|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 13 [14] 15   Sljedeća stranica >   >>
[Anketa]

Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?


DA
  75% (244)
NE
  24% (79)


Ukupno glasova: 323


(Posljednji glas : 27.5.2015 23:59:43)
(Glasanje traje do: -- )
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
27.2.2012 9:38:18   
teacher75

IZVORNA PORUKA: Djana

Da, ja sam svoju L. dojila u javnosti, nisam se sklanjala ali bih dok je bila mala bebica koristila pelenicu kao neki diskretan "paravan" hehe. Sada aBd prije termina planiram nabaviti izmedju ostalog i onu "maramu za dojenje" da mogu jos rahatnija biti.

i ja ovako, u pocetku sam se sklanjala a poslije opustilauser posted image al sam se uvijek pokrivala necim i gledala da okrenem ledja ljudima ako ih ima u blizini. vjerovatno cu i ovaj put tako (mada sam se u mladosti suncala topless, hahaaha, sad me stid)

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 326
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
13.4.2012 14:02:58   
mamina princeza
e jos mi je ova briga ostala po pitanju dojenja....
za sad su se nasi izlasci svodioli na max sat vremena pa smo mogli al sad ide ljepse vrijeme i bice sigurn i duze. nemam pojma gdje mogu da se skloni da podojim bebu - u bbi u onim prostorijama gdje se presvlace bebe ili ?

imam maramu za dojenje mozda mogu i sjesti u park i pokriti se al ja nisam vjesta u tome i moj bebach glasno doji i zagrcnjava se pa se odmakne tako da skroz budemo mokri nekad pa je nezgodno. Al moracemo se usteliti ... jer ja jedva cekam da krenemo u duge setnje. Mogu izdojiti uz dosta truda maksimum 50 -70 al ovaj moj ne zna piti iz flasice ( probali dva tri puta izdojeno mlijeko iz flasice) tako da je to koplikovanije.

Valjda cemo se i u tome usteliti kad pocnemo . Inace volim da imam mir kad dojim al mislim da cu s maramom ili nekom peleno m moci kad zagusti da obavim posao. Naravno ne bih mogla onako bas u javnosti bez icega ....

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 327
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
13.4.2012 15:17:18   
Emmy

IZVORNA PORUKA: mamina princeza

e jos mi je ova briga ostala po pitanju dojenja....
za sad su se nasi izlasci svodioli na max sat vremena pa smo mogli al sad ide ljepse vrijeme i bice sigurn i duze. nemam pojma gdje mogu da se skloni da podojim bebu - u bbi u onim prostorijama gdje se presvlace bebe ili ?

imam maramu za dojenje mozda mogu i sjesti u park i pokriti se al ja nisam vjesta u tome i moj bebach glasno doji i zagrcnjava se pa se odmakne tako da skroz budemo mokri nekad pa je nezgodno. Al moracemo se usteliti ... jer ja jedva cekam da krenemo u duge setnje. Mogu izdojiti uz dosta truda maksimum 50 -70 al ovaj moj ne zna piti iz flasice ( probali dva tri puta izdojeno mlijeko iz flasice) tako da je to koplikovanije.

Valjda cemo se i u tome usteliti kad pocnemo . Inace volim da imam mir kad dojim al mislim da cu s maramom ili nekom peleno m moci kad zagusti da obavim posao. Naravno ne bih mogla onako bas u javnosti bez icega ....

mamina princeza kad god smo bili u gradu ja sam bebu dojila u prostoriji za presvlačenje beba u BBI centru, naravno kad zagusti. Tu se taman i presvučemo i furamo dalje. Park je također opcija sa maramom ili pelenicom, ali kad zagusti ne pitaj, pogotovo ako voliš tutnjatiuser posted image

_____________________________

Mamina radost 20.12.2006.
Druga radost stigla 20.08.2010.

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 328
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
22.4.2012 21:38:59   
KupusLivada
marama za dojenje zakon user posted image

sad se vise nigdje ne sklanajm, gdje sam tu sam user posted image

(odgovor članu Emmy)
Neposredna veza do poruke: 329
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
23.4.2012 10:00:50   
zumbulcica
Ja dojim gdje stignemuser posted image ,ali bukvalno.Kad moja bebi zatrazi ciku ja je vadim bez obzira gdje se nalazimo,u autu,parku,kaficu...doduse,pokrijem se,onoliko koliko je to moguce user posted image .Mislim da je to nesto prirodno i normalno i da svakome treba biti jasno da je to nesto sto se ne moze odgoditi niti se treba odgadjati.
Ne volim bas ni ono bestidno vadjenje cike na tramvaskoj staniciuser posted image ali sve dok djeluje pristojno meni je skroz ok.

_____________________________

sunce mamino,21.08.2011.

(odgovor članu KupusLivada)
Neposredna veza do poruke: 330
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
23.4.2012 10:48:42   
Super Beba
Moja prijateljica je koristila maramu za dojenje i ono je super fora..ja je nikad nisam nabavila (iako sam se stalno kanila, sve danas ću - sutra ću i na kraju nikad) ...
U početku "javnog dojenja" sam imala neku mini nelagodu, al' što sam češće dojila vani, nelagoda je nestajala...ja bih se pokrila šalom (uvijek sam nosala šal sa sobom) i mirna Bosna...doduše, mene je nekako psihički rasteretilo dojenje na moru, tako da sam kasnije puno opuštenije dojila vani i u Sarajevu...
i hB, nisam bila okružena ljudima koji su "moralisali" oko tog dojenja vani, a i da jesam, vrlo vjerovatno bih sasjekla takve tupave komentare po kratkom postupku...
U svakom slučaju, mislim da mame trebaju uživati sa svojim bebicama kad god i gdje god...dojenje je divna stvar i ne trebamo se toga stidjeti...ako pola djevojaka u Sarajevu može hodati polu-golo (bukvalno), ne vidim zašto bismo se mi stidjele potpuno prirodne stvari, nečeg što nam je i Bog podario...a kome se to ne sviđa, pa nije njegovo ni da gleda...

_____________________________

Bolje živjeti 100 godina kao milioner, nego 7 dana u bijedi.

(odgovor članu zumbulcica)
Neposredna veza do poruke: 331
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
17.7.2012 22:36:33   
veki_aki
sve potpisujem zumbulcica!!!Dojenje je prirodna stvar, kome se nesvidja nek ne gleda!!!Vaznije mi je da je djete sito i raspolozeno nego hoce lise kakva seljacina ibretitiuser posted image

(odgovor članu Super Beba)
Neposredna veza do poruke: 332
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
17.7.2012 23:01:19   
mamina princeza
mi dojimo svuda ... s ti da maleni nije odusevkljen dojenjem vani jer voli gspodin da lezi kad doji a i voli mir i tisinu al kad ogladni guza onda pojede onoliko koliko treba da ublazi glad pa onda kuci nastavi. uglavnom imam maramu za dojenjem koju koristim stalno.. bez nje ne znam kako bi mogla a s njom sam par puta dojhila i stojeci :) . osjetim da vrmenom popustao naj strah gdjecu sta cu kako cu gledal ko .. fino me sve manje briga za to ... jedino sto eto on nije nesto zadovoljan dojenjem vani pa gledam d aga nahranima ko se jos nije probudio skroz onako u polu snu da nastavimo setnju ....

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu veki_aki)
Neposredna veza do poruke: 333
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
17.7.2012 23:05:47   
teacher75

IZVORNA PORUKA: mamina princeza

mi dojimo svuda ... s ti da maleni nije odusevkljen dojenjem vani jer voli gspodin da lezi kad doji a i voli mir i tisinu al kad ogladni guza onda pojede onoliko koliko treba da ublazi glad pa onda kuci nastavi. uglavnom imam maramu za dojenjem koju koristim stalno.. bez nje ne znam kako bi mogla a s njom sam par puta dojhila i stojeci :) . osjetim da vrmenom popustao naj strah gdjecu sta cu kako cu gledal ko .. fino me sve manje briga za to ... jedino sto eto on nije nesto zadovoljan dojenjem vani pa gledam d aga nahranima ko se jos nije probudio skroz onako u polu snu da nastavimo setnju ....

user posted image user posted image ovo isto ko da sam ja pisala, sve od rijeci do rijeci- potpuno ista situacija kod nasuser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 334
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
31.8.2012 14:49:43   
KupusLivada
nego, jeste li vi ikada imale neugodno iskustvo vis a vis dojenja u javnosti? ja jos nikad u ovih 6 mjeseci, cak naprotiv :)

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 335
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
31.8.2012 15:00:30   
veeseelaa
ja sam bila u društvu koje se ibretilo jer majka doji u javnosti
do duše sike joj se popričično vide
ja sam ZA pa nek se i vide user posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu KupusLivada)
Neposredna veza do poruke: 336
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
31.8.2012 15:06:01   
KupusLivada
ma vala konacno se ima sta i vidjeti user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 337
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
31.8.2012 15:07:12   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: KupusLivada

nego, jeste li vi ikada imale neugodno iskustvo vis a vis dojenja u javnosti? ja jos nikad u ovih 6 mjeseci, cak naprotiv :)


ja jesam dav puta...al nisma im ostala dužna...niti s epomjerila sa mjestauser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu KupusLivada)
Neposredna veza do poruke: 338
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
31.8.2012 15:19:44   
Dz3ni
Gdje vi žene dojite vani? Ja fakat nikad nisam vidjela dojilju kako vani hrani dijete... Nemam ništa protiv, nemoj da me neko pogrešno shvati. I sama ću nekad vjerovatno, zasad još nisam.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 339
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
31.8.2012 15:21:59   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Dz3ni

Gdje vi žene dojite vani? Ja fakat nikad nisam vidjela dojilju kako vani hrani dijete... Nemam ništa protiv, nemoj da me neko pogrešno shvati. I sama ću nekad vjerovatno, zasad još nisam.


ja sma dojila gdje stignem...
ako smo u gradu u baštama gdje pijemo kafu, lijepo stavim maramu, plašt i dojim dijete ispod...

onda u ćevabdžinici...pa neću ostavit 5 ćevapa nekome...marama i dojim...

na moru, na plaži...
u šetnjama kad smo, koristila sma klupe u parku...

u principu nisma dijete vodima u azdimljene lokale...pa sam dojila gdje sjedim za svojims ttolom sa ljudima koji su s amnom...
nisu smjeli face napraviti...

al nisu nikada ni vdijeli siku...
jer je moja marama orgoman...pare za plažuuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Dz3ni)
Neposredna veza do poruke: 340
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
31.8.2012 15:29:43   
Dz3ni
Svaka čast Hanady! user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 341
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
31.8.2012 15:30:43   
KupusLivada
pa nisam ni ja nikad vidjela dok nisam pocela dojiti, jednostavno to je prirodna neprimjetna aktivnost koja ne upada u oci, najcesce izgleda kao da majka ljulja bebu u rukama...

evo, neki dan vidjela mamu stoji ispred granapa i doji, da nije pokrila pelenom dekolte, ne bih ni skontala ;)

i ja svugdje, mada vise ne mozemo npr u basti kafica, jer moja mahalusica bude previse dekoncentrisana, ali odemo do prve klupe, coska, stepenice, ma samo da nije previse bucno. marama za dojenje nam je za sada na zasluzenom odmoru, jer se user posted image previse buni kad je stavim, znaci slikamo na sve strane user posted image

< Poruku je uredio KupusLivada -- 31.8.2012 15:32:14 >

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 342
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
31.8.2012 15:34:44   
Dz3ni
Ma evo i ja dojim i sve zagledam neću li negdje ugledati koga da doji...vjerovatno očekujem da sika sijeva user posted image tad bi ugledala garant user posted image Ali nigdje sise user posted image Fazon je u marami znači...

(odgovor članu KupusLivada)
Neposredna veza do poruke: 343
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
31.8.2012 15:35:05   
Hanady RR
ja sam pisala ovdje kako mi je lijepo teta na moru rekla eto kako nije lijepo što dijete dojim na plaži, ljudi gledaju...
ja se okreneme oko sebe...najamnje 4 stare švabice bez gornjih djelova...

reko moje ne valja a njihove stare ofucane poželjne...sikter do meneuser posted image

dobih tad i paluz na plažiuser posted image user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu KupusLivada)
Neposredna veza do poruke: 344
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
31.8.2012 15:36:57   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

ja sam pisala ovdje kako mi je lijepo teta na moru rekla eto kako nije lijepo što dijete dojim na plaži, ljudi gledaju...
ja se okreneme oko sebe...najamnje 4 stare švabice bez gornjih djelova...

reko moje ne valja a njihove stare ofucane poželjne...sikter do meneuser posted image

dobih tad i paluz na plažiuser posted image user posted image

user posted image user posted image

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 345
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
31.8.2012 15:42:03   
Dz3ni
dobih tad i paluz na plaži


E pa zasluženo stvarno..a za tu tetu nemam riječi! Šta sad je normalno po plaži u toplesu skakati sa smežuranim sisama, a dojiti dijete je nenormalno?!?

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 346
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
31.8.2012 15:42:48   
raja_ringe

IZVORNA PORUKA: Mirkica

IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

IZVORNA PORUKA: raja_ringe

Još uvijek ne znam mnogo o dojenju iako aBd planiram dojiti ali ne u javnosti. Ko voli neka izvoli, ali ja sam ipak za varijantu da se izdoji prije nego se krene i ponese svoje mlijeko u flašici. E sada sam u dilemi, možda beba kada jednom proba jesti iz flašice, ne htjedne više siku?? Možda su zbog toga ovako negativnog stava sve ove koje pišu da su za dojenje u javnosti prema onima koje su protiv. 
Pa naravno, draga. I mi smo uvijek dojili prije no sto krenemo napolje, ali znalo se desiti da ostajemo duze od 2-3h...Mi smo onda bez problema dojili,cak imamo i slike(jednu sam i objavila, cini mi se). Sve se to odradi diskretno...vjeruj puno diskretnije od dekoltea mnogih...Ne zelim biti nicim ogranicena, posebno, moju djecu ne zelim ogranicavati...ali sve s ukusom i dozom pristojnosti, naravno.


to izdojavanje i nije bas preporucljivo , samo stvarnooooooooooooo kada zena ima probleme sa dojenjem dok se ne sredi , kada ima upale iili slicno to vise zeni odmaze nego pomaze .



raja



ja sam morala naći svoj post iz trudničkih dana da se demantujem..dojim gdje stignem, malo se pokrijem pelenom ili maramom.

_____________________________

"Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori, a fukara se obogati!" (I. Andrić)

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 347
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
31.8.2012 15:47:01   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: raja_ringe


IZVORNA PORUKA: Mirkica

IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

IZVORNA PORUKA: raja_ringe

Još uvijek ne znam mnogo o dojenju iako aBd planiram dojiti ali ne u javnosti. Ko voli neka izvoli, ali ja sam ipak za varijantu da se izdoji prije nego se krene i ponese svoje mlijeko u flašici. E sada sam u dilemi, možda beba kada jednom proba jesti iz flašice, ne htjedne više siku?? Možda su zbog toga ovako negativnog stava sve ove koje pišu da su za dojenje u javnosti prema onima koje su protiv. 
Pa naravno, draga. I mi smo uvijek dojili prije no sto krenemo napolje, ali znalo se desiti da ostajemo duze od 2-3h...Mi smo onda bez problema dojili,cak imamo i slike(jednu sam i objavila, cini mi se). Sve se to odradi diskretno...vjeruj puno diskretnije od dekoltea mnogih...Ne zelim biti nicim ogranicena, posebno, moju djecu ne zelim ogranicavati...ali sve s ukusom i dozom pristojnosti, naravno.


to izdojavanje i nije bas preporucljivo , samo stvarnooooooooooooo kada zena ima probleme sa dojenjem dok se ne sredi , kada ima upale iili slicno to vise zeni odmaze nego pomaze .



raja



ja sam morala naći svoj post iz trudničkih dana da se demantujem..dojim gdje stignem, malo se pokrijem pelenom ili maramom.


user posted image user posted image user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu raja_ringe)
Neposredna veza do poruke: 348
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
31.8.2012 15:48:56   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Dz3ni

dobih tad i paluz na plaži


E pa zasluženo stvarno..a za tu tetu nemam riječi! Šta sad je normalno po plaži u toplesu skakati sa smežuranim sisama, a dojiti dijete je nenormalno?!?


ko biva ja nekulturna...
dojim...

valjda sma ih trebala gologuze sunčati.....

mah...100 ljudi 100 ćudi...
ja sboje dane dojenja čak i noći nespavanja dok smo naučile i ja i moja mlađa sucira sad bih opet ponovila...

i da nemam marame...ma zaboli me...
jedu svi kifle po cesti i ne kriju pod maramu...
žvaću i pričaju...
jedu u javnim restoranima...beba ne može to jesti a nije fino d abude gladna za neuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Dz3ni)
Neposredna veza do poruke: 349
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
31.8.2012 17:50:23   
vjestica
dok sam dojila , uardila sma to gdje sam stigla tj gdje je beba zatražila user posted image
u početku mi je bilo jako nezgodno, i izbjegavla sma dojenje vani, i sve trčala kući, a aksnije sam skontala što mi to treba ,
nisma dobila nikakve negativne komentare, i da jesam, sigurno ne bih ostal dužna user posted image
i obično sam se pokrivala maramom ili nečim, mada je bilo situacija kad je sisa sjevnula user posted image pogotovo ljeti kad sam u laganoj majičica, a dama samo povuče majicu sa grudnjakom i polsuži se user posted image

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  11 12 13 [14] 15   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 13 [14] 15   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *