|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: dijete i dijabetes
9.12.2011 13:29:08   
Hanady RR
dido ne zahvaljuj...i ti bi isto...

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

samo da zaključimo ovu temu sa pozitvnim vjestima to je najbitnije...ljubimuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: dijete i dijabetes
14.12.2011 20:00:48   
bananica
Dido, ima li kakvih novosti? je li sve ok?

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: dijete i dijabetes
14.12.2011 20:06:39   
Dida79
Sve staro moja bananice user posted image
Secer jos uvijek ide gore dole uglavnom ne preko 10..Borimo se nema nam druge

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: dijete i dijabetes
14.12.2011 20:09:46   
bananica
jeste li nalaze vadili?

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: dijete i dijabetes
14.12.2011 20:11:54   
Dida79
Ne nismo jos u srijedu idemo

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: dijete i dijabetes
14.12.2011 20:12:50   
bananica
tek u srijedu?? pa sto tako kasno?

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: dijete i dijabetes
14.12.2011 20:15:54   
Dida79
Nista me ne pitaj.. pa zar si zaboravila da smo mi u BIH kod nas nista ne ide tako brzo

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: dijete i dijabetes
14.12.2011 20:16:56   
bananica
a jojjjj nista mrze mi nema od tog cekanja, uh drzi se
nije se moglo srediti??

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: dijete i dijabetes
14.12.2011 20:17:30   
Anoniman
za didu i njenog hrabricu maloguser posted image user posted image user posted image user posted image (samo da znas da smo uz tebe ) ....i da od nas imas veliku podrsku i puno pozitivne vibrice user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Dida79)
  Neposredna veza do poruke: 134
   RE: dijete i dijabetes
14.12.2011 20:26:48   
Dida79
user posted image

Danas sam skroz pukla u apoteci.Imam aparat kuci ali mi non stop pokazuje slicne vrijednosti.Hajde reko idem do apoteke da mu oni izmjere na njihov aparat mozda ovaj moj nije ok
Dodjem kazem sta mi treba..Zena me cudno gleda kao pa zar njemu da mjerim..Reko da njemuuser posted image
Kaze gospodjo ne moze to tako to treba na taste i kao zasto uopste to radite djetetuuser posted image Eto sad ispade ja maltretiram djeteuser posted image
Joj kad sam ja pukla eto dosadno mi kuci i ja prosetala sa djetetom do apoteke da ga malo maltretiram ako hocete izmjerite ako necete ne morate jer ja nemam snage da vam objasnjavam jer i ja sama ne znam sta se desava.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: dijete i dijabetes
14.12.2011 23:00:36   
Pingvina
Dido koji aparat koristis kod kuce???

_____________________________

Ovo sunce ne grije kao prije...Ni ova kisa ne pada kao nekada...Nikad me nije boljelo kao tada...I mozda nece prestati vise nikada...
05.03.2012.:(((
Moje drugo proljece, moja utjeha...mislila sam nikad vise....11.3.2014. :)))

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: dijete i dijabetes
14.12.2011 23:04:29   
Anoniman
Didouser posted image

(odgovor članu Pingvina)
  Neposredna veza do poruke: 137
   RE: dijete i dijabetes
14.12.2011 23:18:12   
Dida79
Ovaj pingvina

https://www.accu-chek.com/us/glucose-meters/active.html

(odgovor članu Pingvina)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: dijete i dijabetes
14.12.2011 23:23:41   
taurus
dido a kako misliš da ti aparat pokazuje slične vrijednosti
jesi li probala sebi izmjeriti

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: dijete i dijabetes
14.12.2011 23:31:05   
Dida79
Jesam bas danas nista posebno nije jeo mjerim mu 9,6 izmjerim sebi 6,3 i meni malo poviseno i onda odemo do apoteke dole mu pokaze 9,1 nije neka razlika.
Dr nam je rekla da se previse ne opterecujemo mjerenjem secera za sada mozda jednom u dva dana i tako sam radila i svaki put tako mu se krece nivo secera u krvi pa sam zbog toga otisla da provjerim

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: dijete i dijabetes
14.12.2011 23:33:46   
Pingvina

IZVORNA PORUKA: Dida79

Ovaj pingvina

https://www.accu-chek.com/us/glucose-meters/active.html


Ja imam isti...i nedavno sam od svog ljekara dobila obavijestenje koje govori o netacnim rezultatima dobivenim mjerenjem na dtoicnom aparatu. U pitanju su "seceri" koje aparat ne bi trebao uzeti u obzir pri mjerenju a on ih uzima...Da te ne gnjavim detaljima...I meni se znalo desavati da mi 3 puta za redom u toku dana pokaze identicnu vrijednost.Onda sam uzela Bayer-ov Contour TS.Uporedila vrijednosti...AcuCheck mi pokazuje secer veci za 0,8-0,9 mmol/L.I svaki put tako.
Imas li nekoga u porodici ko bi ti mogao posuditi neki drugi aparat (izuzev On Call aparata-na njima su djeca imala secere i po 14...dodavala sebi inzulin i onda padala u hipoglikemiju).Spominjala si prijateljicu koja ima dijete sa dijabetesom-trebala bi imati bar dva aparatica.Pokusaj istisnuti dovoljno veliku kapljicu krvi da ostane za oba mjerenja pa ces vidjeti sta ce ti pokazati koji aparat.Cisto da se mozes orjentisati.
Ako nemas mogucnost ni za sto od ovoga, pokusaj u apotekama naci otopinu kojom se vrsi kalibracija aparata.
Sretno draga moja...i na raspolaganju sam ti ako bilo sta trebas.


_____________________________

Ovo sunce ne grije kao prije...Ni ova kisa ne pada kao nekada...Nikad me nije boljelo kao tada...I mozda nece prestati vise nikada...
05.03.2012.:(((
Moje drugo proljece, moja utjeha...mislila sam nikad vise....11.3.2014. :)))

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: dijete i dijabetes
14.12.2011 23:39:12   
Dida79
Da imam prijateljicu i ona ima dva aparat bayern i acu cheek i ona kaze da ovaj moj pokazuje vise od bayerna.
Sutra ce ona doci i bas cemo ga testirati da mu iz jednog bodenja izmjerimo na oba aparata super si mi ideju dala..Hvala ti

(odgovor članu Pingvina)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: dijete i dijabetes
14.12.2011 23:39:28   
taurus
trenutno i nema potrebe da se zamaraš preciznim vrijednostima glukoze u krvi jer će ti svi ostali nalazi pokazati pravo stanje u organizmu...pa tek kada se tačno utvrdi šta je u pitanju razmišljaj o promjeni aparata ili kalibraciji istog

(odgovor članu Pingvina)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: dijete i dijabetes
14.12.2011 23:45:38   
Dida79
Nesto slicno nam je i dr rekla.Najbolje bi bilo da ne mjerimo non stop i da samo pratimo djete i njegovo ponasanje ako se slucajno pojavi umor,znojenje,bolovi u stomaku,da bas pocne piti vodu nekontrolisano da ne cekamo minute i da ga odmah dovedem na jezero.
Molim Boga da ne dodje do toga jer mi non stop zuje njezine rijeci u glavi.Pa ako je tako skakljivo zasto nas nisu hospitalizovaliuser posted image nismo mi ni tako blizu pa nama treba najmanje 20 minuta lude voznje do jezera a ne ovako ja sam luda vise od brige.

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: dijete i dijabetes
15.12.2011 0:01:30   
taurus
molim te misli pozitivnouser posted image
dr se boji naglog porasta šećera, ali hvala Bogu do sada niste nikada ni imali tako visoke vrijednosti (iznad 20 mmol/l, kod odraslih čak i iznad 30 mmol/l) 
još opasniji je nagli pad šećera (ispod 2,5 mmol/l), a to se primijeti po drhtanju, znojenju, vrtoglavici i ako se to desi odmah se daje šećer razmućen u vodi

ovo ti pišem da od prilike znaš o čemu je riječ i kako se postupa, ali kod vas su vrijednosti uvijek u nekim jednakim intervalima

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: dijete i dijabetes
28.12.2011 22:39:08   
taurus
dido jeste li dobili nalaze

kako je tvoj ljepotan

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: dijete i dijabetes
28.12.2011 22:52:31   
Dida79
Ne nismo jos 21.12 smo dali krv a nalaze ocekujemo oko 10.01

U nedelju smo bili na savjetovanju kod dr..ja sam zabrinuta najvise radi njegovog gubitka kilaze...inace je sitan ali sad je za manje od 15 dana izgubio 1 kg user posted image Tacno vidim kako mi se dijete topi pred ocimauser posted image
Pa sam se najvise zalila dr u vezi njegove ishrane.Savjetovala nam je da mu kupimo maticnu mlijec sto smo i uradili..Jutros je popio trecu bocicu i ja vec danas vidim na njemu da je poceo malo bolje jesti cak mi je i sam trazio hb nadam se da ce tako i ostatiti
Secer uglavnom ne prelazi 10 sto je najvaznije

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: dijete i dijabetes
14.1.2012 13:28:54   
koka i po
dido?

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: dijete i dijabetes
14.1.2012 14:01:46   
Dida79
Tu sam Koki..kod nas nista novog jedan dio nalaza je gotov a drugi nije user posted image
Ove sedmice sam svaki drugi dan zvala,zvat cu ponovo u ponedeljak da vidim.
Tacno mi dodje da haus napravim pa sta im treba ovoliko ne mogu da vjerujem
Bolje mi je da sutim user posted image

< Poruku je uredio Dida79 -- 14.1.2012 14:02:18 >

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: dijete i dijabetes
14.1.2012 14:33:33   
Rabi
gdje si radila te nalaze? 

_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

koliko vam muz pomaze u domacinstvu
mamaibabo

moj dragi mm meni pomaze pegla ves,usisava ,ponekad i kuha ...ali oko djeteta -ne izgovor -strah da je on nepovrijedi hm

cesto (58%)

malo (27%)

nimalo (14%)


Broj svih glasova: 84

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *