|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: perilica za suđe??
11.6.2008 20:29:54   
nikka
I ja sam koristila razne tabletice,ali nijedne neperu same zato obavezno kad se upali lapica za sol dodam,a isto i sredstvo za ispiranje,sjaj.

(odgovor članu sanelicaaa)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: perilica za suđe??
12.6.2008 0:24:11   
Amrino
Ja koristim DM- ove tabletice i prezadovoljna sam. Joj imam osjecaj da se ponavljam ko papagaj- ali ja sam stvarno prezadovoljna sa svim njihovim proizvodima!I kvalitetom a bome i cijenom...user posted image



_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: perilica za suđe??
12.6.2008 1:17:43   
rozi
Ja sam takodjer dva puta kupila Calgonit  i jednom sasvim slucajno uzela ponovo ono uputstvo ( kod mene je Beko) kad pise nesto u tom stilu da se preporucuje koristenje deterdjenta (u prasku ili tabletama ) , so  i sjaj, a da za kvarove uslovljene preparatima 2u1 , 3 u 1 itd ne odgovaraju. 
I ja fino odem i kupim sve Ditino prasak 7-8 km, a so i sjaj po 3-4 km. Vjerujete da nema nikakve razlike, cak mi je nestalo ono bijelo, sto Lamka kaze, jer pretpostavljam da je Calgonit previse koncentrisan, a kod mene je mala masina, pa se vjerovatno nije moglo sve isprati.
Neki dan sam kupila DM/ov deterdzent c(praskasti ), ali ga nisam jos stigla isprobati. Ako su tablete dobre kao sto kazete siguno je i on.

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: perilica za suđe??
12.6.2008 9:04:16   
ame_la
I ja koristim samo calgonit tabletice i to kupim ono največe pakovanje i doista mi može biti dugo vremena
jednom mi je nestalo tabletica a mašina puna, nije mi se dalo da idem u prodavnicu i odem od svekreve uzmem njene. Ona uzima neke jeftine i ja sam se pravo iznenadila uopšte nije bilo razlike i te su mi super oprale

Pošto sam ja tikvica opet sam kupila calgonit valjda mi milo bacati pareuser posted image user posted image user posted image user posted image
a koristim i so calgonit
Koliko koristite soli meni muž naspe jednom mjesečno negdje u mašinu nisam gledalauser posted image
kao jednu čašu!!!!!!!!!!!!

Znate šta sam primjetila kada odmah poslije pranja otvorim mašinu baš se osjeti jak miris deterđenta!!!!! Da li je moguče da su calgonit prejake možda i nisu tako dobreuser posted image
a ko zna da li su zdravve kao što neka od Vas reče dovoljno je što se pere na 70stepeni ............

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: perilica za suđe??
12.6.2008 9:53:46   
Amelaa RR
Ja sam samo ostala na Calgonit soli i to mjenjam to sipam svaki mjesec dva..zavisno kada se lampica upali...i stavim citavu kutiju i obicno tako moze i stati i rahat sam mjesec dva....A tablete kazem vam nema potrebe kupovati skupe.A sto se tice mirisa ima poseban miris za masinu za sude ako hocete da vam ubija taj miris...

_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu ame_la)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: perilica za suđe??
12.6.2008 11:17:41   
lamka
ja sam jednom kupila likvi tablete i svaki put kad sam prala s njima nikad mi nije dobro oprano bilo case uopste nisu imale sjaj a na soljicama je ostalo tragova od kafe a serpe su mi imale bijele tragove

_____________________________

Lamija duša duše moje
21.08.2006

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: perilica za suđe??
12.6.2008 11:32:10   
bezelye
Ne dam perilicu i susilicu za ves, ne dam ni perilicu za posudje, ali ne dam ni muza. Sto neka od vas rece i on je neka masina user posted image

Sve su mi Bosch. Perilica sa posudje je najstarija. Ima joj 25 godina, svekar kupio u Njemackoj jos u dok je postojao DDR user posted image  Ali radi bez problema. Odustala sam od tabletica. Bas mi je bacanje para posebno ako masina nije totalno puna ili sudje nije previse prljavo. Posebno kad se pere nesto sto se ne koristi svaki dan, ono tek da se skine prasina. E tad mi je bas bilo ko da bacam pare u vodu. Kad aBd budemo mijenjali kuhinju najvjerovatnije ponovo kupujemo Bosch.

A sto se tice masine za prane vesa i posudice za omeksivac, mislim da nije nikakav problem ako ostane malo vode u toj zdjelici. Posto iz te zdjelice omeksivac i voda ne oticu (kao sto oticu iz posudica za deterdjent) nego cjevcica usisava omeksivac, nekako mi je logicno da ne moze bas sve usisati. Uvijek ostane vrlo malo vode sto kod sljedeceg pranja dobro dodje da malo razrijedi omeksivac da se ne zalijepi za posudicu. Ili jos gore, ako je omeksivac previse gust ne stigne se fino rastvoriti pa ostavi mrlje po vesu.

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: perilica za suđe??
22.7.2008 16:04:39   
Gigana
IZVORNA PORUKA: majki

Nikka, jedino što ti mogu preporučiti, ako to do sada nisi uradila, je da izvadiš ladicu i opereš je, jer se omekšivač i deterdžent mogu nataložiti i zalijepiti na otvorima pa teško voda cirkuliše, ja to uradim s vremena na vrijeme jer mi se javlja problem da kad voda uzima omekšivač sporo otiče u bubanj i isto se ladica napuni vodom.

Što se tiče mašine za suđe toplo je preporučujem svima, što neko reče najbolja mi je prijateljica. Ako se ko odluči da kupi,  neka obavezno uzme onu standardnu veličinu, mi smo razmišljali o maloj jer nam je kuhinja mala, ali sada kad vidim kako se začas napuni drago mi je što smo kupili veliku.



Ja svoju masinu za sudje zovem "SNAHA", nema bolje stvari na svijetu! user posted image

(odgovor članu majki)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: perilica za suđe??
8.8.2008 16:18:22   
nesanica
Masinu za sudje i ves ni zato na svijetu ne bih dala. Stavrno ko ih izmisli svaka mu cast!!!!!!!

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: perilica za suđe??
1.9.2008 18:57:16   
PegPerego
masina za sudje, ves i susenje vesa - najbolje mi jaranice...user posted image

_____________________________

...It's so easy to loose yourself in her eyes...That little person you love the most can teach you the feelings you have never known before...You don't realize how much you can love until you hold her in your arms...

(odgovor članu nesanica)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: perilica za suđe??
1.9.2008 22:46:46   
Crvena
IZVORNA PORUKA: nesanica

Masinu za sudje i ves ni zato na svijetu ne bih dala. Stavrno ko ih izmisli svaka mu cast!!!!!!!

(odgovor članu nesanica)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: perilica za suđe??
2.9.2008 7:14:35   
ebru
I ja sam zadovoljna svojom masinom za sudje,ali eto cisto nekad nemam zivaca da cekam da se napuni pa operem na ruke...

_____________________________

MONIKA 11.12.2007
Jeder Mensch begegnet einmal dem Menschen seines lebens,aber nur wenige erkennen ihn rechzeitg!
http://www.youtube.com/watch?v=P6WlXmHrnyU

(odgovor članu Crvena)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: perilica za suđe??
2.9.2008 9:56:01   
Skvo RR
Ja moju masinu za sudje volimm na neki cudan nacinuser posted image ,,,ne bi je nikome dala....user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ebru)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: perilica za suđe??
2.9.2008 12:04:13   
Mara
Kod nas se perilica posuđa zove "Nevista"user posted image
Pošto sam svoju dotu, miraz ili kako se još kaže spremila nekoliko dana prije u kuću , oni su odmah namontirali perilicu. Dan prije svatova došao stric od MM i vidi on sva ženskadija sjedi i pije kavu pa stao ih paliti što ne peru tanjure i čaše za sutra , kad će mu moja svekrva : Došla nevista i ona pere user posted image  ovaj osta šokira pa stao galamiti: Jadna cura nije još se ni udala a vi je već uposlili.Ušao u kuhinju nigdje nikoga pa je bio sijaset kad su mu rekli za perilicu. od tada je ona "Nevista".

BTW. Ja sam za perilcu koristila onaj Somat tablete, katastrofa uopće se tableta i  ne rastvori na kraju pranja , pa calgonit tablete- ostaje mi po svemu nešo bijelo, Likvi tablete isto nisu baš čemu ostaju tačkice po čašama.
Sada koristim Calgonit ali u prašku, onaj žuti bidončić, i od ORO sol i sjaj, nije skupo a i super je. Ima u DM-u od Froscha ona tubica za generalno čišćenje perilice pa i to ide jednom u 2 mjeseca.
U mene je Ariston  "Nevista"user posted image

_____________________________

L´amore basta a se stesso...

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: perilica za suđe??
10.10.2008 20:46:18   
andji
ja imam jednu AEG ako je iko čuo za tu marku,njemačka marka,ja kad sam se udala za svog mužeka on ju je imao,kaže da radi kod njega neke 4 god,a nikako se nije kvarila.Ma i da se pokvari MM je serviser i za takve stvari tako da ne brigam.A baš kao što rekoste te spravice su zakon,ja uvijek poturam sudje u nju i kad se skupi puna samo je upalim,i super pere

_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: perilica za suđe??
8.4.2009 9:36:08   
haidy
Ja imam problem sa perilicom, grozno mi opere posudje, na tanjirima sve ostane hrana, a po casama nesto kao zemlja bude. koristim kalgonit. imate li neko rjesenje?

_____________________________

Jedan osmijeh mijenja sve:-)

Lokica 17.05.2008.
Gugutka 20.10. 2011.


(odgovor članu andji)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: perilica za suđe??
8.4.2009 11:39:17   
nita
Haidy, provjeri jesu li otvori na lopaticama, iz kojih izlazi voda, čisti. Ponekad masnoća zna zatvoriti te otvore i onemogući pranje. Zatim, provjeri je li čist filter gdje otiče voda. Možeš čak odvrnuti i izvaditi filter i pogledati ima li hrane ispod. Ako sve to uradiš, a i dalje slabo pere, onda potraži majstora.
Kod mene je mašina Bosch, a trenutno koristim Calgonit tablete All in 1. Prezadovoljna sam mašnom i svakodnevno je koristim. Stavim čak i tepsiju. Samo nisam zadovoljna kada je u pitanju tava u kojoj sam pržila jaja. E to ne opere dobro.

(odgovor članu haidy)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: perilica za suđe??
8.4.2009 11:48:46   
Nedi
Kao sto nita kaze, provjeri da li su lopatice ciste, u uputstvu imas upute kako se skidaju i operu ( ja to uradim svakih pola godine, kad je sezona velikog spremanja), i do sada nisam imala problema.
Masina za sudje, za ves i susilica su moje tri najbolje prijateljice user posted image


_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu nita)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: perilica za suđe??
27.4.2009 10:12:05   
mišur
Ja imam Bekovu, sivu, manju-ne znam za koliko osoba...
Kad smo pravili kuhinju, nije bilo baš puno mjesta, pa prvo nisam ni htjela mašinu...
Onda je meni moja mama kupila i donijela, i nije bilo nazad...user posted image
Sad mi je toliko drago zbog toga...
Mm me zeza svaki put kad je uključim "To je mama svojoj ćeri kupila da ona ne prlja svoje rukice"user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: perilica za suđe??
9.7.2009 21:49:01   
Swatkish
Kod nas je isto Beko.. Ne dam je nikome user posted image  

Imam jedan "mali" problem.. Nadam se da ce mi neko od forumasica koje koriste ovo cudo tehnike pomoci...
Masina sve super opere, zaista nema nikakvih tragova, nista, case se sjaje, i sve je super.
Ali, nikada mi se nije desilo da mi je sudje potpuno suho.
Jel se ovo ikome desavalo??
Prijateljica mi ima ovu istu, kod nje bude bas suho, i odmah ga poreda fino, a ja svoje sudje moram brisati user posted image user posted image
Ima li iko ikakvih savjeta?  Hvalaa user posted image

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: perilica za suđe??
9.7.2009 21:56:51   
slono
Moja je draga masinica ZANUSSI i pere brate, samo da ja ne moram. Mrzeg posla nema na svijetu. Skupljala ja sebi pare i kupila je ima i 4 godine.

Nego, jesam li ja to neupucena, koristite li vi to i tablete i so??????
Zar nije sve u tabletama???? Zbuniste me skroz!

Recite mi jesam li dobro shvatila i ako jesam, zasto to tako radite??? user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Mama ima dva slatka kolačića!
I kolačić- ljeto 2003.god.
II kolačić- zima 2008.god.

(odgovor članu Swatkish)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: perilica za suđe??
9.7.2009 22:01:16   
Swatkish
Ja koristim i tablete i so. Tako su mi preporucili..
I tablete i so kupujem u dm-u. Kupila sam i ono sredstvo za ispiranje u nadi da ce mi posudje biti suho nakon pranja,  user posted image  user posted image  
U uputstvu pise da je moguce do nedovoljne opskrbe srdstva za ispiranje,
pa sam i to morala uzeti, sve u nadi da kada otvorim masinu, doceka me suho posudje user posted image  user posted image  
Veceras cu i njega staviti, pa cemo vidjeti 

(odgovor članu slono)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: perilica za suđe??
9.7.2009 22:01:35   
slono
IZVORNA PORUKA: Swatkish

Kod nas je isto Beko.. Ne dam je nikome user posted image  

Imam jedan "mali" problem.. Nadam se da ce mi neko od forumasica koje koriste ovo cudo tehnike pomoci...
Masina sve super opere, zaista nema nikakvih tragova, nista, case se sjaje, i sve je super.
Ali, nikada mi se nije desilo da mi je sudje potpuno suho.
Jel se ovo ikome desavalo??
Prijateljica mi ima ovu istu, kod nje bude bas suho, i odmah ga poreda fino, a ja svoje sudje moram brisati user posted image user posted image
Ima li iko ikakvih savjeta?  Hvalaa user posted image



Ne znam za Beko, ali ja sam samo u pocetku bila blesava pa prala na onim programima od 2 sata, cini mi se. Sve dok mi prijateljicina mama ne rece da to ne radim, jer svakako sudja uvijek prljavog na bacanje i izaberem onaj brzi program, 45 min., bez susenja, ali on se osusi sam u onoj vreloj pari. Onda ga poredam, bome nista ne moram brisati.

To predugo pranje unisti plasticno sudje,a nekako ga uvijek imam, a potrosi struje puno.
Meni ovako super!!!! user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Mama ima dva slatka kolačića!
I kolačić- ljeto 2003.god.
II kolačić- zima 2008.god.

(odgovor članu Swatkish)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: perilica za suđe??
9.7.2009 22:01:38   
Anoniman
mi vala stavljamo i  tablete i sol i blistaluser posted image ...ne pitaj me zassto...tako nana reklauser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu slono)
  Neposredna veza do poruke: 74
   RE: perilica za suđe??
9.7.2009 22:04:44   
Swatkish
Slono , probala sam na svim programima, ali nista user posted image  
Doduse nisam na broju 1 user posted image   Vrijedi i to pokusati, samo da bude suho user posted image

Dadada, i ja sam danas u dm-u kupila ama bas sve sto joj treba, nebil mi se provrijednila  pa ga i osusila user posted image   user posted image

< Poruku je uredio Swatkish -- 9.7.2009 22:07:56 >

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *