|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Policistični jajnici i trudnoća
1.2.2009 19:33:53   
gerberka
pozdrav..i ja imam policisticne jajnike..a nastali zbog visokogg prolaktina..sad sam na tewrpiji hormonskoj..dakle, jeste li krenule od hormonskog statusa? pusa

(odgovor članu Sahal)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Policistični jajnici i trudnoća
12.2.2009 4:20:42   
Mala_st
pozz drage moje..imam isti problem kao i vi..nedavno sam saznala da imam sindrom policističkih jajnika,i to mi je gin rekla na način kao da to nije nista lose..ja sam je pitala da mi malo pobliže objasni sindrom policistickih jajnika i oce li sve bit ok,na to je gin odg dok imam redovite menstrualne cikluse da ce sve bit ok,da se ne brinem..a meni vrag neda mira tako da sam se morala informirat malo bolje o PCOS i evo na srecu naisla sam na ovaj forum i na vas,i moram priznat da sam zabrinuta i da sumljan u to sta mi je gin rekla jer nakon ovoga svega sto sam procitala i saznala ne cini mi se da bi moglo bit sve ok bez obzira na redovite cikluse,i strah me da kasnije kad budem htjela imat user posted image ,bude komplikacija ili nedaj Bože nikakvih šansi za user posted image ,zato sta se nisan pocela na vrijeme lijecit,i što sam vjerovala ginekologici koja me se što prije htjela rješiti jer je bila prevelika gužva u čekaoniciuser posted image ..zato cure ako imate ikakav savjet ili misljenje..MOLIN VAS da mi pomognete jer sam jako zabrinuta i preplašena user posted image user posted image nemogu niti spavati...previse se zamaran s tim PCOS..LJUBIM VAS...

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Policistični jajnici i trudnoća
12.2.2009 12:41:04   
brzamala
mala -st ,ako ti je gin. rekla da ne bi trebalo biti problema onda se ne trebas zamarati,ali za svaki slucaj trazi da ti urade analizu hormona LH;FSH;progesterona i estrogena,koji se rade 3. dan ciklusa,i na osnovu toga se moze zakljuciti da imas pcos,jer je LH veci od FSH do tri puta kod pcosa.Ne znam kako je ona zaljucila da imas pcos,mozda imas samo jajnike nalik policisticnim,a to je sasvim nesto drugo.Jer ti ipak,imas redovnu menstruaciju,a to je najvaznije,jer je neredovna menga prvi znak pcosa.Zatim poremecaj hormona,gojaznost,maljavost i sl.Mogu biti svi simptomi prisutni a i ne moraju.ja do sada nisam cula da zene sa pcos imaju redovnu menstruaciju,jesam da zene koje imaju jedan jajnik policistican,ali tu se ipak ne govori o pcosu teskom kojeg karakterisu ovi simptomi

(odgovor članu Mala_st)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Policistični jajnici i trudnoća
12.2.2009 12:55:00   
meedic
Draga Mala_st, tvoja doktorica ti ne moze dati diagnozu PCOS na osnovu pregleda. To je ne moguce. Za tu dianozu je potreebno puno pretraga, pregleda i nalaza. Mozda imas policisticne jajnike iako je i ovo apsolutno pogresan naziv, ali se tako koristi. Mene je moj ginekolog ubjedio da ja imam policisticne jajnike, na njegovom UZV odnosno na slici je i pisalo PCO, te mi je rekao ako zelim da imam bebu da moram sa tim pozuriti jer kasnije necu moc ostati trudna user posted image . Ja se totalno razocarala. I onda odem kod Prof. Godinjaka, covjek me pregledao i kaze sve u najboljem redu i onda ga ja pitam da li su jajnici policisticni covjek se nasmija i kaze ni traga od toga. Sada sam radila i laparo sve OK. Zato molim te potrazi i drugo misljenje prije nego se bezveze nastavis sekirati oko toga.

(odgovor članu brzamala)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Policistični jajnici i trudnoća
13.2.2009 1:05:04   
Mala_st
drage moje puno vam hvala na pomoći..malo ste me tj. puno ste me oraspoložile..već san cila bila preplašena..gin je to ustanovila na temelju UZV,neznan ni sama kako i meni je to malo čudno,nevirujen ni njoj ni drugom gin jer ovaj prethodni mi je napravio UZV i rekao da iman cistu na jajniku odnosno tkz žuto tijelo,da ce to brzo puknit da dođem na pregled za 3mj kod ove sadasnje gin i onda mi je ona rekla da uopce ne vidi niti jednu cistu ni ista da nema nikakve ciste nego da  iman pcos...sad kome virovat neznan..najbolje otic u privatnika...a napravit cu tu analizu hormona LH;FSH; progesterona i estrogena..tnx na savjetima i jos jednom hvala cure!!!sve najbolje..PUSA

(odgovor članu meedic)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Policistični jajnici i trudnoća
20.2.2009 9:42:43   
ena0002
Imam jedno pitanje da li su policisticni i mikrocisticni jajnici isto?
Meni u nalazu pise slj: desni jajnik 32x27 mm mikrocisticne gradje, lijevi jajnik 29x22 istih uzv kao i desni. Gin (Divanovic) je to napisao ali je rekao da je sve OK, radila sam hormone i nakon toga je rekao da je sve OK iako je LH bio malo veci od FSH i fokusirao se na MM (jer ni spermiogram nije bas bio najbolji-normospermija ali dosta leukocita) i to je bilo to, uputio nas urologu user posted image . Ja sam sad bas zbunjena. Pregledala sam i prijasnje nalaze sa reovnih kontrola i jajnici su mi bili veci i uvijek je bilo vodece folikule. Ovaj put nije bilo ni vodece folikule. Da li je moguce da jajnici budu OK i da onda odjednom postanu mikrocisticni?

(odgovor članu Mala_st)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Policistični jajnici i trudnoća
20.2.2009 10:25:00   
ena0002
Zaboravila sam reci da mi ciklusi uvijek traju od 30-35 dana, ali uvijek imam user posted image  redovno. Ali mozda se desi jednom u godini da mi traje do 40 dana.

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Policistični jajnici i trudnoća
20.2.2009 10:35:23   
Gigana
IZVORNA PORUKA: ena0002

Imam jedno pitanje da li su policisticni i mikrocisticni jajnici isto?
Meni u nalazu pise slj: desni jajnik 32x27 mm mikrocisticne gradje, lijevi jajnik 29x22 istih uzv kao i desni. Gin (Divanovic) je to napisao ali je rekao da je sve OK, radila sam hormone i nakon toga je rekao da je sve OK iako je LH bio malo veci od FSH i fokusirao se na MM (jer ni spermiogram nije bas bio najbolji-normospermija ali dosta leukocita) i to je bilo to, uputio nas urologu user posted image . Ja sam sad bas zbunjena. Pregledala sam i prijasnje nalaze sa reovnih kontrola i jajnici su mi bili veci i uvijek je bilo vodece folikule. Ovaj put nije bilo ni vodece folikule. Da li je moguce da jajnici budu OK i da onda odjednom postanu mikrocisticni?


Mikrocistični i policistični su skoro jedno pa isto.  Razlika je u tome što se kod mikrocističnih jajnika folikule nalaze unutar jajnika, a kod policističnih su na površini jajnika (tako je meni Dr. Divanović objasnio, jer sam i ja imala isti problem).  Tretiraju se isto, nema razlike.


_____________________________

Vedo 2007.g. i
Esma 2012.g.

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Policistični jajnici i trudnoća
20.2.2009 10:55:36   
ena0002
Meni nije jasno zasto je on (koji vazi za strucnjaka) tako olako presao preko toga user posted image  kada sam mu ja dosla sa problemom zaceca. Ipak je trebao i na to obratiti paznju. Uh kako sam ogorcena na ove nase doktore user posted image

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Policistični jajnici i trudnoća
20.2.2009 14:15:30   
delfin
I meni su "nalik" na policistične odnosno mikrocistični, ali niko ne obraća pažnju na to, nego kažu kao usputi I moji ciklusi su "duži" 30 -33 dana, a desi se 2-3 puta u godini i 40 dana, ali ja to obično opravdavam stresom, putovanjemuser posted image
Bila sam kod više ginekologa ali mi niko nije rekao da je to veliki problem, nego malo su lijeni, ima puno sitnih folikulicauser posted image ..... Odnos lh i fsh mi je bio u redu. Vodeća folikula mi  "koliko sam ja skontala" kasno sazrijeva i nije dovoljno velika. Ali gin. mi ništa ne govore

_____________________________

16.05.2010 Napokon je stigla naša najveća sreća- mamino sunce :)
19.08.2011 stigla je i mamina princeza :)

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Policistični jajnici i trudnoća
21.2.2009 7:39:49   
Vedica
prijenos posta

IZVORNA PORUKA: meky

ej caoo,ja sam nova ovdje,,pa vas molim da mi pomognete,,imam policistican jedan jajnik,i pila sam dabroston tablete,jer nemam redovne menstruacije,imam sve simptome od dlakavosti,tu su i kozmetički problemi poput masne kože, akni, seboreje (prhuti), tamnih znakova na koži (posebno na vratu, ispod ruku, na koljenima, laktovima,imam i pretjeranu zelju za bebom,radila sam samo ultrazvuk,a doktorica mi je samo rekla da ako mislim imati dijete,da pozurim i dugo ne cekam,,i dala mi dabroston da pijem,,..Ne znam sta da radim,,mlada sam jos,,1989 sam godiste imala sam neke planove ali sad mi je sve pomijesano u glavi
Da li da ostanem trudna sad ili da nastavim dalje skolovanje, pa poslije da probam da zatrudnim, stvarno ne znam koliko dugo ovomože da ide...dijete ili škola. Ali ako mi je to jedini izlaz, zašto ne....Stvarno ne znam šta da radim Molim vas da mi pomognete





_____________________________

***************************
Quien con fe sabe esperar, ve al fin la suerte llegar!

(odgovor članu delfin)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Policistični jajnici i trudnoća
21.2.2009 7:40:32   
Vedica
IZVORNA PORUKA: meky

ej caoo,ja sam nova ovdje,,pa vas molim da mi pomognete,,imam policistican jedan jajnik,i pila sam dabroston tablete,jer nemam redovne menstruacije,imam sve simptome od dlakavosti,tu su i kozmetički problemi poput masne kože, akni, seboreje (prhuti), tamnih znakova na koži (posebno na vratu, ispod ruku, na koljenima, laktovima,imam i pretjeranu zelju za bebom,radila sam samo ultrazvuk,a doktorica mi je samo rekla da ako mislim imati dijete,da pozurim i dugo ne cekam,,i dala mi dabroston da pijem,,..Ne znam sta da radim,,mlada sam jos,,1989 sam godiste imala sam neke planove ali sad mi je sve pomijesano u glavi
Da li da ostanem trudna sad ili da nastavim dalje skolovanje, pa poslije da probam da zatrudnim, stvarno ne znam koliko dugo ovomože da ide...dijete ili škola. Ali ako mi je to jedini izlaz, zašto ne....Stvarno ne znam šta da radim Molim vas da mi pomognete



prije svega dobro nam dosla i molim te pazi kada pises da ne koristis velika slova jer je suprotno pravilima foruma.

a sad sto se tice tvog problema...ja ne znam kakva je ta dr. ali mi nije jasno kako je samo na osnovu jednog uzv vidjela da imas policisticne jajnike i jos ti rekla da ako sad ne zatrudnis neces moci kasnije (pogotovo jer si ipak jos uvijek mlada).
ja bih ti preporucila da odes kod nekog drugog dr. i ipak provjeris malo detaljnije da li imas pcos ili ne.
LP




_____________________________

***************************
Quien con fe sabe esperar, ve al fin la suerte llegar!

(odgovor članu Vedica)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Policistični jajnici i trudnoća
21.2.2009 8:13:22   
ena0002
Meky ono sto je meni poznato jeste da sam uzv nije dovoljan za utvrdjivanje PCOS, potrebno je jos uraditi i hormone.

(odgovor članu Vedica)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Policistični jajnici i trudnoća
21.2.2009 8:54:24   
emy
jer nemam redovne menstruacije,imam sve simptome od dlakavosti,tu su i kozmetički problemi poput masne kože, akni, seboreje (prhuti), tamnih znakova na koži (posebno na vratu, ispod ruku, na koljenima, laktovima

Sve sto si navela gore mogu da budu simptomi pcos, ali to je dosta sirok pojam user posted image
Jedino znam da se bez detaljnje hormonske analize ne moze dati dijagnoza pcos
I ja sam je imala na pocetku pretraga ali sada sam sigurna da nisu u pitanju pcos
Najbolje ti je da potrazis dr. dr. ili sama provjeris hormone, kao sto sam ja uradila
A pored svega jako puno zena sa pcos ima zdravu djecicu koje su user posted image bez problema
Sretno i bez brige, mlada si - sve se da izlijeciti ako imas dovoljno jaku zelju za user posted image

(odgovor članu Vedica)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Policistični jajnici i trudnoća
25.2.2009 0:35:57   
meky
drzat cu se pravila,,,,,,,,,,,,,,,,,a hvala vam puno drage moje ,,mislim da cu da idem kod dr.doktora,,hvala jos jednom i cuvajte mi se


< Poruku je uredio meky -- 25.2.2009 0:41:54 >


_____________________________

"Zasto covjek mora da voli rijetko da bi volio mnogo"

(odgovor članu Vedica)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Policistični jajnici i trudnoća
29.3.2009 22:15:46   
edijevamama
haj cao, jeli zna mozda gdje bi mogla u Sa uraditi hormone i to FSH, Lh, progesteron, pRl i to privatno i koliko kosta?

(odgovor članu meky)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Policistični jajnici i trudnoća
29.3.2009 22:48:36   
danny82
djevojke cao, ja sam nakon 9 mjeseci pokusavanja da ostanem u drugom stanju otisla na pregled,utvrdjeno je da imam policisticne jajnike,kao i zavaljenju maternicu,nakon pregleda hormona koji kod nas privatno kostaju 20 km.po hormonu,rade se tri hormona,kod mene je ustanovljeno da je sve u redu,ciklus mi je redovan na svakih 28 dana,umjereno bolan,znaci problem su bili samo policisticni jajnici,moj ljekar je odlucio da mi stimulise ovulaciju,odnosno jajnike injekcijama Gonal F,koje kostaju 80 km.komad,dobila sam dvije,partner i ja smo 06.02. bili na folikulometriji, nakon toga redovni odnosi i sada drage moje, ja sam u drugom stanjuuser posted image user posted image user posted image .Tako da znate da policisticni jajnici nisu veliki problem i da zene s istim normalno uz malo truda ostaju u drugom stanju.

(odgovor članu edijevamama)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Policistični jajnici i trudnoća
30.3.2009 15:39:24   
ana08
Hej dannny, svaka častuser posted image !
Naši dr obično kombinuje klomifen i pregnil pa me ba interesuje kod koga si ti išla. Koliko često i kada si imala odnose nakon uzimanja te injekcije. Jesi li ležala nakon odnosa zbog zavaljene materice?

(odgovor članu danny82)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Policistični jajnici i trudnoća
29.4.2009 14:15:29   
palčica
pozdrav svima... jučer sam bila kod doktora jer opet mi je izostala user posted image  2 mjeseca... rekao mi je da možda imam policistične jajnike, dao mi je terapiju sa duphastonom 3mj zbog neredovite user posted image  i rekao da će mi duphaston pomoć pri začeću, kao neka priprema za trudnoću. I dobila sam uputnicu za izvadit hormone. Svakako, potresena sam cijela jer ne znam što sve ovo znači.. user posted image strah me da neću tako lako imatiuser posted image  user posted image   pitao me imam li kakvu stresnu situaciju u životu. nemam još ali za par dana počinjem radit na novom poslu pa mislim da će poslije radi povećanog stresa i svega bit još teže napravituser posted image   Ne znam što mislit ni radit izgubljena sam cijela....user posted image

(odgovor članu ana08)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Policistični jajnici i trudnoća
29.4.2009 14:28:40   
malena27 RR
palcica zar ti nisi bila objavila da si user posted image

_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu palčica)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Policistični jajnici i trudnoća
29.4.2009 14:31:55   
Zoe
IZVORNA PORUKA: malena27

palcica zar ti nisi bila objavila da si user posted image


palcica33 jeuser posted image

_____________________________

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila.
Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede.
Naša mala slatka krofnica Farah došla mami i taji 30.04.10...a pahuljica Asli se pridružila 05.12.11.

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Policistični jajnici i trudnoća
29.4.2009 14:34:25   
Zoe
IZVORNA PORUKA: danny82

ja sam nakon 9 mjeseci pokusavanja da ostanem u drugom stanju otisla na pregled,utvrdjeno je da imam policisticne jajnike,kao i zavaljenju maternicu,nakon pregleda hormona koji kod nas privatno kostaju 20 km.po hormonu,rade se tri hormona,kod mene je ustanovljeno da je sve u redu,ciklus mi je redovan na svakih 28 dana,umjereno bolan,znaci problem su bili samo policisticni jajnici,moj ljekar je odlucio da mi stimulise ovulaciju,odnosno jajnike injekcijama Gonal F,koje kostaju 80 km.komad,dobila sam dvije,partner i ja smo 06.02. bili na folikulometriji, nakon toga redovni odnosi i sada drage moje, ja sam u drugom stanjuuser posted image user posted image user posted image .


ovo je divna vijest, čestitam vamuser posted image user posted image   

_____________________________

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila.
Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede.
Naša mala slatka krofnica Farah došla mami i taji 30.04.10...a pahuljica Asli se pridružila 05.12.11.

(odgovor članu danny82)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Policistični jajnici i trudnoća
29.4.2009 14:35:32   
malena27 RR
pise da je post objavljen 29.04. to me zbunjuje, znam da je objavljeno da je user posted image ali ne znam otkud sad pise da ima policisticne jajnike i o dabrostonu...
mozda sam ja malo prolupala user posted image user posted image user posted image , ako jesam sorry...


_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu Zoe)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Policistični jajnici i trudnoća
29.4.2009 14:59:37   
palčica
da, imaju 2 palčice, ja sam jedna, a palčica33 je trudna. Ja sam  eto naletila na probleme....

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Policistični jajnici i trudnoća
29.4.2009 15:02:43   
malena27 RR
jao izvini, nije mi palo na pamet da mogu biti dvije palcice...nadam se da ces i ti uskoro pridruziti palcici33... 

_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu palčica)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *