|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Lijekovi za postupke medicinski potpomogn...
19.12.2012 14:10:51   
malenaa
Drage hitno mi treba sljedece ili da krenem za beograd doc je rekla jedno od ovo troje da uZmem 6komada
Menopur
Fostimon
Merional

Od srca hvala ako ko ima da prodaje ili zna gdje je najpovoljnije

_____________________________

MAMINO SRCE I DUSA ..SVE MOJE DOSLO NA SVIJET 1.6.2009... CITAV SVIJET JE TAKO MALI NA PREMA TVOJIM OKICAMA SINE MOJ!!

Nedostajes mrvice mamina 18.4.2012. :(

Ema & Kaan. 19.3.2014. Duse moje malene...


(odgovor članu kokouli)
Neposredna veza do poruke: 276
   RE: Lijekovi za postupke medicinski potpomogn...
19.12.2012 16:24:25   
malenaa
Vidim nigdje nikog :((( a meni gori prijatelj mi je u madjarskoj i krece sa sarajevo svaki cas rekla mu da mi kupi menopur ali kaze ne znaju u apoteci?? Jel ima neko drugo ime ????

_____________________________

MAMINO SRCE I DUSA ..SVE MOJE DOSLO NA SVIJET 1.6.2009... CITAV SVIJET JE TAKO MALI NA PREMA TVOJIM OKICAMA SINE MOJ!!

Nedostajes mrvice mamina 18.4.2012. :(

Ema & Kaan. 19.3.2014. Duse moje malene...


(odgovor članu malenaa)
Neposredna veza do poruke: 277
   RE: Lijekovi za postupke medicinski potpomogn...
19.12.2012 17:13:32   
Leva
Tek maloprije sam vidjela. U Madjarskoj se uglavnom moze kupiti Merional.

_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu malenaa)
Neposredna veza do poruke: 278
   RE: Lijekovi za postupke medicinski potpomogn...
19.12.2012 17:34:49   
malenaa
A jeknto isto?? Da ne uzimam ako nije ista jacina i funkcija

_____________________________

MAMINO SRCE I DUSA ..SVE MOJE DOSLO NA SVIJET 1.6.2009... CITAV SVIJET JE TAKO MALI NA PREMA TVOJIM OKICAMA SINE MOJ!!

Nedostajes mrvice mamina 18.4.2012. :(

Ema & Kaan. 19.3.2014. Duse moje malene...


(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 279
   RE: Lijekovi za postupke medicinski potpomogn...
19.12.2012 17:38:14   
rerica

IZVORNA PORUKA: malenaa

A jeknto isto?? Da ne uzimam ako nije ista jacina i funkcija


ja sam koristila Merional i Menopur,al koliko znam da je Menopur malo jaci za nijansu al je to sve isto u sustini user posted image

_____________________________

moja cura stigla majki svojoj <3

(odgovor članu malenaa)
Neposredna veza do poruke: 280
   RE: Lijekovi za postupke medicinski potpomogn...
19.12.2012 18:04:30   
malenaa
Ne znam ni samanvelika razlika u cijeni menopur kod nas 55km u madjarskoj merional 8-10 eura... ali ako je razlika u tome da je neki bolji onda bih taj bolji :)
Ovim redom je doc meni poredala da trazim
Menopur
Fostimon - nikad cula nisam o njemu a vi?
Merional zadnji???

Sad mu ukljucila klomifen, a zar ne ide femara kad je insem.?
Prosvijetlite me

_____________________________

MAMINO SRCE I DUSA ..SVE MOJE DOSLO NA SVIJET 1.6.2009... CITAV SVIJET JE TAKO MALI NA PREMA TVOJIM OKICAMA SINE MOJ!!

Nedostajes mrvice mamina 18.4.2012. :(

Ema & Kaan. 19.3.2014. Duse moje malene...


(odgovor članu rerica)
Neposredna veza do poruke: 281
   RE: Lijekovi za postupke medicinski potpomogn...
19.12.2012 18:11:30   
kokouli
malenaa zavisi gdje radis inseminaciju .Merionala madjarski imas u apoteci Beladona u Lukavici cijena je 32 km ,a ovaj koji u Sarajevu tuse pod Merional je cista vodurina ,Svicarski proizvodjac .A prodaju ga po cijenam kako im padne na pamet od 49 do 55 km .Ovo da je voda kazem sa sigurnoscu ,jer sam u Dini kupila 20 Merionala i nista ,a od 8 iz Beladone sam dobila jedina 2 folikula .Pa ti sad vidi.Femaru ne daje prof .Godinjak nikome ,svi ostali je daju ,tako.

(odgovor članu malenaa)
Neposredna veza do poruke: 282
   RE: Lijekovi za postupke medicinski potpomogn...
19.12.2012 18:13:29   
kokouli
Fostimon sadrzi samo FSH kao i Puregon ,i Gonal F.Merional i Menopur su FSH i LH .Gdje radis tu inseminaciju malenaa

(odgovor članu kokouli)
Neposredna veza do poruke: 283
   RE: Lijekovi za postupke medicinski potpomogn...
19.12.2012 18:24:37   
rerica

IZVORNA PORUKA: malenaa

Ne znam ni samanvelika razlika u cijeni menopur kod nas 55km u madjarskoj merional 8-10 eura... ali ako je razlika u tome da je neki bolji onda bih taj bolji :)
Ovim redom je doc meni poredala da trazim
Menopur
Fostimon - nikad cula nisam o njemu a vi?
Merional zadnji???

Sad mu ukljucila klomifen, a zar ne ide femara kad je insem.?
Prosvijetlite me


kod mene je isao klomifen 3 dan do 8 pa onda merional..

ja sam isla u lukavicu i bilo je 28km merional

ako nisi tamo bila javi mi da ti spremim broj apoteke da zovnesuser posted image

_____________________________

moja cura stigla majki svojoj <3

(odgovor članu malenaa)
Neposredna veza do poruke: 284
   RE: Lijekovi za postupke medicinski potpomogn...
19.12.2012 18:25:10   
malenaa
Radim kod mehmedbasica, dr zeina me vodi... drug ce mi uzet ako nadje veceras to u madjarskoj jer kod njih je merional 8-10eura ali ako nadje jer je on u malom mjestu a veceras krece za sarajevo :(

_____________________________

MAMINO SRCE I DUSA ..SVE MOJE DOSLO NA SVIJET 1.6.2009... CITAV SVIJET JE TAKO MALI NA PREMA TVOJIM OKICAMA SINE MOJ!!

Nedostajes mrvice mamina 18.4.2012. :(

Ema & Kaan. 19.3.2014. Duse moje malene...


(odgovor članu kokouli)
Neposredna veza do poruke: 285
   RE: Lijekovi za postupke medicinski potpomogn...
19.12.2012 19:11:53   
malenaa
Sad sam se cula sa doc kaze ona radi finansija mi nije rekla femaru jer je skuplji a vec sam reagovala na klomifen. Koliko je femara ima li neko ovdje da prodaje?

_____________________________

MAMINO SRCE I DUSA ..SVE MOJE DOSLO NA SVIJET 1.6.2009... CITAV SVIJET JE TAKO MALI NA PREMA TVOJIM OKICAMA SINE MOJ!!

Nedostajes mrvice mamina 18.4.2012. :(

Ema & Kaan. 19.3.2014. Duse moje malene...


(odgovor članu malenaa)
Neposredna veza do poruke: 286
   RE: Lijekovi za postupke medicinski potpomogn...
19.12.2012 21:18:44   
malenaa
Drug nasao i ne dadose mu bez recepta :(((( uzasno sam sjeb...,,

_____________________________

MAMINO SRCE I DUSA ..SVE MOJE DOSLO NA SVIJET 1.6.2009... CITAV SVIJET JE TAKO MALI NA PREMA TVOJIM OKICAMA SINE MOJ!!

Nedostajes mrvice mamina 18.4.2012. :(

Ema & Kaan. 19.3.2014. Duse moje malene...


(odgovor članu malenaa)
Neposredna veza do poruke: 287
   RE: Lijekovi za postupke medicinski potpomogn...
19.12.2012 21:54:20   
sabas
Merional u Madjarskoj se kupuje samo na recept (meni kupljeni u Budimpesti-na osnovu naseg recepta). Menopur nije jaci od Merionala samo je 'cistiji'  mislim da je vec nesto pisano oko toga ovjde-laicki receno otklonjene supstance iz lijeka koje nam ne trebaju. Kokouli zao mi je sto si lose reagovala na stimulaciju -mozda lijekovi nisu dobro skladisteni-ili je jednostavno bio los mjesec za postupak. Na ovoj temi sam vec pisala da je Svicarska orginalni proizvodjac, a licence su prodate proizvodjacima u Italiji i Madjarskoj. U postovima ispred ima ime apoteke u Sarajevu gdje se moze kupiti Femara , a koliko se sjecam da je cijana 10 kom 110KM. Znam da je bilo u Sa kupiti Fostimona 68KM U Beladoni su jeftiniji lijekovi inace nego u Sarajevskim apotekama , a cijena 28KM je bila davno sada je skuplje i kod njih.

_____________________________

ja 73 mm OK MM 67 OAT 7g u braku,dijagnoza: primarni sterilitet
4 ins -0 , 1 ICSI-beta o; 2 ICSI beta 19 biohem

(odgovor članu malenaa)
Neposredna veza do poruke: 288
   RE: Lijekovi za postupke medicinski potpomogn...
19.12.2012 22:13:42   
malenaa
sutra moram kupiti prevrnuti sarajevo nema mi druge proces pocinje u ponedjeljak a kacit ce me vikend. ja nikako da izracunam sada, hoce li me kaciti nova godina u procesu inseminacije, nedaj mi boze... znam da je uvijek to neradno dva tri dana ... ???? danas mi je 3dc-
a vracam stranice unazad bruka zena prodavalo :(( ima li sad da se koja pojavi :)))

< Poruku je uredio malenaa -- 19.12.2012 22:14:35 >


_____________________________

MAMINO SRCE I DUSA ..SVE MOJE DOSLO NA SVIJET 1.6.2009... CITAV SVIJET JE TAKO MALI NA PREMA TVOJIM OKICAMA SINE MOJ!!

Nedostajes mrvice mamina 18.4.2012. :(

Ema & Kaan. 19.3.2014. Duse moje malene...


(odgovor članu sabas)
Neposredna veza do poruke: 289
   RE: Lijekovi za postupke medicinski potpomogn...
19.12.2012 22:17:59   
sos15
Ja imam jednu ampulu menopura i jednu ampulu cetrotide. Menopur platila 45 KM, ako nekome može pomoći, a nije mu skupo, poslaću busom.

(odgovor članu malenaa)
Neposredna veza do poruke: 290
   RE: Lijekovi za postupke medicinski potpomogn...
19.12.2012 22:31:37   
sos15
Ima pp, malenaa

< Poruku je uredio sos15 -- 19.12.2012 22:32:18 >

(odgovor članu sos15)
Neposredna veza do poruke: 291
   RE: Lijekovi za postupke medicinski potpomogn...
20.12.2012 10:49:35   
kokouli
Sabas nije bilo do mjeseca jer sam prethodno bila na kontracepciji dakle trebala sam konjski odreagovati ,ne znam da sam ikad platila Merional u Lukavici 28km ,placam ga 31,90km ,dakle prije 10 dana sam ga kupovala ,a kod Dine su 49 km i na 20 ampula nisam dobila nista ,ne znam ali kutije su slicne a jezik razlicit na lijeku iz 1 i druge apoteke ,moj slucaj je takav ,Menopur sam kupovala 1 dobila 10 ampula a folikuli se nisu pomakli ,ostali sitni .Od 10 ampula iz Lukavice imala sam po 4 folikula i odlicnu stimulaciju ,po meni cini mi se da je orginalniji i svjeziji ovaj iz Beladone ,to je moje iskustvo .28 Merionala i 2 folikula ,dr.je bio iznenadjen buduci da nemam ni povisen FSH niti sam ikad lose na taj lijek reagovala .Ipak je do toga odakle ga ovi u Sa dobavljaju .

(odgovor članu sos15)
Neposredna veza do poruke: 292
   RE: Lijekovi za postupke medicinski potpomogn...
20.12.2012 13:37:16   
bebacha92
Pozdrav svima!Potrebne su mi 24 ampule Menopura i 24 ampule Primogonyl-a od 1500,mozete li mi reci gdje ste vi kupovale i gdje su najjeftinije???Hvala Vam unaprijed!!!

(odgovor članu regi)
Neposredna veza do poruke: 293
   RE: Lijekovi za postupke medicinski potpomogn...
20.12.2012 18:09:07   
Leva
Za Primogonyl prvi put cujem, na netu sam nasla da je u pitanju stoperica tako da sam zbunjena cinjenicom da ti traze 24 stoperice user posted image http://www.cybermed.hr/forum/specijalizacije_medicina/ginekologija_i_opstetricija/primogonyl Menopur sam kupovala ranije u Zg tako da ne znam koja je trenutna cijena kod nas.
Kokouli nekada prije tri godine kada sam ja radila prvu inseminaciju Merional je u Beladoni bio 27 KM user posted image Davno je to bilo...


< Poruku je uredio Leva -- 20.12.2012 18:15:59 >


_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu bebacha92)
Neposredna veza do poruke: 294
   RE: Lijekovi za postupke medicinski potpomogn...
20.12.2012 18:37:24   
bebacha92
Hvala na odgovoru...Ovdje u Tuzli postoje Primogonyl ampule ali od 5000 jedinica,cjena je 28KM po ampuli,a sto se tice Menopura njega nigdje nisam pronasla svi mi nude Merional kao zamjenu i najjeftinije sto sam pronasla je u Belladonna-i,cjena je 30,9KM po ampuli.Ako imate kontakt brojeve nekih apoteka gdje ste kupovali slicne lijekove,molila bih vas da mi posaljete...Hvala!

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 295
   RE: Lijekovi za postupke medicinski potpomogn...
20.12.2012 19:53:48   
kokouli
Procitaj malo temu u nazad ima dosta tel.apoteka ,Menopura ima u svim apotekama u Sarajevu komad 55km .A za tu stopericu nisam ni ja cula nikad ,pitaj dr.mozes li kupiti Pregnil od 1500 ne znam ,a Merional ti je isto sto i Menopur .....

(odgovor članu bebacha92)
Neposredna veza do poruke: 296
   RE: Lijekovi za postupke medicinski potpomogn...
20.12.2012 21:20:45   
malenaa
Ja danas kupih menopur cijena 53km apoteke unalijek, narucila jutros poslijepodne me zvali i uzela. Ja sam imala srece ker sam tu radila pa sam dobila i popust 46km po ampuli :)) pa uhar mi skroz...
Sad abd cekanje na imseminaciju i uzdat se u Gospodara..

_____________________________

MAMINO SRCE I DUSA ..SVE MOJE DOSLO NA SVIJET 1.6.2009... CITAV SVIJET JE TAKO MALI NA PREMA TVOJIM OKICAMA SINE MOJ!!

Nedostajes mrvice mamina 18.4.2012. :(

Ema & Kaan. 19.3.2014. Duse moje malene...


(odgovor članu kokouli)
Neposredna veza do poruke: 297
   RE: Lijekovi za postupke medicinski potpomogn...
21.12.2012 9:30:13   
Leva
Bebaca imas opciju nabavke u Beogradu u apotci Igor, ako nista tebi je barem Beograd blizu pa se to da rijesiti.

_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu malenaa)
Neposredna veza do poruke: 298
   RE: Lijekovi za postupke medicinski potpomogn...
21.12.2012 10:00:13   
bebacha92
Hvala Vam puno!Najjeftiniji Menopur koji sam pronasla je 55,2KM po amp.,a Merional 30,9KM.Medjutim problem je u tome sto nas doktor izmotava i nece da mi kaze moze li Merional mjesto Menopura,a ove iz apoteke mi sugeriraju da je Merional cak bolji od Menopura.Sto se tice Primogonyl-a njega imam u Tuzli od 5000 jedinica po cijeni od 28KM,ali me sad buni to sto su mi u jednoj od apoteka rekli da su Menopur i Primogonyl ustvari jedan te isti lijek...user posted image Ne znam da li sam gdje spomenula,ali ova terapija je propisana muzu ne meni,pa ne znam ni sama dolazeli u obzir zamjenski lijekovi,za koje ni doktor nece da mi potvrdi samo izmotava kako bi izvukao sto vise novaca za preglede...

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 299
   RE: Lijekovi za postupke medicinski potpomogn...
21.12.2012 10:20:31   
sabas
Menopur=Merional=Menagon (ima jos )sve isto kombinacija FSH LH
Pregnyl=Primogonyl =Ovitrelle=Gonasi=Choriomon  sve isto tvz stoperice
Bitno je da napomenes da li je za muskarca ili zenu Jer muskarci tvz stoperice koriste kao terapiju -duzi period za 'sredjivanje' hormona i pokretanje spermogeneze , a zene za finalno sazrijevanje i pucanje folikula 1 ili 2 komada.

_____________________________

ja 73 mm OK MM 67 OAT 7g u braku,dijagnoza: primarni sterilitet
4 ins -0 , 1 ICSI-beta o; 2 ICSI beta 19 biohem

(odgovor članu bebacha92)
Neposredna veza do poruke: 300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Dojenje.
пеперутка16

Koliko dugo ste dojili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *