|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: korizma
21.2.2010 11:30:01   
milenium
 danas je 1. korizmena nedjelja : današnje nam Evanđelje kaže da Crkva, dokle god je ovdje na zemlji, živi u pustinji i da je kuša đavao. U tom položaju potrebna su joj nadasve dva ponašanja: bdjenje i borba. Oružja potrebita za jednu takvu borbu (koja je upotrijebio i Isus u pustinji) su: vjera, tj. potpuno i nepokolebivo pouzd...anje u Boga, pa i onda kad se čini da sve govori protivno.

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: korizma
21.2.2010 11:38:44   
milenium
pogačice s tunjevinom
Sastojci:
1 pakovanje lisnatog testa, 1 konzerva tunjevine, 50 g susama, malo kima

Lisnato testo rastanjiti. Tunjevinu isitniti i premazati po lisnatom testu. Testo uviti u rolnu i iseci na okruglice od 2 cm. Okruglice poloziti i svaku posuti sa dosta susama i malo kima. Poredjati u pleh i peci na temperaturi od 220 stepeni dok ne porumene.user posted image

 
nikita evo jedan recept za tebeuser posted image
(a imaš i neke posne palaćinke)user posted image

< Poruku je uredio milenium -- 21.2.2010 11:39:43 >

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: korizma
21.2.2010 16:59:29   
apokalipsa
IZVORNA PORUKA: milenium


apokalipsa,ma to nije naređeno nigdje,nego mi kao vjernci valja se moliti što više.to nije neka posebna molitva,moli ko šta hoće.eno onako kao u filmovima,Gospodine zahvaljujemo ti za ove darove(hranu) koje ćemo blagovati,onda izmolimo ''Očenaš''.Bog voli da mu se moli.a i mi ćemo odgovarati na Sudnji dan,svatko prema svojim zaslugama.i mi molimo pred spavanje,i preporučujemo nešto u bilo kojoj situaciji.npr Bože molim te da ozdravi taj i taj,Bože molim te pomozi mi da dobro rješim ovaj ispit i onda molimo neku molitvu itd
ima netko ne moli nikako,ni kad se jede,ni navečer,niti idu u crkvu itd.
uvjek ima onih pobožnijih i onih malo manje pobožnijih,isto kao što ima ljudi koji ne kradu(dobrih)i onih koji kraduuser posted image
a jesam dala primjeruser posted image user posted image user posted image


user posted image tako je ..  hvala ti na odgovorima i sorry što sam  bila malo dosadna

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: korizma
21.2.2010 17:19:28   
mynxlee
Bit posta i kod Katolika i kod Pravoslavaca je u principu isti, samo nacin na koji se posti nije.
Kod Pravoslavaca je uobicajeno da prve i posljednje sedmice Velikog posta posti se ''na vodi'' i tokom cijelog posta ne jede se meso, mlijecni proizvodi i jaja, dok je kod Katolika, pak, na Cistu srijedu ''post i nemrs'' (tako Pravoslavci poste cijeli post), a ostatak posta se posti samo bez konzumiranja mesa. Ukoliko neko zeli da uz post prinese vecu ''zrtvu'', onda se odrice necega sto najvise voli. Slozila bih se s nekim da je po meni grijeh odricati se neke hrane samo da bi smrsalo, tj. postiti samo zbog toga.

Poticem iz mjesovitog braka. Mama mi je pravoslavne vjeroispovijesti, a otac katolicke i muz takodje katolik. Tako da poznajem i jednu i drugu stranu.

Licno, postim uvijek petke, tako da se i sada toga pridrzavam. Nisam se nikakve hrane odrekla, jer nisam poseban ljubitelj nicega, a po meni grijeh ne ulazi na usta, nego iz usta, tako da sam odlucila malo da kontrolisem sebe.

_____________________________

Jedina pahuljica koja je sletila 21.12.2008. godine, sletila je u moje narucje i zove se Ivan.

S jesenjim liscem dosla je i Antea 28.10.2010. i sletila u mamine ruke.

(odgovor članu apokalipsa)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: korizma
21.2.2010 17:31:09   
milenium
IZVORNA PORUKA: mynxlee

Bit posta i kod Katolika i kod Pravoslavaca je u principu isti, samo nacin na koji se posti nije.
Kod Pravoslavaca je uobicajeno da prve i posljednje sedmice Velikog posta posti se ''na vodi'' i tokom cijelog posta ne jede se meso, mlijecni proizvodi i jaja, dok je kod Katolika, pak, na Cistu srijedu ''post i nemrs'' (tako Pravoslavci poste cijeli post), a ostatak posta se posti samo bez konzumiranja mesa. Ukoliko neko zeli da uz post prinese vecu ''zrtvu'', onda se odrice necega sto najvise voli. Slozila bih se s nekim da je po meni grijeh odricati se neke hrane samo da bi smrsalo, tj. postiti samo zbog toga.

Poticem iz mjesovitog braka. Mama mi je pravoslavne vjeroispovijesti, a otac katolicke i muz takodje katolik. Tako da poznajem i jednu i drugu stranu.

Licno, postim uvijek petke, tako da se i sada toga pridrzavam. Nisam se nikakve hrane odrekla, jer nisam poseban ljubitelj nicega, a po meni grijeh ne ulazi na usta, nego iz usta, tako da sam odlucila malo da kontrolisem sebe.


ovo i moja mama uvjek govori.i ja se slažemuser posted image

samo mi nije jasno ovo što je ela činimi se napisala,da je kod njih korizma počela 15og.ako je to spomendan na 40 dana dok je Isus bio u pustinji,onda je od 15 pa do Uskrsa,više od 45danauser posted image

< Poruku je uredio milenium -- 21.2.2010 17:35:22 >

(odgovor članu mynxlee)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: korizma
21.2.2010 20:43:01   
mynxlee
Kod Pravoslavaca post traje 7 sedmica, znaci traje 49 dana. Zaposti se ponedeljkom, a mrsi se na Vaskrs. Kod Katolika post pocinje srijedom i mrsi se na Uskrs, takodje. Kod Katolika post traje krace za 2 dana.

_____________________________

Jedina pahuljica koja je sletila 21.12.2008. godine, sletila je u moje narucje i zove se Ivan.

S jesenjim liscem dosla je i Antea 28.10.2010. i sletila u mamine ruke.

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: korizma
23.2.2010 0:44:57   
milenium
ne,kod nas post traje 40 dana,nedjelje se ne računaju! 40 dana jer je i Isus postio 40 dana u pustinji pa otud 40user posted image

(odgovor članu mynxlee)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: korizma
23.2.2010 22:02:21   
iv@ncica
evo da podijelim s vama par nekih finih molitvica za korizmena jutra prije mahalanja po rr user posted image

http://www.blagoslov.com/m13.html

stranica je inace fina....osobito me dotakla ova molitva za izlliječenje sjećanja http://www.blagoslov.com/m14.html

_____________________________

Andrej-06.04.2009 ♥❤♥❤♥

Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: korizma
23.2.2010 22:08:41   
iv@ncica
evo i jedan fin text za objasnjenje korizme i priprave za Uskrs za one koje su pitale :

dan prije 40-dnevnog posta imamo mackare-Poklade, mesopust, karneval, fašnik

ČETRDESETODNEVNA PRIPRAVA:
Korizma - vrijeme priprave za Uskrs

Na Pepelnicu ili Čistu srijedu, koja ove godine pada 6. veljače, u Katoličkoj crkvi započinje korizma, četrdesetodnevna priprava za Uskrs. Od kraja 11. stoljeća vjernici se na taj dan posipaju pepelom od blagoslovljenih maslinovih ili palminih grančica. Taj pepeo označava ozbiljnost i pokoru čime je obilježeno cijelo korizmeno vrijeme, te nadu u uskrsnuće.

Od 5. stoljeća u središtu priprave za Uskrs je post, a budući da nedjeljom nitko ne treba postiti, početak vremena posta pomaknut je u 6. ili 7. stoljeću sa šeste nedjelje prije Uskrsa na srijedu koja je prethodila toj nedjelji.

Pepelnica ili Čista srijeda i Veliki petak jedini su dani u godini kada Crkva propisuje strogi post i nemrs. Post, koji je propisan za Pepelnicu i Veliki petak, znači da se katolici od 18. do 60. godine života (s izuzetkom bolesnika) taj dan smiju samo jednom do sita najesti, što ne isključuje i druge oblike odricanja (gledanje TV, izbjegavanje zabava i sl.). Nemrs, koji je propisan za sve petke u korizmi, znači odricanje od mesa toplokrvnih životinja, a obvezuje sve vjernike koji su navršili 14 godina.

Za sve katolike Crkva u korizmenom vremenu propisuje “molitvu, post i dobra djela”. Tko post shvati kao zakon, dovoljno je da izvrši to što Crkva od njega traži. No, sasvim je normalno da će svaki vjernik daleko ozbiljnije shvatiti taj poziv Crkve na post, pokoru i nemrs. Crkva se nada da će svaki vjernik strože postiti, možda ništa ne jesti ili pak o kruhu i vodi proživjeti taj dan.

Brojni se kršćani u korizmi odreknu svih 40 dana nečega što im je osobito drago, npr. mesa, alkohola ili cigareta. Neki su se, upravo odričući se u korizmi, uspjeli osloboditi ovisnosti o drogi. Ima onih koji odluče da će u korizmi ranije ustajati i da neće gledati televiziju. Ozbiljni kršćani u korizmi ne slušaju zabavnu glazbu nego klasičnu i ozbiljne govorne programe. Neki si kršćani zadaju osobitu pokoru, odluče osloboditi se nekoga grijeha i pogreške, u svoj život nastoje uvesti neku korisnu naviku. Tijekom korizme pokušaju biti vrijedni u poslu, samozatajni, strpljivi prema svojini ukućanima, šutljivi i vrijedni.

Velik broj kršćana odluči da će u korizmi svaki dan desetak minuta čitati Sveto pismo. Brojne su obitelji koje u korizmi odluče da će navečer uvesti obiteljsku molitvu, ili da će svaku večer zajednički u obitelji moliti krunicu. Jedni odluče na početku i na kraju korizme dobro se ispovjediti, i tako u te dane biti osobito čistima. Djeca obično odluče da će se tih dana odreći slatkiša i bombona, da će se odreći nekih igara koje su im smetale da napisu školske zadaće. Ima mladića i djevojaka koji će se u korizmi odreći izvanjskih načina izražavanja svoje ljubavi, poljubaca i zagrljaja, ima bračnih drugova koji odluče da će u korizmi govoriti jedno o drugom samo pozitivno i dobro. Neki odluče svaki dan, ili pak nekoliko puta tjedno, poći na svetu misu. Drugi pak odluče na početku korizme da će svaki dan naći pola sata vremena za molitvu, za razgovor s Bogom, za ozdravljivanje svoga duha, za liječenje svoje savjesti, intelekta i srca.

Svi su dakle pozvani da u korizmi nešto posebno naprave, da zaoru neku osobitu brazdu svoga života, i posiju novo sjeme u svoje dane, mjesece i godine. Nad svima, već na Pepelnicu, lebdi Isusova riječ koja zove: "Kraljevstvo Božje je pred vratima, obratite se i vjerujte Radosnoj vijesti". Zato se i kod posipanja blagoslovljenim pepelom na Pepelnicu kaže onome koga se pepeli: "Sjeti se čovječe da si prah i da ćeš se u prah vratiti". Ili pak druga rečenica: "Obrati se i vjeruj Radosnoj vijesti".

Pepelnica je ostala kao spomen na pokoru koju su činili Židovi tijekom svoje povijesti. Veliki sveci i pokornici Starog zavjeta znah' su se obući u kostrijet od grube konoplje, posuti glavu pepelom, i leći u prah u znak da su sagriješili i da žele popraviti svoj život. Prah označuje da je čovjek bez Boga samo gomila praha koja se raspadne i zauvijek nestane. Tek u Božjoj svemoći i ljubavi taj prah postaje čovjekovo tijelo i duša, i neraspadljiv, besmrtan i vječan. Zato taj prah koji se zove čovjek i koji je smrtan i loman treba neprestano Božju prisutnost i snagu Duha Svetoga da učini čovjeka nepobjedivim i besmrtnim.

Vrijeme priprave za Uskrs završava na Veliku subotu, točnije Vazmenim bdjenjem, a sama korizma traje do Vazmenog trodnevlja. 40 dana je izabrano prema novozavjetnom zapisu o Isusovu 40-dnevnom postu u pustinji, no simbolički se uz taj broj vezuje i 40-godišnje putovanje Izraela u obećanu zemlju. Crkva ističe kako korizmeni post ne znači samo odricanje od ukusnih, mesnih i začinjenih jela, nego ponajprije prekid sa svakodnevnim lošim navikama. Post je ponajmanje sredstvo kozmetičkog karaktera i u njegovu bitnu sastojnicu ubraja se duhovni značaj pokorničkih djela.

Korizma koja počinje na Pepelnicu vrijeme je velikih obećanja i nada. Tada bi trebalo napraviti zaokret života. Najprije odreći se grijeha, priznati ih i oprostiti onima koji su te povrijedili. Zatim zamoliti neka Duh Sveti ispuni prostore duše, zamoliti Boga neka osvježi i izliječi dušu, tijelo i duh, a onda početi živjeti pozitivno i vidjeti da je zaista moguće biti sasvim drugačiji čovjek, svet, da je moguće svega se odreći i biti slobodan u srcu, da je moguće prihvatiti život s križevima, mukama, smrću i bolestima, te postati zdrav, vječan i neuništiv.

Tko je dobro iskoristio korizmu, taj postaje iskusni kršćanin, vjernik i čovjek. Tako Uskrs na kraju korizme postaje ne samo slavlje Isusova uskrsa i nade u naš, nego također novi početak, proljeće vlastitog života, proljeće zdravlja, humanosti i plemenitosti.

U svojim korizmenim porukama katolički biskupi diljem svijeta pozivaju vjernike da u vrijeme priprave za Uskrs više promišljaju svoju vjeru i pripadnost Kristu, učvrste svoju povezanost sa Crkvom te da se više posvete svojoj obitelji i ljudima oko sebe, posebno onima kojima je na bilo koji način potrebna pomoć. Vjernici su pozvani da novac i druga sredstva koje su prikupili u dane posta i nemrsa daruju za dobrotvorne svrhe namijenjene onima koji su u nevolji, a u Zapadnim zemljama uobičajene su i korizmena prikupljanja za potrebite.



< Poruku je uredio iv@ncica -- 23.2.2010 22:28:15 >


_____________________________

Andrej-06.04.2009 ♥❤♥❤♥

Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!

(odgovor članu iv@ncica)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: korizma
23.2.2010 22:35:34   
iv@ncica
Na Veliki petak se pije crno vino, Blagoslov jela na Veliku subotu
za Uskrs tocnije na Veliku subotu se farbaju jaja u znak rađanja novog zivota..Isusova izlaska iz groba
i sad ima svak jos nekih svojih obicaja o kojima bih voljela cuti.
npr. moja jaja od lani neka;
user posted image
user posted image

_____________________________

Andrej-06.04.2009 ♥❤♥❤♥

Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!

(odgovor članu iv@ncica)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: korizma
24.2.2010 1:46:23   
milenium
IZVORNA PORUKA: iv@ncica

evo i jedan fin text za objasnjenje korizme i priprave za Uskrs za one koje su pitale :

dan prije 40-dnevnog posta imamo mackare-Poklade, mesopust, karneval, fašnik

ČETRDESETODNEVNA PRIPRAVA:
Korizma - vrijeme priprave za Uskrs

Na Pepelnicu ili Čistu srijedu, koja ove godine pada 6. veljače, u Katoličkoj crkvi započinje korizma,



user posted image
ove godine nije korizma počela 6.veljače nego 17.veljačeuser posted image  
inače super ti je tekstuser posted image
p.s.jaja su ti superuser posted image

(odgovor članu iv@ncica)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: korizma
24.2.2010 1:56:39   
milenium
IZVORNA PORUKA: iv@ncica

evo da podijelim s vama par nekih finih molitvica za korizmena jutra prije mahalanja po rr user posted image

http://www.blagoslov.com/m13.html

stranica je inace fina....osobito me dotakla ova molitva za izlliječenje sjećanja http://www.blagoslov.com/m14.html


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu iv@ncica)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: korizma
24.2.2010 13:55:19   
mynxlee
iv@ancica, hvala na trudu. bas nisam znala da se ne racunaju nedelje. super da sam nesto novo naucila.

_____________________________

Jedina pahuljica koja je sletila 21.12.2008. godine, sletila je u moje narucje i zove se Ivan.

S jesenjim liscem dosla je i Antea 28.10.2010. i sletila u mamine ruke.

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: korizma
24.2.2010 15:15:20   
iv@ncica

IZVORNA PORUKA: milenium

IZVORNA PORUKA: iv@ncica

evo i jedan fin text za objasnjenje korizme i priprave za Uskrs za one koje su pitale :

dan prije 40-dnevnog posta imamo mackare-Poklade, mesopust, karneval, fašnik

ČETRDESETODNEVNA PRIPRAVA:
Korizma - vrijeme priprave za Uskrs

Na Pepelnicu ili Čistu srijedu, koja ove godine pada 6. veljače, u Katoličkoj crkvi započinje korizma,



user posted image
ove godine nije korizma počela 6.veljače nego 17.veljačeuser posted image  
inače super ti je tekstuser posted image
p.s.jaja su ti superuser posted image



hahha ma znam..to je stariji text..a ja zaboravila skinuti datum..ma znam da razumijete hahhaha..meni se svidio..pa se nadam da ce i vama, i cisto ono ukratko o svemu za clanice druge vjeroispovjesti koje su se zanimale za temu da bolje razumiju , a i nama ostalima nije na odmet..uvijek nesto novo ima za vidjeti nekima user posted image

_____________________________

Andrej-06.04.2009 ♥❤♥❤♥

Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: korizma
24.2.2010 15:17:37   
iv@ncica
milenium- a jaja ja volim dobro staro bilje i lucinu..ne volim one boje..user posted image i na stari nacin mozes biti kreativan + jos volim ono kolaziranje jaja sa komadicima sarenih salveta i bjelancetom..ma super su..kad nađem koju sliku stavim user posted image

_____________________________

Andrej-06.04.2009 ♥❤♥❤♥

Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!

(odgovor članu iv@ncica)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: korizma
24.2.2010 15:36:42   
milenium
ja isto ne koristim boje,samo u luku bojim,stavim ih u štrampicu,štrampa pritisne neki list iz prirode koji sam ja stavila na jaje i tako ono ostaneuser posted image
a volim i pisati po jajima.a lani sam kad se user posted image rodio oblikovala njegovo ime na jajetu i tako ga u luku obojila,kad se skuhalo samo odljepila ljepilo koja su mi bila slova i ispod sve ostalo bjelo i njegovo imeuser posted image  ove ću godine slikat.zapravo i sad imam nekih slika činimise.

(odgovor članu iv@ncica)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: korizma
14.3.2010 23:47:41   
milenium
user posted image
ej šta si uradila jajima pa ti ovako tamna?i ja bi ovako,ja boljim u luku al mi ne ispadnu ovaka nego svjetlijauser posted image

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: korizma
15.3.2010 18:36:04   
jasmin
Drage moje cure,lijep pozdrav.
Zaista,imam neke nedoumice po pitanju nekih vasih uvjerenja po pitanju Isusa kako ga vi zovete.Ako mi dozvoljavate ja bih voljela da vas pitam,vjerujte mi nista provokativno,samo zelim da saznam od vas vise,da upoznam vase vjerovanje.Moja baka je katolkinja,dakle dijete sam iz mijesanog braka,ali ona mi nikad nije znala odgovoriti na neka pitanja,naravno da je razumijem jer je starija zena i nije toliko nesto ucila o svojoj vjeri,osim ono sto bi na misama cula,ili po nekim obicajima koji su vremenom uvedeni u katolicanstvo.Ako imate nesto protiv,necu nista pitati.U svakom slucaju,drago mi je da sam vas pozdravila.:)

< Poruku je uredio jasmin -- 15.3.2010 18:41:02 >


_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: korizma
15.3.2010 18:50:47   
milenium
slobodno pucaj,šta te god zanimauser posted image
ivanak ne reče ti meni ništa za jajauser posted image

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: korizma
15.3.2010 18:52:49   
jasmin
Hvala draga milenium.
Ono sto sam uvijek baku pitala i nikad mi nije znala odgovoriti jeste zasto se Isus u katolicanstvu smatra Bogom?Odnosno,
zasto se Bog obozava kroz troje `otac,sin i duh sveti`?

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: korizma
15.3.2010 20:14:48   
milenium
ja sam bila odgovorila al ne znam gdje nestade odgovoruser posted image
uglavnom:
Bog je jedan,a u njemu su tri osobe:Otac,Sin i Duh Sveti.Otac je Bog ,Sin je Isus Krist,a treća osoba je Duh Svetiuser posted image Isus Krist je Božji Sin.Blažena Djevica Marija je začela po Duhu Svetomu,nikakvog fizičkog kontakta nije bilo, tako da je otac tog njenog djeteta Isusa Bog.Bog preko ovih osoba djeluje na nas.
to se naziva Presveto Trojstvo.kaže se Trojstvo u jedinstvu.
sveto Trojstvo je nama jednan te ista osobauser posted image
ne znam oćeš išta razumijet ali eto ja sam se trudila objasnit.meni bi isto bilo teško razumjet nešto što bi mi ti objasnila jer ja nisam čitala Kuran.Tako isto onaj tko nije čitao Bibliju teško može shvatiti odgovoreuser posted image

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: korizma
15.3.2010 23:08:16   
iv@ncica
IZVORNA PORUKA: milenium

user posted image
ej šta si uradila jajima pa ti ovako tamna?i ja bi ovako,ja boljim u luku al mi ne ispadnu ovaka nego svjetlijauser posted image


ivanak-  ti  je  dubrovcankauser posted image user posted image user posted image ,  a  evo  ti  savjet  od  hercegovke
soorryyy  nisam   vidjela  pitanje....
skupis  ili kupis  dosta  lucine,  ja  na  trznici  uzmem  jos  kesu  lucine, cim  selotepa,  voska, bilja,  vreca  od  krompira na  jaja,  dobro umotam, nabaci  dosta  lucine,  bitno  je  da  budu  dobro  odozgo   i  odozdo  pokriveni  lukom..naravno  ubaci  soli  u  vodu...i  ja  ih  ne  vadim  iz  vode  odmah  ..vec  ih  ostavim  jedno  vrijeme   da  se  prohlade  i  upiju  boju..jer  dok  se  kuhaju  manje  primaju  pod  visokom  temperaturom  boju...ostavi  ih  jedno  vrijeme  i  tek onda  vadi  i  premazi uljavom krpicom..odkad  tako radim  i  meni  budu  ovako  tamna..naravno  poneko  bude  i  svijetlije.. neki  ih  ostave  dosta  dugo  u  lucini..cak  i  da  prenoce..ali  ja  nisam..ono  1-2  nekad  i manje.user posted image
p.s.  e  stavila  sam  slike  na  stomacice  nase..pa  se  nasmiji  hehhehe

< Poruku je uredio iv@ncica -- 15.3.2010 23:14:21 >


_____________________________

Andrej-06.04.2009 ♥❤♥❤♥

Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: korizma
15.3.2010 23:09:35   
iv@ncica
evo  malo   detaljnije  o  Sv. Trojstvu  pa  da  ono  bude  malo  jasnije...onima  manje  upucenima

 
DOGMA SVETOGA TROJSTVA

253 Trojstvo je jedno. Ne ispovijedamo tri boga, nego jednoga jedinog Boga u trima osobama: "istobitno Trojstvo".[61] Božanske osobe ne dijele među sobom jedino božanstvo, nego je svaka od njih potpun Bog: "Otac je isto što i Sin, Sin je isto što i Otac, Otac i Sin su isto ono što i Duh Sveti, to znači po naravi jedan Bog".[62] "Svaka je od triju osoba ta zbilja, tj. božanska suština, bit ili narav".[63]

254 Božanske su osobe zbiljski među sobom različite. "Bog je jedini, ali nije osamljenik".[64]"Otac", "Sin", "Duh Sveti" nisu naprosto imena koja naznačuju načine božanskog bića, nego su zbiljski međusobno različiti: "Onaj koji je Sin nije Otac, a onaj koji je Otac nije Sin, niti je Duh Sveti onaj koji je Otac ili Sin"[65] Oni se među sobom razlikuju po svojim izvornim odnošajima: po tomu što "Otac rađa, Sin biva rođen, a Duh Sveti ishodi".[66] Božansko jedinstvo je trojstveno (trojično).

255 Božanske su Osobe jedne prema drugima u suodnosu. Zbiljska različnost među božanskim Osobama, jer ne razdjeljuje božansko jedinstvo, sastoji se jedino u odnošajima jedne osobe prema drugima: "Po odnošajnim osobnim imenima, Otac je u odnosu prema Sinu, Sin prema Ocu, Duh Sveti prema obojici. I premda se po tim odnosima kaže da su tri osobe, ipak vjerujemo da im je narav ili suština jedna".[67] "Sve je (u njima) jedno ondje gdje se ne javlja opreka odnosa".[68] "Zbog toga jedinstva Otac je sav u Sinu, sav u Duhu Svetomu; Sin je sav u Ocu, sav u Duhu Svetomu; Duh Sveti sav u Ocu, sav u Sinu".[69]

znam  da  je  komplicirano  nekima..ali  je  u  biti  jako  jednostavno..barem  meni user posted image

< Poruku je uredio iv@ncica -- 15.3.2010 23:15:50 >


_____________________________

Andrej-06.04.2009 ♥❤♥❤♥

Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!

(odgovor članu iv@ncica)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: korizma
15.3.2010 23:47:27   
milenium
dobro si ti ovo napisala ivančice al teško će ovo shvatit tko nije čitao bibliju.al eto bar malo ako je jasnije pomogla siuser posted image
ivanakuser posted image znam da je neka ivanauser posted image
ja isto kuham u luku i posolim al ja odmah vadim,e baš ću probat ostavit sat dva user posted image
hvalauser posted image

(odgovor članu iv@ncica)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: korizma
16.3.2010 14:07:37   
milenium
IZVORNA PORUKA: jasmin

...zeljno iscekujemo obecani dan kada ce Isaa(Isus) sici na zemlju,kako nas je obavjestio posljednji Poslanik Muhammed.Naime,onako kako su jevreji zanegirali Isaa(Isusa) i njegovo Poslanstvo,krscani su zanegirali Muhammeda,koji je posljednji Poslanik.


i mi to željo iščekujemo,vidim da je bit ista.user posted image
a ovo za negiranje ne znam.jedino mogu od sebe poći pa reći da ne mogu nešto zanegirat ako nikad za to nisam čula. valjda je tako i s ostalima.
ja o Muhammedu pojma nemam,ni tko je bio,ni šta je,ni di se spominje,ama baš ništauser posted image isto koda si mi rekla npr Sara Sarićuser posted image

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *