|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Macina trava
16.5.2009 18:20:41   
ljubičica 28
Ja je pijem 2-3 puta dnevno po jednu šolju, a pravi se tako što se jedna čajna  kašika macine trave prelije sa 2 dl kipuće vode, skinuti s peći,pokriti te nakon 10-15 minuta može se čaj piti. A nadam se da će ti neko odgovoriti kada se smije piti, jer i mene zanima...koliko sam shvatila ne smije se piti za vrijeme  user posted image i poslije ovulacije jer može izazvati krvarenje...onda ispada da se pije samo nekoliko dana poslije  user posted image  pa mi to nekako malo user posted image ...nadam se da će nam neko pojasniti ko se bolje razumije user posted image .

(odgovor članu alex_mo)
Neposredna veza do poruke: 251
   RE: Macina trava
16.5.2009 18:40:58   
andddy
Ma ja sam draga pila i to nisam tako po mjerama pravila ja sebi zalijem u jednu serpicu manju i stavim otprilike  saku jednu macine trave hehe jako ga napravim tolko da potamni skroz.. i nista mi nije bilo a ostala sam trudna naravno hehe user posted image

(odgovor članu ljubičica 28)
Neposredna veza do poruke: 252
   RE: Macina trava
16.5.2009 19:44:35   
vjestica
IZVORNA PORUKA: alex_mo

I meni je prva trudnoca bila super,ali sada skoro 11mes. i nista.Danas mi je 11dan posle ciklusa,koji traje 5 dana.Tek sam danas nabavila macinu travu,rekli su mi da se zove ocajnica ,a na latinskom pise Marrubium Vulgare,prijatan ima miris,a jos je nisam probala.citala sam ovaj forum izpocetka i nije mi jasno.Kaze da se pije bez prestanka 40 dana osim u ciklusu,a neke kazu da se nepije i kada je ovulaciju.Meni ovulacija trebala  poceti sutra ili dan kasnije.Sutra 17.05 idem na folikolmetrii,i ljecnik ce mi reci dali su poceli oni dani.Ali svejedno pisite mi molim vas kako se tacno pije,kako se sprema i koliko dugo.Dali za vreme ovulacije treba ili ne piti.Dali ima odredzeno vreme(ujutro,navece)kada se pije.Pozzzz.  

Marrubium vulgare (očajnica, macina trava) se pije od kraja menstruacije do ovulacije
za vrijeme menstruacije se ne pije jer pojačava krvarenje, a poslije ovulacije se takođe ne pije, jer može izazvati pobačaj
ciklus nije menstruacija, krvarenje je menstruacija, a menstrualni ciklus traje od početka jedne menstruacije do početka druge
tako da ti ciklus ne može trajati 5 dana, nego menstruacija, a ako ti je danas 11 poslije menstruacije, onda ti je danas 16 dan ciklusa

(odgovor članu andddy)
Neposredna veza do poruke: 253
   RE: Macina trava
17.5.2009 11:49:19   
alex_mo
 Znaci sada ne pijem,tek nakon sledeceuser posted image (ne daj boze).Tako sam razumela.Izvinite ako sam malo pobrkala pojmove.Malo mi je tesko pisati na vasem jeziku.Tacno krvatenje traje 5 dana , a od pocetka do danas proslo 12dana.Danas popodne idem na folikometrii, a caj ne pocinjem.Pitacu ginekologa dali on nesto zna o macinu.Pozdrav,i hvala na odgovoru

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 254
   RE: Macina trava
17.5.2009 12:04:15   
mamy Sabina
IZVORNA PORUKA: vjestica

Marrubium vulgare (očajnica, macina trava) se pije od kraja menstruacije do ovulacije
za vrijeme menstruacije se ne pije jer pojačava krvarenje, a poslije ovulacije se takođe ne pije, jer može izazvati pobačaj
ciklus nije menstruacija, krvarenje je menstruacija, a menstrualni ciklus traje od početka jedne menstruacije do početka druge
tako da ti ciklus ne može trajati 5 dana, nego menstruacija, a ako ti je danas 11 poslije menstruacije, onda ti je danas 16 dan ciklusa




alex,evo ovo gore boldirano ce ti nadam se pomoći.
Dakle,macina trava se pije nakon menctruacije,pa do ovulacije.
Nakon ovulacije se ne bi trebala piti jer moze izazvati krvarenja.user posted image


_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?



(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 255
   RE: Macina trava
24.5.2009 19:25:43   
dojbinica
ovaj mjesec kao i prošli pila sam macinu travu, i sada željno čekam njene rezultate, a ja i mm, smo se takođe trudili

(odgovor članu mamy Sabina)
Neposredna veza do poruke: 256
   RE: Macina trava
24.5.2009 23:47:50   
alex_mo
A ja sam je ovaj mjesec konacno nasla i kupila ali nazalost pocela je ovulacija pa je nisam pocela piti.Nadam se da je necu ni poceti....

(odgovor članu dojbinica)
Neposredna veza do poruke: 257
   RE: Macina trava
12.6.2009 19:35:07   
emirita
prije neki dan i ja sam konacno kupila macinu travu...al nikako da je pocnem piti...i maloprije bas pokazujem mami,reko mama vidi sta sam kupila...i u po frke,posto ja imam macu...dodje maca i poce da njusi...i ja joj stavila malo one macine trave...sve je pojela i tako je bila sretna da vam ne mogu opisat:))))
mama i ja smo se ismijale,kaze mama kad je Brundo to pojeo,sigurno je to to :))))

Evo sad sam malo citala na ovu temu...i iskreno fakat ne znam kako da je pijem,dal da je pijem 40 dana il da je pijem do i od ovulacije...jer iskreno ne bih zeljela da mi se desi spontani pobacaj i da uzrok tome bude tamo neka trava :)

pusa svim mamicama i onima koje to jako zele :*

(odgovor članu alex_mo)
Neposredna veza do poruke: 258
   RE: Macina trava
13.6.2009 1:46:23   
alex_mo
Taman sam uspela naci macinu travu,meni kasna.Nakon 7 dan testuser posted image ,macu dacu prijateljici sa najlepsi zeljama.(nisam uspela ni pomirisati je)

(odgovor članu emirita)
Neposredna veza do poruke: 259
   RE: Macina trava
14.6.2009 15:42:21   
delfin
user posted image user posted image user posted image  čestitiam, želim ti sbe najljepše

_____________________________

16.05.2010 Napokon je stigla naša najveća sreća- mamino sunce :)
19.08.2011 stigla je i mamina princeza :)

(odgovor članu alex_mo)
Neposredna veza do poruke: 260
   RE: Macina trava
17.6.2009 12:04:21   
miari
draga alex mo od srca iskrene čestitke, puno sreće tebi i bebi!!!!

(odgovor članu delfin)
Neposredna veza do poruke: 261
   RE: Macina trava
17.6.2009 12:12:20   
Amela83
Mene macina trava neće vidjeti bar 3 godine!!!user posted image user posted image user posted image   Ja je pila prošle god. zbog upale jajnika i evo mi ga na - mali user posted image ima 3 mjeseca!user posted image  

_____________________________

Mamina sreća *09.03.2009*

(odgovor članu miari)
Neposredna veza do poruke: 262
   RE: Macina trava
17.6.2009 12:30:06   
miari
amela čestitam i tebi, i ja se nadam da će ovo hektolitarsko ispijanje macine trave uroditi plodom, barem da mi regulira cikluse i ovulaciju. 

(odgovor članu Amela83)
Neposredna veza do poruke: 263
   RE: Macina trava
17.6.2009 12:31:35   
Amela83
Držim ti fige! user posted image

_____________________________

Mamina sreća *09.03.2009*

(odgovor članu miari)
Neposredna veza do poruke: 264
   RE: Macina trava
17.6.2009 12:41:27   
miari
hvala ti puno.lijep pozdrav 

(odgovor članu Amela83)
Neposredna veza do poruke: 265
   RE: Macina trava
17.6.2009 13:55:45   
brzamala
e miari.znaci i ti pijes macinu travu i ima pomaka.I ja bih je trbala ponovo poceti piti a dok sam pila stvarno je pomagala,imala sam i sluzi i jedan jajnik se ocistio i ovulacija se na njemu uspostavila.Samo,meni je bilo dosadilo da pojem,jer sam bas puno pila,1.5 l dnevno.


(odgovor članu miari)
Neposredna veza do poruke: 266
   RE: Macina trava
17.6.2009 18:27:03   
miari
evo brzamala  pijem je od 11.05 i to 1lna dan. doktor očito vidi neke pomake jer mi je rekao da ju samo nastavim piti bez ikakvih drugih tableta i odgodio je laparosk.za 10 mj, ali opet sa svim novim nalazima. ja vjerujem da će mi menstruacija doći samo radi macine trave jer već 3mj ništa. a koliko si ju ti dugo pila? jesi pila 3mj svaki dan (osim u doba menstru.) i onda mjesec pauze? jesi ti imala ovulaciju prije čaja? a sad ?znači jajnik ti je sad skroz čist? a joj koliko pitanjauser posted image sorry 

(odgovor članu brzamala)
Neposredna veza do poruke: 267
   RE: Macina trava
17.6.2009 22:02:31   
brzamala
IZVORNA PORUKA: miari

evo brzamala  pijem je od 11.05 i to 1lna dan. doktor očito vidi neke pomake jer mi je rekao da ju samo nastavim piti bez ikakvih drugih tableta i odgodio je laparosk.za 10 mj, ali opet sa svim novim nalazima. ja vjerujem da će mi menstruacija doći samo radi macine trave jer već 3mj ništa. a koliko si ju ti dugo pila? jesi pila 3mj svaki dan (osim u doba menstru.) i onda mjesec pauze? jesi ti imala ovulaciju prije čaja? a sad ?znači jajnik ti je sad skroz čist? a joj koliko pitanjauser posted image sorry 
 

ja sam je pila oko 3 mj. ali samo od  menstruacije pa otprilike do 20-og dc,jer sam se bojala ako zatrudnim da ne izazove spontani.Kazu da moze jer potice mengu.Pravo da ti kazem,vezano za ovulaciju,nikad prije macine nisam primijetila da je imam,a kad sam je pocela piti bas sam imala izrazenu.Kaze mi doktorica na zadnjem ultrazvuku da je samo jedan jajnik policistican a prije znam da su sigurno bila oba.Meni je zaista djelovala,i iskreno se nadam da ce i tebi pomoci da dodes do svoje majeuser posted image

(odgovor članu miari)
Neposredna veza do poruke: 268
   RE: Macina trava
18.6.2009 17:24:59   
miari
hvala ti najljepša na objašnjenju. jesu li tebi doktori što preporučili od ljekova ili sl.? sad da još mog mužeka ozdravimo i nadamo se bebi. ima malo sporije plivače ali nadam se da će vitamini pomoći. lijep pozdrav brzamala s mora

(odgovor članu brzamala)
Neposredna veza do poruke: 269
   RE: Macina trava
25.6.2009 12:55:08   
miari
eto da se pohvalim nije beba ali sam uz macinu travu uspjela nakon 4mj.dobiti menstruaciju.sad se nadam da će mi se ciklusi unormalizirati a time i ovulacija pa je onda sve puno lakše.

(odgovor članu miari)
Neposredna veza do poruke: 270
   RE: Macina trava
25.6.2009 12:58:39   
_mamica_10
IZVORNA PORUKA: miari

hvala ti najljepša na objašnjenju. jesu li tebi doktori što preporučili od ljekova ili sl.? sad da još mog mužeka ozdravimo i nadamo se bebi. ima malo sporije plivače ali nadam se da će vitamini pomoći. lijep pozdrav brzamala s mora
Izvini sto pitam,al jel ti muz pusac??


_____________________________

nedam nikome svoje princeze male!!!

(odgovor članu miari)
Neposredna veza do poruke: 271
   RE: Macina trava
25.6.2009 13:02:21   
miari
muž je prije pušio, prestao je prije 5god. doktor je rekao da je to dobro, a nalaz da ponovimo za 3mj. jer sve može utjecati na to i stres i to što on u ljetnim mjesecima radi 12sati...

(odgovor članu _mamica_10)
Neposredna veza do poruke: 272
   RE: Macina trava
26.6.2009 21:38:00   
nea 1981
Hello. kako ste, cure? Evo i ja cu poceti piti macinu travu, jer izgleda da ima ucinka... Samo nisam sigurna koliko se dnevno pije i kada? koliko sam shvatila, pije se litar dnevno i to samo 10-tak dana u mjesecu, jel? znaci cim prodje user posted image , pocinje se piti, pa do ovulacije. a poslije ovulacije ne moze, jel? 

(odgovor članu miari)
Neposredna veza do poruke: 273
   RE: Macina trava
26.6.2009 21:40:36   
ena0002
Nea macina trava se pije kada user posted image  prestane pa do ovulacije. Mozes piti litar ili pola litre dnevno. Sretno :)

P.S. Ne preporucuje se da se macina trava mjesa sa drugim cajeviam, a pogotovo sa tabletama, tj. hormonima, kao sto je klomifen i sl.

< Poruku je uredio ena0002 -- 26.6.2009 21:44:07 >

(odgovor članu nea 1981)
Neposredna veza do poruke: 274
   RE: Macina trava
26.6.2009 21:49:22   
nea 1981
ok, eto hvala na informacijama i vec poslije sljedece user posted image cu poceti. nabavila sam kilogram macine trave, hej, imam je za cijelu godinu,hahaha. eto nek nam je svima sa srecom...

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *