|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Macina trava
13.12.2007 11:57:49   
sabinas
Mersiha kada si imala spontani i u kojoj sedmici ?

(odgovor članu sabinas)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Macina trava
13.12.2007 12:00:17   
vaga
Draga Mersiha i ja to nisam znala, pa ja macinu travu pijem pravo cesto, skoro stalno, a vidiš ne treba. Jedno vrijeme sam je pila umjesto vode 40 dana, a redovno sam ganjala ovulaciju i odnose. Fakat covjek svasta sazna na ovom forumu. user posted image

I nemoj da budes tuzna sada počni piti vrkutu i svakao ovaj čaj koji sam napisala, u kojem ima matičnjak a on djeluje smirujuće tj. opuštajuće.
Puno te pozdravljamuser posted image  


(odgovor članu mersiha)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Macina trava
13.12.2007 12:05:21   
sabinas
Vaga,ovaj recept što si ti napisala....je li pola litra "dobivenog čaja" dnevno treba piti?

(odgovor članu vaga)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Macina trava
13.12.2007 12:11:05   
vaga
Jeste pola litra čaja treba popiti u toku dana, stavis u termosku pa raspodjelis sebi.

(odgovor članu sabinas)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Macina trava
13.12.2007 12:13:49   
mersiha
Spontani sam imala u prosli četvrtak u 8 sedmici trudnoce.user posted image
Sta da se radi. Bila sam u pravoj depresiji ali sada sam donekle ok.

(odgovor članu sabinas)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Macina trava
13.12.2007 12:15:58   
sabinas
Hvala vaga na svem! Baš ću pokušati,inače ja više preferiram bilo koji čak nego lijekove.I par puta sam gledala na TV,raznorazne emisije gdje stručnjaci svi govore,da je bolje piti čaj iako se rezultati mogu očekivati tek za 3 mjeseca,nego neku tabletu koja kroz 2-3 djeluje,ipak sve je to hemija

(odgovor članu vaga)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Macina trava
13.12.2007 12:27:42   
sabinas
Mersiha,baš mi je žao.Nisam znala da je se to desilo skoro.Onda obavezno piji vrkutu,ona još bolje djeluje u trudnoći,i ne znam koliko znaš o njoj,ali sprječava pobačaje i ispadanje maternice i olakšava porod.
Ne zna kako ti je,jer mi se nikada nije to desilo,ali mogu prepostaviti kako se osječaš.Kad god ti je teško,potraži nas na forumu!
sigurna sam da ćemo i mi imati plusić u 2008.

(odgovor članu sabinas)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Macina trava
13.12.2007 12:46:57   
Mirela27
user posted image user posted image user posted image zna li tko kako se priprema ova macina trava MARRUBIOM VULGGARE ? 
hvala za odgovor

(odgovor članu sabinas)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Macina trava
13.12.2007 12:53:48   
mersiha
Draga sabinas jeste to je bilo nedavno. Problem je u tome da sam imala cistu koju je moja bivsa doktorica lijecila a nije pazila na trudnocu.
Ali sam sada kod doktora Divanovica i mogu ti reci da je super.
Jos uvijek kontrolisem BETA HCG jer me nije htio slati na kiretazu vec pustio da plod sam izadje.
Juce sam vadila nalaz i 43,3 je to znaci da ide polako.
Sutra idem opet na kontrolu pa cemo vidjeti sta i kako dalje.
Ja nisam ni ocekivala trudnocu jer sam imala cistu. Pravo sam se obradovala user posted image  ali nista.
Ali bice ABD ubrzo nadam se.

(odgovor članu Mirela27)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Macina trava
13.12.2007 12:57:46   
gopija
Pitanje?
smije li se piti ovaj caj za vrijeme menstruacije? Mislim da se ne poveca krvarenje, ili to nema nikakve veze?

(odgovor članu mersiha)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Macina trava
13.12.2007 13:14:03   
aldi
Koliko ja znam i pije se za vrijeme menustracije do ovulacije (macina trava), ja sam je sad pocela piti i nije mi ni produzila ni skratila menstrualni ciklus.

Mirela 27, procital malo ispred sta smo pisali na ovi temu. Ja sam cula da se pije Nepeti Cataria i takvu sam dobila i na kutiji zaista pise da je za zatrudnjivanje. Ali kazu da je i ta druga, a opet ima i neka treca vrsta te trave. Ja piejm Nepeti Catariu.

(odgovor članu gopija)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Macina trava
13.12.2007 13:27:43   
sabinas
Mersiha,bit će user posted image ABD.Možda je i bolje što je tako ispalo,nego npr,da su ti  lijekovi za liječenje ciste oštetili plod,pa da je se rodilo sa  ne daj Bože nekim deformacijama.Totalno nestručno se ponjela.A "skoro svaki" lijek koji se troši u prvom trimjeseću ostavi štetu na plodu.Kod mene je npr.mama kad je bila trudna samnom,morala piti neke lijekove do 5 mj.trudnoće,i rodila sam se sa srcanom manom.

(odgovor članu aldi)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Macina trava
13.12.2007 13:31:05   
Mirela27
Draga aldi

citala sam ja sve to  ,,ali mi  stvarno vise nista nije jasno
jedni kazu da je ova prava drugi kazu da je ona prava .
aisla sam i po drugim forumima i oni su u dilemi koja je koja
nekome ova pomogne a nekome ona
ja samo znam da je ova koju ja trenutno imam fujjjjjj  za piti ja ti to nemogu docarat ..taj okus bljakkkkk

Ja sam jos cula da je jako jako dobar i  ZDRAVAC  user posted image
cak sam isla ne svicarski forum i svicarke ga hvaleuser posted image user posted image

i muz i zena ga smiju piti

ja sam evo upravo sebi napravila 1l. macine trave

ZIVILI ZIVILI

(odgovor članu aldi)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Macina trava
13.12.2007 15:15:44   
budućamama
citala sam ja sve to ,,ali mi stvarno vise nista nije jasno
jedni kazu da je ova prava drugi kazu da je ona prava .
a isla sam i po drugim forumima i oni su u dilemi koja je koja
nekome ova pomogne a nekome ona

Tako sam vam i ja sad zbunjena ovim svimuser posted image

(odgovor članu Mirela27)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Macina trava
13.12.2007 15:23:23   
Mirela27
Slusaj te  ..,,, ja sam citala na jednom forumu iskustvo jedne zene ... ona kaze; ona je pila macinu travu koja je bila jako gorka  .pila ju je 1/5 litar na dan i jako brzo poslje ostala je trudna ,samo sto je jos navela da ju je kombinirala sa ZDRAVCEM kojeg je isto pila 1/5  litra na dan

pozdrav

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Macina trava
13.12.2007 15:35:00   
Cvrle
Izvini Mirela27, nemam lošu namjeru, ali kao matematičar malo sam zbunjena informacijom 1/5  (to je jedna petina). Jesi li mislila na litar i po, ili baš na 2 deca (jedna šolja dnevno)?
Hvala

_____________________________

No sikirli, be hairli!

(odgovor članu Mirela27)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Macina trava
13.12.2007 15:46:39   
Mirela27
Sorryuser posted image  

mislila sam napisat  litr i  pol

hvala sto si me ispravila onda bih dala krivu informaciju
hvalauser posted image user posted image

(odgovor članu Cvrle)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Macina trava
6.2.2008 20:09:08   
Sonja
ja sam kupila macinu travu u apoteci i lijepog je ukusa i mirisa ... pise da se 1 kasika stavi na pola litre vode... a takodjer sam cula od jedne prijateljice da se macina trava treba piti svaki dan 40 dana i da onda uspije da se zatrudni... ona je pocela piti po zavrsetku men. i slijedecu nije ni docekala:) al treba se nastavit pit i onih ostalih dana iako se zatrudni.uglavnom da bude 40 dana.. ja sam pila 10 i zaboravila par dana tako da mi nije uspjelo. sad cu opet pokusat al do kraja...
zelim tu bebicu stvarno puno i evo 3 mje je proslo a nista
valjda ce ovo uspjet...
pozdrav

(odgovor članu Mirela27)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Macina trava
7.2.2008 8:50:23   
Antigona
Drage moje prosvijetlite me please!!!
Ja sam kupila tonu ove mace ( različite )
Sada na ovoj što pijem piše MARUBIUM VULGARE.
Ali ona uopšte nije tako strašno gorka mislim nije ni njam njam,
ali mogu je piti i bez meda, piše jedna čajna kašičica na šolju da odstoji pokriveno 10 minuta i onda piti.
Piše da je dobra za pluća, opšte stanje organizma.... i reguliranje menstruacije.
Ali ponavljam nijedna koju sam ja kupila nije tako strašno gorka?????
A pijem ujutro šolju mace, popodne šolju vrkute, uveče šolju mace.
mislim da je ova super gorka prava a ja nikako da naletim na nju, ili meni ništa nije gorkouser posted image . Ova što ja pijem kada bi se zasladila medom bila bi total ok i da kupila sam u apoteci????

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Macina trava
7.2.2008 9:18:29   
Hankica
Moram priznati da sam i ja jako zbunjena..... Vec mjesecima pijem macinu travu, onu koja se moze kupiti kod raznih travara (na pijacama, na sajmu meda itd) i uvijek je bila jako blaga; mogla sam je piti litrima. Uglavnom, jucer sam otisla do herba apoteke kod katedrale (za one koje su iz Sarajeva), dakle ne one velike apoteke, vec udjite u onu malu odmah pored, mislim da se zove Herba, tamo radi jedan jako ljubazan covjek, koji me je odmah pitao koju vrstu macine trave zelim. On kaze imaju tri vrste: blagog okusa (to je "nepeta cathania", i valjda je to ona sto sam je pila do sada), ona koja ima blago gorak okus odnosno "marulja" i ona sto jako smrdi, mislim da je to Valerijana; ja sam kupila ove prve dvije, i ovo je prvi put da pijem malo gorku macinu travu, jupi.... valjda je to to....
a sto se tice gorcine, nesto najgore sto sam u zivotu pila je "kantarion", kojeg sam uvijek stavljala u vrlo, ponavljam vrlo malim kolicinama u cajeve, i postajali bi tako uzasno gorki, ali cula sam da je i on dobar, pa cu ga nastaviti piti... A inace u ovoj herba apoteci sam kupila i zdravac

_____________________________

Beba je dosla 22. decembra 2008.

(odgovor članu Antigona)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Macina trava
7.2.2008 9:35:54   
Antigona
Hankice, ja sam u toj apoteci kupila vrkutu, čiko je stvarno krasan
sve ti lijepo objasni i možeš pitati ama baš sve..
E ja onda odo tamo kupiti ovu super gorku.
Na svim forumima se ona navodi kao prava (prava očajnicauser posted image ).
reci molim te koje količine ovih čajeva i u kojem omjeru ti piješ,
i koliko već dugo?

(odgovor članu Hankica)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Macina trava
7.2.2008 10:01:46   
Hankica
Antigona, samo da ti preciziam, ova Marulja mi nije bas super gorka, ona je recimo blago gorkog okusa, eh sad ne znam, mozda je za nekoga to jako gorko, meni i nije toliko, moze se biti bez meda (valjda poslije onog kantariona, vise mi nista nije gorko user posted image ).
Ja je pijem dvije solje na dan, na jednu solju stavim jednu kasiku (mislim na onu malu kasiku) i ostavim da stoji 20 minuta. I uvijek napravim svjezu, odnosno jednu solju u jutarnjim satima i jednu poslijepodne. Ovu Marulju pijem tek od jucer, a vec mjesecima (od avgusta ili septembra) pijem onu blagu, i ja je stalno pijem, ne znam bas je li to i dobro, jer sam procitala na forumu da je nije dobro piti tokom ovulacije ali kako je nemam ovulacije, ne znam kad da prekinem...


_____________________________

Beba je dosla 22. decembra 2008.

(odgovor članu Antigona)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Macina trava
7.2.2008 10:57:38   
Antigona
Hankice ma i ja ovu moju marulju pijem ne šzaslađenu malo je gorka ništa specijalno a piješ li vrkutu ona je za stimuliranje jajnika i očuvanje folikula.
Ja sam pokušala pronaći i vitex kapi za neplodnost ali ih kod nas nema.
Raspitaj se malo o tome.
Na drugim forumima cure su pisale vrlo pozitivno o tom preparatu.
I ja uvijek kuham svjež čaj.
I negdje sam pročitala da savjetuju jednom dnevno poslije ručka recimo u čaj od macine trave staviti sode bikarbone na vrh kašičice za bolji učinak čaja.
Ja nisam probala a neznam ni koliko je to provjereno ako ti imaš još nekih informacija javljaj.
Sretno!!

(odgovor članu Hankica)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Macina trava
11.2.2008 8:49:59   
AJLICH
Pozdrav vama svima
Od danas sam ovdje nova i citam vase clanke.Tojest clanke nasih buducih majki u svakom pogledu podrzavam vas u tome i samo naprijed nikada ne gubite nadu u bolje sutra.Ovako sto se tice macine trave htjela bih malo prokomentarisati na ovu temu.Licno sam imala dvije prijateljice koje nisu mogle da zatrudne pa sam im predlozila macinu travu i vjerovali ili ne vec drugi mjesec su se rezultati pokazali.Kod jedne je bio slucaj tri godine da je cekala na to a kod druge je bio 5 ali eto danas su sretne majke.Pa bih svakoj od vas predlozila macinu travu ali  i muz i zena trebaju redovno piti cak ako bi mogli umjesto vode nije uslov ali eto ako moze.Jer pazite jedno macina trava nije za oplodnju nego za psihicko i fizicko smirivanje osobe.Dobro nam je poznato da ljudi koji su psihicki optereceni nedolazi do oplodnje ili pak ste culi od ljekara da kaze da bi muz i zena trebali imati svoj mir ili negdje otici na odmor da bi doslo do oplodnje ako je sve sa zdravstvene strane uredu.Mozda je malo smijesno neko ce pomisliti pa nece muz da zatrudni ali vjerujte da je istina da oba partnera trebaju to da trose da bi doslo do potpunog smirenja i oplodnje.Eto toliko od mene nadam se da ce svima vama koliko toliko ovo pomoc naravno uz boziju pomoc koji nas stiti od svakog zla.user posted image

(odgovor članu Riba)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Macina trava
13.2.2008 12:27:38   
Sonja
Ajlich dobro nam doslauser posted image  

nisam znala ad treba i muz da pije macinu travuuser posted image  
ja sam pila macinu travu jedno vrijeme stalno bas umjesto vode ali mi se probava pogorsala nisam mogla nikako na veliku nuzdu tako da sam malo prestala da je pijem da bi se sve vratilo u normalu.
mislim da je dovoljno 2-3 solje dnevno.
na ovoj macinoj travi sto sam ja kupila pise da je za: smirenje zivaca za regulisanje probave i za neplodnost!!!

pokusat cu opet da je pijem bez izostanka pa cemo vidjeti hocemoli uspjeti
i muza cu nagovorit da pije:)
pusaaa

(odgovor članu AJLICH)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *