|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Macina trava i vrkuta
5.7.2011 22:28:36   
Janica
u Hrvatskoj to možeš kupiti u bio&bio prodavnicama.

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 451
   RE: Macina trava i vrkuta
12.7.2011 19:47:58   
ivanak
Ej ženice, evo samo da javim. Kod nas to ima kupiti u bio i bio prodavaonicama i u ljekarnama kao npr. čebulac.


_____________________________

-> 17.06.2009. je došao mamin i tatin frajer - mali Antonio

-> 21.07.2010. je mali Antonio dobio sestru Paulu :-)

(odgovor članu Janica)
Neposredna veza do poruke: 452
   ocajnica
22.7.2011 11:49:41   
dea11
drage moje,meni je jedan covjek preporucio macinu travu ocajnicu i rekao da pijem svako vece po casicu deseti dan nakon menstruacije i tako sve do sledece menstruacije...i da vam iskreno kazem prvi put sam osjetila ovulaciju a pre toga nisam ni znala kad ovuliram a sada osjetim ,pijem je tek mjesec i pol,pa cemo vidjeti sta ce dalje biti..ja inace imam problem prosle godine sam ostala trudna i imala spontani i posle toga vec godinu i vise ne mogu da zatrudnim,isla sam doktoru i sve je uredu,ali ne svatam kako sam mogla prosle godine zatrudniti za dva dana sto mi je muz bio kuci a sada sam kod njega i nikako nam ne ide,isla sam kod jednog covjeka i rekao mi da tako koristim ocajnicu i to cu sada pokusati pa valjda ce uspjeti mada nemam neke nade user posted image






user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Riba)
Neposredna veza do poruke: 453
   RE: ocajnica
31.7.2011 9:50:45   
vanchi88
cao cure.
imam jedno pitanje u vezi macine trave: pijem je evo vec 3 dana....menstruaciju sam dobila 24og i nikad mi ne traje duze od 3-4 dana...od kako pijem tu travu primetila sam smedju sluz, kad se brisem...jako smedja, kao zadnji dan kad prolazi....zanima me da li je to od caja i da li je neka od vas promjetila promjene odma nakon caja

_____________________________

"Hiljade i hiljade godina,ne bi bilo dovoljno da se opise kratki sekund vecnosti u kome si me ti poljubila u kome sam te ja poljubio,jednog zimskog praskozorja u parku Monsuri,u Parizu,na zemlji,na zemlji koja je zvezda"

(odgovor članu dea11)
Neposredna veza do poruke: 454
   RE: ocajnica
31.7.2011 11:12:13   
gerberka
vanchi ja kako znam macina trava se ne preporucuje za vrijeme trajanja menstruacije jer prodizava krvarenje..hajde sacekaj da vidis jos jedan odgovor od neke forumasice

pusa


_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu vanchi88)
Neposredna veza do poruke: 455
   Macina trava
31.7.2011 11:31:41   
vanchi88
cao grebnerka, kako napreduje trudnoca? hvala ti na odgovoru...
pocela sam piti caj tamo negdeee zadnjih dana mece, ono kad pri krau ide, mozda se i od toga oduzilo...ako je jedna od nuspojava da produzuje krvarenje....

< Poruku je uredio Visnja RR -- 31.7.2011 11:41:32 >


_____________________________

"Hiljade i hiljade godina,ne bi bilo dovoljno da se opise kratki sekund vecnosti u kome si me ti poljubila u kome sam te ja poljubio,jednog zimskog praskozorja u parku Monsuri,u Parizu,na zemlji,na zemlji koja je zvezda"

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 456
   RE: Macina trava
31.7.2011 15:29:03   
gerberka
moglo bi da bude zbog čaja..ja sam drtaga dobro hvaa Bogu, sve ok user posted image

znam da se vrkuta moze piti cijeli ciklus, a maca preskace za vrijeme mece user posted image i ja sam ih pila prije user posted image . zelim ti ubrzo user posted image user posted image


_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu vanchi88)
Neposredna veza do poruke: 457
   RE: ocajnica
31.7.2011 15:33:53   
gerberka
dea super je ako osjetis ovulaciju..i meni je trebala godina dana da ponovo zatrudnim s tim sto je kod mm bio los spermiogram pa smo se oporavljali od operacije. sretno mila i javljaj se


< Poruku je uredio malena27 RR -- 1.8.2011 17:23:25 >


_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu dea11)
Neposredna veza do poruke: 458
   RE: ocajnica
5.8.2011 17:22:02   
saksija
mozda je i neko napisao vec a mozda i nije, uglavnom nije na odmet. ja sam dobila recept: 2 supene kasike macine trave, 1/2 supene kasike kantariona i 1/2 supene kasike nevena, prelijem prokuhanom vodom i ostavim pola sata. to onda pijem citav dan. tek sam pocela neka 3 dana pijem tako da ne znam jos kakvi ce biti rezultati (nadam se dobri:) je li mozda neko pio ovo vec? mislim u ovoj kombinaciji?

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 459
   RE: Macina trava i vrkuta
5.8.2011 17:50:41   
malena27 RR
Tema se zove Macina trava i vrkuta!
Zamolicu vas da ne mijenjate nazive teme kad pisete novi post!

LP, RR Tim

_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu saksija)
Neposredna veza do poruke: 460
   RE: Macina trava i vrkuta
11.8.2011 17:14:56   
plava72
Ja koliko se sjećam macina trava se pije od zadnjeg dana menstruacije pa do ovulacije a poslije ne...mislim da na ovoj temi ima sve opširno o objema travama samo treba pročitati od početka..user posted image

_____________________________

Ako si usamljen kad si sam u lošem si društvu..

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 461
   RE: Macina trava i vrkuta
28.8.2011 2:02:04   
saksija
ja samo da se tuspasim da mi je macina trava izgleda poremetila ciklus koji je i nakon missed. ab. cak bio redovan i inace sam znala tacno u dan kad cu dobiti. zao mi je sto nisam procitala sve postove pa bih vjerovatno znala da se i to desava, ali preporucise mi kao dobra je.. a i vjerujem da jeste ali ocigledno da regulise cikluse - meni bice da nije trebala nego mi je napravila zbrku tako da ne znam sada kada cu dobiti uopste. eih a tako sam se nadala i racunala plodne dane u septembu. sad ne znam ni kada cu dobiti ni kada ce mi biti ovulacija.. grrrr. ako moze neko ko je prosao kroz isto da napise makar nakon koliko je dobio. ja od simptoma imam samo pms (koji prolazi) i bubuljicu (koja je prosla). najcudnije mi je sto me grudi nikako ne bole, a inace su pred mens. uzasno osjetljive. cak se furam i da se cudo desilo pa da sam mozda trudna. ko luda citam o baby rapid testu i planiram da ga kupim jer sam se cuvala za vrijeme ovulacije i 5 dana prije ocekivane men. imala nezasticen odnos. pa kontam joj mozda je kasna ovulacija i sad mi sinu da je macina trava.. eto malo vam se izjadah nemojte zahatarit. pozdrav svima.

(odgovor članu plava72)
Neposredna veza do poruke: 462
   RE: Macina trava i vrkuta
3.9.2011 11:30:49   
gorivo
Pozdrav svima!Ja sam nova ovdje,još se informiram o "pravoj" macinoj travi...Dali je neka od vas koristila marulju od subana i zatrudnila?! 

(odgovor članu saksija)
Neposredna veza do poruke: 463
   RE: Macina trava i vrkuta
6.9.2011 10:06:08   
sabina3
Macina trava NEPETA CATARIA, pomaže kod obilnog menstralnog krvarenja i bolne menstruacije, pozitivno djeluje kod hormonskog poremećaja i začepljenja jajovoda, poznat je lijek protiv steriliteta žena, djeluje umirujuće i opuštajuće, čisti organizam od štetnih tvari...Ovakva macina trava nema odvratan okus, čak je i ugodna za piti  i bez da se zasladi. Može se piti umjesto vode. Još samo da potvrdi to djelovanje user posted image

(odgovor članu gorivo)
Neposredna veza do poruke: 464
   RE: Macina trava i vrkuta
12.9.2011 18:42:02   
sretna_
Evo vam moja prica! Imala sam neredovnu i bolnu menstruaciju. Otisla sam u biljnu apoteku i apotekarka mi je dala da pijem kombinaciju cajeva medju kojima je macina trava. Sljedecu menstruaciju nisam ni dobila iz razloga sto sam zatrudnila. Sto je jos cudnije tada sam prvi put u zivotu  imala odnos poslije kojeg sam ostala u drugom stanju, a nisam planirala. Bez obzira na to jako sam sretna.

(odgovor članu sabina3)
Neposredna veza do poruke: 465
   RE: Macina trava
22.9.2011 12:31:27   
emicha
zdravo cure imam jedan problem ja nemam mengu vec godinu a udata sam i zelim dijete nikad mi nije bila redovna sta da radimuser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu sabas)
Neposredna veza do poruke: 466
   RE: Macina trava
22.9.2011 13:01:51   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: emicha

zdravo cure imam jedan problem ja nemam mengu vec godinu a udata sam i zelim dijete nikad mi nije bila redovna sta da radimuser posted image user posted image user posted image user posted image
jesil ikaad bila kod ginica??

(odgovor članu emicha)
  Neposredna veza do poruke: 467
   RE: Macina trava
22.9.2011 15:20:38   
ajnur

IZVORNA PORUKA: emicha

zdravo cure imam jedan problem ja nemam mengu vec godinu a udata sam i zelim dijete nikad mi nije bila redovna sta da radimuser posted image user posted image user posted image user posted image

Moj savjet je odmah ginekologu....

_____________________________

Blagost ne dotakne ni jednu stvar a da je ne ukrasi,a grubost ne dotakne ni jednu stvar a da je ne upropasti.Muhammed a.s

A 18.10.2010 mamin djecak
A10.08.2012 mamina cura

(odgovor članu emicha)
Neposredna veza do poruke: 468
   RE: Macina trava
27.9.2011 17:59:10   
Miimy
pozzz pokusala sam dosta stvari da procitam sto ste pisali... htjela bi da pocnem piti macinu travu al me malo buni neki pisu da se pije samo pola mjeseca znaci do ovulacije, neko da se pije tek kad prodje user posted image .. ako moze neko dami kaze kad se pije meni je danas naprimjer 1 dan user posted image i dali mogu poceti piti i dali se smije piti ako se piju lijekovi za stitnu ... hvala puno

_____________________________

‎"Odluka o tome da ćeš imati dijete – izuzetno je važna. To znači da će tvoje srce zauvek koračati negdje izvan vlastitog tijela."

Nase malo Sunce doslo na svijet 3..8.2012. 9:10h

(odgovor članu ajnur)
Neposredna veza do poruke: 469
   RE: Macina trava
27.9.2011 18:02:31   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: emicha

zdravo cure imam jedan problem ja nemam mengu vec godinu a udata sam i zelim dijete nikad mi nije bila redovna sta da radimuser posted image user posted image user posted image user posted image


user posted image user posted image user posted image  ovo pitanje nije za foruma vec za doktora -ginekologa...Nadam se da si bila vec user posted image user posted image

(odgovor članu emicha)
  Neposredna veza do poruke: 470
   RE: Macina trava
27.9.2011 18:08:24   
*pcelica*

IZVORNA PORUKA: emicha

zdravo cure imam jedan problem ja nemam mengu vec godinu a udata sam i zelim dijete nikad mi nije bila redovna sta da radimuser posted image user posted image user posted image user posted image


Da li si isla ginekologu, ako nisi sto prije idi jer to je problem koji ti samo doktor moze rijesiti. Ja isto nisam dobijala po sest mjeseci ali uz ljecnicku terapiju sam regulisala i nakon toga hb ostala trudna

_____________________________

<3. 20. 07. 04
<3. 27. 12. 09
<3. 03. 11. 15

(odgovor članu emicha)
Neposredna veza do poruke: 471
   RE: Macina trava
1.10.2011 20:42:59   
vila_7
jedno pitanje : da li je isto macina trava i maticnjak? negdje sam nasla da jest,negdje da nije

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu *pcelica*)
Neposredna veza do poruke: 472
   RE: Macina trava
1.10.2011 21:08:15   
tanananka
Nije isto, caj od maticnjaka je prijatnog okusa,meni se bar svidja i moze se pit nezasladjen.A macina trava  user posted image user posted image gorka je ko cemer

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 473
   RE: Macina trava
6.11.2011 15:40:27   
zzuja
Drage moje forumašice,

ovo je prvi put da se registrujem na neki forum pa nisam siguran kako to ide!
Vidim da neke od vas imaju dosta iskustva sa čajevima pa bih vam bila jako zahvalna na pomoći!!
Naime, već 7 mjeseci se trudimo da napravimo bebača, ali sam tek prije mjesec dana počela da pijem macinu travu tj. kediok i da mjerim temperaturu. Zanima me da li uopće pijem ispravan čaj ili ne, jer ovaj što ja pijem je blagog okusa i mogu ga piti i bez šećera, a čula sam da "prava" macina trava treba da bude gorkog okusa! Osim toga interesuje me da li postoje neke tablete ili nesto drugo za što ste čuli da pomaže kako bi se zatrudnilo!
Unaprijed hvala!!user posted image user posted image

(odgovor članu tanananka)
Neposredna veza do poruke: 474
   RE: Macina trava
17.11.2011 18:17:35   
gorivo
sabina3 hvala na odgovoru,tek sam ga sad vidjela.odlučila sam se za ovu macinu od subana(gorka je) i pijem je ima dva mjeseca.planiram uskoro otići na ultrazvuk da vidim dali se šta promjenilo sa jajnicima(blago policistički promjenjeni).

(odgovor članu zzuja)
Neposredna veza do poruke: 475
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *