|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Nasilje druge djece prema mom djetetu
6.1.2016 9:35:52   
veeseelaa
kroz moje školovanje, problematični su mahom bili učenici koji su dolazili iz socijalno ugroženih porodica, nesredjenih porodičnih odnosa i sl


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: Nasilje druge djece prema mom djetetu
6.1.2016 9:42:03   
Mirkica

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

kroz moje školovanje, problematični su mahom bili učenici koji su dolazili iz socijalno ugroženih porodica, nesredjenih porodičnih odnosa i sl


skola je bila Mjesovita srednja skola u Tuzli koliko se sjecam.

Sta je danas socijalno ugrozeno ??? Kad nema hljeba da jede ili nema za najnoviji tablet.
TO je u obicnim skolama u ovim gdje se ide ko ima para je vise od roditelja koji su bahati i usiljeni i sta vec pa takvu djecu odgajaju.
Sto se tice tog nasilja uvjek ga je bilo i bice .

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: Nasilje druge djece prema mom djetetu
6.1.2016 10:07:23   
veeseelaa
TO je u obicnim skolama u ovim gdje se ide ko ima para je vise od roditelja koji su bahati i usiljeni i sta vec pa takvu djecu odgajaju. Sto se tice tog nasilja uvjek ga je bilo i bice .





ne znam, nisam primjetila nikog u Ajšinom razredu od roditelja da je bahat i usiljen
al dobro tek smo krenuli

čak šta više, ljudi se žele zbližiti, družiti, zovu nas na sva moguća dešavanja
stalo im je da njihova djeca budu prisna sa djecom iz razreda

mislim da bi se i tebi svidjeli da ih upoznaš ovakve kakvi jesu sada

a bahate ljude ćemo sresti svakodnevno
i ovdje se žene ismijavaju nečijem neukusu tzv , zatim jeftinim stvarima a stalno forsiraju skupe stvari, odjeću i obuću, postvaljaju slike i co
e sad jel to merak il je bahatost, ovisi o posmatraču

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: Nasilje druge djece prema mom djetetu
6.1.2016 10:10:16   
Hanady RR
''''TO je u obicnim skolama u ovim gdje se ide ko ima para je vise od roditelja ''''

ja nemam pojma kako to ti ragraničavaš škole Mirkice....malo je ovakva rečenica na pogrešnom mjestu u skladu sa raspoloživim činjenicama...

valjda vam je jasno da je maleni Mahir išao u školu u kojoj godina košta 6000 KM....
to je neko njemu plaćao...
a njegova mama kaže nije imala novaca kao ostali...al nije da ga nije imala i da je on bio ucviljen ipak je išao u školu u kojoj se školarina fino plaća...

ona nije svoje dijete upisala u tu školu jer ima viška novaca, ona ga je upisala iz drugih poriva...
ali vjeriovatno njen majčinski odgoj je išao u drugom smjeru pa nije trošila na skupe patike, kupovinu igrica, konzola, automobila...
eno slike sjedi sa električnom gitarom i to dijete je sviralo kupljena mu je...al nema vjerovatno 5-6 vrsta tableta itd...
to je već do prioriteta u odgoju...
i ja smatram da moje dijete ne treba mobitel u IV osnovne ali to ne znači da joj ga ne mogu kupiti...

međutim došlo je do poremaćaja vrijednosti...
niko više ne gleda znanje kao dragocijeno, knjigu kao radost, igranje u pjesku kao dovoljno...
svi silom i silom idemo po nešto u nešto aman zaman i određujemo i sebe i ljude oko nas po tome koliko imamo ili nemamo...
i sad možemo se mi praviti da to nije tako...
ali jeste tako je...

i svaki roditelj koji se sekunde opari zaboravi milion onih stavri koje je pričao kad tih para nije imao...
..

možda su Mahira upisali i radi sigurnosti...jer ne mali broj roditelja svoju djecu da u privatne škole jer mstraju da je tamo nadzpr i sigurnost bolja nego u državnim...
iako ja lično tog generalizaciji nisam sklona....


a evo genaralizacija gdje je nas dovela...
ovo više uopće nije pitanje privatne vs.državne škole...
imanja ili nemanja novaca...
ovo je pitanje moralnog pada koji smo doživjeli...
odgajamo generacije nepismene djece, malih montruma, snobova i dičimo se time...
a svaki nam čin naš kao roditelja tome teži...

i svakoj je žao evo malog mahira...al to hrli silom ka svemu što je IN....

ma najtužnije što nas ni ovo neće opametiti...
ma ni blizu...

jer nisu ni situacije koje su se desile prije...a dešavale su se u ovom gradu, zemlji ....
nego neće meni hajmo dalje pičima ja svojeuser posted image



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: Nasilje druge djece prema mom djetetu
6.1.2016 10:10:48   
veeseelaa
ja sam skoro bila sa u društvu gdje je curica od 6-7 godina demonstrirala kako njen psić plišani na zapovjed ljubi, laje , skakuće user posted image
e rekoh moja Ajša nama je domet ona cuko što ga na ulici prodaje, laje i klima glavom user posted image

al dobro ne smatram da su ti ljudi se nadigli jer su djetetu to kupili, oni to, ja npr neku aktivnost i šta da se radi
nisu nam svima isti prioriteti

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: Nasilje druge djece prema mom djetetu
6.1.2016 10:12:34   
Mirkica

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

TO je u obicnim skolama u ovim gdje se ide ko ima para je vise od roditelja koji su bahati i usiljeni i sta vec pa takvu djecu odgajaju. Sto se tice tog nasilja uvjek ga je bilo i bice .





ne znam, nisam primjetila nikog u Ajšinom razredu od roditelja da je bahat i usiljen
al dobro tek smo krenuli

čak šta više, ljudi se žele zbližiti, družiti, zovu nas na sva moguća dešavanja
stalo im je da njihova djeca budu prisna sa djecom iz razreda

mislim da bi se i tebi svidjeli da ih upoznaš ovakve kakvi jesu sada

a bahate ljude ćemo sresti svakodnevno
i ovdje se žene ismijavaju nečijem neukusu tzv , zatim jeftinim stvarima a stalno forsiraju skupe stvari, odjeću i obuću, postvaljaju slike i co
e sad jel to merak il je bahatost, ovisi o posmatraču


pa bas to hocu reci cijelo vrijeme , kad se na sitnicama uzdizes iznad nekog i ismijavas sta mislis sta radi onaj ko ima za sve nas , ne kazem svi ali ima ih a jedan je dovoljan da zatruje , i da tokvog naroda ima svugdje i uvjek ce ga biti.
Naravno da nisam mislila da su svi takvi ali kad naidje takav je razlog jer je odgajan da je BOg i iznad drugih , ma ima toga svugdje i opet smo mi krivi jer djeca gledaju u nas i ako smo mi bahati, usiljeni, agresivni sta ocekivati od naseg djeteta.

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: Nasilje druge djece prema mom djetetu
6.1.2016 10:16:05   
Medić*
Apsolutno se slažem hanady
Ovo izadje atak na privatne škole, čudim se danima toj generalizaciji.

Ovo treba biti atak na našu svijest, na roditelje koji zlobnike odgajaju, na sve roditelje da se pozabavimo djecom i odvojem u pravom smislu rijeci jer nam se ovo svima može deset_i, na foteljase po institucijama da se ne zataksava ju ovakve i slične stvari. Ovo je atak na sve nas s pravom. Nema ovo vise nista s privatnim ili državnim. Atak na nas kao ljude. S velikim pravom!
Mi kao ljudi zakazali pa i institucije za nama!



< Poruku je uredio Medić* -- 6.1.2016 10:17:02 >


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: Nasilje druge djece prema mom djetetu
6.1.2016 10:17:49   
Mirkica
hanady ocito si me pogresno skontala, ne znam koliko je mahirova mama imala novca i dal je odvjala od usta da joj djete ide u skolu, ali znam da u toj skoli idu i djeca roditelja koji imaju novac, a i mama je u svom pismu sama napisala da je njeno djete zlostavljano od tih "bogatasa" ili ne .
Draga handy nije mjesto ali zatso uvjek trazis gdje ces se zakaciti i obrtati moje rijeci da me stavis u losem svijetlu nije ti to potrebno.

i da to sto si citirala odnosi se na veselin post o socijalno ugrozenima,jer nesto ne vjerujem da takvi idu u privatnu skolu .





< Poruku je uredio Mirkica -- 6.1.2016 10:26:37 >


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: Nasilje druge djece prema mom djetetu
6.1.2016 10:18:09   
veeseelaa
svima nam se desilo da dijete kaže: on/ona ima hoću i ja
bitno je šta ćemo dogovoriti djetetu, čemu ćemo ga naučiti

svima nam se desilo da nam dijete prepriča neki nemio dogadjaj
jesmo li išta rekli? a trebali smo

jesmo li se kad smijali nekome ko je drugačiji??

sve je do roditelja

kakav primjer dajemo djeci takva će nam djeca i biti, presipitajmo sebe prije svega

nije dijete moglo biti naučeno u školi da je kul biti zlostavljač



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: Nasilje druge djece prema mom djetetu
6.1.2016 10:19:47   
veeseelaa
Ovo izadje atak na privatne škole, čudim se danima toj generalizaciji


imam dojam da će mi neko AJšu napasti jer ide u privatnu školu user posted image gluho bilo

stvorit će se atmosfera da su u privatnim školama monstrumi svi od reda i da ih sve treba toljagom

dobro je da je Ajša prvačić inače bi se za nju pribojavala

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: Nasilje druge djece prema mom djetetu
6.1.2016 10:23:13   
henna ze
slažem se sa hanady,
nema ovo veze sa privatna vs državna škola..
ko je blesav i neodgojen, ko je prodana duša..takav postoji i u jednom i drugoj školi..
sjećate se moje priče iz 4. razreda kad su joj zavrtale majicu da vide je li original hebeni benetton i od kud njoj to ako jeste...

moja blage veze nema ni šta nosi...a ove se ufurale u neke marke...
gdje je to naučeno...u snobovskoj porodici..čije će sutra dijete odbaciti curicu, jer je zaboga kupila patike na pijaciuser posted image user posted image

tako to krene...
otišlo je društvo u herlačuser posted image

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: Nasilje druge djece prema mom djetetu
6.1.2016 10:24:13   
Medić*

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Ovo izadje atak na privatne škole, čudim se danima toj generalizaciji


imam dojam da će mi neko AJšu napasti jer ide u privatnu školu user posted image gluho bilo

stvorit će se atmosfera da su u privatnim školama monstrumi svi od reda i da ih sve treba toljagom

dobro je da je Ajša prvačić inače bi se za nju pribojavala


Ma ne misli o tome draga.
Nije baš sve tako crno u ljudima.

Pa mnogo je u Sa elitnijih škola gdje bogata djeca idu a to sigurno nije naša škola ...kazem elitnijih jer ih većina tako nazvase. Meni je to smiješno.



_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: Nasilje druge djece prema mom djetetu
6.1.2016 10:24:29   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Mirkica

hanady ocito si me pogresno skontala, ne znam koliko je mahirova mama imala novca i dal je odvjala od usta da joj djete ide u skolu, ali znam da u toj skoli idu i djeca roditelja koji imaju novac, a i mama je u svom pismu sama napisala da je njeno djete zlostavljano od tih "bogatasa" ili ne .
Draga handy nije mjesto ali zatso uvjek trazis gdje ces se zakaciti i obrtati moje rijeci da me stavis u losem svijetlu nije ti to potrebno.





user posted image

e svašta...

čuj nju u pogrešnom svjetlu nakom!!!!

Nije uopće upućeno direktno tebi....
pa pročitaj šta sam napisala komlet a ne koristi samo strah citiranja tvoje jedne rečenice...user posted image

najtragičnije isto mislimo...
samo imaš neki zidić...

e svašta...





_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: Nasilje druge djece prema mom djetetu
6.1.2016 10:25:20   
henna ze
medić i veselaa..htjele ili ne..ispadoste elitauser posted image

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: Nasilje druge djece prema mom djetetu
6.1.2016 10:25:42   
Medić*

IZVORNA PORUKA: henna ze

slažem se sa hanady,
nema ovo veze sa privatna vs državna škola..
ko je blesav i neodgojen, ko je prodana duša..takav postoji i u jednom i drugoj školi..
sjećate se moje priče iz 4. razreda kad su joj zavrtale majicu da vide je li original hebeni benetton i od kud njoj to ako jeste...

moja blage veze nema ni šta nosi...a ove se ufurale u neke marke...
gdje je to naučeno...u snobovskoj porodici..čije će sutra dijete odbaciti curicu, jer je zaboga kupila patike na pijaciuser posted image user posted image

tako to krene...
otišlo je društvo u herlačuser posted image


Tako je.

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: Nasilje druge djece prema mom djetetu
6.1.2016 10:26:14   
Medić*

IZVORNA PORUKA: henna ze

medić i veselaa..htjele ili ne..ispadoste elitauser posted image

user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: Nasilje druge djece prema mom djetetu
6.1.2016 10:26:27   
veeseelaa
ja se čudim što se vi toliko čudite tom snobizmu
pa svaki dan gdje god mrdneš isti strči

niko ga neće iskorijeniti, trebamo se znati nositi s tim

ponositi se onim što jesmo, što imamo, što želimo i o čemu sanjamo
problem je što se većina prilagodjava, stidi jer nije u tom fazonu, djeca osobito
pa spuštanjem glave iz dana u dan postanu žrtve

djecu treba učiti da su ponosna na porijeklo, na roditelje, na ono što jesu i što imaju
i to im stalno dokazivati , pokazivati i prikazivati


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: Nasilje druge djece prema mom djetetu
6.1.2016 10:26:28   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Ovo izadje atak na privatne škole, čudim se danima toj generalizaciji


imam dojam da će mi neko AJšu napasti jer ide u privatnu školu user posted image gluho bilo

stvorit će se atmosfera da su u privatnim školama monstrumi svi od reda i da ih sve treba toljagom

dobro je da je Ajša prvačić inače bi se za nju pribojavala

ma ljudi su generalčno postzlai zlo...vjeruj mi...


i ja te razumijem...
ovo je enophodno da se pazi s apisanjem, ponašanjem i da se i mediji malo smire...
ja sma domah napisala na svaku napisanu valja sutra tj. u februaru ostaloj djeci krenuti bolan dole u školu ????
pa dovest će se pisanjima bez činjenica i svime do strave i užasa da sutra kad neko kaže privatna škola bježe od njega hebote...a ni luk jepo ni luk mirisao...

user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: Nasilje druge djece prema mom djetetu
6.1.2016 10:26:45   
mum82
Slazem se s Hanady,,,vrijednosti su nam poremecene u drustvu,ni stida ni morala vise nemamo,i tome i djecu ucimo,,,
odgajamo egoiste i kad taj egoizam ispliva onda se na zalost dese razne ruzne stvari,koje evo imaju i tragicne posljedice

mene vise brine kako odgojiti svoje dijete,da bude borben,u smislu da se zna postavit i odbrusit onom ko ga dira,,,ili s druge strane ucit ga da izbjegava sukobe i drzi se po strani,,,nisma pametna zaista,i ovih dana jos sam vise u nedoumici,imam dva djecaka elhamdulillah,dva razlicita karaktera,od jednog oca i matere a nisu isti,,,i nikako im ne mogu isto prici,,,jer nisu isti,,,al kako ih spremiti za realnost danas sutra kad kao majka imam potrebu da ih samo stitim i stitim a svjesna sam da ne moguuser posted image


_____________________________

B -20.11.2010
S -7.7.2012
"Money is numbers and numbers never end.If it takes money to be happy,your search for happiness will never end"


(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: Nasilje druge djece prema mom djetetu
6.1.2016 10:28:13   
veeseelaa
svaka mržnja je loša
a sad toliko pljuvati po školama, po djeci koja tu idu , i to sve od reda iz poneki post "čast izuzecima"
zaista ne razumijem



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: Nasilje druge djece prema mom djetetu
6.1.2016 10:30:16   
veeseelaa

IZVORNA PORUKA: Medić*


IZVORNA PORUKA: henna ze

medić i veselaa..htjele ili ne..ispadoste elitauser posted image

user posted image user posted image user posted image



da, da

puni ko brod, snobovi
nemamo vremena za djecu pa smo ih tamo šutnuli, nek drugi skrbe o njima

učimo ih da im se sve može user posted image

e gluho bilo

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: Nasilje druge djece prema mom djetetu
6.1.2016 10:34:04   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: henna ze

slažem se sa hanady,
nema ovo veze sa privatna vs državna škola..
ko je blesav i neodgojen, ko je prodana duša..takav postoji i u jednom i drugoj školi..
sjećate se moje priče iz 4. razreda kad su joj zavrtale majicu da vide je li original hebeni benetton i od kud njoj to ako jeste...

moja blage veze nema ni šta nosi...a ove se ufurale u neke marke...
gdje je to naučeno...u snobovskoj porodici..čije će sutra dijete odbaciti curicu, jer je zaboga kupila patike na pijaciuser posted image user posted image

tako to krene...

otišlo je društvo u herlačuser posted image

pazi nešto...i mis mo to doživjeli...

došla je H plačući kući jer joj je rekla curica iz razreda da njena jakna ne kopšta 600 KM...

moja H plakala...

prvo moja H nije imala pojma koliko košta ta jakna na njoj...
znala je da je nova i da je mama kupila za zimu...
to da je OKAIDI na sniženju plaćena nekih 130 KM ona nije imala pojma...niti iko sem mene...i onoga kome sam rekla za to sniženje da ode i namiri s ei on...

i sad plače ona...
ja joj kažem nije bitno, kaže znam mama da nije bitno al ona je htjela da mi dira jaknu...
tu puknem...
molim...

na informacije...ustanem pred svima i kaže '' ako mi H dođe kući uplakana jer joj je neko dirao marku odjeće doći ću na vrata roditelju tog djeteta da joj suze obriše, jasno...jer njena suza boli a vaša gluspost osta nebolna i postat će normalna...a reko etikete ću da režem od danas,...

međutim šta je pozadina te ''uvrede'' ...
moja H je napisla sastav o drugu iz razreda koji je rasplakao učiteljici, direktoricu i nastavnicu bosanskoga...
pohvalila je javno učiteljica na prethodnim informacijama...
ja svojoj h nisma tako dramatično hvalu prenijela...
ali jeste neka majka svojoj djevojčici i to na način '' kako je H pohvalila a tebe nije''
i mala da hanadi kazni nađe način da je rasplače jer njena mama '' njoj sve kupuje u H&M u njemačkoj''
možete li vi misčlitit koliko je to smješno...meni...evo koje me znate i znate koliko i kako vodim računa o toj njihovoj odjeći...moja H pojma nema o tome...i počela da plačeuser posted image
al iza tog smješnoga zaista je jedna duboka povreda djeteta koje to nije zaslužilo..
i u pravu si tako to počinje iz dječijih glupostiuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: Nasilje druge djece prema mom djetetu
6.1.2016 10:37:52   
Medić*

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

svaka mržnja je loša
a sad toliko pljuvati po školama, po djeci koja tu idu , i to sve od reda iz poneki post "čast izuzecima"
zaista ne razumijem




Zato smo i dovdje dogurali ljudski.
Generalizujemo sve i svašta.
Ljudi misle tamo se diplome plaćaju. ..aha malo morgen user posted image
Ljudi se što Hanady reče odriču mnogo čega da bi se ta mjesecna rata platila. Meni nije žao. I opet bih. Lako je dijete prebaciti ako nešto ne štima i ne odgovara. Ljudi ne plaćaju diplomu već plate kembridz sistem kako im djeca sutra ne moraju na razne kurseve ići. Plate prevoz jer ne mogu iz raznorazni razloga izlaziti s posla jer posao je posao a škola je nekima daleko.
Plate hranu jer toj djeci valja biti 7 časova svaki dan u klupama. Jer ima manje učenika pa roditelji misle bit će manje problema. Lakše je raditi sa 16 učenika neko sa 30user posted image

A jok. Naš narod misli eto budzovani pohlepni neće iz elite..a crna naša elito i ljudi nikad pameti doći nećete s takvim razmišljanjem. ...

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: Nasilje druge djece prema mom djetetu
6.1.2016 10:38:01   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: mum82

Slazem se s Hanady,,,vrijednosti su nam poremecene u drustvu,ni stida ni morala vise nemamo,i tome i djecu ucimo,,,
odgajamo egoiste i kad taj egoizam ispliva onda se na zalost dese razne ruzne stvari,koje evo imaju i tragicne posljedice

mene vise brine kako odgojiti svoje dijete,da bude borben,u smislu da se zna postavit i odbrusit onom ko ga dira,,,ili s druge strane ucit ga da izbjegava sukobe i drzi se po strani,,,nisma pametna zaista,i ovih dana jos sam vise u nedoumici,imam dva djecaka elhamdulillah,dva razlicita karaktera,od jednog oca i matere a nisu isti,,,i nikako im ne mogu isto prici,,,jer nisu isti,,,al kako ih spremiti za realnost danas sutra kad kao majka imam potrebu da ih samo stitim i stitim a svjesna sam da ne moguuser posted image



znam o čemu govoriš...

evo ovo gore napisno ako se dei mlađoj i da joj se prvoj desilo ta bi rekla toj curu '' ma bjež glupačo šta ti je''
a evo starija vidno povrijeđena bila...zamili ti plakati 3-4 sata radi toga...

al šta znam...valjda se to izbalansira...
isto je odgajati i jedno i durgo pa možda neke stavri pozitivne u ponašanju i stavu i jedno od drugoga pokupeuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu mum82)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: Nasilje druge djece prema mom djetetu
6.1.2016 10:38:40   
mum82
ali to nisu djecije gluposti,to su roditeljske gluposti
jer ne zna ni jedno dijete da mu mati i otac nisu rekli koje mu je marke jakna,majica, patike,,,valjdauser posted image


_____________________________

B -20.11.2010
S -7.7.2012
"Money is numbers and numbers never end.If it takes money to be happy,your search for happiness will never end"


(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *