|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 6 [7] 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Odluka Ustavnog suda BiH u korist porodil...
16.11.2010 10:24:03   
mzmarija
Informacija,meni su u firmi rekli da nema potrebe slati pojedinačno zahtjev VM za retroaktivnu isplatu da je sindikat spremio tužbu za isplatu zakinutih poreza i plaća za vrijeme porodiljskog odsustva,sada nam se samo ostaje nadati user posted image

_____________________________

Bebać dosao 20.03.2009

(odgovor članu delfin)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: Odluka Ustavnog suda BiH u korist porodil...
19.11.2010 9:41:52   
mzmarija
Izgleda da sindikat nije uključio porodilje,pitanje za dame što su slale da li su slali svojoj firmi ili direktno Vijeću Ministara?

_____________________________

Bebać dosao 20.03.2009

(odgovor članu mzmarija)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: Odluka Ustavnog suda BiH u korist porodil...
22.11.2010 10:48:44   
Aldijanaa
Slazem se s tobom delfin. Ali ne odosi se to na sve porodilje na budzetu. Ja sam na budzetu (prosvjeta) pa ne odnosi se to na nas, samo na zaposlene u drzavnim institucijama. Ali trebamo se nadati da ce se nasi sindikati sad boriti za nas i da cemo i mi dobiti bitku.

(odgovor članu delfin)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: Odluka Ustavnog suda BiH u korist porodil...
22.11.2010 10:59:18   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: mzmarija

Izgleda da sindikat nije uključio porodilje,pitanje za dame što su slale da li su slali svojoj firmi ili direktno Vijeću Ministara?

Prvo firmi, da dobijes negativan odgovor, pa onda na sud.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu mzmarija)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: Odluka Ustavnog suda BiH u korist porodil...
22.11.2010 15:04:32   
mimh
šta je s "platama", kod nas kasne, kažu bit će uskoro ali još ništa???? kažu obrađene su i čeka se nalog od trezora. vidim ovdje su neke već dobile, ima li ih još kao ja???


< Poruku je uredio mimh -- 22.11.2010 15:08:22 >

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: Odluka Ustavnog suda BiH u korist porodil...
22.11.2010 16:25:02   
Nadja08
Ne znam da li sam dosad jedina, ali sam prosle sedmice dobila rjesenje kojim je odredjeno da mi se isplacuje puna plata za vrijeme porodiljskog odsustva, a sve imajuci u vidu odluku Vijeca ministara koja je ovdje objavljena. Cini mi se da bi sve porodilje iz drzavnih institucija trebale dobiti isto rjesenje.

(odgovor članu mimh)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: Odluka Ustavnog suda BiH u korist porodil...
22.11.2010 17:09:30   
jose
...dobila sam platu, ali rješenje nisam...

(odgovor članu Nadja08)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: Odluka Ustavnog suda BiH u korist porodil...
25.12.2010 11:39:09   
ena0002
Moze li mi neko pomoci sa ovim jer sam sa pravom na Vi user posted image . Sve sam iscitala i koliko skontah ova Odluka se odnosi na drzavne institucije. A sta je sa federalnim institucijama user posted image  I koliko skontah dobivate  neto platu + primanja od Kntona ili bruto platu ali onda bez primanja od Kntona user posted image
Meni ovo nesto treba za posao pa mi mozete poslati i na pp, znaci interesuje me sta je sa porodiljama u federalnim institucijama i kojim zakonom je to rjeseno? A kolegice koje su bile na porodiljskom u mojoj firmu do sada su dobivale pomoc od Kantona, sto je bilo nekih 400 KM, a firma, tj. odluka direktora je bila da im se jos od firme uplati samo ta razlika do osnovne plate. Znaci ako je osnovna plata bila oko 700 KM firma im je uplacivala jos samo 400

_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu jose)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: Odluka Ustavnog suda BiH u korist porodil...
25.12.2010 13:35:23   
ena0002
IZVORNA PORUKA: ena0002

A kolegice koje su bile na porodiljskom u mojoj firmu do sada su dobivale pomoc od Kantona, sto je bilo nekih 400 KM, a firma, tj. odluka direktora je bila da im se jos od firme uplati samo ta razlika do osnovne plate. Znaci ako je osnovna plata bila oko 700 KM firma im je uplacivala jos samo 400

Ne 400 vec 300 KM

_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: Odluka Ustavnog suda BiH u korist porodil...
25.12.2010 20:03:16   
RICI
Ova odluka se odnosi za zaposlenice u institucijama BiH a ne federalnim institucijama, a znaci to da porodilja uposlena u institucijama BiH Vijeću ministara, ministarstvima SIPI OSI itd ima pravo na svoju neto platu bez toplog obroka i prevoza a naknadu od kantona nema pravo primati. Do oktobra mjeseca je bila disriminacija po pitanju zaposlenica iz FbIh i R. Srpske uposlenih u institucijama BiH jer su zene iz R.S imale punu svoju platu a zaposlenice sa pebivalistem iz federacije su imale 0 na platnoj listi i imale su samo naknadu od kantona u kojem zive.

_____________________________

Samo nam je ljubav potrebna.........

Prvorodjeni mamin zivot
14.03.2002. godine
Drugorodjena mamina srecica
06.04.2011. godine

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: Odluka Ustavnog suda BiH u korist porodil...
26.12.2010 10:42:57   
ena0002
OK shvatila sam, hvala user posted image . A sta je sa uposlenicama u federalnim institucijama, odnosno u federalnim ministarstvima i direkcijama user posted image  Kojim zakonom je to regulisano? Ono sto je meni do sada poznato jeste da je ustvari dobra volja direktora hoce li firma placati i to samo razliku do osnovne plate u odnosu na ono sto kanton placa user posted image  a opet moze i da odluci da se zeni placa citava plata. Tako da neke dobivaju 300 KM, neke punu platu a neke nista, samo ono od kantona, ako sam dobro shvatila user posted image

_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu RICI)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: Odluka Ustavnog suda BiH u korist porodil...
26.12.2010 11:52:39   
RICI
vijece ministara donijelo je akt tj odluku kojom se uredjuju naknade za vrijeme porodljskog odsustva za zaposlenice Institucija BiH samo na drzavnom nivou, a za federalna ministarstva vlada federacije donosi odluku o isplatama naknada za zene iz federalnih institucija. Ja po iskustvu znam da je kod vas u federaciji bilo sarenilo oko naknada neke zene su primale cak i punu platu i naknadu od kantona ( slucaj u parlamentu F BiH), dok neke su primale dio od fime a dio od kantona., ili neke su primale samo kantonalnu naknadu. Najbolje obrati se nekoj sluzbi u Vladi F bIH i vidi jel bilo nekih izmjena po ovom pitanju. Pozdrav

_____________________________

Samo nam je ljubav potrebna.........

Prvorodjeni mamin zivot
14.03.2002. godine
Drugorodjena mamina srecica
06.04.2011. godine

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: Odluka Ustavnog suda BiH u korist porodil...
26.12.2010 12:07:46   
ena0002
Hvala puno user posted image

_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu RICI)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: Odluka Ustavnog suda BiH u korist porodil...
2.2.2011 22:19:15   
ladyblue RR
Ja sam imala ludu sreću, mene je ovaj zakon "zakačio" od početka mog porodiljskog tako da ću primati punu platu godinu dana. a baš mi je bila frka, jer mi iz FBiH nismo imale platu nego samo naknadu od Kantona. I ja razmišljala da li da se prijavim u RS(pošto žene tamo imaju cijelu godinu punu platu) i odlučim da neću. dok sam ja otvorila porodiljsko tj. porodila se, Zakon stupio na snaguuser posted image

_____________________________

Just because it's a bad idea, doesn't mean it's not going to be a good time!

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: Odluka Ustavnog suda BiH u korist porodil...
2.2.2011 23:10:01   
RICI
jesi sretnica prava, a i ja sam akobogda termin mi je u aprilu i primaću punu platu, al je žalosno što smo se pune dvije godine borile da imamo isto kao i kolegce i RS-a i da njihov fond solidarnosti nije riknuo i dalje bi situacija bila ista na žalost al je tako.

_____________________________

Samo nam je ljubav potrebna.........

Prvorodjeni mamin zivot
14.03.2002. godine
Drugorodjena mamina srecica
06.04.2011. godine

(odgovor članu ladyblue RR)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: Odluka Ustavnog suda BiH u korist porodil...
2.2.2011 23:18:50   
teacher75
zalosno je sto svi nemamo ista prava i sto mi, koje radimo u prosvjeti, i dalje moramo zivjeti od kantonalne naknade za vrijeme porodiljskog uz ionako mizerne plate prosvjetnih radnikauser posted image

< Poruku je uredio teacher75 -- 2.2.2011 23:20:09 >


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu RICI)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: Odluka Ustavnog suda BiH u korist porodil...
2.2.2011 23:58:10   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: teacher75

zalosno je sto svi nemamo ista prava i sto mi, koje radimo u prosvjeti, i dalje moramo zivjeti od kantonalne naknade za vrijeme porodiljskog uz ionako mizerne plate prosvjetnih radnikauser posted image


pa da i žene kod privatnika koje rade za mizerne plate nekada nemaju ni porodiljsko nikako jer ima hajvan nije uplaćivao staž niti ih prijavio. baš mi se srece stegne kad skontam da te od 100 Km moraju bebe odgajatuser posted image
Sve ima gore od goreg

Ja sam sa prvom 100% primala sa drugom nisam ...ja rodila u februaru oni ukinuše...al hajd nek je živa glava i zdravo se...ima para koliko je jorgan dovoljanuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: Odluka Ustavnog suda BiH u korist porodil...
3.2.2011 0:16:36   
RICI
svako svoju nafaku ima pa tako i sa bebacem nafaka se rodi drage moje hanady teacher i ostale mamice............

_____________________________

Samo nam je ljubav potrebna.........

Prvorodjeni mamin zivot
14.03.2002. godine
Drugorodjena mamina srecica
06.04.2011. godine

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: Odluka Ustavnog suda BiH u korist porodil...
3.2.2011 0:38:32   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: RICI

svako svoju nafaku ima pa tako i sa bebacem nafaka se rodi drage moje hanady teacher i ostale mamice............


tačno tako...
i rekoh ima i gore pa ne treba kukati...koliki je jorgan prostri se samo nek se zdravo.user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu RICI)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: Odluka Ustavnog suda BiH u korist porodil...
3.2.2011 9:17:09   
teacher75
IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: teacher75

zalosno je sto svi nemamo ista prava i sto mi, koje radimo u prosvjeti, i dalje moramo zivjeti od kantonalne naknade za vrijeme porodiljskog uz ionako mizerne plate prosvjetnih radnikauser posted image


pa da i žene kod privatnika koje rade za mizerne plate nekada nemaju ni porodiljsko nikako jer ima hajvan nije uplaćivao staž niti ih prijavio. baš mi se srece stegne kad skontam da te od 100 Km moraju bebe odgajatuser posted image
Sve ima gore od goreg

Ja sam sa prvom 100% primala sa drugom nisam ...ja rodila u februaru oni ukinuše...al hajd nek je živa glava i zdravo se...ima para koliko je jorgan dovoljanuser posted image

upravo sam na to i mislila kad sam rekla da je zalosno sto sve nemamo ista prava...a to za nafaku. hmmm. pouzdano znam da nekoliko mojih kolegica zele 2.dijete ali se ne mogu na to usuditi bas zbog ovoga, u kreditima su, muzevima kasne plate ili su nezaposleni i nema sanse da sve pokrijuuser posted image a onda nek politicari kukaju da nam prijeti bijela kuga. sramotnouser posted image

< Poruku je uredio teacher75 -- 3.2.2011 9:18:09 >


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: Odluka Ustavnog suda BiH u korist porodil...
3.2.2011 9:19:02   
teacher75
IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: RICI

svako svoju nafaku ima pa tako i sa bebacem nafaka se rodi drage moje hanady teacher i ostale mamice............


tačno tako...
i rekoh ima i gore pa ne treba kukati...koliki je jorgan prostri se samo nek se zdravo.user posted image

ja nisam kukala radi samo radi sebe vec radi generalne situacije koja je fuj, fujuser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: Odluka Ustavnog suda BiH u korist porodil...
4.2.2011 9:37:04   
lakota
jedno pitanje za majke koje su na porodiljskom a rade u državnim institucijama!

od mene na poslu traže da dostavim svaki mjesec doznake a ginekolog mi kaže da mi može dati samo potvrdu koja važi godinu dana!
da li vi dostavljate doznake svaki mjesec?
hvala

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: Odluka Ustavnog suda BiH u korist porodil...
4.2.2011 10:00:11   
RICI
ja cuvam trudnocu i donosim doznake svaki mjesec a i kada sam se porodila sa prvim djetetom ginekolog u Mup-ovoj ambulanti mi je svaki mjesec izdavao doznaku za porodiljsko, mjenjaj doktora

_____________________________

Samo nam je ljubav potrebna.........

Prvorodjeni mamin zivot
14.03.2002. godine
Drugorodjena mamina srecica
06.04.2011. godine

(odgovor članu lakota)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: Odluka Ustavnog suda BiH u korist porodil...
4.2.2011 21:31:39   
ladyblue RR
IZVORNA PORUKA: lakota

jedno pitanje za majke koje su na porodiljskom a rade u državnim institucijama!

od mene na poslu traže da dostavim svaki mjesec doznake a ginekolog mi kaže da mi može dati samo potvrdu koja važi godinu dana!
da li vi dostavljate doznake svaki mjesec?
hvala


ne dostavljaš doznake svaki mjesec. reci poslodavcu da je kreten. dostaviš im onu kao uputnicu što si dobila kada ti je otvoreno porodiljsko na kojoj piše "porodiljsko bolovanje otvoreno dana ..." i kopiju zdravstvene u kojoj isto to piše. Ako te budu maltretirali reci im da zovi Vijeće ministara ili Trezor i neka im objasne ako nisu znali. Nema više doznaka svaki mjesec za žene koje su na porodiljskom jer porodična medicina, koja daje doznake, nema ništa sa tvojim porodiljskim.

_____________________________

Just because it's a bad idea, doesn't mean it's not going to be a good time!

(odgovor članu lakota)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: Odluka Ustavnog suda BiH u korist porodil...
4.2.2011 21:39:29   
Super Beba
IZVORNA PORUKA: lakota

jedno pitanje za majke koje su na porodiljskom a rade u državnim institucijama!

od mene na poslu traže da dostavim svaki mjesec doznake a ginekolog mi kaže da mi može dati samo potvrdu koja važi godinu dana!
da li vi dostavljate doznake svaki mjesec?
hvala


Ja sam neki dan otvorila bolovanje i dostavila sam samo uputnicu/nalaz iz Skerliceve i kopiju zdravstvene u kojoj pise da mi je otvoreno bolovanje...I moji na poslu su rekli da je to to. Sad cekam da mi naprave rjesenje. Isla sam i do porodicne, za svaki slucaj, ako mi budu trazili te doznake, medjutim, u porodicnoj kazu da oni to ne daju, oni mogu dati doznake samo za trudnicko (jer je to fakticki i bolovanje, dok je porodiljsko ODSUSTVO).
Uglavnom, kao sto rece ladyblue, dovoljna je ta uputnica/nalaz i kopija zdravstvene. I objasni tvom racunovodstvu da je u FBiH, odnosnu u Kantonu Sarajevu tako, da ne postoje mjesecne doznake. Problem je taj sto zaposlene iz RS-a moraju dostavljati te mjesecne doznake i njima stvarno doktori to i izdaju (porodicni doktor). U KS to nije tako. Na kraju krajeva, nek se tvoji na poslu malo informisu.

Sretno i bez nerviranja oko otvaranja porodiljskog. Meni je trebalo par dana da dodjem sebi zbog ove silne administracije i birokratije :)))

(odgovor članu lakota)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 6 [7] 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 6 [7] 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *