|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Macina trava
8.8.2008 10:46:53   
budućamama
Mina Minka, ta macina trava koju ti piješ je vjerovatno Nepeta Catharia, a ona koja je baš za regulisanje sluzi i poticanje ovulacije je Marrubium vulgare.
Nepeta je dobra za smirenje i u svakom slučaju neće ti odmoći, a ako ti treba nešto za poticanje ovulacije kupi Marrubium vulgare-očajnicu.
U svakom slučaju sretno!

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu mina minka)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: Macina trava
8.8.2008 10:57:51   
mina minka
a samo mi reci jel kad kupujem da trazim tu i jel se kupuje u biljnim apotekama ili?

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: Macina trava
8.8.2008 11:01:20   
dadakg
Mina minka
U biljnoj apoteci traži Marrubium Vulgare-očajnica-macina trava
čaj je gorak a Budućamama ti je objasnila čemu služi
Pozdrav i srećno user posted image

_____________________________

Nemogućnost postaje mogućnost kad dovoljno snažno poverujemo u nju.

(odgovor članu mina minka)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: Macina trava
8.8.2008 11:15:46   
budućamama
Dadouser posted image
Još samo da dodam da, ako budeš tražila macinu travu, vjerovatno će ti dati opet nepetu cathariu kao i meni, a ne pravu očajnicu.
Zato je najbolje naglasiti da želim Marrubium vulgare kako bi bila sigurna da piješ pravu očejnicu.

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu dadakg)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: Macina trava
8.8.2008 11:18:30   
dadakg
Ma zato sam joj i napisala da prvo traži sa latinskim nazivom da joj ne bi dali kantarion ili kamilicu user posted image

_____________________________

Nemogućnost postaje mogućnost kad dovoljno snažno poverujemo u nju.

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: Macina trava
8.8.2008 11:21:17   
budućamama
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu dadakg)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: Macina trava
10.8.2008 16:13:10   
maslačak82
Ja pijem ovu nepetu kat. i nije gorka prvih par dana sam pila po litru sad ne mogu ni gutljaj, nekako sam se zasitila brate mili..jako sam tuzna radi toga, ali ne ide, toliko zelim al nece preko grla-povraca mi se, popila bi govno s oproštenjem da zatrudnim ali nešto ne mogu..juče ni gutljaj nisam.A šta se tiče toga da smiruje, uopšte nije jer sam neki dan na poslu skoro živčani imala user posted imageuser posted image

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: Macina trava
12.8.2008 19:07:59   
budvanka
I moja je uzasno gorka,ali posle par dana sam se navikla.Sad kad imamuser posted image ne pijem ga jer tako pise na kutiji,a sto se tiche smirivanja,i kod mene je ista situacija,nikad u zivotu nisam viseuser posted image i bilauser posted image ...kod svakog drugacije djeluje...ja cu nastaviti da ga pijem pa sta bude bice...

_____________________________

Chudno je kako je malo potrebno da budemo sretni,a jos chudnije,kako nam bas to malo uvijek nedostaje.

(odgovor članu maslačak82)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: Macina trava
20.8.2008 17:20:53   
majka79
Cao svima,
ja sam novi kolac ovdje. Vec 1 god se trudimo da i mi dobijemo tu bebu ali nam se nikako ne da. Imala sam vec 3 spontana (u 5:oj, 6:oj, i 10:oj sedmici). Nalazim se u Svedskoj pa nemam bas pristup biljnim apotekama itd pa ne mogu da nabavim sve te cajeve koje vi pijete i preporucijete. Ali mi je tata donio macinu travu - "napeta" iz BiH i zanimam me ima li ikakve svrhe da je pijem, jer ocigledno to nije prava macina trava. I sta vi mislite, da li je meni uopste potrebna macina trava, ipak sam u roku kraceg od jedne godine 3 puta zatrudnjela.

(odgovor članu mina minka)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: Macina trava
24.8.2008 13:36:22   
bebana27
ja isto macinu travu koristim kako sam se udala jer moja tetka to sadi i imam domacu ali nazalost koliko god da je popijem nema nista od moje bebice koju toliko zelim.

_____________________________

20.09.2009 sam postala najsretnija osoba na svijetu jer sam u zagrljaj dobila svoga sina....Vole te mama i tata
06.09.2010 god.dobili smo prvi zubic sedam dana kasnije i drugi zubic
13.09.2011 rodio se drugi sin Adem

(odgovor članu majka79)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: Macina trava
26.8.2008 23:09:14   
Aquarius
Ja sam prosli mjesec pila macinu travu. Ova koju sam trosila ima divan miris i super je za piti i bez šećera. Meni su rekli da je dovoljno piti 2 dl dnevno. Uglavnom, meni starija komšinica koja ima vikendicu na planini i inače bere trave donese ovo sto sam pila. Sačekam da prođe user posted image i počnem piti. Na kraju mjeseca user posted image nema. Odem ginekologu i trudnauser posted image .
Napominjem da sam u 12. 2007. imala spontani i od februara ove godine bezuspješno smo pokušavali. Pa sad, da li je samo slučajnost ili šta već, ne znam.  Vrijedi sve pokušati za user posted image .
Puno sreće svima koji pokušavaju i da uskoro imate jednu slatku user posted image .
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu bebana27)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: Macina trava
26.8.2008 23:16:04   
dadakg
Majka79
Prvo da ti poželim toplu dobrodošlicu i da što pre ostvariš svoju želju user posted image
Možda bi ipak bilo bolje da piješ Virak ili Vrkutu kako je još zovu. Na temi "lekovito bilje" možeš da pročitaš sve o ovoj biljci.

_____________________________

Nemogućnost postaje mogućnost kad dovoljno snažno poverujemo u nju.

(odgovor članu majka79)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: Macina trava
26.8.2008 23:18:31   
dadakg
Aquarius
Topla dobrodošlica user posted image čestitam i želim ti sve najlepše user posted image
Drago mi je kada čujem da je nekome ovaj čaj pomogaouser posted image

_____________________________

Nemogućnost postaje mogućnost kad dovoljno snažno poverujemo u nju.

(odgovor članu dadakg)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: Macina trava
28.8.2008 20:29:16   
Lilly
Nema sta nisam pila pa i macinu travu. Kupila sam u apoteci i uzasna je. Nista gore nisam probalauser posted image user posted image Ipak, pri pomisli nauser posted image , nakako sam se primorala. Medutim, razlog zasto sam prestala piti jeste, da mi se ciklus skroz poremetio a kako znam za sebe dobijam uvijek tacno na vrijeme. Taj mjesec, kada sam se mucila sa macinom, kasnilo mi je cak 10 danauser posted image . Sumnjala sam na trudnocu ali na kraju jedno veliko nistauser posted image . Probala sam macinu i od travara. Ona nije tako losa, gorka ali nesto sumnjam da je to bila prava travkauser posted image . Rezultata nema, bar ne ocekivanog.

(odgovor članu dadakg)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: Macina trava
29.8.2008 13:04:59   
bebana27
ja sam dobila od jednog poznatog travara tu travu jer on je sadi ona je malo gorka ali je dobra za piti mene kad malo stomak boli popijes jednu soljuci i gotovo nema vise bolova.mozes li vidjeti od nekog ko to uzgaja pa da kupis jer ti je to sigurnije nego u apoteki

_____________________________

20.09.2009 sam postala najsretnija osoba na svijetu jer sam u zagrljaj dobila svoga sina....Vole te mama i tata
06.09.2010 god.dobili smo prvi zubic sedam dana kasnije i drugi zubic
13.09.2011 rodio se drugi sin Adem

(odgovor članu Lilly)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: Macina trava
29.8.2008 16:34:21   
vjestica
IZVORNA PORUKA: bebana27

ja sam dobila od jednog poznatog travara tu travu jer on je sadi ona je malo gorka ali je dobra za piti mene kad malo stomak boli popijes jednu soljuci i gotovo nema vise bolova.mozes li vidjeti od nekog ko to uzgaja pa da kupis jer ti je to sigurnije nego u apoteki

ma odakle ti ideja da je sigurnije kupit kod nekog travara, nego u apoteci user posted image

(odgovor članu bebana27)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: Macina trava
29.8.2008 16:37:02   
bebana27
zato sto je taj travar moja familija a kako ti mozes biti sigurna da je ona u apoteci dobra

_____________________________

20.09.2009 sam postala najsretnija osoba na svijetu jer sam u zagrljaj dobila svoga sina....Vole te mama i tata
06.09.2010 god.dobili smo prvi zubic sedam dana kasnije i drugi zubic
13.09.2011 rodio se drugi sin Adem

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: Macina trava
29.8.2008 16:44:47   
vjestica
u apoteci se prodaju klinički ispitani lijekovi, čajevi i ostale stvari
na svakom proizvodu pišu indikacije i kontrainikacije, rok trajanja, nuspojave i sl
piše i latinski naziv (ima više vrsta macine trave, a kod većine travara ćeš naći samo macinu travu, a da ne znaš koja je tačno) nemam ništa protiv travara, ima ih stručnjaka, ali ima ih i priučenih koji poberu ko zna koju travku i ko zna gdje
zato više vjerujem nekom ko ima diplomu mr. phr.  i travki koja je ispitana

(odgovor članu bebana27)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: Macina trava
31.8.2008 0:22:19   
bebana27
ja pijem macinu travu od provjerenog strucnjaka a od njegove su trave mnoge i zatrudnile

_____________________________

20.09.2009 sam postala najsretnija osoba na svijetu jer sam u zagrljaj dobila svoga sina....Vole te mama i tata
06.09.2010 god.dobili smo prvi zubic sedam dana kasnije i drugi zubic
13.09.2011 rodio se drugi sin Adem

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: Macina trava
31.8.2008 0:45:02   
vjestica
IZVORNA PORUKA: bebana27

ja pijem macinu travu od provjerenog strucnjaka a od njegove su trave mnoge i zatrudnile

ovo je pretpostavljam lapsus, jer vjerovatno znaš da se ne zatrudnjuje od macine trave, već od nečeg drugog, a macina trava može samo pomoći oko zatrudnjenja

(odgovor članu bebana27)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: Macina trava
1.9.2008 9:23:35   
budućamama
IZVORNA PORUKA: vjestica

IZVORNA PORUKA: bebana27

ja pijem macinu travu od provjerenog strucnjaka a od njegove su trave mnoge i zatrudnile

ovo je pretpostavljam lapsus, jer vjerovatno znaš da se ne zatrudnjuje od macine trave, već od nečeg drugog, a macina trava može samo pomoći oko zatrudnjenja



user posted image user posted image user posted image  vještice, vještice...

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: Macina trava
1.9.2008 9:45:26   
bebana27
nista mi sad nije jasno mnoge govore da se od macine trave moze zatrudniti a sta je sad kako ne moze ne razumijem a koja to trava pomaze

_____________________________

20.09.2009 sam postala najsretnija osoba na svijetu jer sam u zagrljaj dobila svoga sina....Vole te mama i tata
06.09.2010 god.dobili smo prvi zubic sedam dana kasnije i drugi zubic
13.09.2011 rodio se drugi sin Adem

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: Macina trava
1.9.2008 9:47:19   
budućamama
Vještica je htjela reći da macina trava pomaže da se zatrudni, ali od nje ne ostaješ trudna, već su glavni akteri dvoje ljudi koji žele user posted image

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu bebana27)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: Macina trava
2.9.2008 23:30:10   
tetka Hafa
Prvi put sam sad na vasem forumu,i čitam o toj Macinoj travi... Znači, ipak trebaju biti prisutna i dva aktera!user posted image user posted image  Uglavnom, vaši ginekolozi su rječitiji nego naši u Hrvatskoj. Nama tu nitko ne spominje ikakvu travu, samo radi,radi,radi i budi strpljiv. Nadam se da ću uspjeti naći taj čaj ovdje kod nas.user posted image  Ima li netko od vas kakvu adresu na kojoj bi ja mogla naručiti taj spomenuti čaj?

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: Macina trava
2.9.2008 23:50:16   
medavi
user posted image

Valerianae herba Botaničko ime biljke: Valeriana officinalis L.; porodica VALERIANACEAE-odoljeni
Izgled biljke:
Valerijana je trajna biljka visoka do 1,5 m .Podanak je jajolika oblika dugačak do 5 cm, a širok do 3 cm, s tankim korijenčićima tamnosmeđe boje, sušenjem je intezivnog i pomalo neugodnog mirisa Stabljika je šuplja, okrugla, uzdužno izbrazdana, samo u gornjem dijelu razgranata. Listovi su neparno perasti, sastavljeni od 5-9 pari lisaka, najčešće nazubljeni. Na vrhovima ogranaka razvijaju se paštitasti cvatovi. Biljka cvate od svibnja do rujna, a cvjetovi su ružičasti, bijeli, katkad ljubičasti. Suban proizvodi koje sadrže Valerijana / odoljen / macina trava user posted image Eusan čaj user posted image Eusan kapi user posted image Klimased čaj user posted image Planta ST čaj user posted image Plantakor čaj user posted image Valerijana user posted image Valerijana user posted image to je otprilike touser posted image


_____________________________

MAMINI MOMCI
HARIS 18.04.2002
SAMED 04.07.2005

(odgovor članu tetka Hafa)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *