|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Igre iz naseg djetinjstva.....
18.9.2010 16:36:46   
sporty mamaa
Ne znam postoji li slicna tema, meni pretrazivac ne izbacuje, a bas danas dok sam se igrala sa malenom sjetih se igara koje su se igrale u vrijeme dok smo mi bili mali. Imala bih zelju nauciti je takvim igrama, ali vecini sam i ja sama zaboravila kako se igraju... Svi znamo da danas djeca vecinom gledaju tv, igraju igrice na kompjuteru i play stationu, a pitam se je li itko od nas pokusao i objasnio nekolicini djece neke igre koje smo mi igrali...
Bile su vrlo zanimljive, pa sam misljenja da bi se i danasnjim klincima i klincezama mozda svidjeleuser posted image user posted image

Ja se sjecam da sam se najvise voljela igrati dvije igre, jedna se zvala "neka puca, neka pusa", gdje se u sredinu stavi lopta, a oko nje 10 - ak djecaka i djevojcica. Pored nas je bio jedan decko ili djevojcica koji bi na papir napisao nase "nickove"(recimo plavi orao, bijeli galeb itd) i onda bi taj s papirom rekao "neka puca neka puca i procitao neki nick. Nakon toga nick koji je procitan bi uzeo loptu u ruke, a ostali bi se pomicali natrag dok taj nick nebi rekao STOP! I onda je recimo taj plavio orao gadao nekoga i kad bi ga pogodio taj je morao napustiti igru. Pobjednik je onaj koji zadnj ostane kraj lopte. E sto ja objasniuser posted image

A druga je bila neki "kamenjari", recimo poredaju se plohe od kamenja jedna na drugu(odberu se dvije ekipe) i onda jedan iz prve ekipe loptom gada to kamenje. Cilj je da druga ekipa slozi to kamenje, ali uz uvjet da ne smiju biti pogodeni loptom od strane druge ekipe. Dakle druga ekipa tog koji slaze plohe gada, pobjednik je onaj koji slozi sve plohe ili ona ekpipa koja pri slaganju ploha loptom pogodi sve igrace iz protivnicke ekipe. Sorry ova je malo poteska za objasnituser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Sjecate li se vi nekih igara?????
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Igre iz naseg djetinjstva.....
18.9.2010 17:42:03   
Hannan
E Sporty mama divna temauser posted image
Ja sam se ljetos iznenadila koliko se djeca ne znaju igrati.U ulici imamo malo djece i svi su razlicitog uzrasta od 3.razreda osnovne pa do 3,5g i ukpno ih 5-6. I cijelo ljeto oni se "povlace" iz avlije u avliju i nista konkretno, i jedno popodne ja njih okupim i naumpadne mi "ide  maca oko tebe"i pocnemo se igrati ...oni cucnu u krug a jedno oko njih trci i ima nesto kamencic ili papiric, i ovi u krugu pjevaju " ide maca oko tebe pazi da te ne ogrebe, cuvaj mio rep da ne budes slijep ako budes slijep otpasce ti rep, causi causi hoce macka za usi" pred krj pjesmice taj sto trci okolo traba da nekome pod guzu neprimmijetno stavi taj kamencic i onda taj sto je nasao kamen njega ganja sve u krug opet i pobjednik je ako ga uspije uhvatiti dok onaj ne cucne na njegovo mjesto, ako cucne ovaj drugi ovo radi ponovo, a ako bude uhvacen onda on ...jako objasnjenje:)...malo je reci da je svako sljedece vece bilo "M. gdje ti je mama da se igra sa nama"

Ova druga igrica koju si navela kod nas se zvala cini mi se dzamije ili dzade, ne mogu da se sjetim...a bilo je ensto i eberecke ebertute, pa dama i kavalira, pa kockica to je nesto sa loptom pa se nacrtaju velika polja 2x2m odprilike i nogama se lopta udara , samo prva rukom i treba prvo u tvoje polje d audari pa u protivnicko, i protivnik mora u tvoje da udari pa ti kao vratis ok, ako ne onda je on pobijedio, moze vise igraca d aigra..tako nekako, pa  klihe i firiza ali meni ta nesto opasna hahaha, izmedju dvije vatre, klikera, pa lastisa-gume eee to ne pamtim kad sam vidjela djevojcice da se igraju.

_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Igre iz naseg djetinjstva.....
18.9.2010 17:50:32   
IvanaTz
Uuuuuu super tema user posted image

Moje omiljene igre su bile: kadije, cepica iliti dzamije, aberecke abertute, lastisa (joj ovo sam obozavalauser posted image user posted image ) i izmedju dvije vatre...

Eh kakva su to vremena bila...

p.s. jos sam zaboravila igru pogadjanja koja ce zgrada prva dobiti struju (ratno vrijeme restrikcija pa ono kad treba da dodje) i kojoj ce prvo eksplodirat trafo (jer svi samo cekaju i sve zivo poukljucuju)user posted image user posted image user posted image


_____________________________

9.9.2009. :-)))

(odgovor članu Hannan)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Igre iz naseg djetinjstva.....
18.9.2010 17:51:59   
sporty mamaa
Hannah, eto vidis da i danasnja djeca vole te "igre na ulici", samo im treba fino pojasniti i zainteresirati ih... Usput ne sjede kuci, nego se bave uz igru i fizickom aktivnoscu.

Joj podsjeti me na tu "ide maca oko tebe", e ta je isto dobra, samo sto se nisam mogla sjetit da se stavi nesti iza leda, ja se sve pitam kojom logikom onaj iz kruga ustane i trciuser posted image user posted image Eto sad znam, hvala tiuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
A jel se ko sjeca kako ze igra ona igra "care care govedare/gospodare" koliko je sati??? Ja neki dan tri djevojcice vidjela kako se igraju, bas sam se raznjezila nestouser posted image user posted image

(odgovor članu Hannan)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Igre iz naseg djetinjstva.....
18.9.2010 18:01:38   
Anoniman
Kućne igre: čovječe ne ljuti se, žandara i lopova, monopol, karte, žmire kod nene u kući nas 5-tero unučadi (nena ima veliku kuću a koriste samo jednu sobu i kuhinju, ostalo je naše -napravimo havariju)

Igre na ulici su mi bile draže: igra izbijača, džamije, aberečke-abertute (znalo nas je igrati oko 20-tero djece)...ma ekstra
Kako se igra kadije???zaboravila samuser posted image

< Poruku je uredio Breskva -- 18.9.2010 18:07:35 >

(odgovor članu sporty mamaa)
  Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Igre iz naseg djetinjstva.....
18.9.2010 18:06:23   
acudesa
user posted image user posted image super tema...natjera me da evociram uspomeneuser posted image
-mi smo igrali:
lastike (lastežuser posted image user posted image user posted image )-do iznemoglosti /matematike, lepe brene, rade končar/
limuna i narandze
izmedju dvije (i jedne) vatre
žmure
Janine, janine-kupusa i slanineuser posted image
žandara i lopova... i još puno drugih...za opis igara-pitajteuser posted image


_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Igre iz naseg djetinjstva.....
18.9.2010 18:07:43   
IvanaTz
IZVORNA PORUKA: sporty mamaa

A jel se ko sjeca kako ze igra ona igra "care care govedare/gospodare" koliko je sati??? Ja neki dan tri djevojcice vidjela kako se igraju, bas sam se raznjezila nestouser posted image user posted image



Naravno da se sjecam! tri konjska, sest zecijih hihihih...


_____________________________

9.9.2009. :-)))

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Igre iz naseg djetinjstva.....
18.9.2010 18:08:34   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: acudesa RR

lepe brene, user posted image


kako se igra lepe brene user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu acudesa)
  Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Igre iz naseg djetinjstva.....
18.9.2010 18:09:43   
sporty mamaa
kakva je to igra "lepa brena", jel to neki izbor, talent show???? user posted image user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio sporty mamaa -- 18.9.2010 18:10:22 >

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Igre iz naseg djetinjstva.....
18.9.2010 18:11:47   
Nunichi
IZVORNA PORUKA: Breskva

IZVORNA PORUKA: acudesa RR

lepe brene, user posted image


kako se igra lepe brene user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



aaa tebe Breskva... user posted image
Popnes se na sto ili krevet, obuces mamine stvari, dezodorans kao mikrofon i ogledas se u staklu regala cijelo vrijeme. user posted image user posted image user posted image user posted image
Tako smo A i ja koncerte pravile, doduse mi smo bile Britney Spears.user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Igre iz naseg djetinjstva.....
18.9.2010 18:14:04   
Nunichi
A ovo Brena u lastisu user posted image user posted image user posted image user posted image Tek sad procita.
Hocu ja da "upadam" na rr i provaljujem se. user posted image

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Igre iz naseg djetinjstva.....
18.9.2010 18:16:22   
acudesa
IZVORNA PORUKA: Breskva

IZVORNA PORUKA: acudesa RR

lepe brene, user posted image


kako se igra lepe brene user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


l-e-p-a (skaces) preko gume nogama, a onda napraviš ono kroz gumu (ko zvijezdu) na rukama i kazes odjednom-BRENAuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
hahahahhahahahhaahh isto se igra i rade končaruser posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Igre iz naseg djetinjstva.....
18.9.2010 18:17:30   
acudesa
IZVORNA PORUKA: Nunichi

IZVORNA PORUKA: Breskva

IZVORNA PORUKA: acudesa RR

lepe brene, user posted image


kako se igra lepe brene user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



aaa tebe Breskva... user posted image
Popnes se na sto ili krevet, obuces mamine stvari, dezodorans kao mikrofon i ogledas se u staklu regala cijelo vrijeme. user posted image user posted image user posted image user posted image
Tako smo A i ja koncerte pravile, doduse mi smo bile Britney Spears.user posted image user posted image user posted image user posted image


vi pripadate mladjoj generaciji, nama je brena bila-titouser posted image user posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Igre iz naseg djetinjstva.....
18.9.2010 18:18:58   
acudesa
znala sam ja da cete se vi na mene nakaciti...ne pitajte ma za opis igara..na mogu se sjetiti višeuser posted image user posted image user posted image
al ova lepa brena je fakat smiješna bila

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Igre iz naseg djetinjstva.....
18.9.2010 18:21:54   
sporty mamaa
Sta bi sad Brena rekla da ovo procita. Mozda " O Boze kako sam ostarila"user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Igre iz naseg djetinjstva.....
18.9.2010 18:22:53   
Anoniman
Ma Brena je ekstrauser posted image user posted image user posted image , nasmijala me pravo...

Sjetih se da smo redovno krali krede iz škole i crtali po cesti.

(odgovor članu acudesa)
  Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Igre iz naseg djetinjstva.....
18.9.2010 18:23:40   
acudesa
hahahahhahaahahh...jest, garant je clan...samo koji li joj je nick?user posted image user posted image
rubi!?user posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Igre iz naseg djetinjstva.....
18.9.2010 18:24:45   
Hannan
IZVORNA PORUKA: Breskva

Kako se igra kadije???zaboravila samuser posted image


Kadije i sudije, ide nekako na papirice se napise, kadija, dzandar, lopov i ne mogu da se sjetim cetvrtog, i onda svako izvlacije jednu ceduljicu, lopov fasuje hehe, kadija odredi koliko blagih, ili jakih po ruci , a dzandar sprovodi kaznu pa lupa kako je kadija rek´o...mi smo linijarom sibali:)



_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Igre iz naseg djetinjstva.....
18.9.2010 18:26:32   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Hannan

IZVORNA PORUKA: Breskva

Kako se igra kadije???zaboravila samuser posted image


Kadije i sudije, ide nekako na papirice se napise, kadija, dzandar, lopov i ne mogu da se sjetim cetvrtog, i onda svako izvlacije jednu ceduljicu, lopov fasuje hehe, kadija odredi koliko blagih, ili jakih po ruci , a dzandar sprovodi kaznu pa lupa kako je kadija rek´o...mi smo linijarom sibali:)



aha pa ja to smo mi zvali žandara i lopova

(odgovor članu Hannan)
  Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Igre iz naseg djetinjstva.....
18.9.2010 18:27:02   
acudesa
IZVORNA PORUKA: Hannan

IZVORNA PORUKA: Breskva

Kako se igra kadije???zaboravila samuser posted image


Kadije i sudije, ide nekako na papirice se napise, kadija, dzandar, lopov i ne mogu da se sjetim cetvrtog, i onda svako izvlacije jednu ceduljicu, lopov fasuje hehe, kadija odredi koliko blagih, ili jakih po ruci , a dzandar sprovodi kaznu pa lupa kako je kadija rek´o...mi smo linijarom sibali:)



pa to je isto ko žandara i lopovauser posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Hannan)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Igre iz naseg djetinjstva.....
18.9.2010 18:28:11   
acudesa
breskva bonauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
nemoj da se sjetim još koje igre tipa lb...(prijetim)user posted image user posted image user posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Igre iz naseg djetinjstva.....
18.9.2010 18:32:12   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: acudesa RR

breskva bonauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
nemoj da se sjetim još koje igre tipa lb...(prijetim)user posted image user posted image user posted image

koje??? Hanke Paldunuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu acudesa)
  Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Igre iz naseg djetinjstva.....
18.9.2010 18:32:42   
Hannan
Ma mene nesto asociralo na to...i sad sams e i ja sjetila da je dzandara i lopova...a prstena, ono nesto krpe ili kape sta li vec, pa se prsten stavi ispod jedne pa ga traze.


_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Igre iz naseg djetinjstva.....
18.9.2010 18:33:46   
acudesa
ne moze hanka-treba imati 4 slovauser posted image user posted image user posted image user posted image
moze mile kiticuser posted image user posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Igre iz naseg djetinjstva.....
18.9.2010 18:34:58   
sporty mamaa
Mi smo kad smo bili mastali mastali o tome kako cemo sresti lepu brenu i kupiti joj, zlatni sat, zlani lancic, zlatni televizoruser posted image user posted image user posted image Znali smo se i posvadati ko ce jo sta kupiti, moralo je biti sto bolje i naravno zlatnouser posted image user posted image  

(odgovor članu Hannan)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *