|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  78 79 [80] 81 82   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
14.8.2012 23:35:16   
bejbibi
jos nesto...jel se nafila klanja ono obicno..mislim nista se posebno ne uci....na kraju....misslim neka posebna dova?plz pojasni mi malo

_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 1976
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
15.8.2012 0:37:17   
jasmin

IZVORNA PORUKA: jasmin


Šta činiti u Noći kadra?

Iz citiranih hadisa vidjeli smo da je ibadet u ovoj noći vredniji od ibadeta u hiljadu mjeseci u kojima nema ove noći. Pitanje koje se nameće samo po sebi glasi: Kojim ibadetima ispuniti Noć kadra?
Islamski učenjaci spomenuli su tri vrste ibadeta kojima, između ostalih, čovjek može upotpuniti ovu blagoslovljenu noć:
a-Namaz; kazao je Allahov Poslanik: 'Ko provede Noć kadra u kijamu (klanjajući namaz), vjerujući u njen blagoslov, tražeći na taj način nagradu od Uzvišenog, bit će mu oprošteni prijašnji grijesi.’' Cijela noć općenito je vrijeme u kojem je dozvoljeno klanjati nafila-namaz, stoga vjernik treba da Noć kadra u što većoj mjeri provede u namazu.
b-Dova i zikr – spominjanje Allaha; dova i zikr su općenito propisani, a posebno dova koja je spomenuta u hadisu Aiše, r.a. Naime, Aiša, r.a., upitala je Allahovog Poslanika: ''Allahov Poslaniče, kada bih znala da je Noć kadra, šta bih dovila Allahu u toj noći?'' Na to je Allahov Poslanik rekao:

اللَّهُمَّ إِنَّكَ عَفُوٌّ تُحِبُّ الْعَفْوَ فَاعْفُ عَنِّي

''Reci: 'Allahumme inneke Afuvun tuhibbul-afve fa'fu 'anni' /

'Gospodaru moj, Ti si onaj koji prašta i voliš opraštanje, zato Te molim da meni oprostiš.''' (Tirmizi, od Aiše, r.a., a vjerodostojnim ga je ocijenio šejh Albani)
Ovaj hadis nedvosmisleno ukazuje na propisanost upućivanja dove Allahu u ovoj blagoslovljenoj noći.
c-Učenje Kur'ana; mjesec ramazan općenito je mjesec druženja sa Kur'anom, naročito u Noći kadra, kada je ibadet bolji i vredniji.



Ovo je dova koju je najbolje uciti.Nafila se klanja klasicno,kao suneti bilo kojeg namaza.Najbolje je po 2 rek`ata.Klanjas koliko mozes i zelis.Lijepo je i uciti Kur`an sto vise i citati prijevod.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 1977
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
15.8.2012 0:54:04   
jasmin
Direktan prijenos nocnog namaza iz dva harema :)...
http://live.gph.gov.sa/

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 1978
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
15.8.2012 1:38:13   
bejbibi
hvala puno na odgovorima...klanjala 12 rekata,ucila jasin...namjeravam jos klanjat aBd ,samo bebac me mallo zeza...vrti se...no dobro...idde

_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 1979
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
17.8.2012 2:59:57   
jasmin
Nocas je posljednja neparna noc mjeseca ramazana.Mozda je bas nocas lejletul kadr,jer je Muhammed sallallahu alejhi we sellem rekao da tu noc trazimo u neparnim nocima zadnje trecine ramazana.
Ne zaboravimo na trazenje oprosta.Radi podsjecanja na Njegovu neizmjernu milost,od srca preporucujem da pogledate ovaj kratak,ali jako emotivan video.
http://www.youtube.com/watch?v=x6LsOZZSvAI&feature=related

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 1980
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
17.8.2012 12:53:00   
bejbibi
ja sam sinoc sanjala prelijep san.....al stvarno cudan......sanjam kao noc je al takva noooccc....Boze dragi prelijepa......zvijezde na nebu al u raznim bojama ko vatromet....i vatromet je bio.....mjesec pun ,prelijep mashallah........odjednom iz tog vedrog neba poce snijeg padati,al pada snijeg a vedro nebo.....ispod zelene livade a opet snijeg preko....odjednom snijeg do pola prestao padat,al bukvalno gore nebo vedro a nasred,izmedju neba i zemlje snijeg stao do polauser posted image ......ja sa mamom na balkonu stojim i govorim joj mama ovo mora da je noc kadr"auser posted image jer je kao ta noc mirna,lijepa....tako sam citala........Allahu ekber...

_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 1981
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
18.8.2012 21:35:21   
jasmin
I ode ti...
Ja vise rijeci nemam...

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 1982
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
18.8.2012 21:43:24   
DM

IZVORNA PORUKA: jasmin

I ode ti...
Ja vise rijeci nemam...

user posted image

_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 1983
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
18.8.2012 22:22:07   
bejbibi
bajram serif mubarek olsun !!!

_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 1984
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
18.8.2012 23:18:09   
ajnur
Bajram serif mubarek olsun user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Blagost ne dotakne ni jednu stvar a da je ne ukrasi,a grubost ne dotakne ni jednu stvar a da je ne upropasti.Muhammed a.s

A 18.10.2010 mamin djecak
A10.08.2012 mamina cura

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 1985
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
11.6.2013 17:40:44   
jasmin
Drage moje,još malo pa nam stiže najdraži gost.
Samo da nas prisjetim kako je nastupio mjesec ša'ban i kako je lijepo,za one koje mogu,da se nafila postom pripremaju za farz user posted image .

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu ajnur)
Neposredna veza do poruke: 1986
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
11.6.2013 17:46:31   
Almuccia
Ja vec osjetim miris lepina user posted image Amin da se svima ukabule namazi.

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 1987
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
11.6.2013 19:48:35   
rerica
Bliži nam se mjesec - R -ahatluka,
Bliži nam se mjesec - A -jeta,
Bliži nam se mjesec - M -ilosti,
Bliži nam se mjesec - A -lima,
Bliži nam se mjesec - Z -uhda
Bliži nam se mjesec - A -mbera
Bliži nam se mjesec - N -oćiju ibadeta

user posted image

_____________________________

moja cura stigla majki svojoj <3

(odgovor članu Almuccia)
Neposredna veza do poruke: 1988
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
11.6.2013 21:25:37   
jasmin

IZVORNA PORUKA: rerica

Bliži nam se mjesec - R -ahatluka,
Bliži nam se mjesec - A -jeta,
Bliži nam se mjesec - M -ilosti,
Bliži nam se mjesec - A -lima,
Bliži nam se mjesec - Z -uhda
Bliži nam se mjesec - A -mbera
Bliži nam se mjesec - N -oćiju ibadeta

user posted image

user posted image user posted image

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu rerica)
Neposredna veza do poruke: 1989
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
11.6.2013 21:31:24   
bebaa
jedva čekam....imam jako lijepe uspomene iz djetinjstva....i to me svaki put za prvi iftar rasplače....a somuni su posebna priča....user posted image user posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 1990
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
11.6.2013 21:37:02   
jasmin
I jedna ramazanska...
Merhaba,merhaba,mjeseče posta,merhaba...
http://www.youtube.com/watch?v=GuxHKKgNyko

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 1991
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
11.6.2013 21:45:58   
ananas_ze
inshaAllah,jedva cekam!

_____________________________

Ništa živ čovjek ne može izgubiti što mu jedno proljeće ne bi moglo povratiti, niti može biti čovjek trajno nesrećan dok Bog daje da se duša liječi zaboravom a zemlja obnavlja proljećem.


S~proljeće~ 05.04.2014.
S~zvijezda smijalica~ 06.03.2017

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 1992
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
12.6.2013 0:39:58   
amra_sa
Jedva čekam ... user posted image

_____________________________

"Čovječe, ne možeš zlo činiti a dobru se nadati ... "

(odgovor članu ananas_ze)
Neposredna veza do poruke: 1993
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
12.6.2013 10:09:08   
EEDITH
još malo user posted image

_____________________________

U životu ti je najvažnije biti živ,sve ostalo je lahko .........

(odgovor članu amra_sa)
Neposredna veza do poruke: 1994
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
14.6.2013 9:24:44   
elmaL
Ja ove godine posebno cekam Ramazan, jer dva zadnja nisam postila (prvo trudnoca, pa onda dojenje), pa sam bas uzbudjenja. MM je postio sam, i bas mi ga je bilo zao bilo i mi krivo sto mu se ne mogu pridruziti, on sam ustane na sehur, a iftar mu pripremim, on bi se iftario a ja uspavljivala E.

Zato cemo ove godine nadoknaditi ABDuser posted image user posted image

Meni su posebno draga porodična okupljanja, moji roditelji svake sedmice nekog zovu, jer se tako naviklo, a jednom bude veliki iftar gdje budu sve oceve sestre i braca i bude nas oko 30 na iftaruuser posted image



_____________________________

E i A=<3
"Ako se svaki dan malo brinete, izgubit ćete nekoliko godina vašeg života. Ako nešto nije kako treba biti, popravite ako možete. Ali učite se ne brinuti. Brige nikad nisu ništa popravile."

(odgovor članu EEDITH)
Neposredna veza do poruke: 1995
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
4.7.2013 0:19:43   
bebaa
mada su mi prije par godina dr. zabranili post jer pijem terapiju koja mora ići na prazan stomak i ne smijem pola sata posle ništa jesti,ja imam jaku želju da zapostim...bojim se da će mi opet biti loše....user posted image griješim li ako bolesna postim...ako narušavam sebi zdravlje.....user posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu elmaL)
Neposredna veza do poruke: 1996
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
5.7.2013 19:35:48   
rerica
brojimo sitno user posted image

_____________________________

moja cura stigla majki svojoj <3

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 1997
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
5.7.2013 19:42:09   
rerica

IZVORNA PORUKA: bebaa

mada su mi prije par godina dr. zabranili post jer pijem terapiju koja mora ići na prazan stomak i ne smijem pola sata posle ništa jesti,ja imam jaku želju da zapostim...bojim se da će mi opet biti loše....user posted image griješim li ako bolesna postim...ako narušavam sebi zdravlje.....user posted image


pokusaj ako budes mogla da te Allah nagradi,ako ne,onda nahrani postaca..

bitan je nijet user posted image

_____________________________

moja cura stigla majki svojoj <3

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 1998
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
5.7.2013 22:16:51   
canim
....jos malo i aBd najdrazi gost nam dolazi...pripremate li se user posted image

(odgovor članu rerica)
Neposredna veza do poruke: 1999
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
5.7.2013 22:21:53   
bebaa
ja danas započela čišćenje...još sutra i gotovo...sve ko pišta....sutra u nabavku da napunim komoru i ako Bog da s hajrom da se započne......user posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 2000
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  78 79 [80] 81 82   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  78 79 [80] 81 82   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *