|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kada kupiti prve cipelice i kakve
22.6.2008 9:02:53   
Nedzmy
iako moj Affan ima samo deset_ mjeseci, već je počeo da hoda. još uvijek ne može sasvim samostalno, ali sada ne želi ni da sjedi,tako da se ja nalazim u dilemi: gdje i kake cipelice da mu kupimo. Mnogi kažu da trebaju biti za broj dva veće, ali onda on ima olakšanu mogućnost da ih skine, jer ima još jedan prodlrm on ne želi da ima išta na sojim nogicamauser posted image  tako da muku mučim. Nedano je na poklon dobio preslatke sandalice, ali kad ih obuče počinje plač

< Poruku je uredio Hanady RR -- 12.5.2010 21:13:19 >


_____________________________

Affan 19.08.2008
Revisions: 1 | Neposredna veza do poruke: 1
   RE: kada kupiti prve cipelice i kakve
22.6.2008 11:01:18   
leka
i ja imam isti problem u dilemi sam koje cipelice kupiti. Čula sam da prve cipelice moraju biti vrlo kvalitetne al da je bolje što duže ne kristiti ih da beba hoda bosa po različitim površinama, al ne znam do kad je to "duže". U cicibanovoj radnji u novom Robotu je sniženje dječije obuće ali ono što sam gledala brojeve 18 i 19 su mi nekako grube i duboke kao neka varijanta zimske obuće  i stvarno ne znam kako izabrati prave

(odgovor članu Nedzmy)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: kada kupiti prve cipelice i kakve
23.6.2008 19:27:23   
Suncica*
Najbolje je da dete prohoda boso.
Kada idete da kupujete cipele, trazite one za prohodavanje, tacnije prve bebine cipele.
Ima jako mnogo proizvodjaca, ali ja bi preporucila Polino obucu.
Jako su dobre, kozne, anatomski djon..


(odgovor članu leka)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: kada kupiti prve cipelice i kakve
24.6.2008 18:41:18   
lamka
kod kupovine prvih bebinih cipelica treba voditi racuna da imaju anatomski uložak a meni su dobre ciciban i ja ih uzimam lamiji a dosta mladih mama koje poznajem su zadovoljne i djecijom obučom prima koje imas kupiti u planici a i frodo je meni dobar ali mi cicibanke imaju najbolji anatomski uložak jer ja imam problema sa ravnim stopalima tako da o tome bas vodim računa

_____________________________

Lamija duša duše moje
21.08.2006

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: kada kupiti prve cipelice i kakve
24.6.2008 19:00:34   
laracroft
Hmmm prve cipelice se kupuju kada je beba u fazi prohodavanja.Najbolje cipelice su mi Naturino i Ciciban.

_____________________________

Adian 01.02.2007

(odgovor članu lamka)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: kada kupiti prve cipelice i kakve
24.6.2008 23:05:12   
nikka
Ciciban kod nas od prvog koraka,poslije smo probali i bambi isto su dobre cipelice samo što nemaju ni jedni ni drugi lijepih modela patika,ali to nije niti bitno kada dijete prohodava,udobnost i sigurnost nogice je najbitnija od prvog koraka. 

(odgovor članu laracroft)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: kada kupiti prve cipelice i kakve
25.6.2008 12:31:15   
travnicanka
Ja licno mislim da marka cipela i ne igra neku ulogu.
Pri kupnji cipela obavezno gledam da su mekane i lagane,i jako cesto nadjem takve cipelice u nekim skroz lijevim trgovinama.
Kod prvih cipelica treba gledati da su iznad gleznja,to je jako vazno kod malih beba.Pored same stabilnosti veliku sigurnost daje da kad beba padne ili iskrene nogicu ima nesto sto je drzi sa strane.Male bebice nemaju pravih kostiju sve je to hrskavica i jako lako gleznjic iskoci.

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: kada kupiti prve cipelice i kakve
26.6.2008 23:08:57   
suncan_dan
Cipelice rebaju bebi da pasu, nit broj veci nit manji, jer bi deformirale nogicu.

duzina noge (cm)           Broj cipela
9,7                                  16
10,3                                17
11,0                                18
11,6                                19
12,3                                20
13,0                                21
13,6                                22
14,3                                23

15,0                                24
15,6                                25


(odgovor članu travnicanka)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: kada kupiti prve cipelice i kakve
26.6.2008 23:16:48   
suncan_dan
a ja treba se i na sirinu noge mislit, ako ima negdije trgovina cipela koje mijere, to bi naravno super bilo, ako ne mozes mu precrtat nogicu i probavat u cipelice i kao sto je travnicanka rekla vazno je da su iznad gleznja, za stabilnost i sigurnost.

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: kada kupiti prve cipelice i kakve
30.6.2008 10:31:20   
Azure
Prve cipelice smo kupili kad je prohodaa macica. Kupili smo cicibanove i odlicno su joj pasale.  Kako si pedijatri preporucuju da budu kvalitetne i da se niposto ne koriste tudje cipelice. Inace nam u svim prodavnicama kazu da bebina cipelica mora biti veca toliko da moze stati mamin palac iznad bebinog palca na nozi poprjecno. Razlog, kad beba koraca nonica se fino ispruzi i prstici takodjer i onda cipelica bude taman.
Neki dan smo joj kupili prvi put cikove sandalice i prezadovoljna sam. Kao da ih nema na nonici. Inace koristili smo i cipelice drugih proizvodjaca. Bitno je da su lagane, savitljive a da je stabilan dio oko pete, do gleznja. Obavezno do budu do gleznja. Najbolje je da bude od prirodnog materijala i sa finim uloskom koji je prilagodjen djecijoj nonici. Djecijih cipelica ima i u Planici i Alpini. Cini mi se da ni Frodo cipelice nisu lose, ali nismo ih isprobali.

Neka budu sretni i udobni prvi koraci user posted image


_____________________________

Nasa princeza je rodjena 3.9.2006, a mladja princeza i princ rodili su se 29.12.2009.

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: kada kupiti prve cipelice i kakve
30.6.2008 15:29:32   
Nadi
Mi smo kupili prve cipelice za Kiki : ciciban. Imaju ortopedski ulozak.

(odgovor članu Azure)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: kada kupiti prve cipelice i kakve
30.6.2008 15:30:44   
Nadi
Kipili smo ih u radnji kod Bosnjackog instituta a preko puta Terranove

< Poruku je uredio Nadi -- 30.6.2008 15:32:09 >

(odgovor članu Azure)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: kada kupiti prve cipelice i kakve
30.6.2008 22:34:48   
laracroft
Nadi pretpostavljam da mislis na anatomski ulozak.

_____________________________

Adian 01.02.2007

(odgovor članu Nadi)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: kada kupiti prve cipelice i kakve
25.8.2008 8:54:25   
ebru
Evo ja bi samo da podignem ovu temu!
U nedoumici sam da li kupiti vec prve cipelice ili vec neke pokucnice,jer ova moja puzalica se aktivno dize u kreveticu i stoji!user posted image Sta vi mislite?Ili sacekat da pocne hodat?

_____________________________

MONIKA 11.12.2007
Jeder Mensch begegnet einmal dem Menschen seines lebens,aber nur wenige erkennen ihn rechzeitg!
http://www.youtube.com/watch?v=P6WlXmHrnyU

(odgovor članu laracroft)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: kada kupiti prve cipelice i kakve
25.8.2008 9:07:18   
ElmaB
Ja sam isto prvo kupila papucice, pa tek onda prve cipelice, jer se prvo u krevetcu pocela dizati i pomalo se pridrzavati za namjestaj kada je van krevetca. Uzela sam anatomske pokucnice Ciciban, a za prvi rodjendan smo joj kupili prve cipelice, mada je bila lijena, pa je zvanicno prohodala tek sa 15 mjeseci!



_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu ebru)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: kada kupiti prve cipelice i kakve
25.8.2008 9:26:17   
ebru
Pa i ja cu najvjerovatnije kupit pokucnice one duboke!user posted image
A i ja sam cula da obuca treba da bude malo veca kao sto je neko spomenuo jedan palac mamin da moze stat(znate na sta mislim)ili...

_____________________________

MONIKA 11.12.2007
Jeder Mensch begegnet einmal dem Menschen seines lebens,aber nur wenige erkennen ihn rechzeitg!
http://www.youtube.com/watch?v=P6WlXmHrnyU

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: kada kupiti prve cipelice i kakve
25.8.2008 9:27:57   
ElmaB
Ja sam isto tako radila. Ako jedan moj prste stane ododzada, onda je velicina u redu! To mi je rekla i dr, ali i prodavacice u djecijim prodavnicama!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu ebru)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: kada kupiti prve cipelice i kakve
30.8.2008 13:33:27   
bebacha
gdje se mogu naci te pokucnice za prohodavanje i kako se krecu cijene obuce za djecu

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: kada kupiti prve cipelice i kakve
30.8.2008 14:17:41   
mamina cura
E da si u Sarajevu odvela bih te na pijacu. Ja sam za Timura koristila one sa pijace. To su obicne carape na koje je sa donje strane dodat skaj i on je malo dublji. Ekstra stvar, em jeftina em se ne klize. A vole ih i cuclatiuser posted image . Moj Timur jos uvijek ima njih umjesto papa, jer je najvaznije za djecu da hodaju bosa zbog formiranja tabana a to ove papice omogucavajuuser posted image

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: kada kupiti prve cipelice i kakve
30.8.2008 15:32:50   
bebacha
ja mislim da imam jedne takve.koliko kostaju te u Sarajevu i na kojoj pijaci imaju

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: kada kupiti prve cipelice i kakve
30.8.2008 16:12:42   
mamina cura
Bile su 5KM a mislim da su sada vise. Bilo ih je na Siranu, na otoci, na Ilidzi.

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: kada kupiti prve cipelice i kakve
30.8.2008 17:09:00   
bebacha
e mamina cura stavi ti mene na mukeuser posted image   sad vqalja smisljat kako da dodem do tih papica.posto idu hladnije dani a podovi nam nisu nimalo topli(zivimo na prvom spratu) to mi dode kao najbolje rjesenje jer ce u toku zime moja mrvica poceti dizat se i prohodat pa da joj nebude hladno po nogicima

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: kada kupiti prve cipelice i kakve
30.8.2008 17:10:04   
mamina cura
Posalji mi adresu na pp i stizu papice postomuser posted image

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: kada kupiti prve cipelice i kakve
14.9.2008 15:52:40   
dunja
Ja nekako u Ciciban imam najvise povjerenja valjda zato sto znam za njega od kad znam i za sebe.. Uglavnom, kod njih imas crvenu oznaku na djonu kod cipelica za prohodavanje ( sto neke prodavacice ne znaju). A u Sarajevu ih je najpametnije kupiti u Peku na Alipasinu jer kod njih dodju one kojih je ostalo jos par, dva pa su na snizenju. Tako dobijes kvalitetne cipelice za 40-50KM

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: kada kupiti prve cipelice i kakve
12.2.2009 1:14:09   
Ilhana RR

IZVORNA PORUKA: dunja

Ja nekako u Ciciban imam najvise povjerenja valjda zato sto znam za njega od kad znam i za sebe.. Uglavnom, kod njih imas crvenu oznaku na djonu kod cipelica za prohodavanje ( sto neke prodavacice ne znaju). A u Sarajevu ih je najpametnije kupiti u Peku na Alipasinu jer kod njih dodju one kojih je ostalo jos par, dva pa su na snizenju. Tako dobijes kvalitetne cipelice za 40-50KM


Gdje tacnije bude taj butik? Moji roditelji trebaju da idu za Sarajevo kad maloj bude godina, valjda do tad prohoda... ima jedne cicibanke samo su joj malo velike za sad... a dobice jedne od snahe mi sto je Ema nosala... pa sam kontala da mi oni uzmu kad budu dole jer mala samo sto nije prohodala... a i ja kao i ti najvise imam povjerenja u Ciciban... pa kad su vec tako jeftine a sto da neuzmem joj onda dvoje :D

a naravno kad dodjemo i mi dole uzeti jos koje i za jesen i za zimu....

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu dunja)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *