|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: djete i dijabetes
5.12.2011 9:52:47   
veeseelaa
bravo user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: djete i dijabetes
6.12.2011 22:39:19   
bananica
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: djete i dijabetes
8.12.2011 15:33:43   
taurus
dido jeste li bili kod dr danasuser posted image

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: djete i dijabetes
8.12.2011 22:45:22   
Dida79
Jesmo user posted image Sad sam jos vise zbunjena
HbA1c je 5 % i kako nam je dr rekao to je na samoj granici..kad sam pitala koliko je normalno kaze on da ne bi smjelo ici preko 4 %
Fruktozamin 270
uroproteini 0,16 i 0,04
Dr je bio veoma zabrinut boji se da ovo sve ide podmuklo i boji se da nam sta ne promakne
Danas smo uradili jos rtg glave i jos je napisao neku latinsku rijec koju ja ne mogu da desifrujem.Znas kakvi su njihovi rukopisi..sve kontam zasto smo ovo radili kakve veze glava ima sa svim ovimuser posted image
21,12 smo ponovo naruceni kad cemo znati rezultate rtg i jos uraditi hormonalni status,TSH,T3,T4 ovo pojma nemam sta je
minerologram,suk,uera,kreatin Cpeptit 1 i 2(ovo isto sam jedva procitala i valjda sam pravilno napisala i antiinzulinska antitjela
Zabrinuti smo svi a bas nam je dugo cekati do 21,12 sutra kontam da vidim da li ovo iko moze uraditi privatno jer je dugo do termina a jos plus nalazi se isto cekaju najmanje 7 dana.

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: djete i dijabetes
9.12.2011 10:48:35   
taurus
vrijednosti HbA1C od 5% ne ukazuju na povećanu glukozu u protekla 3 mjeseca, jer prema svim literaturnim podacima to je normalna vrijednost (znači da je prosjek bio oko 4,5 mmol/l-što je ok)
ali fruktozamin jeste na gornjoj granici...on je pokazatelj prosječne koncentracije glukoze u protekle 2-3 sedmice, tako da se to uklapa u stanje koje je kod vas jer je šećer bio povećan u tom periodu

TSH je tireostimulirajući hormon koji luči hipofiza u mozgu i reguliše rad štitne žlijezde, a T3 i T4 su hormoni štitnjače koji su uglavnom obrnuto proporcionalni vrijednostima TSH...što znači ako je TSH visok T3 i T4 su sniženi i obratno
važno je provjeriti stanje štitne žlijezde jer ona utiče na kompletan metabolizam, a time može biti i uzrok poremaćaja u metaboliznu glukoze...tako da je to razlog što ćete raditi ove nalaze

c-peptid se određuje da bi se imao uvid u stvaranje inzulina u organizmu (jer se inzulin sintetizira preko c-peptida), ako su c-peptidi sniženi onda je smanjena i količina inzulina pa to može biti pokazatelj koji tip dijabetesa je u pitanju i da li se inzulin normalno stvara

antiinzulinska antitijela su antitijela na inzulin (najprostije rečeno uništavaju inzulin i njegovo djelovanje) koja se nalaze u krvi oboljelih kod dijabetesa tip 1 ili autoimunog dijabetesa

mislim da sve ovo možeš uraditi privatno, ali nisi ništa dobila ako te dr ne može primiti prije 21.12. 

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: djete i dijabetes
9.12.2011 10:56:34   
Dida79
Joj Taurus samo sam virkla kad ces mi ti odgovoriti..Sreca pa sam ovo na vrijeme primjetila ali sad kontam ja jesam reagovala odmah a nasi dr nas sad pusatju da cekamo..evo sad smo naruceni 21.12 i tad radimo nalaze da bi ovi svi nalazi bili gotovi treba najmanje 7 do 10 dana helem sve ukupno mjesecuser posted image
BAs sad trazim na googlu gdje bi mogla da uradim ove sve nalaze privatno i da sa tim nalazima idemo gore 21,12

A imas li predstavu zbog cega je trazio da se radi RTg glave user posted image

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: djete i dijabetes
9.12.2011 11:03:11   
Hanady RR
dido hormone i hormonalni status 100% možeš u sanasi...ja sma tamo radila

nego bil ti bio problem da mi u jednom postu staviš...šta je sve što tačno trebate uraditi 21 od nalaza...
nekako nisma baš sa poznavanjem materije pa u tvom postu gorenjm ne mogu da se snađem šta ste radili a šta trebate 21...
kontam da uradite prije nebil bili gotovi do 21...pa onda pogleda doktori njih i taj nalaz rtg-a da se ne gubi na vremenu...

da pokušamo s anekim kontaktima ...ko zna možda i uspijemouser posted image



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: djete i dijabetes
9.12.2011 11:07:32   
Anoniman
Draga Dido, evo sad tek procitah...user posted image
Jako mi je zao...mada sve nesto mislim da je to zabuna i lazna uzbuna...ne znam. Nadam se dobrim vjestima, aBd.user posted image
PS. U SaNaSi mozes to raditi, dobro ti je Hanadi reklauser posted image

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 108
   RE: djete i dijabetes
9.12.2011 11:09:27   
Pingvina
Pozz Dido...bas sam se pitala ima li novosti od ljekara.
RTG glave vjerovatno treba uraditi da bi se provjerila hipofiza (jos jedna od zlijezda sa unutrasnjim lucenjem) odgovorna za "upravljanje" ostalim zlijezdama sa unutrasnjim lucenjem (stitna, nadbubrezne...).
Inace se smatra da su zlijezde u tijelu smjestene prema vaznosti svoje funkcije-a hipofiza je na najvisem mjestu (glava)..ispod nje su stitna i parastitne zlijezde...itd. da ne davim onim sto ti nije bitno.
Nemoj se brinuti zbog toga sto treba raditi nalaz.Bolje da ste nacisto sa svime prije nego krenu s nekom terapijom.
Sretno draga...drzim fige i najiskrenije se molim za dobar ishod.
I da-taurus je u pravu HbA1C nije ni najmanje povisen.Nemam pojma sta taj tvoj ljekar izmislja??

_____________________________

Ovo sunce ne grije kao prije...Ni ova kisa ne pada kao nekada...Nikad me nije boljelo kao tada...I mozda nece prestati vise nikada...
05.03.2012.:(((
Moje drugo proljece, moja utjeha...mislila sam nikad vise....11.3.2014. :)))

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: djete i dijabetes
9.12.2011 11:10:26   
Anoniman
Dijete i dijabetes, moderatori user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 110
   RE: djete i dijabetes
9.12.2011 11:15:13   
taurus
ma kriv je kompletan zdravstveni sistem, da imaju dovoljno para ove nalaze su trebali sve odmah uraditi a ne ovako iz dva puta, ali da uštedili prvo urade ono osnovno, pa onda sve detaljno i tako razvlačeuser posted image

a je li ti imaš uputnicu za laboratoriju ili ćeš je dobiti tek 21.12.
ja koliko znam ona laboratorija u lužanima radi sve biohemijske pretrage, a sad jedino kontam da li će ti na klinici "priznati" privatne nalaze, znaš kako je...odmah te pitaju što si išla privatno, traže  da se ponovi nalaz itd
jedino da nazoveš kliniku pa da pitaš da li možeš doći sa privatnim nalazima

što se tiče rtg glave mislim da je rađen radi isključenja još jedne vrste dijabetesa, a to je dijabetes insipidus, koji je uzrokovan poremećajem u lučenju ADH, koji luči hipofiza u mozgu, a često takav poremećaj bude zbog nekih promjena u mozgu, na hipofizi ili nakon povreda glave
ali ja namjerno nisam htjela da ti spominjem još i ovaj oblik dijabetesa, da te još više zbunim, jer i ovo ti je previše informacija
uglavnom dijabetes insipidus nije kao ovaj "klasični" dijabetes, glukoza nije povećana, ali je pojačano lučenje urina (ogromne količine urina u 24 sata) i javlja se još niz drugih simptoma koje vi niste imali, ali dr mora sve provjeriti i uzeti u obzir sve mogućnosti, pa je vjerovatno zbog toga i radio rtg glave
neke promjene na hipofizi mogu uticati i na lučenje TSH, a time i na dijabetes

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: djete i dijabetes
9.12.2011 11:15:35   
Dida79
E Handy bas sad cekam da mi se javi iz sanase sve se kod njih moze uradiiti samo nisu sigurni za c-peptid i antiinzulinska antitjela

Sad trebao uraditi
Hormonalni status TSH,T3 i T4minerologram
Suk
urea
kreatin
i ovo prvo gore sto cekamo da nam jave

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: dijete i dijabetes
9.12.2011 11:15:50   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

Dijete i dijabetes, moderatori user posted image


to možete i vi...
samo ako druge budu pazile da idu dalje a ne da citiraju post sa pogrešnim naslovomuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: djete i dijabetes
9.12.2011 11:21:30   
Dida79

IZVORNA PORUKA: taurus

ma kriv je kompletan zdravstveni sistem, da imaju dovoljno para ove nalaze su trebali sve odmah uraditi a ne ovako iz dva puta, ali da uštedili prvo urade ono osnovno, pa onda sve detaljno i tako razvlačeuser posted image

a je li ti imaš uputnicu za laboratoriju ili ćeš je dobiti tek 21.12.
ja koliko znam ona laboratorija u lužanima radi sve biohemijske pretrage, a sad jedino kontam da li će ti na klinici "priznati" privatne nalaze, znaš kako je...odmah te pitaju što si išla privatno, traže  da se ponovi nalaz itd
jedino da nazoveš kliniku pa da pitaš da li možeš doći sa privatnim nalazima

što se tiče rtg glave mislim da je rađen radi isključenja još jedne vrste dijabetesa, a to je dijabetes insipidus, koji je uzrokovan poremećajem u lučenju ADH, koji luči hipofiza u mozgu, a često takav poremećaj bude zbog nekih promjena u mozgu, na hipofizi ili nakon povreda glave
ali ja namjerno nisam htjela da ti spominjem još i ovaj oblik dijabetesa, da te još više zbunim, jer i ovo ti je previše informacija
uglavnom dijabetes insipidus nije kao ovaj "klasični" dijabetes, glukoza nije povećana, ali je pojačano lučenje urina (ogromne količine urina u 24 sata) i javlja se još niz drugih simptoma koje vi niste imali, ali dr mora sve provjeriti i uzeti u obzir sve mogućnosti, pa je vjerovatno zbog toga i radio rtg glave
neke promjene na hipofizi mogu uticati i na lučenje TSH, a time i na dijabetes


Imam ja uputnicu..sad sam kontatirala sanasu i cekam njihov odgovor nakon sto mi jave i ako bude moglo kod njih zovem jJezero da vidim da li cemi priznati ove nalaze
Nista ne radim na pamet jer znam kakav je nas sistem na zalost

Ma sta da vam kazem vise..juce odmah gotova slika glave kazem ja dajte mi sliku da idem odmah dr da je pregleda..kaze ne moze tako mora prvo neki dr pa ce to oni gore odnjeti nasem dr a vi hajte kuci i dodjite kad vam je zakazan termin..Ma doslo mi da vristim goreuser posted image Majmuni
Prvo se zakacim sa blagajnikom..sidjem na prvi sprat i do njega da pitam gdje se radi RTG kaze on nisam ja vam recepcionar eno vam tamo recepcija pa pitajte..ma ludilo da mi nije dijete bilo sa mnom majke mi bi se pobila sa njimuser posted image

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: dijete i dijabetes
9.12.2011 11:23:30   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

Dijete i dijabetes, moderatori user posted image


to možete i vi...
samo ako druge budu pazile da idu dalje a ne da citiraju post sa pogrešnim naslovomuser posted image



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: dijete i dijabetes
9.12.2011 11:28:51   
taurus
pa ako imaš uputnicu bolje je tražiti "vezu" gore u laboratoriji u bolnici da ti to što prije odrade, nego rizikovati da ti ne priznaju nalaze i još ti prigovore što si išla privatno

mislim da u kartonu mogu imati samo nalaze svoje laboratorije i da im je jedino to relevantno

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: dijete i dijabetes
9.12.2011 11:30:57   
Dida79
Imam vezu na Dipu ali jedina koja moze izvaditi nalaze je sestra sa endokrine a kako nam je rekla da su joj termini svi popunjeni do 21,12user posted image

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: dijete i dijabetes
9.12.2011 11:33:26   
bananica
IZVORNA PORUKA: Dida79

Imam vezu na Dipu ali jedina koja moze izvaditi nalaze je sestra sa endokrine a kako nam je rekla da su joj termini svi popunjeni do 21,12user posted image


vidi, zena sto pored mene radi u jednom kaficu, ima kcerku koja radi gore, koliko sam skontala da vadi krv za nalaze
mislis da bi i ona mogla pomoci, ja se bas u to ne razumijem

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: dijete i dijabetes
9.12.2011 11:37:53   
taurus
jeuser posted image  ti naše zdravstvo, čuj samo sestra sa endokrineuser posted image
i još kod nje imaju terminiuser posted image

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: dijete i dijabetes
9.12.2011 12:03:51   
koka i po
ja opet imam osjecaj da je ovo neko trenutno stanje i da ce sve biti u redu aBd.da je samo neka pometnja i neravnoteza u funkcionisanju organizma i da ce se sve na kraju srediti.
zvala sam te sinoc didili.popravi telefonuser posted image user posted image

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: dijete i dijabetes
9.12.2011 12:13:37   
Hanady RR
Dido nemam ti broj...ako imaš nazovi me odmah...

imamo info sa DIp-a ...ponedeljak ujutro ćemo znati dal ideš gore da uradite sve ovo jer se sve radi na sitom mjestu...

samo me nazovi molim te trebam neke tačne podatke

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: dijete i dijabetes
9.12.2011 12:15:07   
Hanady RR
nije mi ona online...ko ima didin broj nek mi odmah javi molim vas

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: dijete i dijabetes
9.12.2011 12:22:47   
taurus
hanady imaš pp

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: dijete i dijabetes
9.12.2011 12:27:18   
Hanady RR
hvala žene...rješenouser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: dijete i dijabetes
9.12.2011 13:23:28   
Dida79
Zenice hvala vam mnogo Taurus Hanady imate big user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *