni krompir
izerendana jabuka(pustiti je da oksidira-potamni)
banana
čokolada za kuhanje
štapići slani
čaj od šipurka
čaj od narove kore
sok od drijenjka

HIPP ors
prolife
enterofuril!



_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: proljev :/
30.12.2011 16:46:13   
chuci
čaj od narove kore kako meni rekoše samo u malim količinama

_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: proljev :/
30.12.2011 16:48:54   
ladyblue RR
eh,evo doktora proljevskih naukauser posted image . Dadada,prvo ti meni reci o kojem broju stolica u 24h se radi i koliko dana traje? A drugo,povraca li ili je samo proljev?

_____________________________

Just because it's a bad idea, doesn't mean it's not going to be a good time!

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: proljev :/
30.12.2011 17:05:08   
Mirkica
a niko meni da ogovori kakve veze ima cola sa proljevom ?????????

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu ladyblue RR)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: proljev :/
30.12.2011 17:50:07   
DM

IZVORNA PORUKA: doublemum

Ja ću evo prekopirati svoj post sa neke teme o prolivu

Važno je da joj daješ tečnosti da ne dehidrira,a linex obavezno i rehidromix(ima sada sa okusom maline pa ga lakše piju),a od hrane evo ponavljam i sebe ,a i druge:dvopek                      kuhana riža(iskuhana do sluzi-možeš je kombinovati sa mrkvom-poboljša joj okus, zbog djece, a i mrkva je dobra za proliv)
pečeni krompir
izerendana jabuka(pustiti je da oksidira-potamni)
banana
čokolada za kuhanje
štapići slani
čaj od šipurka
čaj od narove kore
sok od drijenjka

HIPP ors
prolife
enterofuril!



Ja bih na ovo još dodala i jogurt ab kultura sa 0,1%mm u kombinaciji sa tjesteninom npr.(ovo nam je jednom hanady prenijela po preporuci pedijatra)!

Ovo sve kod proliva možeš davati neograničeno(ipak ne previše) ali ako je i povraćanje prisutno, samo po kašiku tečnosti svako malo(ne odjednom ni bočicu , niti neku veću kol.)-daji mu neki elektrolitski napitak(orosal, ili hipp ors)i najbolje-rižina sluz zasoljena
Sretno vam dadada-nas je ovo slomilouser posted image


_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: proljev :/
30.12.2011 19:41:34   
Anoniman
Eh ovako,
do sad je imao dva put proljev i dva puta je povratiouser posted image
trenutno spava...ima temperaturu...nije strasna al sam ja u pripravnosti (37,8)...mjerena ispod pazuha
ja sam rekla mm da kupi sve sto ste nabrojale...apotekarka mu je rekla opet da je to previse, tako da mu je dala samo hipp ors od mrkve i hipp AD comfort...tako nesto...imam jos linex.
On pije vodu...nije nista jeo...popio je malo i caja od sipka u kojem je linex...ja mu temp. stalno mjerim...nadam se da nije nista  strasno...a receno mi je da jako puno ima stomacne virozeuser posted image

Hvala vam svima oduser posted image
Noa...ako ne daj boze sutra bude ista situacija kupujem taj sirup

(odgovor članu DM)
  Neposredna veza do poruke: 66
   RE: proljev :/
30.12.2011 19:47:10   
DM
Dadada-isto k'o kod nas, nažalostuser posted image
Moj maleni je znao u snu imati takav proliv-da je samo glava bila suha, a ostalo-potop
Uključi mu neki probiotik-prolife ili linex i daji mu rižinu sluz(zasoljenu)-ja sam primjetila da nam je ona najbolje pomogla....
U biti-ničim ga ne kljukaj puno, samo probaj da nadoknadiš tečnost koju gubi prolivom i povraćanjem-da ne bi dehidrirao.
I da-zbog povraćanja-po malo nek' pijucka, ne odjednom puno
Suosjećam


_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: proljev :/
30.12.2011 21:08:08   
R&T@
IZVORNA PORUKA: doublemum


Važno je da joj daješ tečnosti da ne dehidrira,a linex obavezno i rehidromix(ima sada sa okusom maline pa ga lakše piju),



I R. danas cijeli dan trci u wcuser posted image
ali nema povracanja...
Hvala Bogu, jede ovu hranu s spiska, a umjesto mlijeka pristala je na ovaj "sok",tj. rastvor s okusom maline... nije neukusan, kao sto je onaj u zelenim vrecicamauser posted image

Dadada, kako je djecak?


_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: proljev :/
30.12.2011 23:51:30   
bananica
IZVORNA PORUKA: Mirkica

IZVORNA PORUKA: bananica

uzmi prolife pa joj pocni davati
kuhanu rizu nek jede, stapice, bananu, i naravno nezaobilaznu kolu, stvarno pomaze



je li to vi se  zezate ili ozbiljno kola pomaze protiv proljeva ??



ozbiljno ti kazem, nam pedijatrica jedne prilike rekla, zaustavlja za trenuser posted image

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: proljev :/
31.12.2011 0:11:47   
ladyblue RR
eh ovako,kod proljeva i povracanja ne tjerajte djecu da jedu. Unos tecnosti mora biti strogo ogranicen i to da svakih 5-10 min po kasicicu orosala. Nista vise,dok god povracaju. Tek kada prestane povracanje, mozes dati ne taj Hipp nego Humanu HN i Ors 200. Ishrana dijetalna najmanje 3 dana. Znaci riza i ona sluz,grisini,dvopek. Cim prestane povracanje ukljuci Prolife 7 dana. Linex baby mozes uporedo davati ali nema od njega neke velike koristi. Ako trebas jos koju info,samo pitaj. Meni je od pomisli na proljeve,muka!

_____________________________

Just because it's a bad idea, doesn't mean it's not going to be a good time!

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: proljev :/
31.12.2011 0:14:59   
ladyblue RR
enterofuril sirup je dobar ali dok god ima povracanja,ne daje se. On je samo za proljev!

_____________________________

Just because it's a bad idea, doesn't mean it's not going to be a good time!

(odgovor članu ladyblue RR)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: proljev :/
31.12.2011 0:16:47   
Dida79
Da i nama su jednom u hitnoj rekli za kolu.
Nasuti djetetu casu kole i da polako pijucka uz grisini ovo nam je zaustavilo proljev za tren

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: proljev :/
31.12.2011 12:06:52   
R&T@
Dadada, kako je A. jutros?

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: proljev :/
31.12.2011 17:58:09   
Anoniman
Evo mene...hvala vam sto se brineteuser posted image ..
ovako...sinoc je imao 38,6 mjereno ispod pazuha, pa sam mu stavila lupocet cepic...temp. je spala...jutros se probudio sa temp. i osipom po obrazima i usima...i proljev...vise nije povracao...e ja sam naravno, kao pravi hipohondar, pomislila na sarlah...obukla dijete i u Dom zdravlja...tamo je bio neki dr. koji inace ne radi kod nas...on ga je "pregledao" mislim...nije ga bukvalno dotakao, osim sto ga je poslusao...i rekao da nije sarlah JOSuser posted image ali nam je dao antibiotik...pa sam ja malo tu...znate mene vec...s njim u pricu...elem, rekao mi je da on mora prepisati antibiotik...a ja kako hocu...tako da sam ja kupila antibiotik, ali mu jos nista nisam dala...niti namjeravam...sve dok ne vidim kako ce se stvari razvijati...opet je popodne imao 38,6 i opet sam mu stavila lupocet...sad vise nema temp. a i osip se povlaci koliko vidim...tako da ja kontam ili je trodnevna ili je od povracanja ili vec od temperature...nista novo u sebe nio unio sem linex baby...a od toga ne moze biti osip...barem ja mislim
Eto...to je ukratko...on slabo jede...sto mene ni necudi...a inace je ook kada nema temp. cim mu skoci obori ga sto je prirodno
tako da cemo i dalje biti u pripravnosti

Ja vas jos jednom sve user posted image i Sretna vam Nova...cujemo se sutra

(odgovor članu R&T@)
  Neposredna veza do poruke: 74
   RE: proljev :/
31.12.2011 18:33:37   
škorpija
hejje dadada ajdin je prije jedno dva mjeseca isto poslije bolesti dobio osip, ali samo po učnim resicama is kroz sitan kao da ga neko izbockao iglicama, nije bio izdignut iznad razine kože, kasnije sse sam povukao, li eto nisam ga vodila dr. i nemam pojma šta je to bilo,a jest bio čudno

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *