|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dus tabani/ravni tabani kod djece
1.2.2011 10:26:44   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Dida79

Zakazala sam termin u orosaru user posted image user posted image
U cetvrtak 16,30user posted image user posted image

Hanady veliko hvalauser posted image user posted image


nema na čemu milauser posted image

Sve će to biti Ok ne sikiraj se.

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Dus tabani/ravni tabani kod djece
11.2.2011 0:03:29   
Dida79
Uh nama dans gotovi ulosci za cipeliceuser posted image Maleni je takvu frku napravio u ambulanti da me je sramota bilouser posted image
Usli unutra kaze tehnicara e Vildane daj cipelice da ti stavimo fora uloske ti tvoji nista ne valjaju..pristade djete...ali kad mu je obuo cipelice njegova reakcija je bila grozna...sjede djete skida cipele,ronda ovo ti nista ne valja vrati mi moje uloke(uloske)
Ja ostala bez teksta...tehnicar ne moze da vjeruje govori mu e moj Vildane meni se jos niko tako ne nagovori kao ti sada
Niko ga nije mogao ubjediti da ponovo obuje cipele,nego smo morali skinuti i ja sam kasniej kucu ponovo stavila ali sad u pape...ali to je borba ziva svako malo skida zali se tvrdo,pascu itd.Ja trcim za njim ponovo mu oblacim

Joj ne znam sta da radim.nadam se da je ovo samo malo i da ce se naviciuser posted image


(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Dus tabani/ravni tabani kod djece
11.2.2011 10:04:13   
amdi


mene zanima ova informacija: jesu li ti ulošci rađeni individulno za nogu djeteta kompjuterskim putem i jesu li tvrdi. Možda ako su tvrdi da dijete nece. Mi smo radili u ortoaria...cini mi se da se tako zove...nalaze se u BBI, te nam je preporučio fizijatar i koštaju 100 km+pregled 30km, subotom je pregled besplatan. Ali oni rade najnovijom tehnikom, snima se hod djeteta i opterecenje stopala dok hoda po stazi i na osnovu toga pravi uložak koji je moj A prihvatio odmah. E sad pitanje je je li to isto u ortosar-u jer je ovo ipak puno povoljnije?

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Dus tabani/ravni tabani kod djece
11.2.2011 11:14:40   
Dida79
Zaista ne znam kako su ih radili...uglavnom uzeli su mu otisak nogice i po tom kalupu pravili...da ulosci su mu malo tvrdji

Od jutros je malo bolji sve rjedje skida pape i ne zali se da mu smeta

(odgovor članu amdi)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Dus tabani/ravni tabani kod djece
11.2.2011 11:31:56   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: Dida79

Hanady ujutru odmah zovem..Hvala user posted image

Ja sam to primjetila ima godina i cak sam pedijatrici skrenula paznju.Njen odgovor je bio nema potreba za pregledom tek nakon navrsene trce godine.Hajde ja sam strpljivo cekala.A da ne spominjem komentare okoline kad bi im rekla da Vildan ima ravna stopalauser posted image
Ali hajde znam ja dobro sta vidim
Neki dan bosonog trckara po kuci ja se dobro zagedam ma vidi se iz aviona...taban mu ne stoji ravno nego malo iskrivljen prema unutra,zila od pete izvrunata prema vaniuser posted image Ustanem naspem u lavor vode i uzmem komad kartona,pokvasim mu nogicu i na karton...oslika se cijeli taban,zovnem starijeg sina isto to mu uradim ma razlika kao nebo i zemlja...


kako mene nervira kad svi misle da bolje znaju od majke, ali stvarno.valjda ona prati svoje dijete najbolje, a dede i nane (bake) vide sve rozacrvenim naocalama kod njih sve bice to ok.
e da vas pitam, kakvi su sada ulosci jesu silikonski ili obicni kozni?ja sam godinama nosila uloske i one ruzne cipele iz neretve (ko je nosio zna kakve su ),ali moja sestra je svojoj djeci kupovala neke silikonskeuser posted image , jesam ja prolupala ili postoje, posto ja imam i dalje deni ravan taban i smeta mi kad nemam uloske nikakve zabacuje me na ledja, a ne mogu nostiti visoku petu malo sam nestabilnauser posted image .
vidim da se ti Lejla Ka razumijes pa ako moze odgovor

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Dus tabani/ravni tabani kod djece
11.2.2011 12:55:32   
taurus
dido samo polako naviknuće se sigurno
u početku je dovoljno da nosi par sati dnevno
a ulošci jesu i tvrdi i sigurno su i neudobni
moj R je na početku čak dobio i željeve pa smo išli na korekciju uložaka
sada se skroz naviknuo na njih, a montirali smo mu priču da su to najbrže cipele na svijetu (on mora nositi ortopedske cipele, a ne samo uloške) i da ga niko ne može stići kada je u njimauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Dus tabani/ravni tabani kod djece
11.2.2011 13:00:37   
Hanady RR
Dido i našu ulošci su tvrđi ali su silikonski nisu kožni ...elem svako dijete na početku treba stvroti naviku. Ako ga baš žulja i vidiš crvnilo na nozi negdje ili žulj onda s etrabju korigovati...
mi nikada nismo imali potrebu d akorigujemo...a mala je isto plakala kada smo ih tek stavili...
međutim...našoj je pobjedila priča da ako ih ne bude nosila neće moći u školu kad i druga djeca jer joj none krive...šta smo mogli kad je školom opčinjena.

uglavnom nekoliko dana navikavala se a sada sama ih stavlja u cipele i sama ih premješta iz papa u cipeleuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Dus tabani/ravni tabani kod djece
23.3.2011 7:41:42   
maja78 RR
Prenos postova:

IZVORNA PORUKA: Idina mama

IZVORNA PORUKA: mama2009

drage moje evo da vas obradujem kome je na ruku, u FIS- u u Vitezu sam juce vidjela djeciju obucu sa anatomskim uloskom proizvodnja HR kostaju 35KM...



Nemojte djeci kupovati obucu sa anatomskim uloskom. Obuca djeci treba da zastiti nogu od vlage, da se ne nabodu,..., inace nikako da podupire nogu u bilo kom smislu. To jako steti. Misici treba da se jacaju i razvijaju (neka su kod kuce sto vise bosi, tj, u carapicama), a ako cipela ima ulozak, odredjeni misici slabe, jer nemaju funkciju. Njihovu funkciju preuzima ulozak.
Zato neka su cipelice sto savitljivije i mekse, bez uloska.




IZVORNA PORUKA: Lady26

Znaci bacamo pare na ciciban, froddo i ostalu skupu obucu?!
Ja otkako znam za sebe, preporucuju obucu sa uloskom, da se user posted image formira stopalo...
Nije mi sad nista jasno...





IZVORNA PORUKA: Hanady RR

Lady postoje oprečna mišljenja o svemu a ne samo o anatomskom ulošku...

ja bih iznijela svoje mišljenje, ali ovako naredbodavnim tonom kao idina mama, napisati zaista ne bih mogla...razloga je mnogo a osnovni je što ja još uvijek poštujem mišljenje specijalista ljekara kod kojih svoju djecu vodim.
Da ih nisma poslušala moja starija djevojčica bi danas imala još veći porblem.
Nosila je anatomski uložal i duboku cipelicu i to joj je dalo oblik stopalu koje je inevtrirano pod uhlovima jako visokim...nakon anatosmkog prešli smo na ortopetski....
Nije istina da natomski uložak nema funkciju, ima i to važnu....
a druga je stavr što pored toga treba uzimati mekanu i udbonu onuću djeci...a ima takvih i sa anatomskim uloškom..

a traja ja bih ti čuvala...evo sad ovu sezonu kada kupimo ja ću ti dati...samo bojim se neće ti moći ni u jedne cipele...
nebi vjerovala kako su ti kalupi različiti....user posted image
nama ortopetski uložak ne može u more cipela i tena, ja sam sa haandi uvijek u belaju....
njoj niti jedne nikada na sniženju ne moguuser posted image jer neće u njih ortopetski...ja sma cicibanke platila 81 Km kad je raja na sniženju po 45 plaćala...džaba na to moram da pazimuser posted image
ali zato sma prošle godine naletila na primo baletanke i nevjerovatno u njih je išao uložak ko do šale...a ne znam jesam li ih ni 30 Km punih platilauser posted image



IZVORNA PORUKA: Lady26

Znam Hanady, ne uzimam Lani iznosane cipelice, kupujem nove, eventualno ako je beba nosila a nije hodala u njima, znaci nije se mogao formirati ulozak...
Papice za po kuci joj placam skoro 40KM-ciciban, cizmice futrovane u mass-u smo uzeli, isto imaju ulozak, placene 80KM, cipelice smo dobili frodo...
Koliko mogu trudim se da ne stedim na obuci, ni nasoj ni njenoj....




IZVORNA PORUKA: MALA1994

IZVORNA PORUKA: Lady26

Znaci bacamo pare na ciciban, froddo i ostalu skupu obucu?!
Ja otkako znam za sebe, preporucuju obucu sa uloskom, da se user posted image formira stopalo...
Nije mi sad nista jasno...



nama je fizijatrica savjetovala "skupu" obucu ( ciciban i sl) sa uloskom ali pogledajte malo uloske u cicibanu uopste to nije toliko naglaseno,a bitno je da dijetetu bude cvsto oko zgloba da ne moze iskrenuti nogicu posebno kad tek prohodava, znaci ne ortopedski ulozak nego anatomski, a ako dijete na hoda na prticima moze boso a ako se oslanja sa tendencijom na propinjanje na prstice mora imati cipelicu.
a ciciban ima kolekciju softy koja je mekana i savitljiva.



IZVORNA PORUKA: Lady26

IZVORNA PORUKA: MALA1994

nama je fizijatrica savjetovala "skupu" obucu ( ciciban i sl) sa uloskom ali pogledajte malo uloske u cicibanu uopste to nije toliko naglaseno,a bitno je da dijetetu bude cvsto oko zgloba da ne moze iskrenuti nogicu posebno kad tek prohodava, znaci ne ortopedski ulozak nego anatomski, a ako dijete na hoda na prticima moze boso a ako se oslanja sa tendencijom na propinjanje na prstice mora imati cipelicu.
a ciciban ima kolekciju softy koja je mekana i savitljiva.


Ovo sam primjetila i ja, dok je recimo u froddo cipelicama bas naglasen ulozak, tj onaj jastucic na sredini....



IZVORNA PORUKA: MALA1994

Nije istina da natomski uložak nema funkciju, ima i to važnu....


u potpunosti se slazem,






IZVORNA PORUKA: Idina mama

Oprostite zbog tona, nije mi bila namjera da tako zvuci. Hanady, kad je vec dijagnosticiran problem, normalno da se nose odredjeni ulosci i sl. Ali kod djece bez problema, bolje bez uloska. Ja imam ravna stopala i doktor je ruzio moju mamu sto mi je kupovala cipele sa uloskom. ali kad je vec bilo prekasno i stopalo pogresno razvijeno, morala sam nositi uloske.
U ovome sto sam rekla slazu se njemacki i bosanski ortopedi.
Vi kako hocete.
I jos nesto, neka djeca hodaju po neravnom bosi, npr. na plazi po kamencicima, pomaze jako protiv ravnih tabana i da se inace misici pravilno razviju.

Jos jednom oprostite. Hanady, sto si ovo licno shvatila?




IZVORNA PORUKA: Hannan

I ja sam negdje citala ovo sto Idina mama kaze, kao to su neka najnovija istrazivanja...i kad sam pogledalaGEox cipelice npr nemaju ulozak, pa onda nemaju ni jedne patikice nike, adidas i sl. Sad ne znam, ja patike vecinom kupim Nike, jer kad pogledam Frodo npr na snizenu oko 50-60 KM, a nike budu i ispod 50,a nikad se nisu ostetile kao frodo, iznosa ih bas.

Obuca od starijeg djeteta mladjem, moja seka je uvijek nosila moju obucu, ja ne znam od kada, ali malo desnu nogu krivim kad stajem, ne vidi se to kad hodam ali na cipeli poslije nekog vremena se vidi, ali kod nje iako je nosila moje nikad nema tih nepravilnosti. Ja nemam mladje dijete ali mislim da ne treba nasljedjivati obucu, znam kako je ruzno kad ja npr probam neciju cipelu, nikako ne stima mojoj nozi, tako i njima vjerujem d aje jos teze navici se na tudji kalup.



IZVORNA PORUKA: MALA1994

IZVORNA PORUKA: Idina mama

Oprostite zbog tona, nije mi bila namjera da tako zvuci. Hanady, kad je vec dijagnosticiran problem, normalno da se nose odredjeni ulosci i sl. Ali kod djece bez problema, bolje bez uloska. Ja imam ravna stopala i doktor je ruzio moju mamu sto mi je kupovala cipele sa uloskom. ali kad je vec bilo prekasno i stopalo pogresno razvijeno, morala sam nositi uloske.
U ovome sto sam rekla slazu se njemacki i bosanski ortopedi.
Vi kako hocete.
I jos nesto, neka djeca hodaju po neravnom bosi, npr. na plazi po kamencicima, pomaze jako protiv ravnih tabana i da se inace misici pravilno razviju.

Jos jednom oprostite. Hanady, sto si ovo licno shvatila?



ja se slazem da su uvijek savjetovali i u moje vrijeme da treba hodati po neravnom i sto vise bosi, to je uvijek tako bilo...

ali kada se kupuje obuca treba da bude anatomski oblikovana i uz pridrzavanje zgloba.
znaci nema svaka cipela anatomski ulozak nego samo blago zaobljeno jastuce (barem ciciban) i treba da budee udobna naprijed malo siri model da dijete ima prostora a ne kineske tene od 10 KM od kojih dijete moze samo imati posljedice a nista dobro se ne moze desiti.
i znam da ce mi sada mnogi reci pa sta ce ko nema para, slazem se ti ljudi ce kupii sta mogu, ali svako ko ima iole mogucnosti ustedice na dr strani i kupice djetetu kvalitetne cipele.
ja prva cu i sebi kupiti skupe cipele a majicu mogu kupiti na pijaci ali cipele ne, nikada




IZVORNA PORUKA: sheri

ja sam negdje citala da dijete treba biti sto vise boso, hodati po neravnom trava, kamenje isl. i cipele kao mogu biti bez uloska, ali dok dijete ne hoda. ali kad podje hodati, oslanjati se na nogu, da treba da bude udobna i zdrava obuca.



< Poruku je uredio maja78 RR -- 23.3.2011 7:42:13 >


_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Dus tabani/ravni tabani kod djece
23.3.2011 7:44:45   
maja78 RR
Prenos postova:


IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: Idina mama

Oprostite zbog tona, nije mi bila namjera da tako zvuci. Hanady, kad je vec dijagnosticiran problem, normalno da se nose odredjeni ulosci i sl. Ali kod djece bez problema, bolje bez uloska. Ja imam ravna stopala i doktor je ruzio moju mamu sto mi je kupovala cipele sa uloskom. ali kad je vec bilo prekasno i stopalo pogresno razvijeno, morala sam nositi uloske.
U ovome sto sam rekla slazu se njemacki i bosanski ortopedi.
Vi kako hocete.
I jos nesto, neka djeca hodaju po neravnom bosi, npr. na plazi po kamencicima, pomaze jako protiv ravnih tabana i da se inace misici pravilno razviju.

Jos jednom oprostite. Hanady, sto si ovo licno shvatila?



nisma uopšte lično shavtila...

samo sam rekla da postoje oprečna mišljenja....
nije ovo prva diskusaij na ovu temu na ovoj temi ili nekoj drugoj na forumu...

To što sam ja iznijela svoj primjer pa si ti shavtila da sam lično prihavtila nije tako.

ja sam u stalnoj komunikaciji sa bosankim ortopedioma, najcjenjenijim i ovo što sam rekla meni od njih potiče. onoga trenautka kada budu rekli da je greška...ja ću da se mjenjam u skladu sa tim....jer ja specijalisti vjrujem, on se školovao.

Moja starija djevojčica od samog prohodavanaj je imala problem.
išla sam kod pedijatra po uputnicu ortopedu, nisu nam je dali kaži ne prije 3 godine. Meni đavo nije dao mira, a ni mom suprugu više. dipl. fizotarapeutu pa smo je doveli privatno...i bili u pravu...dobili smo ortopetski uložak, koji samo i iskuljučivo može u cipele koje imaju anatomski uložak ( koji mi izvadimo) niti jedan kalup cipelice bez uloška bila ona mekša ili ne nije bio u mogućnosti da prihvati ortopetski uložak i da djetetu bude udobno.

mlađa nema niti jedna porblem koji ima starija, nosi antomski uložak, kupujemo mekanu cipelicu koja će nam čivati zglob...i udobna za nju.


Svaka cipelica ima različit kalup, ja ne mogu niti jednoj kupiti cipelu bez njenoga prisustva...ali svakako dozvoljavam svojoj djeci šetnju po kamenu na plaži bez cipelica ii papuča, po kući u godišnjim dobima kada je to moguć bez papa i bosonoge.
Starija radi i vježbe...ja sam nju odvela ortopedu i sreća te jesam...danas njene nogice pod kontrolom ortopeda u Bih izgledaju i jesu mnogo bolje nego prije 3 godine.

i ne nije me ružio ortoped što sma djetetu sa ravnim stoplaom kupila cipele sa anatomskim uloškom, čak je bilo pohvalno jer da nisma inverzija njenih topala prema vani bila bi veća da nije imala adekvatnu cipelicu.




IZVORNA PORUKA: Lady26

Meni govore da pretjerujem sto mi je Lana po kuci u papama, kao da joj ih ne oblacim, cak sam kupila i one carape sa djonom koznim ali mi ih je mm sakrio user posted image , kaze da mu cudno u njima hoda i bolje da je u tim papama....pa mora cudno hodati kad je navikla da ima nesto cvrsto na nogama...
Al kontam kako ce ljeto kad dodje, ne mislim dijete muciti sa tim papama pa izgorila bi s nogu user posted image user posted image user posted image a sto bi smuuudile user posted image user posted image




IZVORNA PORUKA: N_N

IZVORNA PORUKA: Idina mama

Oprostite zbog tona, nije mi bila namjera da tako zvuci. Hanady, kad je vec dijagnosticiran problem, normalno da se nose odredjeni ulosci i sl. Ali kod djece bez problema, bolje bez uloska. Ja imam ravna stopala i doktor je ruzio moju mamu sto mi je kupovala cipele sa uloskom. ali kad je vec bilo prekasno i stopalo pogresno razvijeno, morala sam nositi uloske.
U ovome sto sam rekla slazu se njemacki i bosanski ortopedi.
Vi kako hocete.
I jos nesto, neka djeca hodaju po neravnom bosi, npr. na plazi po kamencicima, pomaze jako protiv ravnih tabana i da se inace misici pravilno razviju.

Jos jednom oprostite. Hanady, sto si ovo licno shvatila?



Ja bih se složila sa svim navedenim. Mi smo S kupovali samo i isključivo ciciban cipelice sa uloškom i visoke do zglobova. Za glavu sam se uhvatila kad joj je u 3 ili 4 godini (ne mogu se tačno sjetiti) dijagnostcirano 100% ravna stopala!! Pitala sam se kako jer smo od starta forsirali navedenu obuću. U našem slučaju genetika je odradila svoje jer mm i njegova mama imaju 100% ravna stopala a ja sam dok sam bila mala imala djelomično. Šta želim reći - želim reći da ako dijete ima preddispozicije za ravna stopala - nema tih cipela koje će to spriječiti samo bosa nogica, hodanje po neravnom, pijesku, kamenčićima. Nisam odustala od kvalitetnijih cipela ali ne zbog uloška već drugih prednosti mada kćerka od tad nosi uloške koje naručujemo u Ortosaru i Neretvi. Poučena tim iskustvom, B nismo kupovali tog tipa cipelice. Najblaže izrađen uložak po meni imaju Primo cipelice te uglavnom njih kupujemo dok Frodo ima "najagresivniji" uložak. To je moje iskustvo, mada svako zna kako je najbolje za svoje dijete user posted image



IZVORNA PORUKA: chuci

I ja sam čitala da novija istraživanja pokazuju da je bolje kupovati mekanu obuću, i da nije potrebno da budu duboke cipele. Kao bolje je pustiti zglob da se sam razvija a ne ga neprirodno podržavati dubokom cipelom. Kao dijete prohoda kad je spremno, i onda ga vi trebate pustiti da samo hoda (što je ruku na srce tako jer je dijete većinom u kući i u čarapicama barem moja), jer se tada zglob prilagođava odmah da nosi težinu, dok je još težina mala. Kasnije kad dijete naraste i teže je samim time, teško je zglobu ako se navikao na dodatnu potporu u dubokoj cipeli kad se počnu nositi obične cipele.

Meni je ovo bilo logično.

Nisam čitala da ne valja djetetu da nosi obuću sa anatomskim uloškom. Ne znam koja je tu logika. Ako ko zna neka podijeli sa nama, a na nama je da odlučimo jel to i nama logično.

Stručnjaci su uvijek podijeljeni tu si Hanady u pravu.user posted image




_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Dus tabani/ravni tabani kod djece
23.3.2011 9:55:09   
maja78 RR
Prenos postova:


IZVORNA PORUKA: Hanady RR

Čitati je jedno ali razgovarati sa stručnjacima u ovoj oblasti je drugo.

ja jedino da sma 'luda'' mama da primjenim porčitano a da ne razagovaram sa stručnim licem, jer moje dijete starije ima problem. sve je lako pisati i pričati dok porblem se ne javi. Da ga imate i da ste išli kod 6-7 doktorra specijalista kao ja i mm da rješimo brigu...onda bih vas pitala dali bi porčitano primjenili na svoje dijete.
ja nisma samo otišla i uzela otopetski uložak...
mi smo išle i na fizijatiske vježbe...
a sada ih radimo kući...svaki dan najmnje 5-8 minuta ih radimo sa lopticom, pa olovkom da hvata pristima....
Hvala ortopedima koji su me uputili, jer ona je visoka i inverzija bi dovela do krive kičme i kukova....
što bi bilo grehota baš.
ja svoje dijete svako 6 mjeseci vodim na pregled i to kod privatnika i u državnu ustanovu kod jednog od najcjenjeinih pa odna dajem otisak za uložak....

I u razgovoru sa ortopedima i cjeneći njihovo mišljenje mi smo došle do poboljašanja. Moja djevojčica je korigovala inverziju od 21 stepena na 16 stepeno...to je veliki napredak.

Ja sam primjetila porblem na vrijeme...
a gavrankapetanpvić nam je rekao da nismo vodili brigu o cipelama koje kupujemo inverzija bi bila još veća.

to je sreća u nesreći da nismo čekali da tek nakon 3 godine odemo ortopedu

I sad ja ispadam otkačena mama jer mlađoj kupujem anatomski uložak a sve ovo doživjela sa starijom.

Samo da sam neprijatelj svome djetetu ponovila bih grešku sa anotmkim uloškom na mlađoj.
a ona nema porblem.....
na kontroli starijoj kada je mlađoj bilo godinu i pol radili smo kompijterku obradu stoapal...kod nje je kako treba...i da nosi anotmski uložak, i nosit će i dalje.






IZVORNA PORUKA: MALA1994

neprirodno podržavati dubokom cipelom.


nasa fizijatzrica savjetuje duboku cipelicu da drzi zglob da dijete ne iskrene nogicu i nase su sve cipelice duboke




IZVORNA PORUKA: MALA1994

ja smatram da dovoljno argumenata postoji zasto treba kupiti anatomski oblikovanu obucu

mene ne treba niko ubjedjivati u nesto, dovoljno dugo idemo kod fizijatra i do sada sve savjete koje nam je zena dala po meni su bili ok

a ja licno a i mm imamo ravne tabane tako da se nesto bojim da ce i moja djeca imati i da necemo moci izbjeci ni ottopedske cipele

a meni se cini da dosta roditelja mijesa anatomski oblikovanu i ortopedsku obucu, a to nije isto?!




IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Moja starija djevojčica od samog prohodavanaj je imala problem.


Hanady kako ste skontali da problem postoji?
Uputite nas mame koje ne znaju o tome ništa šta treba posmatrati i na šta treba obratiti pozornost



IZVORNA PORUKA: bebbe RR


IZVORNA PORUKA: MALA1994

neprirodno podržavati dubokom cipelom.


nasa fizijatzrica savjetuje duboku cipelicu da drzi zglob da dijete ne iskrene nogicu i nase su sve cipelice duboke



Ovdje, u Sloveniji, niko više ne savjetuje duboke cipele, osim ako ih sami roditelji i dijete ne žele, upravo iz razloga što previše potpore daju gležnju i on se kao ulijeni...




IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: MALA1994

IZVORNA PORUKA: Lady26

Znaci bacamo pare na ciciban, froddo i ostalu skupu obucu?!
Ja otkako znam za sebe, preporucuju obucu sa uloskom, da se user posted image formira stopalo...
Nije mi sad nista jasno...



nama je fizijatrica savjetovala "skupu" obucu ( ciciban i sl) sa uloskom ali pogledajte malo uloske u cicibanu uopste to nije toliko naglaseno,a bitno je da dijetetu bude cvsto oko zgloba da ne moze iskrenuti nogicu posebno kad tek prohodava, znaci ne ortopedski ulozak nego anatomski, a ako dijete na hoda na prticima moze boso a ako se oslanja sa tendencijom na propinjanje na prstice mora imati cipelicu.
a ciciban ima kolekciju softy koja je mekana i savitljiva.

i nama su ovo rekli po obavezno, cak i po kuci da hoda u tim cipelicama a ne u papama jer su pape uglavnom mekane oko zglobova



IZVORNA PORUKA: škorpija

mene anidla stalno ruži da sma NEMAJKAuser posted image zato što ne kupujem svom malcu obavezno cipele s ulošcima, ja kupim koje mi se svide, bez obzira imaju li uložak ili ne



IZVORNA PORUKA: maja78 RR

Ja sam pacenik od cipelica sa uloskom i da su visoke i eto slomila sam se i otisla mu kupiti tene i kupim platnene (jesu sa uloskom) ali su plitke, kad smo ih probali u prodavnici A nije htjeo vise da ih skine, evo ih 4 dana po kuci nosa i sav odusevljen pokazuje nove tene i skakuce. Valjda djetetu drago jer se rijesio cokula. I po kuci mu nabijem visoke crvste papuce.



IZVORNA PORUKA: shejla

otkud vi uopce sa djecom kod terapeuta???

Meni niko nista nije rekao za cipelice....isli smo u DZ, na redovne kontorle i vakcine i 2 puta na pregled kukova na ortopediju i niko nije spominjao uopce cipele i uloske za cipele user posted image

Ja kupujem cipele koje su lijepe, mekane, savitljive... ne gledam uopce imaju li ulozak. Sada imamo dvoje koje nosamo, jedne su froddo, a jedne neke "zlj", ja ne vidim nikakvu razliku (osim u cijeni user posted image )



IZVORNA PORUKA: mama75

IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: mama75

hanady mozda je OT ali dok si tu imam pitanje: gdje radite te ortopedske uloske? Trebam sada da narucim za kcerku, ali sam u nedoumici jer ima na par mjesta u gradu a cijene su jako razlicite - od 30 do 100KM., pa ne znam zbog cega je tolika razlika u cijeni, je li zaista kvalitet toliko boljih kod ovih od 100KM?

nije bolji kvalitete...
to misliš na MHs on je sebe malo nadigao...skupo je platio aparaturu i plaća stručnjake vanjske pa su mu skupi ulišvi...
ja radim u ortosaru...zadovoljni smo...niti jednom nismo išli na korekciju uloška...30KM su i pregled je besplata kod njih, uzmu otisak i tehničari to divno urade.user posted image

Nama su u OrtoSaru rekli da su 60KM NMozda to vama popust, posto ste "stalne musterije". Hajde sad mi je lakse, odlucila sam se i ja za njih. Ovi u BBI uzimaju malo vise da otplate aparaturu, prostor i sl





IZVORNA PORUKA: Hanady RR

IZVORNA PORUKA: mama75

IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: mama75

hanady mozda je OT ali dok si tu imam pitanje: gdje radite te ortopedske uloske? Trebam sada da narucim za kcerku, ali sam u nedoumici jer ima na par mjesta u gradu a cijene su jako razlicite - od 30 do 100KM., pa ne znam zbog cega je tolika razlika u cijeni, je li zaista kvalitet toliko boljih kod ovih od 100KM?

Nama su u OrtoSaru rekli da su 60KM user posted image NMozda to vama popust, posto ste "stalne musterije". Hajde sad mi je lakse, odlucila sam se i ja za njih. Ovi u BBI uzimaju malo vise da otplate aparaturu, prostor i sl user posted image

nije bolji kvalitete...
to misliš na MHs on je sebe malo nadigao...skupo je platio aparaturu i plaća stručnjake vanjske pa su mu skupi ulišvi...
ja radim u ortosaru...zadovoljni smo...niti jednom nismo išli na korekciju uloška...30KM su i pregled je besplata kod njih, uzmu otisak i tehničari to divno urade.user posted image


jeste nama su sada 30 abile su 60...mi uzimamo vskoa 6 mjeseci sada... auzimali smo i svako 3 mjeseca s početka i nisam niti jednom ono osiguranje zdravstveno iskoristila...ti možeš sa računom u zdravstveno pa ti pola priznaju.
doduše suprug i gazda su prijteljei...pa možda nam i to pomaže u cijeni od pretporšlih uložakauser posted image



IZVORNA PORUKA: mama75

Cuj ima i to? Znaci kupim uloske i onda trazim u ZZO povrat dijela novca ili? Treba vjerovatno pedijatar ili fizijatar neku uputnicu za te uloske dati? Nama je fizijatrica samo konstatovala da ima ravne tabane, propisala fizikalnu terapiju i "usmeno " uloske.



IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: mama75

Cuj ima i to? Znaci kupim uloske i onda trazim u ZZO povrat dijela novca ili? Treba vjerovatno pedijatar ili fizijatar neku uputnicu za te uloske dati? Nama je fizijatrica samo konstatovala da ima ravne tabane, propisala fizikalnu terapiju i "usmeno " uloske.


odeš na pregled u ortosar...ne treba ti uputnica
četvrtkom u poslijepodnevnim satima...nazovi odmah sutra jer gužve su....
uzmu otisak i platiš uloške odmah, možeš pola možeš sve...
kad uzmeš uloške imaš i račun...
sa računom u ZZO na skenderiju...daju ti papir popuniš da ti refundiraju...i refundiraš...
imaš po zakonu pravo na to ortopetsko pomagalo od dražve...
eh sad u neretvi bi bili džaba za 30 Km...ovi ti toliko priznaju....
ti platiš 60, al 30 ti prizna ZZOuser posted image



_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Dus tabani/ravni tabani kod djece
25.5.2011 22:06:16   
Adana
Hanady, a zasto niste radili uloske u Neretvi? Jesu li nekvalitetniji/skuplji ili? Nadam se da nisam indiskretna. :) Stvarno me zanima...

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Dus tabani/ravni tabani kod djece
25.5.2011 22:12:00   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Adana

Hanady, a zasto niste radili uloske u Neretvi? Jesu li nekvalitetniji/skuplji ili? Nadam se da nisam indiskretna. :) Stvarno me zanima...

Uloške iz nerevtve rade preko sovijalnog i njih ne plaćaš ako imaš redovno osiguranje...koštaju 30 Km i ti s atim nemaš ništa osiguranje plokriva. Mi smo s eodlučili za ortosar jer rade kvalitetniji uložak...najprije su materijal kvalitetniji a i tehničari koji dole rade za našu su vurisu radili po otisku uloške koji su s atsrane podignuti za ispravljanje inverzije. Eh sad mja sma plaćala te uloške 60 Km jer su toliko kod njih, osiguranje ti pirznaje 30 Km al ima porcedura pairologije za ortopetska pomagala za djecu u predškolskom i školskom uzrastu....uglavnom posljednje su mi u ortosaru naplatili smao 30 Km bez toga da sam išla u sovijalno jer smo njihovi komitenti svako najprije 4 mjeseca sada 6....

mi nismo nikada nosili uloške iz neretve ali ih je suprug vido, inače poznaje gazdu otrosara i on nam je rekao da su materijali bolji...

dalje moja kolegica je radila u neretvi., jednobojni su i dosta krući materijal koji žulja a efekat isparavljanja nisu postigli nakon tri godine niti u jednom stepenu...
djete nije voljelo uloške bili mu ružni, naša ih mala oli jer us jedni bili ljubičasto-crni, jedni su nam bili ak rozi sa bijelim tufanama hahaha

mislim psihološki efekat kod nje je i izgled dosta korigiraouser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Dus tabani/ravni tabani kod djece
25.5.2011 22:19:25   
Adana
Hvala ti, draga, na iscrpnom odgovoru! :)
Jeste li u OrtoSar isli i na pregled, ili po preporuci ortopeda iz drzavne bolnice?
Cini mi se da Asja ima ravna stopala... Cekacu jos koji mjesec pa onda svakako na pregled. Jeli trebam od pedijatra traziti neku uputnicu?
I da li znas da li OrtoSar radi uloske za odrasle?

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Dus tabani/ravni tabani kod djece
25.5.2011 22:26:09   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Adana

Hvala ti, draga, na iscrpnom odgovoru! :)
Jeste li u OrtoSar isli i na pregled, ili po preporuci ortopeda iz drzavne bolnice?
Cini mi se da Asja ima ravna stopala... Cekacu jos koji mjesec pa onda svakako na pregled. Jeli trebam od pedijatra traziti neku uputnicu?
I da li znas da li OrtoSar radi uloske za odrasle?


Eh ovako...ja sma tražila uputnicu kod pedijatrice da mi da..međutim tada mi je 3 puta rečeno d aprije 3 godine ne djau uputnicu i d anema potrebe da je vodim. A ja napsta sama sebi nisma spavala s mirom nazovem ortosar i naručim se...kod njih radi doktor sa koševa dječiji otorinac četvrtkom u popodnevnim satim...pregled je besplatan kod njih. Kada sam dijete stavila na kompijutersku ploču reako je na vrijem ste doli moja je hanadi imala inverziju stopala jako veliku a tada je imala oko 2 god...znači da sma čekala još godinu ko zna gdje bi to otišlo jer je strašno bilo za pogledati zaista.user posted image

I da u ortosaru rade sve i za odrasle oni se bave kompletnom portetikom i u slučjau invaludnosti za sve naše RVi jer imaju potpisan ugovor sa ZZO.

Imaš na informacijama broj, nazovi i naruči se...pregled je besplatana ko ustanove da djetetu treba uložak odmah rade otisak...plaćaš pola tada pola po preuzimanju u orku do 5-7 danauser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Dus tabani/ravni tabani kod djece
25.5.2011 22:31:10   
Adana
Hvala jos jednom! :)

Asji je 3. rodjendan u julu, cekacu do tada da vidim ima li napretka sa formiranjem luka, jer kada digne noge u vis vidi se luk (znam da mi je objasnjenje sega). :)
Ne primjetim da joj smeta, da se umara, da krivi noge i sl. Ali eto, da budem mirna trazicu uputnicu, a mozda i samo odemo u OrtoSar.
Znas li jeli problem otici drzavnom ortopedu pa njima?

A i meni trebaju novi ulosci za petni trn, ovi sto imam su nekako deblji pa mi ne mogu u sve cipele, samo mi u 'starkama' leze kako treba. Radila sam ih u Neretvi...

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Dus tabani/ravni tabani kod djece
25.5.2011 22:36:40   
Hanady RR
ma nije porblem da ti tražiš mišljenje drugog ljekara...
la recimo šalju te sa uputnicom na Koševo...mi smo čak na drugu kontrolu išle na koševo kod ostoga doktora koji nam je bio u ortosaru al ona gore nije željela pregled kako je plakala smao...dole joj kaže ljepši ortoped onja gore ružan a isti čovjekuser posted image

ja sam išla i gavrankapetanoviću kada smo došli u fazu da bi možda bilo dobro anatomske cipele raditi koje ne nosimo Hb jer su kod nas popravci očiti ali i vježabmo dosta.user posted image

i da išla sam i dr. đoziću u vojnu bolnicu od svoh sma ista mišlljenja dobilauser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Dus tabani/ravni tabani kod djece
25.5.2011 22:47:50   
Adana
OK. Hvala ti puno! :*

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Dus tabani/ravni tabani kod djece
26.5.2011 9:30:38   
taurus
mi smo prošli mjesec bili na kontroli
nakon godinu dana provedenih u ortopedskim cipelama poboljšanja nemauser posted image
dr. nam je preporučio da preko ljeta nosimo uloške a da na jesen opet pređemo na ortopedske cipele
cipele smo radili u bauerfind-u i njihovi ulošci su strašno tvrdi, dva puta smo išli na korekciju jer su mu se pravili žuljevi
međutim ove zadnje uloške smo uzeli u ortosar-u i razlika je ogromna, ulošci su mnogo mekši a imaju dobar luk tj. dobro su podignuti ali materijal je extra tako da ovaj put nismo imali problema sa žuljevima i korekcijom
kome trebaju samo ulošci najbolje je u ortosar-u raditi, ali mi ćemo ipak morati u septembru opet preći na cipeleuser posted image

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Dus tabani/ravni tabani kod djece
19.3.2012 23:16:16   
Dida79
I mi moramo ovih dana na kontrolu.
Godinu dana je nosio uloske i ja ne vidim nekog pomaka..sve kontam mozda ih je premalo nosio u nasoj kuci je pretoplo tako da sam ulozak stavljala u pape ali dok bi se ja okrenula on bi ih izuo govoreci da mu je vruce.

Koliko vasa djeca dnevno provedu sa uloscima na nogama?

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Dus tabani/ravni tabani kod djece
19.3.2012 23:23:00   
taurus
ove zadnje uloške što smo radili stavila sam u pape koje nosi u vrtiću, znači nosi ih nekih 6 sati, jer 2 sata spavaju u vrtiću

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Dus tabani/ravni tabani kod djece
19.3.2012 23:23:20   
Lulu_08
Dida79 mi se jos nismo dovoljno "ozbiljno" pozabavili temom "ravni tabani", imamo uloske, ali ona ih je nosila jedno vrijeme u vrticu u papicama u koje su mogli stati, pa se papice istrosile a u druge nisu mogli ulosci. Sada smo kupili proljetne cipelice u vecem broju pa smo uspjeli staviti uloske u njih, vidjecemo kako ce ici.

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Dus tabani/ravni tabani kod djece
19.3.2012 23:33:24   
R&T@
Molim vas, da li vasa djeca "zaplicu" noge kad hodaju?

T. to radi, a kazu da nema nepravilnosti i da nije za cipela... dali su joj tek sad uloske, ali i kada njih nosi, prebacuje nogu preko noge u hoduuser posted image

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Dus tabani/ravni tabani kod djece
19.3.2012 23:34:32   
Dida79

IZVORNA PORUKA: taurus

ove zadnje uloške što smo radili stavila sam u pape koje nosi u vrtiću, znači nosi ih nekih 6 sati, jer 2 sata spavaju u vrtiću


Joj mi smo onda dosta izgubili ma kad bi sve sabrala on provede sa uloscima mozda nekih 3 sata dnevno user posted image

Pape u kuci nece ni pod razno zali se na vrucinu i zaista kad ih skine ja mu pipnem nogice one vruce.Tjesim se ide lijepo vrijeme pa cemo vise vrmena provoditi vani tako da mozda popravimo prosjek

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Dus tabani/ravni tabani kod djece
19.3.2012 23:35:57   
Dida79

IZVORNA PORUKA: Djana

Dida79 mi se jos nismo dovoljno "ozbiljno" pozabavili temom "ravni tabani", imamo uloske, ali ona ih je nosila jedno vrijeme u vrticu u papicama u koje su mogli stati, pa se papice istrosile a u druge nisu mogli ulosci. Sada smo kupili proljetne cipelice u vecem broju pa smo uspjeli staviti uloske u njih, vidjecemo kako ce ici.


Ma izgleda nismo ni miuser posted image

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Dus tabani/ravni tabani kod djece
13.4.2012 13:38:07   
emma.L
Ovo bi mogla postaviti i pod hitne savjete koliko nam se žuri. user posted image
Naime, jučer smo u Otto Bock bili na pregledu i odmah su nam dali uloške koje smo nekako ugurali u tenice i nosila ih je jučer malo (sve u svemu, možda sat vremena). Žalila se, šepala na desnu nogu, izuvala u putu ali kako nam je dr. objasnio da će tako i biti i da ne posustajemo, trudila sam se da je uvjerim da to treba, da će joj nogice biti lijepe i sl. Jutros vidim žulj se stvara, ali sam je poslala do nane u ulošcima iako je plakala i govorila da joj smeta. Srce me boli ali pokušati mora. Još će nam za 10 dana dodati i neku podlogu.

E sad pitanja:
1. Koje pape i tene i cipele da tražim da mogu stati unutra ovi veliki sa imitacijom karbonskih vakana? Upozoreni smo da kupujemo jeftino i obično? (ja prošli tjedan dadoh 220 KM za tenice i baletanke, naravno sa ulošcima, koje su sad beskorisne, ali hajde)

2. Je li moguće napraviti one starinske kožne uloške kakve sam ja recimo nosila u osnovnoj školi? Zaboravila sam pitati naduravajući se s njom da ih stavimo, a olakšalo bi nam ljetos, jer ne mogu zamisliti da neće nositi sandale i kroksice (odmah je pitala šta će biti a kroksicama).
2.


_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *