|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
[Anketa]

Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?


DA
  75% (244)
NE
  24% (79)


Ukupno glasova: 323


(Posljednji glas : 27.5.2015 23:59:43)
(Glasanje traje do: -- )
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
7.5.2008 14:37:46   
Amrino
Jedno veliko i apsolutno DA!
Mi dojimo kad god smo gladni- bez obzira na vrijeme, mjesto niti bilo sta drugo. user posted image


(odgovor članu božica)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
9.5.2008 16:19:24   
jupajdi
Odgovorila sam sa DA. I svog sina sam dojila, a i ovo ću akobogda dojiti kada god ono user posted image  bude gladno.
Ima uvijek nešto čime bi se mogla pokriti ( marama, peškirić, dekica... ).

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
9.5.2008 17:26:47   
Adana
Odgovorila sam sa DA i da ne bih ponavljala slazem se sa svim onis sto su rekle sve koje su isto odgovorile... Mozda bi mi i bilo malo neprijatno, ono stid ovo ono, ali beba je beba...

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu jupajdi)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
11.5.2008 15:22:51   
Blue rose RR
Ja lično mislim da ne bih mogla...
Nisam imala mnogo vremena da "uživam" sa bebačom u dojenju...a i kikica se rodila pred zimu, tako da smo haman cijelu zimu provele u kući ili blizini kuće.
Sve svoje izlaske, potrebe ..., sam podredila njoj i njenim navikama ( s obzirom da se znalo u minutu dvije kada se jede, pije, spava, igra), tako da nisam imala slučajeva da sam morala izaći negdje i da je nahranim na siku, vani.

Kasnije je to bila flašica, te smo to rješavali sa njom.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
17.7.2008 22:14:10   
Lulu_
cao...
za mene je dojenje jedan jako vazan trenutak svaki put ,koji uvijek iznova dozivljavam i zato mi je jako intiman izmedju mame i bebe i mislim da treba cuvati tu intimu. pazim na to da ako izlazim napolje bebac prvo jede tako da do sljedecg hranjenja stignem u kucu gdje je mirno i intimno i prilagodjeno za nas ritual. ako ipak mislim da cu se negdje duze zadrzati ponesem mlijeko izdojeno u flasici ali ako bas nikako ne moze i bebac place onda mame vadite siku i nemojte razmisljtiuser posted image ...zamislite da vas neko drzi gladne

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu božica)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
17.7.2008 22:24:49   
Skvo RR
Ja samo kratko...moj odgovor je NE..mislim da je neumjesno..

(odgovor članu božica)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
17.7.2008 22:27:39   
laracroft
A zasto molim te????

_____________________________

Adian 01.02.2007

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
17.7.2008 22:40:01   
Skvo RR
Pa zar moram da elaboriram?

Sve je to stvar izbora.. ja to ne bi mogla ni pred ocem..a kamoli u javnosti, sa napomenom da sam odgojena u dosta liberalnoj porodici.

Jednostavno mislim da je neumjesno...a ko voli nek izvoli...

(odgovor članu laracroft)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
17.7.2008 23:00:05   
Lulu_
ne razumijem te pa zar volis vise da ti beba place. zar ti nije zao

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
17.7.2008 23:19:07   
Lulu_
IZVORNA PORUKA: jupajdi

Odgovorila sam sa DA. I svog sina sam dojila, a i ovo ću akobogda dojiti kada god ono user posted image  bude gladno.
Ima uvijek nešto čime bi se mogla pokriti ( marama, peškirić, dekica... ).

e pa kome je stalo da mi gleda grudi dok dojim to je seljak a za takve me boli briga

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu jupajdi)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
18.7.2008 0:09:13   
lejlašh
Ja stvarno ne razumijem kako nekoga može biti stid da uradi tako divnu stvar. Sve mame koje doje svoju djecu trebaju biti ponosne i zahvalne Bogu na tome. Naravno da niko neće izvaliti siku na sunce da je svi dobro pogledaju, zašto postoje pokrivači.
Ja sam svoju Merjem dojila kad kod je bila gladna i ponosna sam na to.

_____________________________

Merjem, 11.11.2007.
mamina sultanija
Arman, 23.07.2010.
mamin pasha

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
20.7.2008 16:08:58   
hanabanana
Meni je numjesno da ljudi bleje u ženu koja doji svoje dijete.

Nahranit ću dijete ako je gladno, bez obzira gdje se nalazimo, ali naravno necu ni izaci iz kuce bas kada bi ona htjela jesti da bi je onda morala podojiti u ljetnoj basti. Ako smo kod nekoga, otići ću u drugu sobu i podojiti je, čisto radi moga i njenog komoditeta.

(odgovor članu lejlašh)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
20.7.2008 17:00:20   
mamabb
Kratko i jasno - DA
Ako je nekom debilu zanimljivo da mi bulji u grudi dok dojim - što bi mene tu bilo sramota?!
Neko spomenu tatu - pa on mi je tata za Boga miloga...


_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
20.7.2008 21:32:43   
Amrino
Ljudi zderu na polju na svakom koraku. Puna Bascarsija ljudi sto zderu cevape...cijela carsija puna ljudi koji ispijaju kafe, sokove...lizu ljudi sladolede...a kada mala beba treba da jede (sto je mnogo prirodnije- od svega gore nabrojanog) to je za ibreta. Moda je takva da po cijelom gradu zene svih uzrasta hodaju bukvalno polugole...vire im sise, noge, guzice...i to je svima normalno a ti ako izvadis siku da bi dijete ruckilo- svi padaju u nesvjest..Nazalost- zivimo u takvom primitivizmu...
Moram da priznam da nerijetko ljudi bulje u mene dok dojim...i to uglavnom bulje- sto mi je jako zao- zene...i klimaju glavom, cokcu jezikom...ibrete se...cude...a ja to sve lagano IGNORISEM!!! user posted image
Sad bih ja, posto dojim i planiram to raditi najmanje dvije godine, trebala camiti u kuci...ili ne izlaziti na javna mjesta, ne sjediti u bastama, ne hodati po shoping centrima....stvarno ne kontam- ja nemam cega da se stidim. Dojenje nije nesto cega se zena treba stiditi i ako nista drugo- bar bi je zene trebale u tome podrzati.



_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
20.7.2008 22:38:42   
hanabanana
Vjerovali ili ne, u šetnjama sa starijom kćeri, nikada ali nikada mi žena vozačica nije stala da me pusti da prijedjem na pješaćkom prijelazu. Ali nikada.
Jedino ako sam već zakoračila, a to sam radila namjerno, ali prije toga ošajcujem da li je dotična za volanom sposobna da zakoči na vrijeme.

< Poruku je uredio hanabanana -- 20.7.2008 22:39:38 >

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
20.7.2008 22:43:44   
Najdraza mama
Ma naravno da sam za dojila sam obojicu sinova i kad su bili gladni dala sam im malo se smjestis neegdje u cose zakreni se i to je to..bez ikakvog ustezanja .

_____________________________

Mama vas voli..

(odgovor članu božica)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
20.7.2008 22:58:45   
iva1974
DAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
i volila bih viditi onoga tko bi mi imao sto reći

_____________________________

moj nick LAKY je zauzet
http://www.youtube.com/watch?v=3mgtlHayz7o

(odgovor članu Najdraza mama)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
20.7.2008 23:00:39   
Lulu_
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  AMRINO rekla si pravu stvar. cure hodaju polugole i to je ok a mi koji dojimo smo ludi.

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu Najdraza mama)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
22.7.2008 12:19:31   
Nemirna
Nema mi ljepšeg prizora nego vidjeti bebaru kako se otegla u maminom krilu i koncentriše se na samo jednu stvar.

Naš svijet je naopak u bukvalnom smislu riječi... Uvijek ćeš od prolaznika za dijete koje cendra u npr. šoping centru čuti kako govore: koji upuštanko, treba njemu po turu, pogledaj kako je divlji i tako te stvari. U biti sve se svodi na osudu... jadna naša dječica. Ako su nervozna onda su upustana, ako uzivaju i papaju u sigurnosti majčinog krila onda su majke te koje su nastrane... Bjež'te se svi u gus'cu! Moje dijete mi je najbitnije i ako mu se papa ima da mu to omogucim pa makar morala sjest na sred ulice...

Jesma se ispuhala, eeeh user posted image




_____________________________

I sine drž' se žena! One su ti kao sol... Može i bez njih al' je bljutavo
---------------------
Martin, 17.05.2005
Nora, 18.06.2008

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
22.7.2008 12:44:41   
Happy
Ne znam kako ću ja... Meni zaista ne smeta kada vidim, čak šta više....
Ali pred vlastitim ocem, to ne bih mogla, on meni jeste otac,ali je meni 28... To zaista ne bih mogla, znam da ni sestra nikada nije...
Ostalo sve  5 user posted image

(odgovor članu Nemirna)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
22.7.2008 12:58:43   
Nemirna
Hm, bas kako si rekla, on je tebi otac bio i kad ti je bilo dvije godine i sada je kad ti je 28. Makar me vlastith roditelja nicega nije stid. Uostalom, otac neće buljiti niti će te osuđivati. Moj tata bi se prvh dana uvijek negdje "izgubio" kad bismo mi papali, kasnije nas nije niti primjecivao... Sve je to normalno. Uostalom, neces sad hodat polugola okolo... ne znam oko cega ljudi dizu frku, na kraju krajeva prilikom dojenja se nema vele sta ni vidjet user posted image

_____________________________

I sine drž' se žena! One su ti kao sol... Može i bez njih al' je bljutavo
---------------------
Martin, 17.05.2005
Nora, 18.06.2008

(odgovor članu Happy)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
22.7.2008 13:03:23   
Amrino
I ja sam mislila da necu moci- ali sada je to ono najnormalnija stvar. Dojim cak i pred svekrom...pred prijateljima...strancima. Moje je da nahranim dijete a njihovo je da odluce da li ce od toga praviti bauk, prihvatiti to normalno ili okrenuti glavu ako im smeta.

_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Nemirna)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
25.7.2008 0:16:41   
mamin sin
Mi smo za DA!!! Ruckimo gdje god stignemo, a kome se ne svidja neka ne gleda, niko ga ne tjera. Sto kazete pokrij se , malo zakreni u cose i to je to! user posted image user posted image  U posljednje vrijeme to je malo teze izvodljivo jer moj dragi bebac je postao prilicno radoznao i ako dojimo vani mora sve da uprati pa nema vremena za siku! user posted image  Tako da sad planiramo da to bude neka kasa ako smo u duzoj setnji, ali i sika po potrebi!!! 

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
25.7.2008 9:33:39   
mišur
I ja sam za DA! Mada nikad nisam bila u prilici da ga dojim na javnom mjestu, jer se uvijek vratimo kući prije njegovog ručkanja.
Ali nikad ne bih dozvolila da mi bebac bude gladan zbog toga!
Mada, sad razmišljam, ne znam da li bi on htio tako da papa, pošto je navikao sa mnom biti sam po cijeli dan, i kad ručka mora biti tišina.Ja ne smijem progovoriti, a muž ako nešto priča on se odmah okreće da vidi šta je  ili počinje plakati.
Ne smije se princ ometati, Bože moj...user posted image

(odgovor članu mamin sin)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
25.7.2008 10:04:23   
Happy
Možda ja sada ovako pričam jer još ne dojim, čekamo user posted image . Ali ne znam da bih mogla pred  ocem, a meni lično nema potrebe za tim, mogu otići u drugu sobu...
Nemojte molim vas da se sada neko nađe uvrijeđen ili shvati drugačije, ovo je lično moje mišljenje "sad za sad"user posted image

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *