|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Aritmija (ubrzan rad srca)
24.6.2010 0:16:15   
Honey3
moja enisa ja sam ti sa tim imala problema velikih nekad poslije rodjenja prvog djeteta....ja mislila gotovouser posted image javi se nicim izazvano lupanje,slabost u rukama i nogama jos mene panika uhvati i svaki put zavrsim u hitnojuser posted image radila sve,apsolutno sve nalaze krv,hormoni,st.zlijezda,ekg...i sve ok izoptin i apaurin po potrebi i hajd to slabo pomoglo,ja zatrudnim sa drugim djetetom i sve prodjeuser posted image nekad poslije poroda opet se javi i odem ja rahmetli dr.Sadikovicu homeopatija i neki caj super mi bilo......opet nekad se javi a taj dr.umre odem ja na dubinsko snimanje srca super hvala Bogu kaze dr.to je sve iz glave na nervnoj bazi,pila sam corvitol jedno vrijeme,isla na kontrolu srce super i laganini izbacila corvitol po preporuci dr.i kako opet zatrudni opet sve prestalo i sad je dobro hvala Bogu,javi se ponekad od huje,sikiracije....

_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Aritmija (ubrzan rad srca)
24.6.2010 0:18:01   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: zaha

i kako opet zatrudni opet sve prestalo i sad je dobro hvala Bogu,



Je li ti ovo meni, indirektno, predlažeš još jednu user posted image   user posted image user posted image

(odgovor članu Honey3)
  Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Aritmija (ubrzan rad srca)
24.6.2010 0:21:20   
Honey3
ja ti kazem sta je najbolji lijekuser posted image user posted image user posted image pa ti razmisli....

_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Aritmija (ubrzan rad srca)
24.6.2010 9:14:08   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: enisa_sara

IZVORNA PORUKA: dadada

draga enisa, otidji ti provjeri i stitnjacu...kao sto ti je vec majcica rekla...a ako imas aritmiju tipa da ti nekad otkucaj preskoci ili su dva onda pomaze i da se zakasljes...a bogami...sto dr. kaze...smanji dozivljaj



Ej, vidi, evo danas izgleda ovako:

ubrzan rad srca nekih 5 sek., onda ide zatišje - sve normalno, nakon toga jedan jak otkucaj i nemoć u nogama od koljena prema dole...... Čitav dan i evo još uvijek traje.....

Skvo, pošalji mi molim te br. tog tvog doktora user posted image user posted image


Ma uradi ti sve ovo sto ti je i Skvo napisala...ne znam je li ta ergometrija onaj holder (to sam ja nosila) aparat koji 24 sata biljezi otkucaje...uradi hormone stitnjace...znaci, nemoj da ti stitnjacu gledaju preko uz nego nek ti fino izvade  krv...neka ti izmjere pritisak na obje ruke...doduse sve ovo sto ja pricam ce ti uraditi dobar ljekar...on je kljucan...neko ko ce odvojiti jedan sat da te pregleda...mozda ne bi bilo lose da snimis protok krvi vratnih zila

E, sta ja kontam...ako ti je sinoc bio idealan pritisak u hitnoj to znaci da ti je kuci bio nizak...jer si se sigurno malo prepala sto dovodi do skakanja pritiska...a nizak pritisak izaziva brze pumpanje srca...ali da ja ne glumim ovdje dr. idi ti fino i chekiraj se

i sve ovo fino uradi navrijeme i kako treba da i ti nepocnes posjecivati temu anksioznostuser posted image ...(gluho i daleko bilo)

a ovo za kasljanje fakat pomaze...da ne mislis da je babskauser posted image user posted image user posted image cak se moze tako kupiti vrijeme prije kolapsa kod srcanog udara...negdje sam citala...meni barem pomogne kada imam te aritmije

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Aritmija (ubrzan rad srca)
24.6.2010 10:27:07   
Anoniman
dadada, čula sam baš za taj uređaj koji prati 24h. Gdje si ti to radila, kod nas, u BiH??
Hoću, hoću svakako moram sve detaljno prekontrolisati.
user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Aritmija (ubrzan rad srca)
24.6.2010 10:41:40   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: enisa_sara

dadada, čula sam baš za taj uređaj koji prati 24h. Gdje si ti to radila, kod nas, u BiH??
Hoću, hoću svakako moram sve detaljno prekontrolisati.
user posted image
holter sam dobila u eurofarmu...mada onu dr. nepreporucujem...vidi tog dr. od Skvo ili dr. Mackica

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Aritmija (ubrzan rad srca)
24.6.2010 10:50:40   
veeseelaa
moja prijateljica je radila holter na Koševu, do duše ležala je u bolnici par dana.... II interna

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Aritmija (ubrzan rad srca)
24.6.2010 11:06:16   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

moja prijateljica je radila holter na Koševu, do duše ležala je u bolnici par dana.... II interna
moze se holter dobiti i u drzavnim...samo ako ne lezis tj. nisi urgentni slucaj...cekas na njega pola godine ko i na magnetnu

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Aritmija (ubrzan rad srca)
30.6.2010 23:19:17   
Anoniman
skvo, ja čekam još uvijek broj user posted image

Stanje.... bez promjena user posted image , sad svaki dan imam aritmiju, manjak kisika, slabost u nogama. Sve jako kratko ali po par puta tokom dana...

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Aritmija (ubrzan rad srca)
1.7.2010 8:50:53   
acudesa
enisa, jesi li ikako išla ljekaru...? osim u hitnu, otiđi, obavezno...

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Aritmija (ubrzan rad srca)
1.7.2010 14:55:28   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: enisa_sara

skvo, ja čekam još uvijek broj user posted image

Stanje.... bez promjena user posted image , sad svaki dan imam aritmiju, manjak kisika, slabost u nogama. Sve jako kratko ali po par puta tokom dana...
ko gumene noge...jel to?

e meni ti je vakoooooooo krenulooooo..samo sto se meni jos jako mantalo...nego da ne dodjes do mog stanja (anksioznosti) deder ti to sasjeci u korjenu...odmah kod nekog dobrog dr...mogu ti dati od mackica broj...a ja vako lajicki pretpostavljam da ti protok krvi vrata i glave nevaja...tj. da bi trebala na masaze vrata i ledja...stres, draga moja enisa...stres

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Aritmija (ubrzan rad srca)
1.7.2010 19:21:11   
sanchez
Joj draga Jana vjeruj da placem pa sve ovo sto si napisala je kao iz moje glave da dragi bog da da sve ovo prode pa da pjevamo pa bilo gdje ili tamo ili vamo u nasoj lijepoj Bosni.TOLIKO LJUBIM TE OD SRCA .

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Aritmija (ubrzan rad srca)
1.7.2010 19:27:40   
Hanady RR
Ovaj post iznad treba pobrisati...ja sam ga prenijela na temu anksioznost...greškom je tuuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu sanchez)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Aritmija (ubrzan rad srca)
10.8.2010 12:01:25   
amela2208
evo ı mene na ovu temuuser posted image
u toku trudnoce sam imala aritmiju ı 130 mı je kucalo srce u mınutı. Imala sam bas neke komplıkacıje u toku trudnoceuser posted image posto sam se porodıla sve se to povratılo u normalu. Evo 2 dana kako se sva tresem ı ımam osjecaj da ce mı srce ıskocıtıuser posted image user posted image upravo sa ızmerıla prıtısak 120/90 otkucajı srca 116. Ne znam sta da radım sad trenutno ne mogu ıcı dr nemem dje Saru ostavıt.

_____________________________

Sara&Mohammad

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Aritmija (ubrzan rad srca)
10.8.2010 12:15:47   
amela2208
zacudılo bı me da neko odgovorıuser posted image user posted image user posted image user posted image
nebıtno ajte vı naSvekrva sve krıva ı ostale glupostı
hvala vam punouser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Sara&Mohammad

(odgovor članu amela2208)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Aritmija (ubrzan rad srca)
10.8.2010 12:29:32   
samedi
Amela,ako ne moyes otici dr.sada,najbolje bi ti bilo da popijes 1 lexaurin il nesto drugo ya smirenje,time ce se i otkucaji srca smanjiti. Ynam kako ti je,vjerovatno te je i strah,trebas potrayiti uyrok tome,moyda je na psihickoj bayi a moyda je i na fiyickoj. Yasad,popij nesto ya smirenje i napravi caj od nane,leyi,odmaraj i sto prije idi dr. da provjeris stanje !
LP

_____________________________

Moja ljubicica-bubicica N. 5.5.2010. 2850gr 51cm 18:25
Prohodala 6.6.2011.<3
Bubamara A. je stigla 15.11.2012. 3400gr 55 cm 02:45

(odgovor članu amela2208)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Aritmija (ubrzan rad srca)
10.8.2010 12:35:44   
snijeg
Amela jesi li nedavno kontrolisala krvnu sliku? Meni je anemija uzrokovala aritmiju srca i trajalo sve dok željezo u krvi nisam dovela u normalne granice. Ne znam šta je uzrok tvoje aritmije, predlažem da se sad (dok ne posjetiš doktora) opustiš, popiješ kamilicu i eventualno uzmeš nešto za smirenje. Ne znam šta bih ti drugo predložila kao rješenje, pokušaj se smiriti i prvom prilikom posjeti ljekara za detaljnu analizu, jer aritmija nije bezazlena.

Sretno!

_____________________________

"Počinje na svijetu da biva previše bučno i fabrično, premalo ima duhovnog spokojstva."

Dostojevski

(odgovor članu samedi)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Aritmija (ubrzan rad srca)
10.8.2010 12:36:28   
/MMK/
Amela, popij apaurin ili lexilium od 2-3 mg, probaj se malo smiriti i duboko disati.
Ja imam sličnih problema, pa bih ti savjetovala da kada budeš u prilici prekontrolišeš štitnu žlijezdu- hormonski status i uzv i posjetiš bar solidnog internistu, gdje će ti odraditi EKG.
Lupanje srca može da se javi i od anemije, kakva si sa krvnom slikom?


_____________________________

09.2010.

(odgovor članu samedi)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Aritmija (ubrzan rad srca)
10.8.2010 18:52:52   
amela2208
zene hvala vam na odgovorimauser posted image user posted image user posted image
od kako znam za sebe ja sam anemicna a jos sad poslije CR da ne pricam... Vidjet cu oih dana da odem Dr tj kardiologu jer sam trebala poslıje poroda da idem na kontrolu sto naravno nisam uradila jer nisam imala kome Saru ostavitiuser posted image
Mislim da ta aritmija nije na psihickoj bazi jer bas nemam nekih stresova i hvala Bogu imam stabilan zivot i sve ide kako treba. Hormone sam provjervala tacno prije 6 mjeseci i sve super izaslo. Prvom pilikom idem Dr pa vam javim u cemu je problem. pusa svima

_____________________________

Sara&Mohammad

(odgovor članu /MMK/)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Aritmija (ubrzan rad srca)
23.10.2010 11:26:13   
Daj daj
Pozdrav! Vec nekih 10tak dana imam konstantne aritmije. To mi se pocelo desavati nakon sto sam bila prehladjena, i visoke temperature.
Aritmija je bila konstanta. Nakon sto se javi imam ocjecaj slabosti, ali od straha.
U cetvrtak mi je bilo jako lose, da sam otisla kod dr. Dva puta mi je radjen EKG, koji zabiljezi aritmiju, ali dr. internista, kaze da navodno nije srce.
Krvna slika je ok, ali mi poslao da radim hormone stitne zlijezde, ASTO i neki fibrinogen. Dok nalazi ne stignu moram da pijem Aminol tablete i Ansilan. Istina od tih tableta mi je bolje, ali ja sam stalno u strahu da ne dobijem srcani. Totalno istraumirana. Dr kaze da postoji mogucnost da je na nervnoj bazi, mada i to stoji, jer sam u kratkom periodu imala jako dosta stresnih situacija.
Ima li neko slicna iskustva?

(odgovor članu amela2208)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Aritmija (ubrzan rad srca)
23.10.2010 13:44:56   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Daj daj

Pozdrav! Vec nekih 10tak dana imam konstantne aritmije. To mi se pocelo desavati nakon sto sam bila prehladjena, i visoke temperature.
Aritmija je bila konstanta. Nakon sto se javi imam ocjecaj slabosti, ali od straha.
U cetvrtak mi je bilo jako lose, da sam otisla kod dr. Dva puta mi je radjen EKG, koji zabiljezi aritmiju, ali dr. internista, kaze da navodno nije srce.
Krvna slika je ok, ali mi poslao da radim hormone stitne zlijezde, ASTO i neki fibrinogen. Dok nalazi ne stignu moram da pijem Aminol tablete i Ansilan. Istina od tih tableta mi je bolje, ali ja sam stalno u strahu da ne dobijem srcani. Totalno istraumirana. Dr kaze da postoji mogucnost da je na nervnoj bazi, mada i to stoji, jer sam u kratkom periodu imala jako dosta stresnih situacija.
Ima li neko slicna iskustva?

ima ih dosta na temi anksioznost
a na tvom mjestu bh snimila i ultrazvuk vrata...tj. protoka krvi vratnih zila

(odgovor članu Daj daj)
  Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Aritmija (ubrzan rad srca)
23.10.2010 14:06:12   
samedi
Daj daj,dobro ti je dadada rekla,ima dosta ljudi kojima se to desavalo,i sama sam jedna od njih. Pisala sam na ovoj temi. Samo se ne prepadaj,od svakog straha ti se samo aritmija pogorsava,tako je barem meni bilo...

_____________________________

Moja ljubicica-bubicica N. 5.5.2010. 2850gr 51cm 18:25
Prohodala 6.6.2011.<3
Bubamara A. je stigla 15.11.2012. 3400gr 55 cm 02:45

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 47
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *