|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bazalna temperatura
10.12.2007 23:28:43   
snjezolina
Hvala Vago. Raspitaću se za sastav. Moj muž je pio proxeed oko 6 mjeseci, ali nije provjeravao. Nakon toliko nalaza više nam je dodijalo davati pare, a i iščekivati.

_____________________________

Šta je nemoguće - sve je moguće,
gdje postoji volja postoji i način.

(odgovor članu vaga)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Bazalna temperatura
11.12.2007 9:59:36   
vaga
Ma nema na čemu draga moja sve mi imamo manje više iste probleme i zaista je dobro što možemo ovako brzo razmijenjivati mišljenja... Znam kako je sve to mučno i nama je bilo, iščekivanje i na kraju krajeva i pare. Sve to čovjeka slomi i onda dodješ u fazu da bi sve ostavio i prekrižio, a onda se opet jedno jutro probudiš sa velikom željom i entuzijazmom da opet kreneš i onda sve nanovo, valjada nas to i održava. user posted image

Pročitala sam tvoj odgovor gdje raditi vantjelesnu, bojim se da nam preostaje RH i Slovenija... tako sam tužna zbog toga user posted image , sramota je što u našoj državi nema sluha za to.....user posted image

P.S Ni moj mm nije radio nalaz poslije 6 mjeseci uzimanja padutina (zapravo radio je poslije tri mjeseca bio je uredu ali je on nastavio još 3 mjeseca, tako da mislim da je ostao uredan nalaz.

Puno te pozdravljam i želim nam svima puno sreće. user posted image

(odgovor članu snjezolina)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Bazalna temperatura
11.12.2007 10:26:44   
ismihana
MM i ja smo baš sinoć 'sravnjavali račune' user posted image  Čuvam sve račune od dr, iz apoteke, od tvarara... I došli smo do sume od oko 2.000KM (ne znam baš tačno, sigurno sam preskočila koji čaj) za period od prošlog oktobra do danas. Doduše, već sljedeće sedmice ide još jedna inseminacija, i ode još jedna 1.000. Hvala Bogu, nas oboje radimo, imamo dobre poslove i fine plate pa to sebi možemo priuštiti, ali mogu zamisliti kako je onima koji nisu u takvoj situaciji... user posted image

(odgovor članu vaga)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Bazalna temperatura
11.12.2007 14:45:46   
Mella11
Pošto još nisam probala ovu metodu,a dr. mi je preporučila prvi put kad sam otišla kod nje,ovaj mjesec sam odlučila da probam.

Ali, temperatura mi  skače iz dana u dan .

Prvi i drugi dan ciklusa je bila 36,8 a onda treći pala na 36,0 pa četvrti 36,7 pa peti dan ciklusa  36,6 šesti 36,8 i sedmi 36,9.Menstruacija mi je trajala 4 dana.

Baš sam zbunjenauser posted image user posted image

Nadam se da vas nisam udavila sa ovim.user posted image


(odgovor članu ismihana)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Bazalna temperatura
11.12.2007 15:00:56   
lavica
Zdravo,

evo upadam i ja, i ja pokusavam ostati u drugom stanju, nadam se da ce mi uskoro uspjeti. Stalno citam vase komentare, nadam se da ce nam svima uspjeti da ostanemo u drugom stanju.
Znaci ja jos nemam djece, ali ima ih moja sestra. Obozavam ih. Ako imate vremena idite na www.pampers.ba ima prelijepih beba, pa ako vam nije mrsko glasajte za moju sestricinu ili neku drugu bebu koja ce vam se svidjeti. Ona se zove Tamara, a slika se zove mamine okice.
hvala
cao
i sretno

(odgovor članu Mella11)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Bazalna temperatura
11.12.2007 15:05:23   
aldi
evo ja sam glasala za malu Tamaru! user posted image

(odgovor članu lavica)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Bazalna temperatura
11.12.2007 15:56:47   
lavica
ee hvala punouser posted image user posted image user posted image
ali su sad izgleda sve blokirali , uopšte ne moze ni da se udje u foto galeriju

(odgovor članu aldi)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Bazalna temperatura
11.12.2007 16:07:54   
sanja.sa
draga mella 11 da li mjeris temperaturu uvijek u isto vrijeme? istim toplomjerom? na istom mjestu (u ustima)?
cudno da ti tako temperatura hoda.... pad na 36, pa skoku na 36,7...pa ti temperatura ostala povisena... po tome ispida da ti je ovulacija zadnji dan ciklusa???
kakve inace imas cikluse, mislim koliko traju? da li si nekada ranije utvrdjivala kada ti je ovulacija?
ili si sada vec user posted image , a ovaj ciklus ti je lazna menstruacijauser posted image , jer temperatura ti je ostala povisena i na pocetku i za vrijeme user posted image  sto je malo cudno...
ne znam uradi test i u svakom slucaju sretnouser posted image !

p.s. ja nisam strucnjak, sve sto znam procitala sam na netu, pa ne moras moje misljene uzeti za ozbiljnouser posted image

(odgovor članu Mella11)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Bazalna temperatura
11.12.2007 17:26:31   
Mella11
Draga buduća mama,mjerim svako jutro u isto vrijeme i živinim toplomjerom.

Moja dr.je rekla da mjerim tem. analno.

Menstruacija mi traje 3-4 dana i nisam trudna.

Bojim se da mi je ova ovulacija bila za vrijeme menstruacijeuser posted image .Sada sam se zabrinula.

Osataje mi da vidim kakva će biti iscjedak sredinom ciklusa.

Dva puta sam bila na UZ i dr. je vidjela ovulaciju 15 DC.

Dali je moguće da ovulacija bude u vrijeme menstruacije jedan ciklus a drugi sredinom ciklusa?



(odgovor članu sanja.sa)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Bazalna temperatura
12.12.2007 10:37:51   
vaga
user posted image Draga Mela i meni su malo nejasne te oscilacije i mislim da su one karakteristične za anovulatorni ciklus. Pogledaj na stranici fertilityfriend kako izgledaju ovulatorni i anovulatorni grafikoni, pa možda ti pomogne da skontaš, šta je kod tebe. Potrebno je mjeriti najmanje tri mjeseca uzastopno i bilježiti u grafiokon da bi mogla da napravi poređenje. Ja već drugi mjesec pijem Folic plus i kompleks B vitamina, jer sam čitala da pomažu produženju lutealne faze koja ne smije biti kraća od 10 dana, samim ti regulišu ciklus. I na ovom forumu se spominje biljka Vrkuta (gopin plašt) koja je pomogla mnogim curam da regulišu cikluse, pogotovo onima sa policističnim jajnicima gdje je jako teško odredit ovulaciju i gdje su cure poslije duže vremena počele primjećivati ovulatornu sluz. Možeš pogledati na rodinom forumu dosta se pisalo o tome.   

Puno te pozdravljam.


(odgovor članu Mella11)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Bazalna temperatura
12.12.2007 13:06:15   
sabinas
IZVORNA PORUKA: Makica29

Aldi,
Evo ukratko .. mozes pratiti po wc papiru kad se obrises, a druga malo nezgodnija  metoda je da prstima iznutra uzmes uzorak .. imas to puno detaljnije objasnjeno na http://www.fertilityfriend.com 

Šaljem vam veliki pozdrav i poljubac!
Imam jedan problem nadam se da će te mi moći pomoći....Pokušavam već par dana registrovati se na fertilityfriend.com al mi ne polazi za rukom.Jeste li i vi nailazili na taj problem.Htijela bi i ja poćeti mjeriti BT,vidim da ima dosta dobrih iskustava sa dosadašnjim korisnicima.
Hvala

(odgovor članu Makica29)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Bazalna temperatura
9.3.2009 20:18:21   
Vedica
prijenos posta


IZVORNA PORUKA: ajnur

Koliko je mjerodavno mjerenje bazalne temp? Kakva su vasa iskustva?user posted image




_____________________________

***************************
Quien con fe sabe esperar, ve al fin la suerte llegar!

(odgovor članu sabinas)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Bazalna temperatura
9.3.2009 22:24:44   
meedic
Ova metoda je namjenjena prije svega da zena upozna svoj ciklus, da zna da li je imala ovoluaciju i moze pokazati nastupanje mens. u slucaju kada temperatura pri kraju ciklusa opadne. Ova metoda ne moze unaprijed pokazati da slijedi ovoluacija, nego dva-tri dana poslije O se moze vidjeti da je bila. Ukuoliko se postuju pravila pri mjerenju, tj. da se uvijek mjeri ujutru prije ustajanja i uvijek u isto vrijeme, da se ne mjenja termometar, da se min. sest sati spava itd, onda je ova metoda veoma pouzdana.

(odgovor članu Vedica)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Bazalna temperatura
17.4.2009 8:36:30   
palcica33
Curke moje.
Merim bazalnu temperaturu ceo ciklus. U prvoj polovini ciklusa se kretala od 36.2 - 36.5, u drugoj polovini od 36.5 - 36.8, bez drasticnih skokova. Juce je bila 36.6, pomislila sam gotovo, pada, nema nade.user posted image
Merim danas, za svaki slucaj, temperatura skocila na 37 user posted image . Skroz sam zbunjena, a treba da dobijem za dva dana...Sta vi mislite? Moguce je da sam user posted image user posted image ?

(odgovor članu meedic)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Bazalna temperatura
17.4.2009 11:32:41   
april09
Naravno da je moguće...veome je važno da ostane tako povisena...onda znači 99% da si user posted image ...

sretno...

ja sam isto u toj fazi mjerenja BT....

(odgovor članu palcica33)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Bazalna temperatura
19.4.2009 14:06:35   
palcica33
Dobar dan i srecan Uskrs svima koji danas slave.
Treba da NEdobijem mens danas...bazalna temperatura jos stoji na 37.
Nadam se da ce mi zeka donjeti jednu user posted image  user posted image  user posted image  user posted image

(odgovor članu april09)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Bazalna temperatura
21.4.2009 7:29:30   
april09
palcice sta se desava kod tebe? ima li novosti?

(odgovor članu palcica33)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Bazalna temperatura
21.4.2009 9:24:56   
palcica33
Ovako danas izgleda moj grafikon

user posted image

Kasni mi dva dana, osecam napetost u grudima i vise mi se spava. imam slabe bolove u donjem delu trbuka, kao da cu svaki tren dobiti.Nemam druge simptome.
Da nije rano da uradim test? Sacekacu jos koji dan, ovako bar mogu da se nadamuser posted image user posted image
Kakvo je stanje kod tebe april? user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio palcica33 -- 21.4.2009 9:25:26 >


_____________________________

Svet je lep kada sanjamo, kada sanjamo
hajde zajedno da sanjamo, da sanjamo...

(odgovor članu april09)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Bazalna temperatura
21.4.2009 10:30:58   
delfin
palcice, držim ti fige, nadam se da ćeš uspjeti user posted image user posted image user posted image

_____________________________

16.05.2010 Napokon je stigla naša najveća sreća- mamino sunce :)
19.08.2011 stigla je i mamina princeza :)

(odgovor članu palcica33)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Bazalna temperatura
21.4.2009 11:33:09   
april09
Ja trebam jos da cekam....

a predlozila bih ti ako ti inace ne kasni, ako su ti uredni ciklusi, da uradis test....i da bude user posted image  i da budes user posted image  i onda cemo se svi user posted image ......

(odgovor članu delfin)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Bazalna temperatura
21.4.2009 11:41:19   
palcica33
Hvala vam delfin i april.user posted image
Nisu mi redovni ciklusi, moram da sacekam jos koji dan, pa se nadam na user posted image user posted image .



_____________________________

Svet je lep kada sanjamo, kada sanjamo
hajde zajedno da sanjamo, da sanjamo...

(odgovor članu april09)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Bazalna temperatura
22.4.2009 7:38:19   
april09
palcice33 mislila sam na tebe....kako si? sta ima? javi nam kako se osjecas?
Nadam se da si user posted image ......
navijam za tebe user posted image

(odgovor članu palcica33)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Bazalna temperatura
22.4.2009 9:21:35   
palcica33
Cao april, hvala ti sto misliš na mene. user posted image
Ovog jutra je 36.8 user posted image , nadam se da nece nastaviti da pada user posted image . Ako ne dobijem do sutra, kupicu test, pa se nadam na user posted image .
Držim i tebi figeuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Svet je lep kada sanjamo, kada sanjamo
hajde zajedno da sanjamo, da sanjamo...

(odgovor članu april09)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Bazalna temperatura
23.4.2009 7:24:20   
april09
palcice drzimo ti fige i navijamo user posted image  za tebe, nadam se da ćeš ugledati user posted image .....

(odgovor članu palcica33)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Bazalna temperatura
23.4.2009 7:54:03   
palcica33
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

UGLEDALA SAM DVE CRTE NA TESTU OVOG JUTRA.

Doduše crta koja pokazuje trudnoću je bleda, slaba, ali VIDELA SAM JEEEEEE !!!!!

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Svet je lep kada sanjamo, kada sanjamo
hajde zajedno da sanjamo, da sanjamo...

(odgovor članu april09)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *