|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 11 12 [13]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Slab apetit djeteta
26.11.2014 21:18:48   
Medić*
Jedna mama i ja mislim da je neka faza naisla curici. Nemoguce je da dijete koje je sve jelo odjednom samo jede eurokrem, te stoga i mislim da je zapala u neki period odbijanja svega ostalog.
Da joj smanjis kolicu mlijeka, kazes da mnogo pije i da jedno vrijeme sakrijes odnosno ne dajes joj eurokrem. Kazes da nema :) Ili da ce eurokrem dobiti ako pojede prvo nesto zdravo.
Nemoj je moljakati i kumiti da jede samo ces uciniti jos gore.
Nudi joj redovno ono zdravije, jedite skupa. Kuhajte zajedno. Sto jasmin kaze malo mastovitosti na tanjiru.
Mozda si sve to i probala...
Znam da nije lako i da se nerviras ali ako ikako mozes da se malo opustis i da je ne ganjas, mozda popusti i ona :)


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 301
   RE: Slab apetit djeteta
27.11.2014 0:27:32   
JEDNA MAMA
Voljela bi da je faza u pitanju ali ne mogu da budem mirna.Evo danas u toku dana pojela je
3 zalogaja hljeba sa kajmakom,2 solje mlijeka sa krasom i 1 kasikom domaceg meda,da je vidjela da med
stavljam ni mlijeko ne bi popila,1 kasiku kuhanog pasulja na prevaru i pocela je da vristi i pobjegla od stola,
iscjedila mandarinu i 2 klementine i popila je to,jest poslije tops 125gr cio smazala,a eto eurokrem nisam
dala a trazila ga.

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 302
   RE: Slab apetit djeteta
27.11.2014 1:00:38   
canim
Pa koji je razlog bio sto je prestala da jede user posted image jeli mozda imala kakvu upalu grla pa je tesko gutala ili da ne kopira neku drugaricu koja ne voli da jede, pa hoce i ona tako user posted image
A ako ce ti cijedjene sokove piti, pa ti joj stalno nudi neki novi sokic, iste vitamine koje imas u povrcu, imas i u vocu.

(odgovor članu JEDNA MAMA)
Neposredna veza do poruke: 303
   RE: Slab apetit djeteta
27.11.2014 14:06:02   
Medić*

IZVORNA PORUKA: JEDNA MAMA

Voljela bi da je faza u pitanju ali ne mogu da budem mirna.Evo danas u toku dana pojela je
3 zalogaja hljeba sa kajmakom,2 solje mlijeka sa krasom i 1 kasikom domaceg meda,da je vidjela da med
stavljam ni mlijeko ne bi popila,1 kasiku kuhanog pasulja na prevaru i pocela je da vristi i pobjegla od stola,
iscjedila mandarinu i 2 klementine i popila je to,jest poslije tops 125gr cio smazala,a eto eurokrem nisam
dala a trazila ga.


Hajde onda pokusaj sakriti te slatkise, mozda kada bude vidjela da ih nema u kuci par dana, bude se smilovala i pocela jesti ko prije :)
Eto i cijedi joj sokove razne bar ce unositi koji vitamin tako.


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu JEDNA MAMA)
Neposredna veza do poruke: 304
   RE: Slab apetit djeteta
27.11.2014 14:13:56   
koka i po

IZVORNA PORUKA: JEDNA MAMA

POMAGAJTE
Moja djevojcica ima 3 ipo godine i prava je mala debeljuca napredno djete koje je jelo sve i svasta voce,
povrce ma sve....evo mjesec dana nista zdravo u usta nije stavila,odbija kuhanu hranu,voce sve,
jedino sto zeli jesti je eurokrem i pije dosta mlijeka sa krasom,uspijem staviti med u mlijeko,jucer je samo popila solju
mlijeka i malu napolitanku samo to citav dan i zalogaj banane...Ja sam van pameti preklinjem je da jede
sve sam pokusala al nista neuspjeva nece i nece,podje plakat.Podocnjaci su joj tamniji i strah me da joj krvna slika ne
oslabi.Ja ne znam sta da radim



jesi li joj kontrolisala stolicu?
kod pojave crijevnih parazita apetit se mijenja i organizam trazi vise mlijeka.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu JEDNA MAMA)
Neposredna veza do poruke: 305
   RE: Slab apetit djeteta
27.11.2014 15:16:09   
Pikapolonica
Moj maleni je do pune dvije godine jeo sve zivo (cini mi se i kamen bi svario tad user posted image ) i ubrzo nakon drugog rodjendana ga je uhvatio stomacni virus, koji ga je bas napatio. Nakon toga, jedno vrijeme nije jeo bukvalno nista. Znao je dan provesti na tri-cetiri smokija i vodi.
Proslo je od tad vise od godinu dana i jos uvijek je sa hranom na VI. Voce ne jede nikako (jedino prodje banana izblendana s jogurtom) i zadnjih dana cijedjena mandarina, povrce 0 bodova, meso sve zavisi sta je.
Radili smo nalaze vise puta, krvna slika mu je, hvala Bogu, super, ali on jednostavno nece da jede. Sad ima svega par jela koja stalno vrti (makaroni su mu glavni).
Sakrivanje hrane, zabrana na slatkise i ta cudesa nisu uopste palile. Tako da prica "pusti ga da gladuje, trazit ce", kod nas nije pila vode.
Ja samo kazem da sit gladnom ne vjeruje i ko ovo nije licno prosao, nema pojma kakve su to muke.

Da ti kazem da je faza, ne mogu (jer eto i meni su govorili, ali nesto mi je godina dana predugo da bi kao faza moglo proci). Meni je trebalo jako dugo vremena da se "pomirim" s tim (mada ni dan danas bas nisam na cisto s tim), ali postalo je lakse. Jer, sve dok sam ga pokusavala natjerati da jede, ucjenjivala, kaznjavala, molila, nisam imala nikakvog efekta.
Polahko se desi po neki napredak (kao sto su ove mandarine, to do prije mjesec-dva ne bi okusio ni pod razno) i hoce sad i probati nesto novo, ali daleko je to od bilo kakve prehrane (a zdrava ni u ludilu).

Ja opet kazem, meni je najbitnije da je on hvala Bogu zdrav i ostaje mi da se nadam da ce vremenom nadoci opet na onu prehranu na koju je bio navikao.

U svakom slucaju, sretno!

_____________________________

The world is mine!
A. 21.08.2011.

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 306
   RE: Slab apetit djeteta
27.11.2014 23:23:57   
JEDNA MAMA
crijevni parazitiuser posted image
pa ne znam sad stolica joj je uredna....pola saata sam je ganjala po kuci da popijeje pikovit,user posted image
ona ima apetit za sve nezdravo i tada guta,zvace bez problema,a cim je u pitanju voce,povrce,kuhana
hrana ona to ne zeli,ma pustla bi ja nju da jede sto zeli ali se bojim obolice sa takvom ishranom,oslabice joj organizam,krv
pa ondauser posted image ...ne znam nisam vise pametna

(odgovor članu Pikapolonica)
Neposredna veza do poruke: 307
   RE: Slab apetit djeteta
19.1.2015 13:05:02   
Bella.88
molim savetuser posted image

maleni je jako kasno prihvatio dohranu,negde sa 14.5mj,do tada apsolutno ništa nije jeo ni pio
samo je dojio,ali je bio zdrav i fino napredovao.
sa 14.5mj.je počeo jesti sve,ali baš sve i to u finoj količini...
Od rođenja ima rutinu i tačno se zna kad je vrijeme za šta,tačan je kao sat....,do skoro je imao 3 obroka,dvije užine i dojenje ujutru,popodne i uveče,tečnost oduvek slabo pije.

prije 20-ak dana počeo je smanjivati,pa preskakati i na kraju odbijati obroke
onda je pokupio neki virus par dana i nije jeo ni pio ništa,ali baš ništa osim dojenja i to par puta
a zadnjih 10-ak dana odbija opet sve,ali baš sve,popije možda 50-100ml tečnosti dnevno i to je sveuser posted image

nije bolestan,fino se igra,fino spava,prespava čitavu noć i ima još dnevno spavanje oko 2-2.5sata

Nebih ga odmah vodila dr.,jer znam da većina imaju tu fazu odbijanja,mene samo brine što on i tečnosti jako slabo unosiuser posted image
mislim da je potpuno izgubio osećaj da je gladan i žedan,ako je to mogućeuser posted image

Da li je neko imao slično iskustvo i koliko to traje?

ima li neko preporuku da kupim nešto za apetit na svoju ruku ili da sačekam još malo?

_____________________________

jun 2013 stigao vitez naš :)

jun 2015 guzna mala upotpunila nas svijet:)

(odgovor članu JEDNA MAMA)
Neposredna veza do poruke: 308
   RE: Slab apetit djeteta
19.1.2015 13:10:36   
Bella.88
moram naglasiti da sam i ja malo pogrešila,forsirala sam ga malo
na pr.jedan obrok odbije i ja ga pustim da ide svojim putem,ne silim i ne molim
onda drugi obrok isto tako i tako par dana i onda puknem i počnem ga forsirat i molit

znam da je pogrešno,ali je jako teško kad dijete odbija sve duže vrijeme


_____________________________

jun 2013 stigao vitez naš :)

jun 2015 guzna mala upotpunila nas svijet:)

(odgovor članu Bella.88)
Neposredna veza do poruke: 309
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 11 12 [13]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 11 12 [13]
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *