|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: TURIZAM: Potrebna mi je informacija
9.12.2010 1:08:52   
Ilhana RR
Neznam kako ce biti za Bosance, al pretpostavljam da je kao za srbijance tako da nebi trebalo biti nikakvi problema... Moja jaranica je dolazila i bila skoro tri mjeseca, ona je imala uz sebe 200 eura i to je to... obezbedjeno je imala prebivaliste i karta joj bila cak i otvorena... sa busem dolazila...

Kuma mi ako Bog da stize sad 17 decembra, nista joj nisu rekli u ambasadi da treba al eto kaze ponijet ce izvod iz banke da se vidi da joj plata redovno leze i to je to... ona stize avionom do kopenhagena ako Bog da =)



Andila, do sutra ces imati informacije za hotel ;) evo sad mi je rekla da ce srediti to ;)

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 201
   RE: TURIZAM: Potrebna mi je informacija
9.12.2010 9:56:01   
hanabanana
Ako niste znali i po našem zakonu svaki carinik može tražiti od svakog turiste koji ulazi u BIH da pokaže da ima dovoljno novaca za boravak u našoj državi.
Isto tako ima pravo i da bez objašnjenja odbije pustiti stranca da uđe u državu.
( objašnjenje će naravno dati svom nadležnom, ali ne i putniku kojeg je vratio )

Što će reći i sve ostale zemlje imaju iste zakone.
Zar se ne sjećate da su Hrvati jedne godine znali na granici provjeravati koliko se novaca ima?!

Ovo što dnevne novine pišu o ciframa je samo plaćena kampanja od strane turističkih agencija....jer se kaže: ili novac, ili dokaz o pozivnom pismu (  toga više nema kada imate bezvizni režim ) ili vaučer od turističke agencije.
Te brižno upozoravaju građane da im je najjednostavnije uzeti vaučer.

Što se tiče zdravstvenog osiguranja, meni je van pameti krenuti negdje van zemlje a da niste uplatiti to osiguranje. Pa da vas zub zabolili intervenciju ćete platiti barem 250 Eura ( ovo samo da vam izvade zub ) a da ne govorim nešto drugo....

(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 202
   RE: TURIZAM: Potrebna mi je informacija
9.12.2010 10:00:33   
teacher75
IZVORNA PORUKA: hanabanana

Ako niste znali i po našem zakonu svaki carinik može tražiti od svakog turiste koji ulazi u BIH da pokaže da ima dovoljno novaca za boravak u našoj državi.
Isto tako ima pravo i da bez objašnjenja odbije pustiti stranca da uđe u državu.
( objašnjenje će naravno dati svom nadležnom, ali ne i putniku kojeg je vratio )

Što će reći i sve ostale zemlje imaju iste zakone.
Zar se ne sjećate da su Hrvati jedne godine znali na granici provjeravati koliko se novaca ima?!

Ovo što dnevne novine pišu o ciframa je samo plaćena kampanja od strane turističkih agencija....jer se kaže: ili novac, ili dokaz o pozivnom pismu (  toga više nema kada imate bezvizni režim ) ili vaučer od turističke agencije.
Te brižno upozoravaju građane da im je najjednostavnije uzeti vaučer.

Što se tiče zdravstvenog osiguranja, meni je van pameti krenuti negdje van zemlje a da niste uplatiti to osiguranje. Pa da vas zub zabolili intervenciju ćete platiti barem 250 Eura ( ovo samo da vam izvade zub ) a da ne govorim nešto drugo....

ovo je sve tacno, bojim se da ce sada biti gore nego kada su nam trebale vizeuser posted image prije smo bar unaprijed znali mozemo li ili ne mozemo, a sada zamislite, spakujete se, kupite karte i ostalo i onda vas vrate s graniceuser posted image bas uzas


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 203
   RE: TURIZAM: Potrebna mi je informacija
9.12.2010 10:01:20   
veeseelaa
prije odlaska u inostranstvo obavezno tražite izdavanje dvojezičnog obrasca, odnosno potvrde o pravu korištenja zdravstvene zaštite u inostranstvu u Zavodu za zdravstveno osiguranje kako bi vam u slučaju korištenja usluga zdravstva u inozemstvu po dolasku u Sa refundirali troškove, naravno obavezno sačuvati račune

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 204
   RE: TURIZAM: Potrebna mi je informacija
9.12.2010 10:06:14   
mama2009
osiguranje za godinu dana kosta 116 KM, i van pameti mi je da ne uplatim ti kao sto vec neko rece da me zub zaboli doslo bi me skuplje, a ne sta vece 

_____________________________

Princeza dosla 05.02.2010

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 205
   RE: TURIZAM: Potrebna mi je informacija
9.12.2010 10:10:56   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: hanabanana

Ako niste znali i po našem zakonu svaki carinik može tražiti od svakog turiste koji ulazi u BIH da pokaže da ima dovoljno novaca za boravak u našoj državi.
Isto tako ima pravo i da bez objašnjenja odbije pustiti stranca da uđe u državu.
( objašnjenje će naravno dati svom nadležnom, ali ne i putniku kojeg je vratio )

Što će reći i sve ostale zemlje imaju iste zakone.
Zar se ne sjećate da su Hrvati jedne godine znali na granici provjeravati koliko se novaca ima?!

Ovo što dnevne novine pišu o ciframa je samo plaćena kampanja od strane turističkih agencija....jer se kaže: ili novac, ili dokaz o pozivnom pismu (  toga više nema kada imate bezvizni režim ) ili vaučer od turističke agencije.
Te brižno upozoravaju građane da im je najjednostavnije uzeti vaučer.

Što se tiče zdravstvenog osiguranja, meni je van pameti krenuti negdje van zemlje a da niste uplatiti to osiguranje. Pa da vas zub zabolili intervenciju ćete platiti barem 250 Eura ( ovo samo da vam izvade zub ) a da ne govorim nešto drugo....
meni je ovo sa lovom totalno bezveze...znam za ovaj zakon...samo mi nije jasno kako reaguju ako im kazes da imas na karici...ko danas nosi kes?...kako oni s karite provjere stanje na racunu

(odgovor članu hanabanana)
  Neposredna veza do poruke: 206
   RE: TURIZAM: Potrebna mi je informacija
9.12.2010 10:18:26   
tweety
E i mene ovo interesuje.Šta ako ja ne želim nositi keš sa sobom nego mi je jednostavnije ponijeti karticu??Kao što neko reče možda je najbolje ponijeti izvod računa.Ne znam malo mi je ovo sve bez veze.U redu ako je neko sumnjiv po tom pitanju.

_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 207
   RE: TURIZAM: Potrebna mi je informacija
9.12.2010 10:30:23   
hanabanana
Ma nece vam niko traziti da pokazete lovu.
To je patka turističkih agencija da bi se preko njih putovalo.

(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 208
   RE: TURIZAM: Potrebna mi je informacija
9.12.2010 13:20:22   
Anoniman
ne bih rekla da je patka...to bi znacilo da ambasade saradjuju s agencijama...nama su za v.britaniju trazili izvod sa racuna..mada me nikad na granici nisu pitali da li imam love

(odgovor članu hanabanana)
  Neposredna veza do poruke: 209
   RE: TURIZAM: Potrebna mi je informacija
9.12.2010 15:59:02   
selina
neznam i ja bi volila da ovo nije istina ali mislim valjda ne bi ovi iz ambasade trebali lagati ali eto sazna cemo kad bude ako bog da 15 decembar

a evo djevojke koje poznaju njemacki jezik eka procitaju na ovoj stranici od ambasade nisam stvarno mogla pronaci na bosanski

http://www.sarajewo.diplo.de/Vertretung/sarajewo/de/01/Visabestimmungen/Visabestimmungen.html

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 210
   RE: TURIZAM: Potrebna mi je informacija
17.12.2010 16:55:22   
marny
molim info;

ove godine bi na snijeg u Bih, al ne znamo gdje ....
gdje bi mi vi preporučili?

(odgovor članu selina)
Neposredna veza do poruke: 211
   RE: TURIZAM: Potrebna mi je informacija
17.12.2010 17:12:39   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: marny

molim info;

ove godine bi na snijeg u Bih, al ne znamo gdje ....
gdje bi mi vi preporučili?
je li skijate? i ako da, koliko dobro?

(odgovor članu marny)
  Neposredna veza do poruke: 212
   RE: TURIZAM: Potrebna mi je informacija
17.12.2010 17:25:24   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: selina

vjerovatno mogu i ovdje postaviti pitanje posto nam daju bezvizni rezim ako bog da od 15 decembra ja zvala ambasadu u sarajevu da vidim sta nam je potrebno za putovanje i bas sam se sokirala kaze covjek da treba adresa gdje ces prebivati zatim ti treba internacionalno zdravstveno osiguranje i naravno udarna vidjest po jednim danu 50 eura to znaci mjesec dana 1500 eura da li je to moguce?????pa to meni uopste nije uredu mislim ako hocu ostati 3 mjeseca treba mi 4500 eura pa ko te pare danas ima u gotovini a pogotov to bi bilo da jedan covjek da upane npr u autobus obogatio bi se zar ne???!!! imate li vi kakvih informacija u vezi toga



Za toliki iznos vazi samo ako nemas obezbjedjen smjestaj, odnosno npr ovdje je ako dolazis kod nekog od familije ili si vec platio hotel onda treba samo zdravstveno

i ja isto kad putujem za Bosnu moram navesti u papirima jel nosim kes ili karticu moram navesti adresu boravka, i dole kad dodjem obavezno se moram prijaviti u mupu, kad izlazim iz Bosne moram pokazati taj papir

< Poruku je uredio MarinaDK -- 17.12.2010 17:28:23 >

(odgovor članu selina)
  Neposredna veza do poruke: 213
   RE: TURIZAM: Potrebna mi je informacija
17.12.2010 20:00:47   
marny
IZVORNA PORUKA: dadada

IZVORNA PORUKA: marny

molim info;

ove godine bi na snijeg u Bih, al ne znamo gdje ....
gdje bi mi vi preporučili?
je li skijate? i ako da, koliko dobro?



Muž se malo raspitivao i kažu da Kupres nije loš, a šta se tiče mog skijanja to ti je čisto amaterski user posted image , al eto glavno da ja guštam...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 214
   RE: TURIZAM: Potrebna mi je informacija
30.12.2010 0:17:43   
Visnja RR
prebacen post
IZVORNA PORUKA: ivanak

Dobar dan, jeli itko zna koga da se izdaje aprtaman od 31.12.2010. do 1.1.2011. godine????


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu marny)
Neposredna veza do poruke: 215
   RE: TURIZAM: Potrebna mi je informacija
30.12.2010 10:46:30   
Lejla Ka
Sada ima dosta hostela po Sarajevu, koji nude noćenje sa doručkom i različite veličine soba. Međutim bojim se da je sad za Novu Godinu velika gužva. PoGooglaj i nazovi.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 216
   RE: TURIZAM: Potrebna mi je informacija
17.3.2011 21:58:20   
scarlett
Treba mi info od članica koje su bile turistički u Beču u zadnjih par godina, šta imaju za preporučiti, da je lijepo pogledati. Ja sam tamo živjela pola godine, ali je to bilo jako davno i imala bih za preporučiti, Donauturm, Schönbrunn, Stephansdom ( i cijeli 1 Bezirk), Prater. Da li je neka od vas bila u zadnje vrijeme i šta biste preporučile mladim ženama koje prije svega idu na odmor (ne mislim provod user posted image ). I naravno da sad nije preskupo user posted image

_____________________________

"Ne hodaj po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni planine u visini dostići."

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 217
   RE: TURIZAM: Potrebna mi je informacija
1.10.2011 20:47:05   
sirnica
Nije baš turizam u pitanju, ali mi je potrebna informacija. Sutra idem do Tuzle,ako Bog da, i interesuje me da li Turbo Limač u Mercatoru radi nedjeljom i imaju li One to play igračke?

_____________________________

sve mamino 17.3.2008. i 17.6.2013.

(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 218
   RE: TURIZAM: Potrebna mi je informacija
1.10.2011 22:00:50   
taurus
nisam iz tuzle, ali u sarajevu sve mercator prodavnice rade i nedjeljom
a TL nema igračke one to play, samo ih možeš naći u njihovoj prodavnici u BBI u sarajevu

< Poruku je uredio taurus -- 1.10.2011 22:01:14 >

(odgovor članu sirnica)
Neposredna veza do poruke: 219
   RE: TURIZAM: Potrebna mi je informacija
1.10.2011 22:58:11   
sirnica
Hvala na odgovoru, taurus.

_____________________________

sve mamino 17.3.2008. i 17.6.2013.

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 220
   RE: TURIZAM: Potrebna mi je informacija
29.10.2011 15:50:08   
Anoniman
drage ringrajke,

zanimaju me iskustva , dozivljaji n.parka brujin da li vredi poset_iti ga ili pak ne

na njihovoj stranici sam nasla puno info ali opet mozda neko iskustvo eto da cujem od vas kako ste se proveli

isto i za postojnu jamu me zanima user posted image


< Poruku je uredio triputmama -- 29.10.2011 15:52:10 >

(odgovor članu acudesa)
  Neposredna veza do poruke: 221
   RE: TURIZAM: Potrebna mi je informacija
3.12.2011 21:35:12   
škorpija
interesira me zna li neko da li ona eko-voz na bijambarama redovno saobraća, ako ne da ne idem džaba, ja pješačiti do doma ne moguuser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 222
   RE: TURIZAM: Potrebna mi je informacija
10.12.2011 11:47:08   
škorpija

IZVORNA PORUKA: škorpija

interesira me zna li neko da li ona eko-voz na bijambarama redovno saobraća, ako ne da ne idem džaba, ja pješačiti do doma ne moguuser posted image

NE RADI VOZ user posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 223
   RE: TURIZAM: Potrebna mi je informacija
10.12.2011 13:51:27   
gvendolina
IZVORNA PORUKA: škorpija


IZVORNA PORUKA: škorpija

interesira me zna li neko da li ona eko-voz na bijambarama redovno saobraća, ako ne da ne idem džaba, ja pješačiti do doma ne moguuser posted image

NE RADI VOZ user posted image


pa sta bi,jeste isli pjeskeuser posted image user posted image


_____________________________

Ajdin 30.04.2009.
Afan 15.04.2014.
mamini zivoti

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 224
   RE: TURIZAM: Potrebna mi je informacija
15.12.2011 23:48:33   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: triputmama

drage ringrajke,

zanimaju me iskustva , dozivljaji n.parka brujin da li vredi poset_iti ga ili pak ne

na njihovoj stranici sam nasla puno info ali opet mozda neko iskustvo eto da cujem od vas kako ste se proveli

isto i za postojnu jamu me zanima user posted image



ako kome bude trebale info za iste nek se javne

mene sada zanima Istambul   u dva dana ,  sta "ne smem" da propustim , gde otici , na sta paziti itd  svaka informacija dobro dosla



(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *