|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   exanthema maculopapulosum(Nasa prica)
13.5.2010 11:10:15   
Skvo RR
Drage moje,

Odlucih da podijelim nasu pricu sa vama koja traje od 25. aprila.

Uma je u tu nedelju dobila malo na licu osipa, ja mrtva hladna konstatujem da je od kosice, na presvlacenju vidim da ima tackica crvenih po citavom tijelu, ja opet hladno garant je neka djecija bolest. Mi je odvedemo u Dom zdravlja (dezurni) i tu pocinje uzas. Doktorica nije sigurna sta je..Mozda je alergija, a mozda su pljuskaviceuser posted image .. Vraca nas kuci, sa napomenom da se ujutro javimo nasem pedijatru. Ujutro zaista i idemo...Doktorica nas salje na vadjenje leukocita sa naznakom da ona nikada nije vidjela osip. Leukociti malo poviseni, sve u svemu ok. Konstatacija nije djecija bolest, vjerovatno neka alergija, terapija flonidan i tecni puder. Ja napominjem da nista novo nismo jeli. Popodne odlazim do posla, poslije povratka sa posla...Osip je buknuo...dijete je svo od ispupcenog osipa koji izgleda uzasno, cak su i tabani svi od crvenih fleka, ne cese je nista, nema turu, normalno jede, pije...Predvece vodimo je na Pedijatriju...Doktorica, inekcije Dexametazona 3X dnevno...ali neka prvo vidi dermatolog. Dermatolog konstatuje da nikada nije vidio ovakav osip, i da mijenja na fenistil kapi terapiju i na tecni puder i da nije alergija nego virususer posted image  i uz tu konstataciju, kaze za svaki slucaj iskljucite unos bjelancevina..user posted image  ..Kaze inekcije dexametazona da tu noc pricekaju...Vracamo se kuci...Beba je umorna, place, ja joj tecnim puderom mazem samo nogice, jer vec spava...Do ujutrogdje sam joj nanijela puder...osip se spaja u uzasne fleke...velicine 2-4 cm. Prestajem joj mazati puderom.
Idem u dom zdravlja sama, napadam doktoricu, sto joj nije dala da vadi nalaze...daje nam milion uputnica...Citavu sedmicu hodamo od doktora do doktora...Svi nalazi uredni, KS, CRP, urin, stolica, bris guse i nosa...Nas se uzas nastavlja kada je u cetvrtak gledaju dva doktora na dermatologiji i prepisuju joj kremu opet na bazi kostekoroidi (Elocom), koju mi apotekarka cvrsto savjetuje da ne stavljam, jer se radi o muskom hormonu i nije za velike povrsine...Kupujem sama kremu stelatria mustela i osip se pocinje polako uvlaciti...O svemu se raspitujem i sjetim se doktorice Knor (dermatologa) privatno je prima i 4. maja (jer nije bila u Sa) i na jedan pogled konstatuje da je dijete otrovano, da je koza ostecenauser posted image ..Na moje pitanje, kako otrovana...pita me jel pila neke lijekove, ko iz topa nije...sjetim se da je prije tri sedmice imala upalu usiju i da je pila PAncef (po prvi put) i panadol 10 dana u terapiji. Uglavnom to nije klasicna alergija organizma na upotrebu lijeka, vec je lijek organizam prepoznao kao toksin i izbacio na kozu.

Iskljucila nam je sve lijekove protiv alergije...

U karton nam je sada upisano da ne smije primiti nista sto ima osnovu Pancefa, i Paracetamola (panadola)...
Pazite i na upotrebu paracetamola, jer 100 puta moze dijete da ga popije i 101 put da ga izbaci.

Zabranjeni su nam svi lijekovi do daljnjeg, molim Boga da nam ne zatrebaju..Uglavnom 3 sedmice do 3 mjeseca treba organizmu da se ocisti od lijeka...

Moram li napomenuti da ne smijemo primiti ni jednu vakcinu do 2 godine zivota (ova MMR (jer smo kasnili) i ovu sto smo sada u maju trebali dobiti)...

Uglavnom...Osip se uvlaci u kozu, jako dugo ce trebati da potpuno nestane...Hvala Bogu nema previse na otvorenim dijelovima koze, najgore su nam prosle nogice....

Eto, drage moje....


< Poruku je uredio Skvo RR -- 13.5.2010 11:17:09 >


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: exanthema maculopapulosum(Nasa prica)
13.5.2010 11:17:32   
ena23
Draga zeno, kroz sta ti sve prodje? Jedno veeeeeeeeliko i od srca : brzo ozdravljenje!!!



_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: exanthema maculopapulosum(Nasa prica)
13.5.2010 11:25:24   
jasmin
Uh draga Skvo,bas ste se namucili.Sjecam se da je skoro djevojcica od Lalane imala slican slucaj,njoj nisu uspostavili dijagnozu,osim tako nesto alergija,dali joj Fenistil i neke kreme,a pila je prije toga dosta lijekova,paracetamol i antibiotici.
Dakle,moguce je da je i kod nje posljedica puno koristenja paracetamola.Da Bog pomogne.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: exanthema maculopapulosum(Nasa prica)
13.5.2010 11:28:29   
mamina princeza
Draga skvo... bas svasta preziviste...user posted image
Ja sam se bas pitala sta li se desilo. Jako mi je zao sto ste se brinuli i brinete jos, sto ste se umorili i kozice....
Bas neobicna pojava, nadams e da se vise nece pojaviti.
Cuj reakcija i na Panadol.... i to takva .....

Puno vam pusica saljemo ......
P:S: Sad cete vi uskoro na more abd pa ce se kozica oporaviti :)


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 4
   [Obrisana poruka]
13.5.2010 11:32:24   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu jasmin)
  Neposredna veza do poruke: 5
   [Obrisana poruka]
13.5.2010 11:32:58   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna veza do poruke: 6
   RE: exanthema maculopapulosum(Nasa prica)
13.5.2010 11:36:57   
Anoniman
Draga Umica, mogu mislit kako se namucila. Hvala Bogu da je bolje, i nadam se da nece imati komplikacija

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna veza do poruke: 7
   RE: exanthema maculopapulosum(Nasa prica)
13.5.2010 11:41:40   
HanaBana
Draga Erna sta sve prodjoste....user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image samo da mi je Umcetu bolje a i da je ta vasa agonija prosla. Bice ona bolje, proce i to. Drzim fige da sve to sto prije nestane sa nase Umice..

_____________________________

Hana 26/06/07- mamina najbolja prijateljica

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: exanthema maculopapulosum(Nasa prica)
13.5.2010 11:44:53   
Aki Sa
Draga skvo

sreca pa si se na kraju sjetila Knorovke i sama njoj prvo trcim do kad bi djete zavlacili. Od sada oprezno i trazi da ti se u knjizicu i u karton upise oznaka da je alergicna da joj nekada u zabuni to nebi dali. Nama se desilo slicno sa Voltaren cepom koji je temperaturu oborio na 35,2 pa na 34,7 i nije se podigla iduca 3 mjeseca ( mislim da nisam ni zaspala u ta 3 mjeseca), u Sarajevu niko nije mogao skontati sta mu je u Zagrebu iz prve i sada dobro pazimo pri uzimanju bilo kakve terapije za skidanje temperatura i bolova. Sretno proci ce ovo nadam se da je najgore iza vas.


_____________________________

Mali princ Kian stigao 01.09.09
Veliki princ Nur 19.09.04

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: exanthema maculopapulosum(Nasa prica)
13.5.2010 11:50:42   
mamana
Ovakvu reakciju je moja curica imala na Amoxibos Bosnalijekov, ali je pila samo Flonidan i pedjatrica nam je stogo zabranila da mažemo bili čime, samo kupanje mlakom vodom. Bilo je situacija kad je osip izgledao strašno, kao da se pogoršava i to je trajalo neki 10 dana. Pancef je pila tri puta, ali nam se to nije ponovilo hvala Bogu, s tim da nas je perjatrica odmah upzorila da je to jači antibiotik i rekla da uzima Prolife, kako be održala razvoteža dobri i loši bakterija, te da ne bi došlo do alergije, kao tad.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: exanthema maculopapulosum(Nasa prica)
13.5.2010 12:00:59   
Skvo RR
Drage moje zenice, hvala na rijecima podrske....user posted image user posted image

Moram jos napisati, da je tako ruzan osjecaj, kada ne znaju sta je sa djetetom. Ne daj Boze nikome...To mi je tako stresno bilo, da vam ne mogu opisati rijecima...Kada su rekli mozda alergija...Kako se covjek uhvati, vraca film, sta je mogla pojesti, sta nije, pa mozda je ovo, mozda je ono...Pa onda ne smijem joj dati nista, okrivljujem sebe sto sam bespomocna....Ovo mi je stvarno bio jedan od tezih perioda u zivotu.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu mamana)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: exanthema maculopapulosum(Nasa prica)
13.5.2010 12:06:40   
Anoniman
Skvo strašno baš mi je žao što ste se toliko ipatile...
Pancef je iz grupe cefalosporina,  i moj mali je alergičan na istu grupu tačnije alergija se pokazala kada je uzimao ceclor, uglavnom široka lepeza lijekova i moramo biti oprezne ne smiju znači ni jedan lijek iz te grupe...Mene je sad strah i penicilina jer su srodni...

Cefalosporini, I generacija
  • cefaleksin – PALITREX (Galenika Srbija), CEFALEKSIN (Hemofarm Srbija), CEFALEKSIN (Srbolek Srbija), CEFALEKSIN (Remevita Srbija), CEFALEXIN ALKALOID (Alkaloid Makedonija), CEFALEXIN (Remedica Kipar),
  • cefazolin – PRIMACEPH (PharmaSwiss Srbija), CEFAZOLIN (Habit Pharm Srbija), CEFAZOLIN BCPP (SIC Borshchahivkiy Chemical-Pharmaceutical Plant Ukrajina), CEFAZOLIN MIP (Chephasaar Chemisch-Pharmazeutische Fabrik Nemačka),
  • cefadroksil – GALADROX (Galenika Srbija), DURACEF (Bristol Myers – Squibb USA), Cefalosporini, II generacija
  • cefuroksim – CEROXIM (Ranbaxy Laboratories Indija), XORIMAX (Hemofarm Srbija), XORIMAX (Sandoz Austrija), CEFUROKSIM (Habit Pharm Srbija), CEFUROKSIM MIP (Chephasaar Chemisch-Pharmazeutische Fabrik Nemačka), NILACEF (Hemofarm Srbija), ZINACEF (Glaxosmithkline Export Velika Britanija),
  • cefaklor – ALFACET (Galenika Srbija), CEFACLOR (Remevita Srbija), CEFAKLOR ALKALOID (Alkaloid Makedonija), CEFAKLOR (Hemofarm Srbija),
  • cefprozil – CEFZIL (Bristol Myers – Squibb Italija), Cefalosporini, III generacija
  • cefotaksim – CEFOTAKSIM (Zdravlje Srbija), CEFOTAXIME-BCPP (SIC Borshchahivkiy Chemical-Pharmaceutical Plant Ukrajina), TOLYCAR Jugoremedija Srbija),
  • ceftazidim – CEFTAZIDIM (Habit Pharm Srbija), FORCAS (Hemofarm Srbija),
  • ceftriakson – AZARAN (Hemofarm Srbija), CEFTRIAKSON (Habit Pharm Srbija), CEFTRIAKSON (Remevita Srbija), CEFTRIAKSON (Zdravlje Srbija), CEFTRIAXON MIP (Chephasaar Chemisch-Pharmazeutische Fabrik Nemačka), CEFTRAXONE-BCPP (SIC Borshchahivkiy Chemical-Pharmaceutical Plant Ukrajina), FARCEF (Faran Laboratories Grčka), LABILEX (Pharmathen Grčka), LENDACIN (Lek Farmacevtska Družba Slovenija), LONGACEPH (Galenika Srbija), ROCEPHIN (F.Hoffmann-La Roche Švajcarska), VERACOL (Demo Grčka),
  • cefiksim – PANCEF (Alkaloid Makedonija),
  • ceftibuten – CEDAX (Schering-Plough Holandija), Cefalosprini, IV generacija
  • cefepim – CEFIM (Hemofarm Srbija), MAXIPIME (Bristol Myers – Squibb USA),
  • cefpirom – CEFROM (Aventis Pharma Nemačka).

    (odgovor članu mamina princeza)
  •   Neposredna veza do poruke: 12
       RE: exanthema maculopapulosum(Nasa prica)
    13.5.2010 12:49:11   
    Nedi
    Mogu samo zamisliti kako ste to predeverali, i vas dvoje a i Umče, zaista strašno. A i mene ste sad uplašili jer je i moj dječak nedavno primao cefazolin injekcije i poslije se izasuo a pedijatrica u dispanzeru je rekla da se to organizam bori da upalom i da nije nista (a naša dr je prekinula terapiju (ostale nam jod 2 injekcije) a nije nam rekla razlog - i ja sam je poslusala i povuklo se nakon 7 dana)

    Nedi i mama šalju Umčetu velikiuser posted image


    _____________________________

    24.12.2007.
    24.o9.2013.

    (odgovor članu Anoniman)
    Neposredna veza do poruke: 13
       RE: exanthema maculopapulosum(Nasa prica)
    13.5.2010 12:54:43   
    Anoniman
    IZVORNA PORUKA: ena23

    Draga zeno, kroz sta ti sve prodje? Jedno veeeeeeeeliko i od srca : brzo ozdravljenje!!!


    bas mi je zaouser posted image
    I OD NAS VELIKOOOOOOO ozdravljenje da sto prije to bude iza vas sve ljubimo none maleuser posted image user posted image

    (odgovor članu ena23)
      Neposredna veza do poruke: 14
       RE: exanthema maculopapulosum(Nasa prica)
    13.5.2010 13:08:10   
    Dinkica
    Zelimo Umi brz oporavak user posted image , najgore je iza vas, mogu zamisliti kako je bilo stresno user posted image

    _____________________________

    Mamino pile se rodilo 12.02.2009

    (odgovor članu Anoniman)
    Neposredna veza do poruke: 15
       RE: exanthema maculopapulosum(Nasa prica)
    13.5.2010 14:08:58   
    acudesa
    Draga skvo....baš je bilo grozno, hvala Bogu pa je sve iza tebe, nisam znala da je to u tolikoj mjeri bilo...ljubim vas dvije
    a, što se tiče mene....kako mogu zaključiti moj malac je imao 2 puta reakciju na paracetamol sirup, jednom malo, a jednom se sav osuo, bio je ljubičast, ali je nakon 2-3 dana bio bolje...nakon sirupa protiv alegrije...i sad mu ga dajem, i ne osipa se, što ne znači da neće...šta mislite da li da mu ga više ne dajem???
    ljekari mi tad nisu ama baš niušta rekli od čega je, sve sam morala sama zaključivati...


    _____________________________

    ...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
    Odjednom je sve dobilo boje...

    (odgovor članu Anoniman)
    Neposredna veza do poruke: 16
       RE: exanthema maculopapulosum(Nasa prica)
    13.5.2010 14:18:27   
    koka i po
    Koliko dugo ga daješ acudesa?Ako je Flonidan iliti Rinolan ništa duže od 10 dana.Sa starijim sinom sam "apsolvirala"sve moguće alergije svijeta.Dobra krema promjene na koži je Afloderm.Zadnja naša alergija izlječena je sa njom po preporuci moje pedice a dermatolog je kiksao skroz sa terapijom.

    (odgovor članu acudesa)
    Neposredna veza do poruke: 17
       RE: exanthema maculopapulosum(Nasa prica)
    13.5.2010 16:20:18   
    emma.L
    Draga Skvo, samo se nadam da ćete ti i Uma brzo zaboraviti svo to mrcvarenje i da će osip nestati.
    Mogu samo zamisliti kako si izbezumljena bila. Sva sreća da postoji neki doktor koji zna posao.

    Bože, kad pomislim tko nam liječi djecu!?

    _____________________________

    Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
    Timur, radost mamina, 9.10.2011.

    (odgovor članu koka i po)
    Neposredna veza do poruke: 18
       RE: exanthema maculopapulosum(Nasa prica)
    13.5.2010 17:09:11   
    batterfly
    Kako ja, opravdano ili ne, popuser posted image im na ovako nesto...Znam kako si se osjecala, ali sto je najvaznije bice to sve u redu,aBd..
    Draga Skvo, od srca zelim brzo ozdravljenje i da se vise nikada ne desi nista slicno..STA sve necemo "izdurati" kao roditelji...Velika pusa za vas uz zelje da sto prije ovo sve bude iza vas i nikad ne ponovi....a

    (odgovor članu emma.L)
    Neposredna veza do poruke: 19
       RE: exanthema maculopapulosum(Nasa prica)
    13.5.2010 17:41:33   
    acudesa
    koka, davala sam mu puno kraće, recimo do 5 dana...ali, čini mi sa ako bi Paracetamol stajao otvoren-da bi mu to smetalo, a sve to zajdno se dešavalo prije 2,5 godine, od tada hB, se nije dešavalo ništa a davala sam mu ga...šta misliš?

    _____________________________

    ...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
    Odjednom je sve dobilo boje...

    (odgovor članu koka i po)
    Neposredna veza do poruke: 20
       RE: exanthema maculopapulosum(Nasa prica)
    13.5.2010 18:46:44   
    koka i po
    Ne razumijem te.Prije dvije g. dala si paracetamol i desila se alergija.Nakon toga davala si paracetamol opet pa nije bilo ništa?ili sam pogrešno razumjela.

    (odgovor članu acudesa)
    Neposredna veza do poruke: 21
       RE: exanthema maculopapulosum(Nasa prica)
    13.5.2010 18:58:26   
    Ilhana RR
    Uma je pravi mali heroj!

    Drago mi je sto je to sve u prolaznoj fazi i da ce ako Bog da jos malo biti ponovo isto dijete kao sto je bilo.

    Znam donekle kako ti je jer i moja je imala ospia koje nisu znali sta je al hB sve se povratilo =)

    Nemogu iscekati da je izgnjavim ako Bog da =)

    Ljubni je od mene i Lamije =)

    _____________________________

    ~~~ Living the dream ~~~

    * Lamija 6 maj 2008
    * Vedad 20 decembar 2014

    (odgovor članu koka i po)
    Neposredna veza do poruke: 22
       RE: exanthema maculopapulosum(Nasa prica)
    13.5.2010 19:46:44   
    Anoniman
    Zao mi je male Ume, zelimo joj brz i uspjesan oporavakuser posted image

    (odgovor članu Ilhana RR)
      Neposredna veza do poruke: 23
       RE: exanthema maculopapulosum(Nasa prica)
    13.5.2010 21:10:26   
    acudesa
    IZVORNA PORUKA: koka i po

    Ne razumijem te.Prije dvije g. dala si paracetamol i desila se alergija.Nakon toga davala si paracetamol opet pa nije bilo ništa?ili sam pogrešno razumjela.

    dobro si me razumjela, sad te ja pitam: ima li potrebe da se bojim i budem oprezna pri davanju paracetamola, ili je to završena priča...znači, sve se bazira na mojoj pretpostavci jer ni sa čim drugim (osim sa paracetamolom) ne mogu povezati, da li je dijete sad sigurno što se tiče te alergije na koju ja sumnjam

    _____________________________

    ...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
    Odjednom je sve dobilo boje...

    (odgovor članu koka i po)
    Neposredna veza do poruke: 24
       RE: exanthema maculopapulosum(Nasa prica)
    13.5.2010 21:18:11   
    koka i po
    Nisam doktor .Po meni ako je neko alergičan na lijek ili bilo šta drugo alergičan je čitav život.Sa alergijama i sama se borim od djetinjstva a i moja djeca su vjerovatno genima od mene naslijedili sklonost istim.Paracetamol je dobar lijek  to i sama znaš i manje je štetan po organizam od drugih lijekova za bol i teperaturu.Pa znaš da trudnice jedino smiju popiti paracetamol a da ne naškodi plodu.Ako si i poslije alergije za koju smatraš da je izazvao paracetamol davala isti a reakcije nije bilo po meni,opet ti kažem po meni ,ga smiješ davati.Najbolje ti je da se posavjetuješ sa dobrim doktorom .A da nije taj paracetamol što si prvi put dala sadržavao aromu jagode?

    (odgovor članu acudesa)
    Neposredna veza do poruke: 25
    Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
    Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
    Idi na:








    Anketa

    Pelene.
    пеперутка16

    Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

    Oznake

    Prijava
    Ime i Prezime
    *
    Adresa
    *
    Poštanski broj Grad
    *
    Broj telefona
    *
    E-mail adresa
    *
    Veličina pelena koje dijete nosi
    *
    Starost vašeg djeteta/vaše djece
    *
    Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *