|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Histeroskopija
27.4.2009 17:09:43   
lamama
ja sutra krv i urin, rtg neću ni raditi, pokušat ću se prošnjirati sa snimkom od prije 5 mjeseci, kada sam radila laparoskopiju, pa ne mogu se malo, malo zračiti, tako da se u srijedu mogu naručiti, a što ti radiš hsg pred histeroskopiju?

_____________________________

dijagnoza sekundarni sterilitet, dvije vanmaterične, jedna trudnoća-plod se nije razvijao, odstranjen jajovod, drugi prohodan
1. IVF Mb -0
2. IVF Mb -0

(odgovor članu Lilipop)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Histeroskopija
27.4.2009 19:54:06   
Lilipop
Pa sta ja znam, ova moja ginicka je rekla da ce tako da proveri jesu mi jajevodi zastopani a ujedno zeli da vidi hoce li se polip pokazati na snimkuuser posted image user posted image user posted image  Moja seka se isto to zapitala, ona ti se razume  u te stvari i rekla mi je da to nema veze, a i radila sam HSG pre 2 godine i sve bilo OK. Ja ti bona idem kod privatnjaka i oni ce sve da urade i sto treba i sto ne treba samo da uzmu novac, ako me razumes. A ja, sto imam muku, visila bi i na granu ako mi tako kazu. user posted image

(odgovor članu lamama)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Histeroskopija
27.4.2009 21:54:20   
lamama
Lilipop ja te razumijem i ja sam jedno vrijeme išla kod privatnika, ma samo pare hoće, ja sam se uvjerila, a za tebe ga nije briga, samo ostavi lovu, sreća nisam se dugo zadržala, vjerovatno bi mi za godinu izbio 10-tak hiljada...

U svakom slućaju neka ti je sa srećom.user posted image

_____________________________

dijagnoza sekundarni sterilitet, dvije vanmaterične, jedna trudnoća-plod se nije razvijao, odstranjen jajovod, drugi prohodan
1. IVF Mb -0
2. IVF Mb -0

(odgovor članu Lilipop)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Histeroskopija
3.5.2009 22:14:12   
Lilipop
Evo da kazem da sam u cetvrtak radila HSG, oba jajevoda super prohodna user posted image user posted image user posted image , pokazao se prokleti polip na snimku, i uzeli mi 70 eura za dzaba, samo sto sam bolove trpela jer mi nazivo radili, bez anestezije. Sad je necekam 21.05 ali ako dodje, onda se istog dana prijavljujem kod ginicke da mi da neku terapiju koju bih trebala piti 6 dana da bi mi se maternica pripremila za histero i da se dogovorim s anesteziologom koje pretrage trebam uraditi. Onda 7-8 dana ciklusa radim polipektomiju. Rekla je da je to relativno lak i brz zahvat ali zbog opce anestezije se ostaje u bolnici 2 dana. Sad mi drzite fige da user posted image  uopce i ne dodje..user posted image

_____________________________

3 x IUI -0

(odgovor članu lamama)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Histeroskopija
3.5.2009 22:17:51   
nella
Lilipop zelim ti puno srece i navijam da user posted image  ne dodje!!!user posted image user posted image user posted image

_____________________________

sve ce se ovo jednom zvati juce

(odgovor članu Lilipop)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Histeroskopija
3.5.2009 22:25:30   
Lilipop
hvala ti puno nella i potpisujem tvoj potpis user posted image

_____________________________

3 x IUI -0

(odgovor članu nella)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Histeroskopija
4.5.2009 12:58:40   
lamama
Lilipop puno sreće ti želim u daljoj borbi za user posted image i da user posted image dođe u pupu već ovaj mjesecuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

mani ja histeroskopija zakazana za 12.05., a idem u bolnicu 11.05., nadam se da će sve dobro proći i da ću poslije imati u pupi zdravu bebicuuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

dijagnoza sekundarni sterilitet, dvije vanmaterične, jedna trudnoća-plod se nije razvijao, odstranjen jajovod, drugi prohodan
1. IVF Mb -0
2. IVF Mb -0

(odgovor članu Lilipop)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Histeroskopija
4.5.2009 15:02:11   
Lilipop
Puno srece user posted image user posted image user posted image i tebi lamama pa pisi kako je bilo. Nadam se da cemo oboje aBd biti user posted image  i da cemo se istovremeno preseliti na forumu Trudnoca. Pusa!

_____________________________

3 x IUI -0

(odgovor članu lamama)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Histeroskopija
4.5.2009 19:43:29   
ena0002
Lamama sretno sa histeroskopijom, nadam se da ce sve biti OK i da nakon toga sto prije ugledas user posted image  user posted image user posted image user posted image .
Lilipop i tebi sretno user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Lilipop)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Histeroskopija
12.5.2009 20:10:13   
Lilipop
Hej cure, jel se neka cula s Lamamom, kako je prosla na op??

_____________________________

3 x IUI -0

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Histeroskopija
12.5.2009 20:10:47   
malena27 RR
lamama je dobro, nije bilo septuma, vise o njoj u cekaonici u maju... 

_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu Lilipop)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Histeroskopija
13.5.2009 11:53:27   
lamama
Drage moje evo jutros sam izašla iz bolnice, bola sam ukupno 2 dana, prvi dan priprema, a drugi operacija i oporavak.

histeroskopija nije ništa strašno, brzo prođe, ništa me poslije nije bolilo, matrernica je uredu, nema ništa nepravilno u njoj, malo me jedino omantala narkoza pa sam jučer skoro prespavala cijeli dan, još da uzmem otpusno i to je to.

Lilipop hvala ti što misliš na mene, i navijam da ti ne dođe nego da ovaj ciklus bude user posted image pa da ne moraš na histeroskopiju, a i malenoj user posted image user posted image user posted image


_____________________________

dijagnoza sekundarni sterilitet, dvije vanmaterične, jedna trudnoća-plod se nije razvijao, odstranjen jajovod, drugi prohodan
1. IVF Mb -0
2. IVF Mb -0

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Histeroskopija
13.5.2009 17:02:25   
vjestica
Lamama drago mi je da je sve prošlo dobro
i nadam se da ćeš već sljedeći ciklus ostati user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu lamama)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Histeroskopija
13.5.2009 19:37:45   
Lilipop
Lamama, dobro dosla kuci! Drago mi je sto je sve proslo super i sto nemas nikakvog septuma, sto ti je materica OK. Zelim ti da jos ovog meseca, onak "istretirana" ostanes u drugom stanju sa lakocom. Ciklusi su nam manje-vise isti pa sad cekam da se javis i obradujes nas user posted image  ili user posted image  krajem meseca.
Kod mene nazalost HSG je pokazao da je polip jos tu, al ti se ja nadam da mi je doca prosirila kanale pa da cu ja ipak ostat trudna pre histero user posted image . Tako da, nista mi dugo ne preostaje nego da cekam jos nedelju dana pa da padne testic. Pusa:-*

_____________________________

3 x IUI -0

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Histeroskopija
13.5.2009 20:17:24   
lamama
vjestce hvala ti puno, i ja tebi želim isto, brzu i lakuuser posted image


lilipop držim ti fige da ti testić ovaj ciklus pokaže user posted image , hvala još jednom na podršci, puno mi znači, naravno ovo se odnosi na sve cure koje su mislile na meneuser posted image


_____________________________

dijagnoza sekundarni sterilitet, dvije vanmaterične, jedna trudnoća-plod se nije razvijao, odstranjen jajovod, drugi prohodan
1. IVF Mb -0
2. IVF Mb -0

(odgovor članu Lilipop)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Histeroskopija
13.5.2009 22:59:55   
ena0002
Lamama drago mi je da si izasla iz bolnice i da je sve proslo i sad iza tebe i nadam se da ce ti slj ciklus biti uspjesan i da ugledas user posted image  user posted image . Iskreno malo mi je zao sto si morala sve to proci a septuma nema user posted image  Mislim svakako je bolje sto nema i sto je materica OK, ali sta ces kad je Godinjak sumnjao user posted image  Mi smo prepustene njima i moramo raditi sta nam oni kazu.

(odgovor članu lamama)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Histeroskopija
14.5.2009 8:51:28   
lamama
naravno ena mi moramo vjerovati našem doktoru, u neku ruku mi je i drago što sam uradila histeroskopiju ipak sada znam da nema septuma i da je maternica uredu, a ovako bih sumnjala je li sve dobro.

Ena je li tebi šta govorio za laparoskopiju?


_____________________________

dijagnoza sekundarni sterilitet, dvije vanmaterične, jedna trudnoća-plod se nije razvijao, odstranjen jajovod, drugi prohodan
1. IVF Mb -0
2. IVF Mb -0

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Histeroskopija
14.5.2009 23:24:22   
ena0002
IZVORNA PORUKA: lamama

Ena je li tebi šta govorio za laparoskopiju?


Jeste spomenuo mi je zadnji put kad mi je rekao da mi je izolovana mikoplazma. Zavrsila sam sa terapijom pa sad moram ponoviti nalaz na mikoplazmu. A ponovila sam i papa i tad sam mu rekla da mi je spominjao laparo i rekla sam mu da ja to ne bih mogla prije kraja augusta, kaze on nema problema kad god tebi odogovara dogovoricemo se user posted image . Nesto valjda bio raspolozen user posted image

(odgovor članu lamama)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Histeroskopija
27.5.2009 15:42:12   
Lilipop
Evo da se javim, jucer sam imala histero i otstranili mi polip velicine 1.5 cm> sve je proslo super, operacija je radjena u opcoj anesteziji ali to je neka nova, pa te istog dana prate kuci. Vec danas sam super, ustajem , radim po kuci, sutra idem na posao. Nista me ne boli, malo mi se manta po glavi ali i to procice. Dali mi antibiotike i Cyclo progynova da pijem. Za odnose mi nista nisu rekli, ali samo da zavrsi ovo malo krvaruckanje pocinjem raditi na user posted image , pa sta bude..Pusa do sve vas, moje trudilice user posted image

_____________________________

3 x IUI -0

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Histeroskopija
27.5.2009 16:17:01   
lamama
lilipop drago mi je da je sve dobro prošlo, i samo da ti poželim sreću da što prije postaneš mamauser posted image

_____________________________

dijagnoza sekundarni sterilitet, dvije vanmaterične, jedna trudnoća-plod se nije razvijao, odstranjen jajovod, drugi prohodan
1. IVF Mb -0
2. IVF Mb -0

(odgovor članu Lilipop)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Histeroskopija
27.5.2009 16:38:06   
Lilipop
hvala ti lamama, tebi isto puno srece pa da u junu oboje docekamo svoje user posted image  ili user posted image , a i oboje nece biti mnogouser posted image

_____________________________

3 x IUI -0

(odgovor članu lamama)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Histeroskopija
9.4.2010 8:35:46   
selma123
Pozdrav svima.Imam jedno pitanje,pa bih voljela ako mi neka od vas moze pomoci.Naime,malo sam citala ali mi nikako nesto nije jasno.Zanima me koja je razlika izmedju HSG i histeroskopije?Koliko god citam,to mi nekako izgleda isto, neznam... Radila sam HSG i nemam nimalo prijatno iskustvo,jer sam umirala od bolova,pa me zanima razlika izmedju HSG i histeroskopije, i dali se histeroskopija radi pod totalnom anestezijom?,jer sam HSG radila bez nje. Hvala unaprijed.

(odgovor članu Lilipop)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Histeroskopija
9.4.2010 8:40:54   
malena27 RR
selma, HSG je metoda kojom se utvrdjuje prohodnost jajovoda i ne radi se u totalnoj anesteziji dok je histeroskopija pregled materice optickim instrumentom kojim se utvrdjuje stanje u materici, tj. prisustvo mioma ili polipa koji bi mogli onemogucavati zatrudnjivanje. radi se i u lokalnoj i u opstoj anesteziji. nije toliko bolno, ja kad sam je radila u januaru, boljelo me svega pola sata maksimalno i bolovi su bili manjeg intenziteta od menstrualnih. 

_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu selma123)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Histeroskopija
9.4.2010 8:51:42   
Amelaa RR
Histeroskopija

Uvod

Histeroskopija je procedura koja ginekologu omogućava da pregleda unutrašnjost maternice. Ona se koristi u dijagnostičke i terapeutske svrhe. Kod dijagnostičke histeroskopije, procedura traje samo nekoliko minuta i nekada se može obaviti u ambulanti, dok je pacijentica budna. Kada se ova procedura koristi u svrhe tretmana određenih bolesti, ona se obavlja pod općom anestezijom, na odjelu za dnevnu kirurgiju. Histeroskop, instrument koji je vrlo sličan uskom teleskopu, uvodi se kroz grlić maternice (cerviks), u samu materničnu šupljinu. Da se maternica ne bi micala, ponekada je neophodno pričvrstiti cerviks, pri čemu se korist lokalni anestetik. Da bi se unutrašnjost maternice mogla jasno vidjeti, potrebno je razdvojiti njene stijenke, što se postiže uvođenjem ugljičnog dioksida u plinovitom ili tekućem stanju. Na kraju samog postupka, možda će biti potrebno uzeti primjerak tkiva unutarnje stijenke maternice, tzv. endometrijuma, kako bi se obavila patološka ispitivanja.

Najčešći razlozi za histeroskopiju
- u dijagnostičke svrhe
• kod ispitivanja neplodnosti
• kod ispitivanja teških ili neredovnih menstrualnih krvarenja
• kod ispitivanja krvarenja nakon menopauze
• kod ispitivanja uzastopnih pobačaja
• u svrhe pronalaženja spirale - kod tretmana:
• da bi se uklonila ili kauterizirala unutarnja ovojnica maternice
• tijekom procedure zvane ''''''''endometrijalna ablacija''''''''
• da bi se uklonili fibroidi ili polipi
• da bi se uklonila spirala koju je teško ukloniti normalnim putem
• da bi se uklonile maternične priraslice

Moguće komplikacije
Rizik je uvijek moguć kod svake operacije, ali je on u slučaju ove procedure vrlo mali. Nešto je veći za pušačice ili one žene kojima je tjelesna težina značajno veća od optimalne.
Neke od komplikacija uključuju:
• krvarenje
• perforaciju maternične stijenke
• infekciju

Oporavak
Nakon ove procedure, mogu se javiti neki od slijedećih simptoma:
• slabost
• trbušni bolovi nalik menstruacionima
• lagano krvarenje
• mučnina, vrtoglavica ili bolovi u mišićima
• bolovi u vrhovima ramena

Nakon otpuštanja iz bolnice
Bolnicu ćete napustiti najvjerojatnije isti dan. A Nakon što krvarenje prestane i počnete se osjećati bolje, možete nastaviti sa svojim uobičajenim tjelesnim i seksualnim aktivnostima. Nakon toga će se za vas organizirati pregled u ambulantnoj ginekološkoj klinici, da bi vas se sa vama porazgovaralo o rezultatima provedenih testova ili nalazima sa patologije.

izvor: www.thewomens.org.au


< Poruku je uredio Amelaa RR -- 9.4.2010 8:58:15 >


_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Histeroskopija
9.4.2010 9:21:10   
selma123
Joj hvala vam na tako brzom odgovoru,sad mi je jasnije.

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *