|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Roditeljska nemarnost
24.9.2010 12:49:24   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

I mi nikad nismo uzimali nista sa stola. kad gosti dodju dobijemo i mi na nas stolic sve to i gosti.
Kad smo bili u gostima, pa ako nam e nesto svidi na stolu, sapnemo mami da nam se to jede, pije i ona nam da, a ao i ne da, suti i cekajuser posted image user posted image user posted image


isto....
niti to moja djeca rade...
a ne dozvoljama ni djeci od gostiju...jer sve to dobiju u svom kafiću koji ima uredno napravim....


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Roditeljska nemarnost
24.9.2010 12:52:03   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

I mi nikad nismo uzimali nista sa stola. kad gosti dodju dobijemo i mi na nas stolic sve to i gosti.
Kad smo bili u gostima, pa ako nam e nesto svidi na stolu, sapnemo mami da nam se to jede, pije i ona nam da, a ao i ne da, suti i cekajuser posted image user posted image user posted image


isto....
niti to moja djeca rade...
a ne dozvoljama ni djeci od gostiju...jer sve to dobiju u svom kafiću koji ima uredno napravim....


Isto, majke miuser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Roditeljska nemarnost
24.9.2010 12:55:29   
mamin sin
IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

I mi nikad nismo uzimali nista sa stola. kad gosti dodju dobijemo i mi na nas stolic sve to i gosti.
Kad smo bili u gostima, pa ako nam e nesto svidi na stolu, sapnemo mami da nam se to jede, pije i ona nam da, a ao i ne da, suti i cekajuser posted image user posted image user posted image



Joj nije mi smjelo na pamet pasti da nešto uzmem ispred gostiju. user posted image user posted image  
A jednom mi otišli kod ove rodice od MM, i ona iznijela na tanjiru ispred nas one kekse, čini mi se "paris" se zovu, sa filom između dva keksa, a mala ispred nas sve jedan po jedan keks uzima, rastvori, poliže fil i vraća ostatak na tanjir. user posted image  Ja je opomenem jednom, dva puta, pojedi jedan do kraja pa drugi uzmi, ona ne reaguje apsolutno, a mama ništa. Ja fino ustanem i sklonim joj taj tanjir u kuhinju. Stvarno nekad ne kontam pojedine roditelje!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Roditeljska nemarnost
24.9.2010 12:56:48   
Hanady RR
eto marina DJ je davno rekla da smo i ja i moja mama i njena mama Hitleri mali...evo i pahuljica jeuser posted image user posted image user posted image user posted image

šalu na stranu....
ja što ne dozvoljavam svojoj djeci ne dozvoljavam ni drugoj....

Možda sam hitler....
ali nikada nisma zakinula ni svoju ni tuđu djecu pažnjom ili bilo kojom željom koja mi je suvisla za dijete određenog uzrasta.

uglavnom....
svima svajtujem da se ponašaju prema tuđoj djeci onako kako se ponašaju prema svojoj...i da im isto žele...
ako roditelj ne haviza da griješi...komunicirajte sa tom djecom...
to su male individue...i mis mo imali 2 i 5 godina...razgovor je najbolji psihološki metod. stalnim ponavaljenjm istih stavri i nepopuštanjem, kako rekosmo jednom ne je uvijek ne dobićemo bolji i trajniji efekat od batina.user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Roditeljska nemarnost
24.9.2010 13:03:37   
Anoniman
Ma meni je zao te djece sto su napast.
Niko im se ne raduje, ima ljudi pa ih bas ne vole, da ne kazem da ih mrze (to mi je bas teska rijec).I tako ce odrastati...i pretvarati se u ...nesto...sve zbog roditeljske nepaznje ili nekog ludog poimanja da je tako "bolji" roditelj, ako djetetu sve pusti...Ja imam isto jednu malenu koja je postala u siroj i uzoj famliji nepozeljno dijete, sve zbog takvog odgoja roditelja. Ta mala je sad postala mali covjek sa bas "uvrnutim" stilovima da sebe prikaze kao bolju, ljepsu, jacu...a sve zato sto je skontalo jadno dijete da nije pozeljna.
Ma dodje mi da placem...vjerujte.
I sutra ce ta djeca biti ljudi, mame...i sve ce ici u jedan zacarani krug sa degenerisanjem...
A moglo je sve biti puno ljepse samo da mamama nije bilo mrsko malo vise paznje djetetu posvetiti.

< Poruku je uredio Pahuljicaa -- 24.9.2010 13:05:46 >

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Roditeljska nemarnost
24.9.2010 13:10:36   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

I mi nikad nismo uzimali nista sa stola. kad gosti dodju dobijemo i mi na nas stolic sve to i gosti.
Kad smo bili u gostima, pa ako nam e nesto svidi na stolu, sapnemo mami da nam se to jede, pije i ona nam da, a ao i ne da, suti i cekajuser posted image user posted image user posted image



Hahahha,baš me slatko nasmija,isto je bilo i kod nas.
Dok ja već nisam tako stroga,mislim ne smeta mi ako moje ili tuiđe dijete nešto uzme sa stola,ne branim to svojoj djeci ni kod kuće,ni kad negdje odemo,to mi je uredu,ali uzmu šta hoće i idu se opet igrati,ali ovakva djeca kao ta curica što spomenu mamin sin  user posted image user posted image i to ne trpim,ne ustručavam se nimalo zagalamiti na tuđe dijete,ni kod mene ni negdje drugo,šta bih,kad ima mama kojima sve paše,samo da bi one na miru sjedile i pile kafu.

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Roditeljska nemarnost
24.9.2010 13:13:20   
dinciii
Ja stvarno sto se tice roditeljske nemarnosti nemam pardon,ne kazem da je sada moja Rejhana zlatna,al nikad nije nigdje dirala TV il slicno,jer od malena sam govorila da to ne valja kad bi nesto dirala sto fakat ne smije.Imam dva slucaja sto se meni desilo.
Prvi sa jednom poznanicom koja mi je dosla sa malom na kafu.Mala je iz cista mira pocela da udara po Tv-u.I ja govorim "Ne,ne" a njena mama ce na to samo "Ne mala to smijes samo kod kuce" user posted image user posted image user posted image Ja se izgubila.
A drugi slucaj,rodjak od mm ima 7 godina i fino dosli nam u goste,i ajd da se mali zabavi mm mu ukljuci crtani na laptop i on je gledao dok nije pocelo nesto da koci vjerovatno konekcija bila slabija.Eh on u tom trenutku se naljuti i poce bokserima da udara laptop,ja sam iste stope ustala uzela laptop i rekla nema vise gledanja,sto si gledao gledao si.A roditelji na sve to su samo rekli da to ne radi.Ja od tada malom ne dam ni playstation da igra nego ima igracke od Rejhane i to je to.JEr je zivcan i onda ne gleda sta radi.A nedavno su nam rekli da je tako monitor od njihovog kompjutera razbio i to prvo jednu stranu pa malo galamili pa onda kroz par dana i drugu stranu user posted image user posted image




_____________________________

http://neckodina.weddingannouncer.com/

Slatka Rejhana rodila se 12.12.2008


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Roditeljska nemarnost
24.9.2010 13:15:43   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: Hanady RR


uglavnom....
svima svajtujem da se ponašaju prema tuđoj djeci onako kako se ponašaju prema svojoj...i da im isto žele...



O ne....ne daj Bože da se neki od mojih poznanika pocnu ponašati prema mojoj djeci onako kako se ponašaju sa svojom...ne ne ne.

Nego, žena iz price sare.at je jedna prosjecna austrijanka.
To će reći da je njima normalno ići sa djecom vani iako su pod tem. curi im nos, neadekvatno su obućeni, etc etc.
Ne bih nazvala nemarnošću, prije drugačijim načinom života.

Moj prag tolearncije je vrlo vrlo nizak kada se radi o mojoj djeci.
Ja nikada nisam morala nekoga vratiti s vrata zato što mi je došao bolestan ili doveo bolesnu djecu, razlog je vjerovatno to što se ne družim sa takvim likovima ali i u tome što sam po H. rodjenju na svaki poziv prvo pitala: jeste li svi zdravi?!
AKo nekome curi nos, nemoj mi dolaziti.
Radi tog nosa ja neću spavati narednih deset___ dana.
Zna se šta se dešava kad je bebi začepljen nos - igranka!

Lično smatram da nema loše djece.
Ako se nadjem u društvu gdje se nalazi i dijete koje može nehotice povrijediti moju djecu ( nepažnjom, nerazumijevanjem, tranjem ili letanjem ) ja uvijek sklanjam svoju djecu i stojim pored njih da bih mogla adekvatno reagovati.
Nikada se " ne obračunavam " sama sa tuđom djecom - niti na to imam prava, niti to priliči mojim godinama.

< Poruku je uredio hanabanana -- 24.9.2010 13:29:09 >

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Roditeljska nemarnost
24.9.2010 13:19:20   
elkina_mala
WaOoooWWWuser posted image user posted image user posted image
Ja sam iznenadzena ,stvarno pa zar postoje ljudi koji su toliko bezobrazni???,
user posted image user posted image user posted image user posted image
moram napomenuti da je i moja plazma isparana od strane bratica od mm...
i takodze da svaki put kad dodzu sve mi dvd i cd povade iz komode ipobacaju na pod,i plus te keksove,covjece to moram imati uz kafu al oni to razbacaju po cjelom salonu,i plus jedan zagrziu pa ga ostave..
tako jednom su to uradili i ja nisam obracala paznju,ujutro mi dosla prijateljica na kafu i tako ja skinem poglopac od zdjelice kad ono tamo keks nacetiuser posted image  zino zemljo....
Ja jesam iznjela to za jelo,al pojedi ga brate ko djete a ne ko mamut...
a mama bi im se znala svakome narugati....

_____________________________

25.08.2010
Selina, pile moje malo

Tako ti je to, prijatelju znaj
danas ili sutra svemu dodje kraj
nema vise nade srce da je nadje
sve su moje druze, potonule ladje...
01.04+++29.04---- :(

(odgovor članu dinciii)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Roditeljska nemarnost
24.9.2010 13:28:24   
vjestica
meni zaista nije jasno zašto se opet potencira da je sarina komšinica takva zato što je austrijanka, kad znamo da i ovdje žene bolesnu djecu vode u posjetu user posted image
ne mislim da mogu nečije dijete prevaspitati, niti imam namjeru, svako nek odgaja svoje dijete kako hoće i kako smatra ispravnim, znam samo šta dozvoljavam u svojoj kući, a šta ne


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu elkina_mala)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Roditeljska nemarnost
24.9.2010 13:29:02   
anidla
IZVORNA PORUKA: hanabanana

IZVORNA PORUKA: Hanady RR


uglavnom....
svima svajtujem da se ponašaju prema tuđoj djeci onako kako se ponašaju prema svojoj...i da im isto žele...



O ne....ne daj Bože da se neki od mojih poznanika poćnu ponašati prema mojoj djeci onako kako se ponašaju sa svojom...ne ne ne.

Nego, žena iz priće sare.at je jedna prosjećna austrijanka.
To će reći da je njima normalno ići sa djecom vani iako su pod tem. curi im nos, neadekvatno su obućeni, etc etc.
Ne bih nazvala nemarnošću, prije drugačijim načinom života.

Moj prag tolearncije je vrlo vrlo nizak kada se radi o mojoj djeci.
Ja nikada nisam morala nekoga vratiti s vrata zato što mi je došao bolestan ili doveo bolesnu djecu, razlog je vjerovatno to što se ne družim sa takvim likovima ali i u tome što sam po H. rodjenju na svaki poziv prvo pitala: jeste li svi zdravi?!
AKo nekome curi nos, nemoj mi dolaziti.
Radi tog nosa ja neću spavati narednih deset_ dana.
Zna se šta se dešava kad je bebi začepljen nos - igranka!

Lično smatram da nema loše djece.
Ako se nadjem u društvu gdje se nalazi i dijete koje može nehotice povrijediti moju djecu ( nepažnjom, nerazumijevanjem, tranjem ili letanjem ) ja uvijek sklanjam svoju djecu i stojim pored njih da bih mogla adekvatno reagovati.
Nikada se " ne obračunavam " sama sa tuđom djecom - niti na to imam prava, niti to priliči mojim godinama.


user posted image user posted image user posted image user posted image

slazem se, s tim da sam misljenja da se takva osoba treba roditi da bi tako direktno rekla nekom da ne dolazi...

ja kad sam se porodila bila je akutelna svinjska gripa, umirala sam od straha kad mi neko dodje kuci, sjecam se da sam 100 maski stavila u hodnik ne bi li se gosti sami sjetili uzeti jer je meni bilo malo nezgodo reci....sta cu...


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Roditeljska nemarnost
24.9.2010 13:37:43   
dzeni_nl
mm je taj koji opominje djecu sta se smije, a sta nesmije dirati kada nam dodju u goste, a ja sutim.

sutim iz razloga sto sam jednom dozivjela situaciju u kojoj se nisam ugodno osjecala.

bili su nam u gostima brat od mm, zene i djeca. roditelji su bili na balkonu, a ja sam spremala veceru, naravno niko nije pazio sta djeca rade. u jednom trenutku ulazi malena u kuhinju i nosi naocale od svoje mame, ja zovnem mamu i kazem joj pazi uzela ti je naocale. ona se izgalamila na nju sto je to uradila i usla u sobu da vrati naocale u torbu i tamo je vidjela da je malena istresla sve stvari iz torbe na krevet, jos se vise naljutila i istukla je da su joj sve masnice ostale po nogama. usla je u dnevni boravak i svom muzu rekla jel vidis sta sam uradila, spakovala se i otisla kuci, sto znaci da sam ja kriva sto sam je upozorila da joj malena neslomi ili nerazbije naocale.


_____________________________

Ima nade za bolje sutra...
04.09.2010 rodila se Marisa mamina radost najveca.

(odgovor članu elkina_mala)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Roditeljska nemarnost
24.9.2010 13:39:57   
hanabanana
Nisi ti kriva što je ona budala.
Pusti to. user posted image

(odgovor članu dzeni_nl)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Roditeljska nemarnost
24.9.2010 13:45:38   
frenkoza
IZVORNA PORUKA: anidla



ja kad sam se porodila bila je akutelna svinjska gripa, umirala sam od straha kad mi neko dodje kuci, sjecam se da sam 100 maski stavila u hodnik ne bi li se gosti sami sjetili uzeti jer je meni bilo malo nezgodo reci....sta cu...



isto sam i ja.... tj. MM je kupio tih maski milion, najvise radi sebe jer radi u frizerskom salonu, brico je, i nije bilo sanse da nekog osisa bez maske ili da kuci uzme bebu bez maske... to je on sam veo, ja sam ga svakako podrzala...

moj abdulah se popenje uz komodu i dira televizor.... u pocetku sam ja govorila NE NE... i on je kao oklijevao bil se peo ili ne bi... kroz par dana se uopce nije obazirao na moja upozorenja tako da ja svaki put kad vidim da to radi moram doci, NE NE... objasnjavati... odmaci ga od tv-a... pitaam se da li ce ikada shvatiti da se to ne smije raditi...user posted image user posted image user posted image jer najgore mi je kad odem u wc, kad nesto mjesim, pa mi ruke od tjesta... ili kad sudje perem... isl.
isto to radim i kad smo u gostima, ako vidim da ce napraviti nesto sto ne treba NE; NE:... ako ne fercera, ustanem fino sklonim ga, dam mu neku drugu zanimaciju... i tako ako treba i 100 puta... ali to mi nije problem, jer kad sam kod nekoga uglavnom se sjedi, pije kafa, nista se ne radi vazno....
isto to radim i kad tudja djeca dodju kod mene... ne pada mi na pamet dopustiti da necije djete, niti moje, skrha televizor, jer eto necu da se doticna mama naljuti.... ja fino ustanem, ako ona ne reaguje, i kazem NE NE... nemoj to sine dirati isl. i sklonim dijete.... evo ti ovo... isl...
mada nista nije vaznije od odgoja djeteta, ali ipak obaveze su obaveze

< Poruku je uredio frenkoza -- 24.9.2010 13:47:27 >


_____________________________

"Postoji trenutak u zivotu zene u kome je svaka suza zlatna,trenutak kad sunce obasja dusu i nestane mraka.Trenutak kada znamo da mozemo,da smo istovremeno i nezne i jake,kad ugledamo dva oka najmilija,Trenutak kada postanemo majke"
10.11.2009.
30.0

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Roditeljska nemarnost
24.9.2010 13:48:06   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: frenkoza


moj abdulah se popenje uz komodu i dira televizor.... u pocetku sam ja govorila NE NE... i on je kao oklijevao bil se peo ili ne bi... kroz par dana se uopce nije obazirao na moja upozorenja tako da ja svaki put kad vidim da to radi moram doci, NE NE... objasnjavati... odmaci ga od tv-a... pitaam se da li ce ikada shvatiti da se to ne smije raditi...user posted image user posted image user posted image jer najgore mi je kad odem u wc, kad nesto mjesim, pa mi ruke od tjesta... ili kad sudje perem... isl.


Frankoza znaš li ti double mum?
Ako znaš ona će ti reći da ne pretjerujem kad ti ovo kažem:
Što prije nauči sina da to ne radi.
Mojoj drugarici je u smjeni umro dječak na kojeg je pao televizor.
Desilo se to prije par mjeseci.

(odgovor članu frenkoza)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Roditeljska nemarnost
24.9.2010 13:51:08   
anidla
IZVORNA PORUKA: hanabanana

IZVORNA PORUKA: frenkoza


moj abdulah se popenje uz komodu i dira televizor.... u pocetku sam ja govorila NE NE... i on je kao oklijevao bil se peo ili ne bi... kroz par dana se uopce nije obazirao na moja upozorenja tako da ja svaki put kad vidim da to radi moram doci, NE NE... objasnjavati... odmaci ga od tv-a... pitaam se da li ce ikada shvatiti da se to ne smije raditi...user posted image user posted image user posted image jer najgore mi je kad odem u wc, kad nesto mjesim, pa mi ruke od tjesta... ili kad sudje perem... isl.


Frankoza znaš li ti double mum?
Ako znaš ona će ti reći da ne pretjerujem kad ti ovo kažem:
Što prije nauči sina da to ne radi.
Mojoj drugarici je u smjeni umro dječak na kojeg je pao televizor.
Desilo se to prije par mjeseci.


strasno! user posted image


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Roditeljska nemarnost
24.9.2010 13:52:56   
hanabanana
Prestrašno je.
Naročito što ja ni sada, sve kad bi htjela, ne bih mogla podignuti naš tv - toliko je težak. Ali djeca su djeca, ko zna kako ga je on prevalio na sebe.
I zato moja djeca više ne smiju blizu TV, nikada nisu ni smjela do duše.

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Roditeljska nemarnost
24.9.2010 13:53:54   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: frenkoza

IZVORNA PORUKA: anidla



ja kad sam se porodila bila je akutelna svinjska gripa, umirala sam od straha kad mi neko dodje kuci, sjecam se da sam 100 maski stavila u hodnik ne bi li se gosti sami sjetili uzeti jer je meni bilo malo nezgodo reci....sta cu...



isto sam i ja.... tj. MM je kupio tih maski milion, najvise radi sebe jer radi u frizerskom salonu, brico je, i nije bilo sanse da nekog osisa bez maske ili da kuci uzme bebu bez maske... to je on sam veo, ja sam ga svakako podrzala...

moj abdulah se popenje uz komodu i dira televizor.... u pocetku sam ja govorila NE NE... i on je kao oklijevao bil se peo ili ne bi... kroz par dana se uopce nije obazirao na moja upozorenja tako da ja svaki put kad vidim da to radi moram doci, NE NE... objasnjavati... odmaci ga od tv-a... pitaam se da li ce ikada shvatiti da se to ne smije raditi...user posted image user posted image user posted image jer najgore mi je kad odem u wc, kad nesto mjesim, pa mi ruke od tjesta... ili kad sudje perem... isl.
isto to radim i kad smo u gostima, ako vidim da ce napraviti nesto sto ne treba NE; NE:... ako ne fercera, ustanem fino sklonim ga, dam mu neku drugu zanimaciju... i tako ako treba i 100 puta... ali to mi nije problem, jer kad sam kod nekoga uglavnom se sjedi, pije kafa, nista se ne radi vazno....
isto to radim i kad tudja djeca dodju kod mene... ne pada mi na pamet dopustiti da necije djete, niti moje, skrha televizor, jer eto necu da se doticna mama naljuti.... ja fino ustanem, ako ona ne reaguje, i kazem NE NE... nemoj to sine dirati isl. i sklonim dijete.... evo ti ovo... isl...
mada nista nije vaznije od odgoja djeteta, ali ipak obaveze su obaveze

Hoce, samo budi uporna. svaki put kad krene, i ti kreni s NE nE i lijepo ga odmakni. Dosadice mu.

(odgovor članu frenkoza)
  Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Roditeljska nemarnost
24.9.2010 13:54:30   
frenkoza
draga hanabanana... ne moras mi pricati koliko je opasno da ne daj Boze televizor padne na njega... zlo mi je kad samo i pomislim na to...

vjeruj mi od kad je to poceo raditi ( i ne samo to nego i dirati uticnice, vuci kablove, dirati sporet isl.) ja uporno i uporno govorim NE NE i objasnjavam mu i pricam i ne popustam... i svaki svaki put ga odmaknem i dam mu nesto drugo.... nekad se naljutim, pa ga naruzim, malo zagalamim... nisam teski protivnik batina, ali mislim da je on premali da bi shvatio batine... njemu je tek 10 mjeseci....
ja se nadam da ce upaliti ovo sto hanady i pahuljica pricaju.... da ce to NE NE jednog dana uroditi plodom....



_____________________________

"Postoji trenutak u zivotu zene u kome je svaka suza zlatna,trenutak kad sunce obasja dusu i nestane mraka.Trenutak kada znamo da mozemo,da smo istovremeno i nezne i jake,kad ugledamo dva oka najmilija,Trenutak kada postanemo majke"
10.11.2009.
30.0

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Roditeljska nemarnost
24.9.2010 13:56:56   
hanabanana
Hoće, samo treba biti dosljedan.
Ja sam znala toliko puta reći NE da sam onda znala sama bježati od utičnice. user posted image

(odgovor članu frenkoza)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Roditeljska nemarnost
24.9.2010 14:00:52   
frenkoza
ali bez obzira na to ja sam ipak uklonila komad heklanja koji stoji ispod tv-a... jer komoda je ipak sad za sad njemu previsoka, da on srusi televizor... ali je taman da dohvati heklanje i da povuce na sebe i tv i sve...  jer moj trenutak nepaznje njegov trenutak za belaj...
no to nije razlog da i dalje ne govorim NE NE i da istrajem u tome da se to ne smije....




_____________________________

"Postoji trenutak u zivotu zene u kome je svaka suza zlatna,trenutak kad sunce obasja dusu i nestane mraka.Trenutak kada znamo da mozemo,da smo istovremeno i nezne i jake,kad ugledamo dva oka najmilija,Trenutak kada postanemo majke"
10.11.2009.
30.0

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Roditeljska nemarnost
24.9.2010 14:04:00   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

IZVORNA PORUKA: reallove

hanady upravu si ali taj punjac moj svekar obavezno ostavi dole,niko ga ne dira jer mu treba,ja ga od Emin skolnem jer on ide na struju da ga ukljuci ali taj mali je poseban slucaj,on ce ga iskopati i izroviti da je neznam gdje,majke mi po prvi put vidim takvo dijeteuser posted image user posted image

nemoj me pogrešno shavtiti molim te....

ja sam imala priliku da slušam svoju stariju zaovu...kako kada mi dijete porhoda moart ću posklanjati cvijeće... svoje ukrasne sitnice iz staklene komode, CD-ove sa muzikom i filmovima koji stoje kraj TV-a...

danima je to govirla jer ona je do svoje dvoje dijece sve to sklonila....

ja nisma...i dan dana sve stoji na mjestu na kojem je i bilo kada je ona pričala...
niti jednu saksiju sa cvijećem nisma sklonila...
moje staklene sitnice sve su na broju i na istom mjestu...
zanimljivo ni njena djeca to ne diraju kod mene...niti smiju niti im pada na pamet....

ja mrzim djecu koja dođu u tuđu kuću i prebiraju po stavrima oko TV-a ili ladicama...i to sam doživjela....

jednom mi je kolegicina curica mrtva hladna otvorila sama frižider i došla mami da ispriča šta ja sve imama u njemu....
tada sam joj rekla...
kada dođem kod tebe...otvorit ću tvoj frižider i sve pojesti što je tvoje kinder čikolade, jogurte i pudinge...šta misliš jeli to OK? rekla je da nije...
a moja kolegica nije se ni zacrvenila....
naredni put sam sa varat rekla Elam ja sam frižider zaključala pa nemoj bezveze da ga otvaraš...tek tada moja kolegica je rekla neće ona više...
odvela je kući poršli put i istukla...
zar nije bilo bolje da smo odmha zajedno razgovarale o dječijoj pogrešci nego da je ona coolirala a onda je namlatila ko buvaru....




Isto su mi mnogi govorili , ali moja Dz nikad ne dira hvala Bogu nista, ni kod mene a naravno ni kad gdje odemo.. A isto misljenje djelim sa Hanady, cist racun duga ljubav, taman da je ne znam ko, i ja bih rekla sve sto me muci. Mi dok nismo imali djece sve smo drugoj pustili ko god dodze, s tim da su mi djeca pocela se igrati usisivacem, nitendom, i dr.stvarima koje nisu prikladne za njih, pa cak ormare otvarati,a za frizider da ne pricam. Sve to dok mi nije puko film, hebat sve vise, u svojoj kuci sam a privatnosti nemam ni 1%. Mnogi od njih  vise ne dolaze, al takvi mi i ne trebaju, znaci dok je se vrsilo i rastjerivalo bilo je ok, cim nema vise , nema ni njih, ma super.Kuca mi cvjeta odkad mi takvi ne dolaze!!user posted image user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Roditeljska nemarnost
24.9.2010 14:08:09   
sara.at
Moja Mama bi i dan danas znala reci da Sam ludjak sto se tice cistoce i pedantnosti,da mora sve biti na svom mjestu,kad mi dodju tudja djeca postoji Prag tolerancije Al StO je previse previse je. Curica od moje kolegice stvarno drago djete i nije ona kriva tu krivicu svaljivam na kolegicu. Mala je vikend provela kod mene i Igrala se i skakala Po vani Sa mm kosila travu ja Sam trave imala i u spavacoj na drugom spratu kad God sam ustala od Stola Sa terase ona je zamnom u obuci u kucu uletjela mm za njom Vice ne Melisa izuj se amo Ni text,kud God Sam krenula ona zamnom,Ni u wc nisam mogla otici ako zatvorim vrata ona ceka ispred,mog mm stvarno mala voli i on nju i igracke i Papuce joj kupio da ima kad ovdje dodje al njeno neodgojenost me izludi ako crtani nevalja rukama Po tv,otvara moj lap,uzima mobitel,u autu ona govori kako ce se voziti,uzima za mjenjac,silazi Sa sica,ma ludnica da Sam rekla izvini Al nemoj mi je vise samu dovoditi. Kad je mati tu ona nju naruzi i mirna je Al jel ova zamakla djete Nemozes zakraj uzeti.

Nisu sve austrijanke takve,ja kod kuce u BiH Imam primjer moje strine koji traje vec 13god to djete je kod Nas Jelo,pilo,Pa human i spavalo, Lunja Po mahali od kuce do kuce od jutra do mraka,mati kaze "neka mi djete Bude na zraku" sad je srednjoskolac,nezna se pozdraviti,psuje kao kocijas nekultura da se zaprepastis, da mu je moj brat rekao jednom u gradu "nemoj mi prilaziti kad Sam Sa drustvom sramotis me" a isto su godisteuser posted image
Neznam Drage zene,ja znam nije Ga lako roditi a nije Ni odgojiti Al pobogu ako neces to djete usmjeriti na pravi put nemoj Ga Ni radjati hebo Ga Zivit da ti se dunjajluk Ibreti.
Nas Mama nije nikad udarila niti rahmetli tata Al Mama dok Nas pogleda ja znam sta ona misli i gdje Sam pogrijesila i dann danas je tako.

P.s keksi na stolu su bili tabu user posted image


_____________________________

Malena dusa 01.10.2009 melek i andjeo
Arian 23.08.2010g u 23:11h mamino i tatino veliko srce
Armin 22.07.2012 u 15:47 Nase maleno zlato

(odgovor članu frenkoza)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Roditeljska nemarnost
24.9.2010 14:10:23   
frenkoza
moj bebi je lud za usisivacima.... i ja njemu dam usisivac on se igraaa s njim... uziva.... meni to nije toliko strasno... nije opasan za njega, a tesko da ga moze unistiti i ostetiti.... a i ako se to desi steta nije velika....

jednom prije mi je dolazila jedna poznanica i isto joj se djecak volio igrati usisivacem.... i on se uznemirio i tamo vamo... i ona meni kaze ma ja kod kuce njemu dam usisivac on se ziv izigra.... pa reko sto ne kazes zeno draga imam i ja usisivac i dadnem mu... djete se sahat igralo mozak mi se odmorio, a fino smo i popricale....


_____________________________

"Postoji trenutak u zivotu zene u kome je svaka suza zlatna,trenutak kad sunce obasja dusu i nestane mraka.Trenutak kada znamo da mozemo,da smo istovremeno i nezne i jake,kad ugledamo dva oka najmilija,Trenutak kada postanemo majke"
10.11.2009.
30.0

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Roditeljska nemarnost
24.9.2010 14:19:42   
reallove
eh drage moje,mali je i jutros bio ovdje,igrao se normalno(nije valjda upalilo sto sam galamilauser posted image )eh danas je Emin njega sredio,ujeo ga nekoliko puta,to mu je vratio za juceruser posted image user posted image ..naravno da ni ja njemu ne dopustam da ga dira i tuce,znam da je mali ali eto...njegova mama nije bila sa njim,ali sam ja svekru i svekrvi sve fino ispricala,svekar je ostao bez rijeci...ja necu da pravim rat,da se svadjam sa njegovom mamom itd. sta mi drugo ostaje nego da cuvam svoje dijete sto bolje kada je on tu..a sto se tice hodanja po kuci gdje treba i ne treba on je i tu katastrofa,ide zamnom kada hocu da hranim Emin,kada ga presvlacim itd...i jutros je krenuo pa sam ga otjerala...

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *