|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Naplata odstete nakon udesa
25.8.2012 12:40:15   
ljubicica5
Zanima me da li je neko prosao kroz slicnu situaciju? Prije par dan suprug imao udes. Na nekom seoskom putu, sa djecakom od 16 godina, mali nije imao vozacku ( logicno), a s njim jos trojica bila. On u krivini uletio 60h, na seoskom nepreglednom putu ( suma s obje strane puta). I tako se on "zapuca" u mog supruga, unisti mu cijelu lijevu stranu auta, mm uspije zakociti na pola metra od provalije. Na svu srecu, njemu nista nije bilo. A ni tim momcima. I tako izasli iz auta, mali krene plakati, molio mm da ne zovu policiju, dogovorice se. Mm se sazalio i pristane na dogovor, otisli kod mehanicara- on im procjenio stetu i dogovore se popola da plate. Dosao mm kuci, kad zove babo od malog, nece on nista da placa- hoce da zove policiju. I ponovo vrate auta na mjesto udesa, pozovu policiju, da bi im oni rekli kako ne mkogu nista uraditi, mogu im samo obojici napisati krivicne prijave zbog toga sto su pomakli auta. I nikom nista. Kad tek jucer saznamo da su policajci prije nego su dosli na uvidaj bili s ovim malim i njegovim ocem i napravili dogovor da tako sve ispricaju. Sta sad da mi radimo, je li iko od vas bio u ovakvoj situaciji, poznajete li zakon po ovom pitanju???

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Naplata odstete nakon udesa
13.9.2013 7:50:21   
M kao Mama
Ljubičice, tvoj muž nije trebao tako trebao je odmah policiju, kakvo sažaljenje, vozi bez vozačke, hajd što svoj život je ugrozio, ali tuđe,


Nego imam pitanje

otac je imao udes 31.9. vraćao se sa posla, taksista ga udari na semaforu, pozlilo mu hitna g aodvede u Opću bolnicu sumnja na infarkt, tu kao utvrde da nije, i otpuste ga uz preporuku ako bude opet gišenje, i ostalih simptoma da se javi odmah, međutim njemu opet pozli u i CUm tamo mu urade nalaze, dijagnoza infarkt, Intentivni odjel, četri dana, onda kateterizacija, stent, i opet kriza, bojazan da nije bio još jedan infarkt, uglavnom, opet mu se stanje pogoršsa još uvijek je u Intenzivnoj njezi,

taksista je osiguran preko Euro herca, da li da tražimo advokata ili da idemo redovnim putem, i koliko se može čekati da se papiri predaju

(odgovor članu ljubicica5)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Naplata odstete nakon udesa
13.9.2013 7:56:37   
idana_85
Alma, idite redovnim putem, kad vam posalje procijenu vidite da li je to ok, mozete uloziti zalbu. Jedino ako budu osporavali njegovo zdravstveno stanje i cinjenicu da je izazvano udesom, onda uzmite advokata.

Ima li neko iskustva sa VGT osiguranjem sto se tice nadoknade stete?

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Naplata odstete nakon udesa
13.9.2013 8:32:55   
AnLu
Mama Alma jeste li vozili auto na procjenu,odvezi auto na procjenu i posle par dana oni vas nazovu ili vi odete i uzmete zapisnik o procjeni, odes kod nekog majstora, najbolej ovlastenog servisera jer imaju "najbole" cjene da ti da predracun i onda u osiguranje,imas opciju da majstor uradi i doneses racun i daju ti oni pare ili imas opciju da ides sa njima na nagodbu i da ti oni po cjenovniku ovlastenog servisera isplate dio novca (po meni bolja varijanta). Mi smo kod euroherca tri auta i to full kasko i bilo je naplata do sada i zadovoljna sam njima, i brzinom i naknadom stete.

_____________________________

A. 10.02.2010.
L. 12.08.2011.

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Naplata odstete nakon udesa
13.9.2013 8:36:40   
AnLu
Da Alma sve zavisi koje osiguranje je kod tvog oca, a i kod tog taksiste, dali podrazumjeva osiguranje putnika i u kojim uslovima, ali trebalo bi da i to priznaju, jer znam da euroherc je lake ruke po tompitanju putnika. Odes regularnim putem i sve ciki ispricas, kod robota u hrasnom ona zgrada, mladji neki momak radi, u slucaju da bude problema ide se dalje, ali en bi trebalo biti.

_____________________________

A. 10.02.2010.
L. 12.08.2011.

(odgovor članu AnLu)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Naplata odstete nakon udesa
13.9.2013 8:39:20   
M kao Mama
hvala vam na odgovorima, auto je službeno, bilo je na slikanju, čeka se predračun, budući da je toyota dijelovi su žara, i onda kada to bude gotovo VGT salje zapisnik Eurohercu, tako mi rekoše ovi u Eurohercu, čekam, da akobogda tata bude bolje, da završi sa liječenjem, jer sada kada ga pušte iz bolnice akobogda ide pravo u Fojnicu na rehabilitaciju 3 sedmice, tako moramo čekati da prikupimo svu dokumentaciju i da predamo

(odgovor članu AnLu)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Naplata odstete nakon udesa
13.9.2013 8:41:22   
AnLu
Idana sta te zanima za VGT, mogu pitati mm, on radi sa autima i osiguranjima pa zna sigurno. Mada kod svih osiguranja je postupak isti kao sto gore napisah da je kod euroherca samo zavisi kakav ti je procjenitelj, moj savjet povedite majstora naprocjenu sa sobom jer oni znaju napisati tipa farbati vrata, a ono vrata za zamjene totalna i onda dodjes ti u manjku posle.

_____________________________

A. 10.02.2010.
L. 12.08.2011.

(odgovor članu AnLu)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Naplata odstete nakon udesa
13.9.2013 8:43:50   
AnLu
Alma samo ej bitno da na otpusnici pise da je po udesu se javio dr i da se nije dobro osjecao i da mu se desilo to sto mu se desilo.


Brzo ozdravljenje mu zelim user posted image

_____________________________

A. 10.02.2010.
L. 12.08.2011.

(odgovor članu AnLu)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Naplata odstete nakon udesa
13.9.2013 8:54:08   
idana_85
Ja sam imala udes, auto mi je osigurano kasko kod VGT-a. Isla sam prijaviti stetu, procijenitelj je dolazio dva puta, drugi put na poziv majstora, sve popisao poslao zapisnik. Sad valjda cekam ponudu i isplatu. Zanima me koliko cu cekati tu ponudu i naravno isplatu? Procijenitelj je rekao da ce vjerovatno ici totalna steta. Ne mogu praviti auto dok to ne bude,nemam toliko para. Kako bih mogla to ubrzati?

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu AnLu)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Naplata odstete nakon udesa
13.9.2013 8:59:17   
AnLu
Prije koliko su bili na procjeni, sacekas 4-5 dana odprocjene pa ih nazoves ili odes do njih i pitas dokle je, kad ti da papir o procjeni odmah se mozete dogovarati i o nagodbi, jer kod totalne stete tako biva, daju ti onda papir koji popunis sa svojim podatcima i bankovnim racunom i onda otprilike u roku od 2-3 sedmice ide naplata. samo moras vidjeti sa njima posto je totalna steta je li mozes praviti auto, tj je li zadrzavas ti autio ili ga oni uzimaju, ima i te opcije, neka osiguranja kad isplate totalnu stetu samo odobravaju da se auto na otpad proda, ali vecina dozvoljava popravku. Znam ovo jer mm radi popravku auto i radi i za neka i osiguranja.

_____________________________

A. 10.02.2010.
L. 12.08.2011.

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Naplata odstete nakon udesa
13.9.2013 9:00:38   
AnLu
ako su ti dali papir na kome pise totalna steta a proslo je vremena od toga tipa minimum sedam dana otidji sa tim papirom do njih i vidi dokle je sta i vidi kako ide, nekad ih moras malo napominjati da se to ubrzauser posted image


Idana posalal sam ti PP

< Poruku je uredio AnLu -- 13.9.2013 9:07:40 >


_____________________________

A. 10.02.2010.
L. 12.08.2011.

(odgovor članu AnLu)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Naplata odstete nakon udesa
13.9.2013 15:08:49   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: AnLu

ako su ti dali papir na kome pise totalna steta a proslo je vremena od toga tipa minimum sedam dana otidji sa tim papirom do njih i vidi dokle je sta i vidi kako ide, nekad ih moras malo napominjati da se to ubrzauser posted image


Idana posalal sam ti PP



sutra je dvije sedmice od udesa, a totalna šteta nije zavhvaljujući samo tome što je džip da je malo auto bilo ubio bi ih taksista, zato je tati i pozlilo i zato je dobio infarkt, a glede auta ima kolega koj je zadužen za to kod nas u firmi, pa on to ganja, samo me jedno buni niko ništa ne spominje,a mi smo osigurani 24 sata dnevno, to niko ne spominje

(odgovor članu AnLu)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Naplata odstete nakon udesa
14.9.2013 7:07:19   
AnLu
Mama Alma ovo sam Idani napisala za totalnu stetu.

_____________________________

A. 10.02.2010.
L. 12.08.2011.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Naplata odstete nakon udesa
13.3.2014 9:16:45   
M kao Mama
evo mene opet, tata je još uvije po bolnica, sve što se moglo iskomplikovati, iskomplikovalo se, znači tri puta je bio maltene pred kliničkom smrti, dva infarkta, moždani, dvije operacije, ot toga jedna zaista rizična, šećer koji je prešao u teži oblik, ma strašno, trenutno je na refabilitaciji u Fojnici, da li ima neko nekog advokata za peporučite za ovakve vidove sporova,

i još jedno

brat mi reče da su mu izgleda u bolnici zagubili onaj papir iz Hitne, a ja imam kopije prvog nalaza iz Opće bolnice koji čuvam uz policijski zapisnik, da li je moguće tražiti od Hitne neku kopiju, da li oni to imaju, šta mislite

(odgovor članu AnLu)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Naplata odstete nakon udesa
13.3.2014 11:20:43   
idana_85
Alma ja sam cula da ima kod BBI-a neki advokat u onoj zgradi iza, pravo je dobar, bas se bavi tim sporovima oko osiguranja od povreda i zivotnog osiguranja. Tetkinog malenog je auto udarilo, nudili im 2500, covjek izganjoj 11 000 KM. Uglavnom dobar je, ne naplacuje nista, jedino ako se povoljno spor rijesi uzima 20 %. Ako budes htjela javi mi u pp pa cu traziti od tetke ime i broj telefona.

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Naplata odstete nakon udesa
13.3.2014 12:06:22   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: idana_85

Alma ja sam cula da ima kod BBI-a neki advokat u onoj zgradi iza, pravo je dobar, bas se bavi tim sporovima oko osiguranja od povreda i zivotnog osiguranja. Tetkinog malenog je auto udarilo, nudili im 2500, covjek izganjoj 11 000 KM. Uglavnom dobar je, ne naplacuje nista, jedino ako se povoljno spor rijesi uzima 20 %. Ako budes htjela javi mi u pp pa cu traziti od tetke ime i broj telefona.


pitaj za ime svakako, a i ne bio dobar kad uzima 20 posto, hahah, svi uzimaju 10 %, nema veze da on izganja njemu odštetu pa halal mu bilo.

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Naplata odstete nakon udesa
13.3.2014 12:07:43   
M kao Mama
e, a zvala sam i Hitnu i to se može riješiti podnese za zahtjev i uplati se 18 KM i oni izdaju validnu kopiju ili šta već tog nalaza

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Naplata odstete nakon udesa
7.7.2015 9:00:31   
M kao Mama
Samo da osvježim temu, vidim ja zadnja pisala,

liječenje oca je trajalo godinu i po, iskomplikovalo se samo tako, da su mu u januaru prošle godine radili rekontrukciju srca, šta da vamkažem operacija je trajala preko 6 sati, sada je Bogu hvala dobro,

osiguranje ga je odbilo, kažu nisu nikada imali takav slučaj, on kaže da će angažovati advokata,

a sada mene zanima,

imali smo udes, vozilo bilo na procjeni u asi, preko 3.000 šteta, osiguranje ponudilo 1.300.

Žalit se treba ili ne, mislim kakav je put nakon što uložim prigovor.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Naplata odstete nakon udesa
7.7.2015 9:11:49   
Penelope82
Zaliti se,obavezno!Oni ce pokusati ponovo da ne plate....

Nas je nedavno lik udario i nije bila velika steta,ali njegovo osiguranje ponudilo mizernu cifru i mi nismo htjeli prihvatiti...,ponovo nam ponudili samo malo vecu cifru i kada smo rekli da cemo angazovati advokata,uozbiljili su se user posted image

_____________________________

Ne hodaj ispred mene, mozda necu slijediti.
Ne hodaj iza mene, mozda necu voditi.
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Naplata odstete nakon udesa
7.7.2015 9:14:43   
Hanady RR
Žalite se....
obavezno...

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Penelope82)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Naplata odstete nakon udesa
7.7.2015 9:48:13   
M kao Mama
Sastavila sam prigovor, da li ja trebam sada da nazovem ovog likvidatora i da mu kažem da šaljemo prigovor ili šta već, jer vidim i idana i penolepoa zaprijetile advokatom, kako da ja to uradim, hahahahahah

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Naplata odstete nakon udesa
7.7.2015 9:52:36   
Penelope82

IZVORNA PORUKA: mama_alma

Sastavila sam prigovor, da li ja trebam sada da nazovem ovog likvidatora i da mu kažem da šaljemo prigovor ili šta već, jer vidim i idana i penolepoa zaprijetile advokatom, kako da ja to uradim, hahahahahah



Vidi,ona bi odmah da prijeti!user posted image Posalji sad samo prigovor,pa ces vijdeti kakva je atmosfera...Ako ti se bas zuri za lovu,onda prijeti odmah user posted image

_____________________________

Ne hodaj ispred mene, mozda necu slijediti.
Ne hodaj iza mene, mozda necu voditi.
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Naplata odstete nakon udesa
7.7.2015 9:54:51   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: Penelope82


IZVORNA PORUKA: mama_alma

Sastavila sam prigovor, da li ja trebam sada da nazovem ovog likvidatora i da mu kažem da šaljemo prigovor ili šta već, jer vidim i idana i penolepoa zaprijetile advokatom, kako da ja to uradim, hahahahahah



Vidi,ona bi odmah da prijeti!user posted image Posalji sad samo prigovor,pa ces vijdeti kakva je atmosfera...Ako ti se bas zuri za lovu,onda prijeti odmah user posted image



pa vidim to u trenu, pa da rekoh i ja barem u nečemu budem cool, a ovako sam ja to odradila, nazvala da pitam ima li neki rok, ko biva da mi ne zastari privovor i provukoh da ću to poslati danas ili sutra čekam da mi se kolega pravnik očituje, hahahahahah

(odgovor članu Penelope82)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Naplata odstete nakon udesa
7.7.2015 9:57:28   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: mama_alma


IZVORNA PORUKA: Penelope82


IZVORNA PORUKA: mama_alma

Sastavila sam prigovor, da li ja trebam sada da nazovem ovog likvidatora i da mu kažem da šaljemo prigovor ili šta već, jer vidim i idana i penolepoa zaprijetile advokatom, kako da ja to uradim, hahahahahah



Vidi,ona bi odmah da prijeti!user posted image Posalji sad samo prigovor,pa ces vijdeti kakva je atmosfera...Ako ti se bas zuri za lovu,onda prijeti odmah user posted image



pa vidim to u trenu, pa da rekoh i ja barem u nečemu budem cool, a ovako sam ja to odradila, nazvala da pitam ima li neki rok, ko biva da mi ne zastari privovor i provukoh da ću to poslati danas ili sutra čekam da mi se kolega pravnik očituje, hahahahahah

dobro si ti touser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Naplata odstete nakon udesa
7.7.2015 10:01:31   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: mama_alma


IZVORNA PORUKA: Penelope82


IZVORNA PORUKA: mama_alma

Sastavila sam prigovor, da li ja trebam sada da nazovem ovog likvidatora i da mu kažem da šaljemo prigovor ili šta već, jer vidim i idana i penolepoa zaprijetile advokatom, kako da ja to uradim, hahahahahah



Vidi,ona bi odmah da prijeti!user posted image Posalji sad samo prigovor,pa ces vijdeti kakva je atmosfera...Ako ti se bas zuri za lovu,onda prijeti odmah user posted image



pa vidim to u trenu, pa da rekoh i ja barem u nečemu budem cool, a ovako sam ja to odradila, nazvala da pitam ima li neki rok, ko biva da mi ne zastari privovor i provukoh da ću to poslati danas ili sutra čekam da mi se kolega pravnik očituje, hahahahahah

dobro si ti touser posted image



evo i kolega iz pravne službe se očitovao, hahahahaha, hajd ako upali imaš popust kod majstora hahahaha

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *